Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

NCsoft zapowiada nowego MMORPG-a

76 postów w tym temacie

Jesli chodzi o wyglad, to "srodmordzie" jest jak w kazdym innym MMORPG z niewielkimi roznicami. Natomiast reszta grafiki przypomina mi troche WoW''a, ale mimo wszystko wydaje mi sie, ze w WoW''ie tekstury sa ladniejsze.

Jesli natomiast chodzi o sama gre, to kto wie do czego bedzie podobna, skoro poza screenami nic nie pokazano. Moze sie okazac, ze bedzie to jeszcze jakis nowszy oryginalny pomysl na gre online i nazwa to nie MMORPG, ani CORPG tylko na przyklad XORPG. Kto to moze wiedziec. W kazdym razie sadzie, ze CDP wyda ta gre w naszym pieknym kraju.

Co do walki czy GW czy WoW jest lepszy, to jest ona bezcelowa, bo sa to zupelnie inne gry. Jedni wola GW, inni WoW, a jeszcze inni lubia jedna i druga gre.

Jesli ktos sadzi, ze NCSoft kradnie pomysly Blizzardowi, to nie chce nic mowic, ale NCSoft na rynku gier MMORPG jest dluzej niz Blizzard i wiele rozwiazan w WoW''ie nie jest wcale niczym nowym.

Jesli natomiast chodzi o to, ze uzywaja starego silnika (zreszta skad taka pewnosc), to nie wiem czego sie ludzie czepiaja. W koncu silniki nie powstaja do uzycia tylko w jednej grz e i jesli sa dobre to mozna stworzyc na nich zupelnie nowe i czesto odmienne produkcje. Silniki Q3 albo Unreal sa na to swietnymi przykladami. Dodatkowo jesli popatrzec na Lineage ][ to takze na tym silniku powstalo sporo innych MMORPG NCSoftu, miedzy innymi darmowy Silk Road, ktory jesli chodzi o cel gry, swiat itd nie ma nic wspolnego z Lineagem ][, no moze jedynie farmienie, ale to chyba czesc wspolna wszystkich MMORPG, za ktora jakos nie przepadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 16:15, J.a.k napisał:

A może nawet tobie by się przydała odmiana? Po co się ograniczać do jednej gry?


A czemu nie? Sprawia mi to frajde i nie "czuję" potrzeby by smigac w inne gierki.. Czasem zagram w cos innego jak ostatnio NFS MW czy Black & White 2 .. Ale zawsze wracam do WoW-a.. Pasuje mi ten klimat i sposób rozgrywki.. wygląda świata.. Cud, miód i WoW;) Po co mam kupować co chwila inne gry gdy ta jedna starcza na 10x dlużej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 17:28, Stwór napisał:

> A może nawet tobie by się przydała odmiana? Po co się ograniczać do jednej gry?

A czemu nie? Sprawia mi to frajde i nie "czuję" potrzeby by smigac w inne gierki.. Czasem zagram
w cos innego jak ostatnio NFS MW czy Black & White 2 .. Ale zawsze wracam do WoW-a.. Pasuje
mi ten klimat i sposób rozgrywki.. wygląda świata.. Cud, miód i WoW;) Po co mam kupować co
chwila inne gry gdy ta jedna starcza na 10x dlużej:)


Tak naprawdę to kupujesz WoW''a co trzy miesiące :P
Ogólnie mam podobnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze gra nie bedzie hitem a na swiecie kroluja dwie gry WoW i GW. Nie spierajcie sie o to ktora lepsza jest... Czekajmy na szczegoly dotyczace tego DG.
PeacE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze screenów nie wynika nic poza tym że gra nie powala graficznie, nie obchodzi mnie do czego jest podobna bo i sam WoW jest wtórny upiornie i rozwija jedynie idee pierwszego Everquesta. Zwyczajnie ani styl ani jakoś grafiki na tych screenach mnie nie powaliła. Natomiast z nich samych nie da się wywnioskować co oprócz tego będzie w grze zawarte, mnie interesuje czy będzie craft, housing (marzenia... ), jak będzie wyglądać PvP, niestety tego po screenach nie da się stwierdzić. Jedynie to że questy i grind będą. Póki co tytuł ten nie wzbudził jakiegoś specjalnego zainteresowania u mnie, poczekam na jakieś konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat wcześniej przeglądałem inne screeny i wszytskie moje Ja mówią jednogłośnie że Dungeon Siege 2 ... tak ogólnie ... a w szczegółach, to podobieństwo widać np w identycznych okienkach postaci w lewym górnym rogu (takie same paski PŻ itd), podobne ikonki ... no i tytuł też jednoznacznie podobny ;-D ... miejmy nadzieje, że jakością tez będzie przynajmniej podobny :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 16:20, J.a.k napisał:

Skoro tu jestem i ostatnio mało komentowałem to teraz sobie odbije i dodam jeszcze jeden komentarz
apropo nieciekawych, nieładnych, niedopracowanych lokacji w GW:

http://img.gamespot.com/gamespot/images/2006/047/reviews/931350_20060217_screen003.jpg
http://img.gamespot.com/gamespot/images/2006/047/reviews/931350_20060217_screen004.jpg

I wszystko jasne...


Ja Ci tez moge znalezc screeny z WoWa, ze szczeka opada. Liczy sie calosc, a nie kawalki. W WoW kazda lokacja jest the best, a to co pokazalo mi GW po wlaczeniu bylo straszne.

Dnia 21.02.2006 o 16:20, J.a.k napisał:

Na twoim przykładzie widać jak bardzo liczy się marketing i wyrobiona marka. Nie zainteresowało cię co gra
będzie miała unikalnego w sobie i dlaczego ma być ciekawsza od innych, tylko odrazu stwierdziłeś że jej nie
kupisz bo przypomina twoją ulubioną gierkę więc trzeba ją zmieszać z błotem.


Ale wyrobiona marka na konkretnych genialnych produkcjach. Pozatmy wlaczylem WoW i od razu (a im dalej tym lepiej) wyrobiona marka sie potwierdzila.
Wlaczylem GW, na sile gralem dluzej, bo moze cos dalej jest ciekawszego, i stwierdzilem, ze gra jest kiepska.

Dnia 21.02.2006 o 16:20, J.a.k napisał:

Mi się wydaje że oni robią grę która graficznie przypomina WoW bo ludzie - najwidoczniej lubią taki styl(a przynajmniej 5mln z nich) i pewnie odrazu poczują się jak w domu.


Tu nie chodzi o sama grafike. WoW ma wiecej niz grafike. Ma ten niepowtarzalny klimat, ktorego zadna inna gra po prostu nie ma. Tam sie to czuje. Genialna muzyka, ktora inna po prostu by byc nie mogla.
Ja moge porownac tak: WoW to gra RPG, w sensie, ze wczuwasz sie w swiat, wchodzisz w gre, po prostu klimat jest niesamowity i najwazniejszy, a GW to tak jak FPP - mozna se popykac, ale dla rozrywki, a nie zeby poczuc sie w swiecie gry. To samo inne gry NCsoft. Popykac tak, ale klimatu prawdziwego swiata w komputerze tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 21:22, Bobo napisał:

Ja Ci tez moge znalezc screeny z WoWa, ze szczeka opada. Liczy sie calosc, a nie kawalki. W
WoW kazda lokacja jest the best, a to co pokazalo mi GW po wlaczeniu bylo straszne.


No jestem ciekawy tych sreen''ów więc pokaż, choćby taki który przedstawia coś równie pięknego.

Dnia 21.02.2006 o 21:22, Bobo napisał:

Ale wyrobiona marka na konkretnych genialnych produkcjach. Pozatmy wlaczylem WoW i od razu
(a im dalej tym lepiej) wyrobiona marka sie potwierdzila.
Wlaczylem GW, na sile gralem dluzej, bo moze cos dalej jest ciekawszego, i stwierdzilem, ze
gra jest kiepska.


Może ci się gra nie podobać. Może nie znalazłeś tego czego szukasz w grach. Ale gra na pewno kiepska nie jest. tak twierdzą tylko fani WoW. A wy po prostu chcecie mieć wielki obszar na którym można pozbierać jak największą liczbę poziomów. I możecie się przy tym dobrze bawić mi to nie przeszkadza. Ale ja szukam w grach czegoś więcej.

Dnia 21.02.2006 o 21:22, Bobo napisał:

Tu nie chodzi o sama grafike. WoW ma wiecej niz grafike. Ma ten niepowtarzalny klimat, ktorego
zadna inna gra po prostu nie ma. Tam sie to czuje. Genialna muzyka, ktora inna po prostu by
byc nie mogla.
Ja moge porownac tak: WoW to gra RPG, w sensie, ze wczuwasz sie w swiat, wchodzisz w gre, po
prostu klimat jest niesamowity i najwazniejszy, a GW to tak jak FPP - mozna se popykac, ale
dla rozrywki, a nie zeby poczuc sie w swiecie gry. To samo inne gry NCsoft. Popykac tak, ale
klimatu prawdziwego swiata w komputerze tam nie ma.


No właśnie, ale na screenach widziałeś tylko grafikę i założyłeś że reszta oprawy jest gorsza. Jednak poza oprawą liczą się także pomysły które zawarto w grze, a o tym ani słowa w tym tekscie(chociaż dla ciebie pomysły pewnie nie są ważne bo grasz w WoW) - a ty odrazu założyłeś że gra jest kiepska "bo może odciągnąć kogoś od WoW".
Chociaż zresztą o to chodzi że nie rozumiem dlaczego wyszedłeś odrazu z założenia że gra jest kiepska, więc wyjaw mi czemu uważasz że ta gra będzie kiepska? Wyjaw mi swoją argumentację??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować