Zaloguj się, aby obserwować  
Citkowsky

Call of Duty 7: Black Ops [M]

2519 postów w tym temacie

Właśnie instaluję gierkę na x360 i mam nadzieję na epickie Multi. Kampania poczeka jakiś czas, choć do premiery nowego CoD''a pewnie ją przejdę =]

s3kundo to mój GT jakby się znalazł jakiś chętny do gry w multi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 15:17, alexiej napisał:

Właśnie instaluję gierkę na x360 i mam nadzieję na epickie Multi. Kampania poczeka jakiś
czas, choć do premiery nowego CoD''a pewnie ją przejdę =]

s3kundo to mój GT jakby się znalazł jakiś chętny do gry w multi ;)


My juz z Oloninho gramy online w grupie :) Zapraszamy - mój GT: Radothan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas na stwierdzenie, że (+/-) pierwszy dzień obecności Black Ops''a na rynku to kompletna porażka.

Z tego, co wywnioskowałem czytając nieskończone wręcz narzekania na przeróżnych forach jasno wynika, że tak naprawdę mało kto ma to szczęście, że może sobie normalnie i w miarę komfortowo pograć. Problemów jest cały ogrom.

A te zaczynają się jeszcze przed odpaleniem gry - mianowicie, problem z instalacją, który dotknął części graczy. Szczerze współczuję, chociaż to mnie ominęło. Ale za dużo to nie dało, gdyż póki co mogę jedynie włączyć grę by pooglądać sobie pokaz slajdów. Rozumiem, że mam kartę GeForce 7900, i absolutnie nie oczekuję grania na najwyższych ostawieniach itd. ( chociaż było to całkowicie możliwe w przypadku ostatnich trzech części, a przecież silnik graficzny jest wciąż ten sam! ) ale to, że grać W OGÓLE się nie da, to już gruba przesada. I to nie tylko mój problem, a całej rzeczy wkurzonych gracz z kilkanaście razy mocniejszym sprzętem.
Z tego, co wyczytałem, problem polega na bardzo wadliwym zarządzaniu mocą obliczeniową procesora przez grę, co powoduje ogromne ścinki i zawieszanie się gry na większości komputerów.
Na koniec - standard - lagi. Tego każdy się spodziewał, ale z tego co twierdzi lwia część graczy z forum steam''a, to są one tak ogromne, że ciężko jest cokolwiek zrobić.

Podsumowując, póki co jestem bardzo zawiedziony. Zapowiadała się naprawdę świetna gra, tymczasem narobiło się tyle syfu, że nawet nie miałem tego okazji sprawdzić. Do tego patch, który ponoć miał się ukazać dziś w nocy, jak wiadomo, nikt o nim jeszcze nie słyszał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 15:16, Darkstar181 napisał:

Ludziom zacina się gra w multi i single, a ty się przejmujesz znaczkami...
Tak, też takie mam, i nie tylko ja.


Ano przejmuje się, taki już jestem. ;p Teraz już przynajmniej wiem że nie jestem sam. Tylko dużo większym problemem jest teraz dla mnie ściągnięcie tej gry po angielsku. Ustawiłem język Steama na angielski, ustawiłem lokalizację na UK a i tak w folderze do którego się ściąga gra mam jakieś pliki z nazwą Polish. ;/ Wszystko przez to, że nie dali okienka wyboru języka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 15:48, iPeXx napisał:

> Ludziom zacina się gra w multi i single, a ty się przejmujesz znaczkami...
> Tak, też takie mam, i nie tylko ja.

Ano przejmuje się, taki już jestem. ;p Teraz już przynajmniej wiem że nie jestem sam.
Tylko dużo większym problemem jest teraz dla mnie ściągnięcie tej gry po angielsku. Ustawiłem
język Steama na angielski, ustawiłem lokalizację na UK a i tak w folderze do którego
się ściąga gra mam jakieś pliki z nazwą Polish. ;/ Wszystko przez to, że nie dali okienka
wyboru języka.


ekhmm.. gre kupiłeś przez steama czy boxa PL ? bo jesli to drugie to oficialnie nie możesz zmienić swojej wersji językowej.. nie dziwiło Cie że wersja Pl jest taka taniutka w porówaniu do normalnej wersji ? :]
ale można spróbować poszukać odpowiednich plikow w sieci i pozamieniać to i owo.. ale czy na bank bedzie działać to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 15:52, Kerigun napisał:

/.../


Oszczędź mi zabawy ze sterownikami. Za dużo wycierpiałem ;/
A tak na poważnie chodzi mi o wasze wrażenia. Ktoś próbował? Może gra wcale nie jest tak sprzętożerna jak się wydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Woo-Cash lepiej poczekaj parę dni bo gra aktualnie ssie nawet na najmocneijszych konfigach.. wyjdzie patch to bdzie wiadomo czy masz jakies realne szanse na komfortowe granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bylo, ale macie:


Just spoke with Alex G., he seems to indicate that the source of the lag might be with the GamerServer server config.

Issue is with the sv_maxrate, currently on all servers it is set to 5000 (because of consoles I would assume) it should be set to around 25000 for PC.

Therefore most pc users are finding a poor online expierience.

I have been on with gameservers all day and their tech team.

We tested the different rate on our server as a fix (via the tech team) and guess what, absolutely perfect.

Our server has actually just been changed back, of course they can''t edit the servers, They have submitted a request to whitelist the command sv_maxrate for all users to activision to be able to edit to what they desire. (They didn''t want to set all servers to it by default because they believe people will have bandwidth issues).

Just so you know they have limited results in the in game server browser to a few hundred servers to stop it overloading. Leaving most people unable to find their own servers!

Also don''t know if you know yet but there it no connect/reconnect and similar commands in the game and the addfavourite command does not work.

Hope this is useful and details enough


Wiec fps lagi sa z winy serwera. Do naprawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2010 o 16:43, wiader napisał:

Wiec fps lagi sa z winy serwera. Do naprawienia.


Z winy serwera? To czemu single i dead ops też się tnie niby?

Myślałem, że już to będzie naprawione i będę mógł sobie pograć, a tu nadal kupa. Odpaliłem multi na 5 minut ale totalnie niegrywalne, single tak samo. Eh, mogliby się pospieszyć. Poza tym jestem ciekaw jakim cudem beta testy nie wykryły, że u wszystkich gra się tnie jak ruska kosiarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 16:03, Woo-Cash napisał:

> /.../

Oszczędź mi zabawy ze sterownikami. Za dużo wycierpiałem ;/
A tak na poważnie chodzi mi o wasze wrażenia. Ktoś próbował? Może gra wcale nie jest
tak sprzętożerna jak się wydaje?


Moja specyfikacja w syngaturce, komp prawie z epoki kamienia, chodzi bez patcha w 6-10 fps. Po patchu spodziewam się przynajmiej 15fps czyli da się pograć, na TWOIM TYM BARDZIEJ!.

Także jeżeli ktoś nadal boi się że jego DWURDZENIAK nie poradzi sobie z grą, gdy mój PENTIUM 4 poradził to niech sobie da spokój : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sytuacja wygląda tak. Single i multi działa idealnie na najwyższych detalach, ale tylko gdy mam Shadows wyłączone. Gdy je włączam, gra zaczyna się zacinać przy obracaniu kamery. Możecie mi powiedzieć czy u was sytuacja też się tak zmienia gdy gracie z cieniami i bez? Bo chciałbym się dowiedzieć czy to wina optymalizacji i po patchu będę grał także z tą opcją czy mój sprzęt nie daje rady. Ale mój konfig znacznie przewyższa wymagania gry więc coś mi tu nie pasuję. Z góry dzięki za fatygę :)
A tak po za tym gra przednia. Fakt, że w kwestii organizacyjnej wszystko jest naganne, ale tj mówiłem bez włączonych cieni gra mi się bezproblemowo. Na minus dodam jeszcze instalację, gdyby nie udało mi się wpaść na uruchomienie z dysku to pewnie do tej pory by mi grę pobierało... :P
EDIT: Zrobiłem screena w złym momencie bo zielony pasek dojeżdża do końca, a na obrazku wygląda jak by dochodził do do 3/4 :P

20101110172650

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 17:24, Piotr13PL napisał:

Także jeżeli ktoś nadal boi się że jego DWURDZENIAK nie poradzi sobie z grą, gdy mój
PENTIUM 4 poradził to niech sobie da spokój : P


Wiesz niektórzy wymagają więcej od gry jak już wydaję te 99 zł. Skoro mi Crysis szedł niemal na max detalach i grałem naprawdę płynnie to od takiego Opsa wymagam by rozgrywka była na poziomie 30 fps. No i nie ważne jak sprzęt, gra co chwila zacina się niezależnie od procka/grafy. Czekam tylko na info o patchu co to naprawi i wtedy jak dostanę pozytywną opinie od osoby o podobnym procku lecę po grę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wam też momentami laguje? Mam złącze 25mb, ping w okolicach 60 - 80, detale ustawiłem na minimum, mimo iż spokojnie da radę na średnich/wysokich i nadal laguje.

Jeszcze jedno - jaki jest maksymalny level?
I perki na pro wbija się robiąc te 3 wyzwania każdego perku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2010 o 17:47, Baluk25 napisał:

Wam też momentami laguje? Mam złącze 25mb, ping w okolicach 60 - 80, detale ustawiłem
na minimum, mimo iż spokojnie da radę na średnich/wysokich i nadal laguje.

Jeszcze jedno - jaki jest maksymalny level?
I perki na pro wbija się robiąc te 3 wyzwania każdego perku?


- Laguje wszystkim . To jest najprawdopodobniej wina serveru który to trzyma ;/. Jutro (tak wróbelki ćwierkają) ma wyjść patch.
-Max lvl to chyba 50.
- nie wiem :(


Wgl możecie odpalić singla :( ? Bo u mnie po 20-30 s tnie się obraz i musze restartować kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować