Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Juarez: Więzy Krwi - recenzja

54 postów w tym temacie

Ja dolacze sie do peanow poprzednikow - gra jest naprawde dobra. Dziki zachod w swietnym wydaniu. Pomijajac pierwsza czesc ostatnia gra na dzikim zachodzie ktora tak mnie przyciagnela do kompa to Outlaws.
Jedyne czego rzeczywiscie grze brakuje to co-op, a wydawalo by sie ze jest to oczywisty element gry przy dwojce glownych bohaterow.
Multiplay w grze moze nie jest tak dobry jak w MW, ale jest bardzo dobry i nie wiem czemu sa ludzie ktorzy sie go czepiaja (nie chodzi mi o przedmowcow tylko ogolnie).
Ogolnie - panowie z Techlandu, wielkie brawa. Teraz tylko czekanie zostaje mi na kolejna gre z waszej stajni, a ktora tematycznie jest dla mnie najbardziej chodliwa - Dead Island :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 08:34, LittleBigLegend napisał:

IMO średnia gra. A szkoda bo bardzo liczyłem na ten tytuł a fabuła wyszła słabo.


Ta gra to Westernowy shooter w pierwszej kolejności, a jak na shooter to ma bardzo dobrą fabułę. Chcesz epiki? Poczytaj Władcę Pierścieni albo pograj w jakiegoś wielkiego RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 09:28, Leos8 napisał:

Ta gra to Westernowy shooter w pierwszej kolejności, a jak na shooter to ma bardzo dobrą
fabułę. Chcesz epiki? Poczytaj Władcę Pierścieni albo pograj w jakiegoś wielkiego RPG.

Wiem że w tych czasach ciężko od FPSa oczekiwać dobrej fabuły i dlatego to cały czs ten sam schemat. Chce epiki gram w gry z dobrą fabułą (Władca Pierścieni to dobry przykład na świetną książkę ale o grach już dobrego słowa nie powiem). A tak btw. my tu o książkach rozmawiamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra jest bardzo dobra, wciąga.
po przejściu chce się do niej szybko wrócić, by przejść ją ponownie.. niedługo czas będzie multi zapuścić ;-)

grafika cud, miód i orzeszki :D

jedynym minusem są dla mnie pojedynki, choć to najprawdopodobniej wina mojej myszki, która ostatnimi czasy postanowiła się trochę pozacinać.. czas najwyższy zmienić gryzonia i przestać męczyć się z prostymi pojedynkami :D

zgadzam się z oceną Autora i niecierpliwie czekam na kolejne gry od Techlandu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo dobra przez wzgląd na klimat i przede wszystkim- różnorodność. Bodajże w każdym rozdziale wrzucony jest urozmaicacz- stąd porównania do CoDa. Nie dało się zrobić szturmu z powietrza? Proszę bardzo, gatling na dyliżans i jazda. Do moździerzy i ich pochodnych jeszcze daleko? No to ustawiamy na skarpie działo, aby było czym przywitać zbliżające się ''barki desantowe''. Nie dało się zrobić tradycyjnego już od MoH:AA rajdu? No to zrobimy taki rajd bez koni mechanicznych, za to przy wykorzystaniu... prawdziwych. Pancernych.

Jest tego cała masa, i recenzenci bardzo często skupiają się na wymienianiu tych elementów. To jest właśnie fajne- gra zaskakuje- czasami elemenatami już nam znanymi, czasami nowymi. Ponad to odnoszą wrażenie, że im dalej tym lepiej.

Jest fajnie. Może stówa to trochę (ale tylko trochę!) za dużo, ale jeśli wskoczy w niższy pułap cenowy, ew. do WPLNomanii, powinna rozejść się na pniu. Warto tą produkcję sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. 99 zł to i tak mało w porównaniu do innych gier które będą lub są ( 140 zł Dragon Age, 160 zł Simsy 3, 180 Starcraft 2 [?] ) większość kosztuje 120 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w jedynkę i było dobrze. Czekam na paczkę z dwójką i chyba będzie doskonale. A cena to i tak dobra, przecież polak polakowi zbyt dużej ceny nie narzuci... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moment z pojedynkiem w samo południe (chyba) z iście westernowego filmu wgniótł mnie w ziemię. Zrobili to mistzowsko. :D Kupujcie tą grę, jest wspaniała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 13:28, MisioKGB napisał:

Moment z pojedynkiem w samo południe (chyba) z iście westernowego filmu wgniótł mnie
w ziemię. Zrobili to mistzowsko. :D Kupujcie tą grę, jest wspaniała.


W jedynce to jak grało się księżulkiem to chyba po każdej ważniejszej misji był taki pojedyneczek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 13:31, Muradin_07 napisał:

> Moment z pojedynkiem w samo południe (chyba) z iście westernowego filmu wgniótł
mnie
> w ziemię. Zrobili to mistzowsko. :D Kupujcie tą grę, jest wspaniała.

W jedynce to jak grało się księżulkiem to chyba po każdej ważniejszej misji był taki
pojedyneczek...


Lol, przeszedłem całą pierwszą część, coś mnię ominęło ? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 18:20, MisioKGB napisał:

> > Moment z pojedynkiem w samo południe (chyba) z iście westernowego filmu wgniótł

> mnie
> > w ziemię. Zrobili to mistzowsko. :D Kupujcie tą grę, jest wspaniała.
>
> W jedynce to jak grało się księżulkiem to chyba po każdej ważniejszej misji był
taki
> pojedyneczek...

Lol, przeszedłem całą pierwszą część, coś mnię ominęło ? o.O


Chodzi mi o pojedynek jeden na jeden...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 12:11, Bravo4 napisał:

Bez przesady. 99 zł to i tak mało w porównaniu do innych gier (...)


To prawda, chociaż konkurencja jest spora. Gracze mogą wybrać w coś, w co będą mogli grać o wiele dłużej, bo single najdłuższy nie jest, multi za to nie jest najlepszy. Konkurencja cenowa to przecież podstawa konkurencji. Można grać na tym polu bajerami, a tych w edycji podstawowej nie stwierdzono, można grać jakością produktu- świetną, oraz niszą gatunkową- co też ma znaczenie. A czy to wystarczy? Bardzo jestem ciekawy wyników sprzedaży. Na wiedźmina hype był o wiele większy, za to w Coja grało mi się przyjemniej (nie mówcie mi że nie można porównywać. Jak najbardziej można, bo dobrze wiem przy czym bawie się lepiej). Trzymam kciuki za markę i Techland.


Problem z tą grą polega na tym, że kończąc ją ma się wrażenie, że w ogromnej większości lepiej się tego wykonać nie dało.. a mimo to nie jest się hiperrozentuzjazmowanym. Tyle że chce się przejść ponownie. Chociażby po to, żeby poprawić celność w statystkach... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ją przeszedłem...

Fabularnie, wszystkie call of duty razem wzięte nie są wstanie jej pokonać, nie grałem w 1 część z 2006 roku, tak więc kompletnie nic nie wiedziałem o fabule...

Pokonuje fabularnie ze spokojem niektóre gry RPG, n.p Oblivion, a to jest TYLKO gra fps!!!. Jako sam FPS też jest znakomity, ja osobiście grałem Thomasem z karabinem, najlepiej mi się tak chodziło(bardzo się ciesze że dali wybór!!)

Fabuła była bardzo wciągająca, zaskakująca, i wydarzenia niepewne do samych napisów, przez całą gre myślałem o pewnym zakończeniu, byłem wręcz pewny o swojej wersji, na końcu okazało się to zupełną nieprawdą ...

S Z C Z E R Z E P O L E C A M !

Faktycznie,animacje są troche drętwe, lecz to kompletnie nie przeszkadza w zabawie, i gra miejscami, w szczególności na początku jest trudna...

W ciągu gry raz mi się tylko zdarzył ewidętny błąd,mianowicie Ray idąc mostem... spadł , nie było zbyt wysoko, próbował się wspiąć ale nic, w sumie nie byłem zadowolony z tego faktu, ponieważ zapomniałem gre zapisać -_- lecz odwrociłem się, spojżałem spowrotem i już pojawił się na środku mostu :P , tak więc naprawiło się samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 12:10, Andrew_15 napisał:

Ostatnio zainteresowałem sie tą grą i zastanawiam sie czy jej nie kupić. Moze by mi ktos
doradził czy jest warta kupna ?

Jest warta. Ja nienawidzę westernów, i w ogóle klimatów związanych z dzikim zachodem.
A grę kupiłem, zachęcony recenzjami, i edycją kolekcjonerską.
I powiem tak : świetna gra, kawał dobrej strzelaniny, wspaniały voice acting, muzyka, poziomy. Tryb wieloosobowy trochę kuleje (niezbyt rozbudowany) ale do diabła z tym. Sama gra bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować