Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórca Jagged Alliance i były pracownik UbiSoftu wzięty na spytki

13 postów w tym temacie

Nigdy nie grałem w żadną grę z tej serii, i szczerze mówiąc nawet nie mam pojęcia jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W JA2 zagrywałem się namiętnie wiele razy. Teraz czekam na trójkę mam nadzieję, że dorówna dwójce. No i ma rację że Sir Tech padł ze względu na to że tworzył niszowe gry, cholernie dobrze niszowe gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cała seria umarła tuż po premierze UB i szczerze wątpię, by trójka przywróciła jej dawną świetność. To już po prostu nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 17:33, stefanio napisał:

Nigdy nie grałem w żadną grę z tej serii, i szczerze mówiąc nawet nie mam pojęcia jak
to wygląda.


Jeśli kręcą Cię strategię (niekoniecznie turowe - w takim przypadku dawno już byś znał serie JA :) ) to tracisz naprawdę wiele. Powiem szczerze, że JA2 było jedną z pierwszych gier, przy której zarywałem noce! A wydawała mi się to taka niepozorna gierka (mam ją z CDA). Miała (i z pewnością nadal ma!) ona w sobie niesamowity klimat i była niezmiernie wymagająca... Czytałem ten wywiad i przypomniały mi się dobre chwile spędzone z Jagged Alliance... Muszę sobie ją odświeżyć - zwłaszcza, że wyszło do niej tyle modów, o których nawet nie miałem pojęcia :)
Oprawa może odstraszyć, ale prawdziwy gracz nie zwraca na takie rzeczy zbytniej uwagi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 21:12, Azuredragon napisał:

A może by tak panie Norman Olsen zebrać starą ekipę i zrobić nową część Wizardry, co?
;]


Z tego co pisali w recenzji Wizardy 8 w CDA to była to ostatnia część cyklu.

JA2 mnie nie porwało, w przeciwieństwie do Silent Storma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SoundWave: świetnych tak, ale do "dopracowanych" to BARDZO mocne nadużycie. W całej serii JA błąd gonił błąd, nie wspominając już o Wizardry 8... Poza tym upadek Sir-Tech to efekt tragicznego zarządzania firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 23:18, aope napisał:

@SoundWave: świetnych tak, ale do "dopracowanych" to BARDZO mocne nadużycie. W całej
serii JA błąd gonił błąd, nie wspominając już o Wizardry 8... Poza tym upadek Sir-Tech
to efekt tragicznego zarządzania firmą.


aope: Odnoszę wrażenie, że pomyliłeś gry. Nie wiem jak było z Jagged Alliance, bo kiedy wychodziło na rynek, ja jeszcze nie miałem komputera. Ale Jagged Alliance 2 to jedna z najbardziej dopracowanych gier, dziś już się takich nie robi. Mówię to z pełną odpowiedzialnością, choć znam błędy występujące w polskiej wersji (i nie jest to coś, co występuje często czy też jest poważne). Ale z takimi pretensjami trzeba by iść do polskiego wydawcy, który nie udostępnił patcha (polska wersja JA2 jest w wersji 1.05r, podczas gdy w innych krajach mają 1.12).

A co do Wizardry. Wraz z Jagged Alliance 3 miało powstać Wizardry 9 ale plany pokrzyżowało bankructwo firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Z tego co pisali w recenzji Wizardy 8 w CDA to była to ostatnia część cyklu.

Niestety tak. Jednak cała seria podzielona była na kilka fabularnych cykli. Części 6-8 stanowiły jedną trylogię i nie były fabularnie powiązane z poprzednimi częściami sagi. Naprawdę świetnie byłby zobaczyć Wizardry 9 zrobione w duchu poprzedniej części (ogólny klimat, sposób prowadzenia rozgrywki oraz świetny setting fantasy + science-fiction) z nowoczesną oprawą graficzną. Jak dla mnie byłby to oldschool z nie byle jaką klasą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować