Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe Gearsy niebawem?

30 postów w tym temacie

Ludzie GoW2 na PC nie będzie i kropka to najlepszy ex M$
A co do 3 części to jak najbardziej niech robią tylko niech nie będzie monotonna jak 2 część w stosunku do pierwszej która była świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda, na razie nie należy oczekiwać GoWa 2 na PC, ponieważ święci tryumfy na Xboksie i założę się, że dla niego i Halo 3 Microsoft jeszcze raz zwiększy dopuszczalną ilość ecziwmentów dla gry ( obecnie oba tytuły mają 79 osiągnięć i 1750 G do zdobycia ). Poza tym to jedna z najlepiej sprzedających się gier na konsolę w całym jej żywocie oraz jedna z najpopularniejszych marek na XBL. Co więcej wyszło już sporo DLC ( trzy nędzne map packi- dobrze, że chociaż tanieją, Flashback za 400 i Combustible wraz ze Snowblind po 560 każdy ) i na horyzoncie widać Dark Corners za 1200 MP. Jak już wyjdzie GoW 3 i Xbox 360 będzie oddawał pola następcy, to może Microsoft pomyśli nad wydaniem GoWa 2 super duper PC edyszyn za 129 zł z 2 Brumakami więcej niż w wersji z Xboxa. Tak, to się nazywa koszenie kasy na odgrzewanym kotlecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie to zmiana na lepsze jaka zresztą nastąpiła już w GoW2, gra długo nie opuści mojego Xboksa. Mam nadzieję, że trzecia część ukaże się w przyszłym roku.

@LittleBigLegend

> A co do 3 części to jak najbardziej niech robią tylko niech nie będzie monotonna jak 2 część w stosunku do > pierwszej która była świetna.

Żartujesz, prawda?

Część pierwsza była słaba - ratował ją tylko coop. "Dwójeczka" monotonna, tak? Jazda na Brumaku, kontrolowanie Reaver''a, strzelanie z moździerza w dziesiątki Locustów na olbrzymim transportowcu CoG, mielenie przeciwników czołgiem, rozcinanie gigantycznego robaka ''zatapiającego'' miasta... "Bigger, better, and more badass" - gra spełniła zapowiedzi w 100%. Najprawdopodobniej albo graliśmy w inne gry, albo w ogóle jej nie zaliczyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Żartujesz, prawda?

Jasne że albo żartuje albo zwyczajnie nie grał. Odczucie mam podobne jak Ty (z jednym wyjątkiem - nie uważam, żeby jedynka była słaba - dobra gra, ale zdecydowanie "przehypowana"). Dlatego po "dwójce" wiele się nie spodziewałem i jestem miło zaskoczony :)

Jedynka była dość schematyczna - od osłony do osłony (wystrzelać Locustów i idziemy dalej). Większe emocje pojawiały się tylko podczas walk z bossami.

Dwójka - to już "jazda bez trzymanki" : owszem schemat niby ten sam, ale na ekranie znacznie wiecej się dzieje, oprócz tego co napisałeś to dodałbym jeszcze że sama historia jest znacznie ciekawsza i niespodzianek więcej (w gigantycznym robalu to był opad szczęki, jazda czołgiem też przyjemna, a transportowiec GoG wbija w ziemię). A do tego jeszcze - a to "brzytwograd" spadnie człowiekowi na głowę, a to przyjdzie się schować za robakiem albo ratować inny oddział, czy też unikać ognia z kanonierki Locustów.. Do tego nasza ekipa jakby bardziej się rozgadała :)

Nie ma chwili na nudę - i bardzo dobrze, bo właśnie tak powinna wygladać kapitalna gra akcji.

O kolorystyce równiweż wspomniałem - w stosunku do jedynki: duży plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bracie - grałem w GoW2 - ale proszę, używaj spoilerów! Psujesz innym niespodziankę!

Jedyna była dobra. Dwójka - wielka! Zobaczymy jak będzie z trójką. Ale to pewnie dopiero za rok albo dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 11:14, Lordpilot napisał:


>
> Jeśli chodzi o kolorystykę najlepsza była w 1 i to na bank tip top 100%. Właśnie
w 2
> nadmiar barw odbiera przyjemność z piłowania i rozwalania ludzi z bliska gnasherem,
bo
> nie ma ładnego kontrastu między czerwienią krwi a szarym otoczeniem, a to było piękne


Wiesz - wszystko to kwestia gustu . Mnie na przykład kolorystyka w dwójce (nie zmieniona
znowu tak radykalnie - jest po prostu większa paleta barw i mniej "szarzyzny") podoba
się bardziej niż ta w jedynce (tam było za ciemno, za szaro, przez co graficy nie mogli
pokazać na co ich naprawdę stać). A kontrast masz - w niektórych momentach dość wyraźny:

Spoiler

moment krojenia tętnic w wielkim robalu, kiedy Marcus i ekipa dosłownie brodzą we
krwi, nawet pancerze im się bardzo realistycznie robią czerwone od juchy



Zresztą cała "dwójka" jest miłym zaskoczeniem (jestem w trakcie grania, końcówka III
aktu) - jedynka podobała mi się... ale tak średnio. Przeszedłem - odłozyłem na półkę.
Z dwójką nie wiązałem za dużych nadzieji - pożyczyłem niedawno od kuzyna i ciężko mi
oderwać się od konsoli :). Poprawiono wszystko: fabułę, gameplay, grafikę. Dodano mnóstwo
smaczków - ta gra to "beczka miodu" i tym razem na jednym przejściu się chyba nie skończy
;-)


Muszę przyznać, że 2 dużo bardziej mnie wciągnęła niż 1 ale dalej sądzę, że klimatem jest gorsza. Ta szarość jednak dobrze oddaje klimat wojny i niepokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GoW może się wydawać grą typu od osłony do osłony, ale jedynka bardzo mi się podoba - gameplay jest odpowiednio zróżnicowany, klimat świetny, tylko bug ze znikającymi save''ami oraz pierwotne kłopoty przy odpaleniu (najpierw niemiłosiernie długa instalacja, potem walka z Games for Windows Live).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować