Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Pobór do wojska jak tego uniknąć? :) [M]

1055 postów w tym temacie

Dnia 02.03.2007 o 22:45, Arclight napisał:

Pieśń przeszłości... Teraz nawet po studiach się idzie. Krócej niż normalnie, ale się idzie.

Tak?? A ja chciałem iść i od razu wrzucili mnie do rezerwy - nawet myślałem żeby zrobić szkolenie w czasie wakacji ale nie zdążyłem. Tak więc nie wiem jak teraz ale rok temu to wrzucali do rezerwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 22:52, Arclight napisał:

Co nie zmienia faktu, że do rezerwy od razu nie przenoszą. A że te szkolenia to jedna wielka
farsa to już inna sprawa...



A jak sie ma grupe D np. to już z wojskiem masz spokój na zawsze, no chyba, że wojna wybuchnie ale to jest tak prawdopodobne jak 6 w totku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym pewny... Bliski Wschód... Rosja... Oni mogą wszystko, ale jak się rozpęta to będzie naaprawdę do d*py.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 22:55, BzyQacz napisał:

Nie byłbym pewny... Bliski Wschód... Rosja... Oni mogą wszystko, ale jak się rozpęta to będzie
naaprawdę do d*py.


Nie dramatyzujmy. Co do wojska to byłbym za tym żeby to było nie przymusowe. kto chce to idzie kto nie to nie. Ja nie jestem patriotą i nie mam zamiaru isc do wojska a komisje mam już we wtorek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 22:30, Danio X napisał:

Mnie też na pewno nie wezmą z moją wadą wzroku, więc mam spokój.


hmmm... a jaką masz - tak z ciekawości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój brat udawał idiotę (kurczę, zupełnie jak Magik =]), dostał kategorię D, czy nawet E i epitety w stylu "Ociężały umysłowo" :P i " Niezdolność aklimatyzacji w grupie". Ma spokój, chyba że wybuchnie wojna. Wystarczy na pytania, które tam zadają odpowiadać jak debil i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 23:14, Damian14BO napisał:

Mój brat udawał idiotę (kurczę, zupełnie jak Magik =]), dostał kategorię D, czy nawet E i epitety
w stylu "Ociężały umysłowo" :P i " Niezdolność aklimatyzacji w grupie". Ma spokój, chyba że
wybuchnie wojna. Wystarczy na pytania, które tam zadają odpowiadać jak debil i po kłopocie.


No tylko, że dzięki takim odpowiedziom można sobie nieźle popsuć opinię u przyszłego potencjalnego pracodawcy ;]

A tak odnośnie tego całego unikania służby wojskowej, to ja tak naprawdę nie wiem czego wy się tak boicie ? (bo chyba przez większość z was , to przemawia strach przed nieznanym) Przecież dzisiejsza służba zasadnicza to jest przedszkole dla dorosłych (że tak delikatnie to ujmę ;p). Jeśli ktoś się obawia słynnej "fali" to raczej już takowej nie zastanie, bo w większości jednostek panuje wszechobecny regulamin, tzw. "stalówa" (wiem z własnego doświadczenia). A po za tym, ogólnie rzecz ujmując, to przecież można to wszystko potraktować jak kolejną życiową przygodę, gdzie nauczymy się czegoś nowego w życiu i poznamy nowych przyjaciół :D Pozdro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze, że bardzo odradzam "załatwiania" sobie kategorii D ponieważ to się kiedyś może zemścić. Znam ponieważ sam dostałem kategorie D i wtedy byłem bardzo zadowolony, ale kiedy już kończę studia i jest kicha z pracą, to zaczynam poważnie żałować bo poważnie myślę np. nad pracą w policji a z kategorią D mam drzwi zamknięte do takich miejsc.. Ja osobiście szukam sposobu aby ponowić badania abym mógł dostać A, wie ktoś jak to można zrobić formalnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2007 o 23:08, Amistan napisał:

> Mnie też na pewno nie wezmą z moją wadą wzroku, więc mam spokój.

hmmm... a jaką masz - tak z ciekawości?

Niestety 7 dioptrii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 13:54, DamianPL napisał:

500 zł i masz astme:D:D (tak słyszałem)


Ehhh ja mam kategorie A z paragrafem, o astmie oskrzelowej (sporadycznej) LoL dla mnie to cud medycyny jest ;-P Tam tacy idioci pracuja na tych komisjach, ze szok... :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem, że wcale nie jest tak dobrze mieć kategorię D. Potem można mieć kłopoty z robotą, na przykład możecie zapomnieć o dorobieniu sobie na budowie, czy w supermarkecie. Wszelkie prace fizyczne odpadają, a część pracodawców nawet do biurowych nie chce zatrudniać.
Co do wzroku to trzeba mieć więcej niż 6 Dioptrii na kategorię D.
Najlepsza maetoda na wojsko to studia. A, że za jakieś 3-4 lata zostanie zniesiony obowiązek służby wojskowej. I nawet tego 6 tygodniowego przeszkolenia dla studentów nie będzie trzeba robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 18:47, wiktor94 napisał:

Dlaczego wy nie chcecie iść do wojaka , nauczycie się dyscypliny itp. Zrobicie coś dla ojczyzny
!!!!

he he he, a wytłumacz mi w jaki sposób ktoś, kto przejada pieniądze państwowe nie dając zbyt wielkiego pożytku pomaga "ojczyźnie"? Niektórych to nie bawi, dla mnie to najwyżej pare miechów wyciętych z życiorysu, na szczęście przy okazji studiów, nie muszę się bawić w te rzeczy, które akurat mam głęboko gdzieś:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 18:56, kordzio1 napisał:

> Dlaczego wy nie chcecie iść do wojaka , nauczycie się dyscypliny itp. Zrobicie coś dla
ojczyzny
> !!!!
he he he, a wytłumacz mi w jaki sposób ktoś, kto przejada pieniądze państwowe nie dając zbyt
wielkiego pożytku pomaga "ojczyźnie"? Niektórych to nie bawi, dla mnie to najwyżej pare miechów
wyciętych z życiorysu, na szczęście przy okazji studiów, nie muszę się bawić w te rzeczy, które
akurat mam głęboko gdzieś:).

a le to tylko puł roku taki mi wiadomo , a słyszałem że potem trudno dostać robote .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdawało mi się, że 9mies, ale że tak powiem nie bardzo mnei to interesuje, mi szkoda było nawet tych 6tyg na studiach, jedyny problem jaki może z tego być, to może w zawodach takich jak policjant, albo "ryzyko poboru", czyli pracodawca, może się obawiać, że ktoś kto się z wojskiem "nie rozliczył" zostanie powołany.Dla mnie na wojsko to szkoda i 7dni zmarnować, bo nie interesuje mnie to wcale, przez 9mies. czy nawet 6 bym sobie porobił np. w Anglii, wrócił i zrobił np. porządny kurs językowy, albo coś i miał z tego większy pożytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, na tym forum naprawdę są tematy o wszystkim. :)
Ja mam swoje wezwanie na 13. (nie jestem przesądny - przynajmniej będę miał na co zwalić, gdy coś pójdzie nie tak :)). Choć za okaz zdrowia się nie uważam, zawsze we wszystkich badaniach dostaję wynik bardzo dobry (a z w-f ino 4 :/) i pewnie tym razem przed wojskiem uchroni mnie tylko szkoła (chociaż raz się do czegoś przyda :P). Chociaż może jak poczytam ten temat, to coś się wymyśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>pewnie tym razem przed wojskiem uchroni mnie

Dnia 07.03.2007 o 21:55, rob006 napisał:

tylko szkoła (chociaż raz się do czegoś przyda :P). Chociaż może jak poczytam ten temat, to
coś się wymyśli :)

To nie tak,szkoła nie chroni przed wojskiem, jedynie daje gwarancję że nie wezmę Ciebie tego samego dnia do koszar:)
Szkoła jedynie może odroczyć służbę, a nie całkowicie jej zapobiec. To,jaką kategorię dostaniesz zależy od Twojego zdrowia... i kreatywności. W konstytucji jest przepis że możesz zrezygnować ze służby,gdyż nie pozwalają ci na to Twoje zasady moralne.Trzeba napisać na papierku ładne oświadczenie, że jesteś pacyfistą, i tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować