Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil_i_Maciek

Pobór do wojska jak tego uniknąć? :) [M]

1055 postów w tym temacie

Na jakiej zasadzie sa rozsylane wezwania na komisje? Chodzi mi o to, czy wysylaja je jakos wzglednie razem, czy alfabetycznie po nazwisku, czy moze dopiero po skonczeniu 18? Pytam sie, bo koncze 18 za miesiac i jeszcze nic ciekawego poczta nie przyszlo, natomiast moi znajomi z wiosny dostali wezwanie juz z miesiac temu.

inna sprawa, ze woja nie przewiduje w swojej karierze, ale warto by miec komisje za sobe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 18:16, Araondoion napisał:

a teraz pytanie, co roku musze WKU dostarczac papiery, bouczelnia za mnei tego nie robi, pytanie
do kiedy?


14 dni od czasu rozpoczecia nauki. Dodatkowo wszystkie pisama maja 14 dni waznosci (to tak w razie jakbys w 14 dniach sie jakos nie zmiescil ;)
A co do noszenia co roku - Mi przysylaja czasem nawet w polowie roku (w marcu). Teraz to cale wakacje musiaelm zanosic jakies papiery bo na jakiegos nowego łosia trafilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 17:40, Rayic napisał:

Na jakiej zasadzie sa rozsylane wezwania na komisje


Wydaje mi sie, że to zależy od nazwiska :)
U nas przynajmniej to tak przychodziło.. I nieważne, ze nie skończyłeś jeszcze 18-nastki. U nas na rejestrację sporo szło jeszce przed 18-nastką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 20:27, DemoBytom napisał:

Wydaje mi sie, że to zależy od nazwiska :)
U nas przynajmniej to tak przychodziło.. I nieważne, ze nie skończyłeś jeszcze 18-nastki. U
nas na rejestrację sporo szło jeszce przed 18-nastką :P


Niezły hardcore:D U nas rozsyłają po datach urodzenia. Ja rejestracje mam 11 października (nazwisko zaczyna się na D). Bardzo mi się podobają klauzury na końcu zawiadomienia. Chodzi o ten punkt, że w razie nie stawienia się na komisję grozi grzywna lub eskorta policji. Aż mnie korci żeby to wypróbować^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój braciak cioteczny dostał kategorię D bo ma krzywe przegrógdki i miał operacje na nos. Ja nie rozumiem tych co oszukują i chcą k0oniecznie mieć D. Mój brat jak dostał D to był załamany :P hehe. Ja sądze że wszyscy zdrowi powinni pójśc do wojska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy na komisję bierze się jakieś dokumenty? Bo ja jestem astmatykiem i nie wiem czy będę musiał wziąć jakieś zaświadczenie o tym, że nim jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2006 o 21:30, shinian napisał:

że w razie nie stawienia się na komisję grozi grzywna lub eskorta policji. Aż mnie korci żeby
to wypróbować^^.

Eee,tam. Mi jeszcze pgrozili karą pozbawienia wolności:)

Hmm... nie słyszałem o czymś takim żeby rozsyłali zgłoszenia na zasadzie nazwiska,czy czegoś tam...ale faktem jest że zgłoszenie przyszło po 6 miesiącach od ukończenia 18 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 21:33, Moras1990 napisał:

Ja nie rozumiem tych co oszukują i chcą koniecznie mieć D.


Ja, gdy dwa lata temu poszedłem na komisję, dostałem kategorię D za chyba 3 czy 4 paragrafy... Teraz, gdy uporałem się z kilkoma spośród tamtych "niedoróbek" ;), myślę na poważnie o ponownym poddaniu się badaniom komisji lekarskiej. A nóż trafi mi się, że będą w przyszłej pracy patrzyli na kategorię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 21:35, kowboj3 napisał:

A czy na komisję bierze się jakieś dokumenty? Bo ja jestem astmatykiem i nie wiem czy będę
musiał wziąć jakieś zaświadczenie o tym, że nim jestem.

Najpierw idziesz na rejsetracje, z dowodem osobistym.Później dopiero dostaniesz termin na komisję lekarską. Wszystkiego powinieneś się dowiedzieć przy rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 21:30, shinian napisał:

Bardzo mi się podobają klauzury na końcu zawiadomienia. Chodzi o ten punkt, że w razie nie stawienia się na komisję grozi grzywna lub eskorta policji. Aż mnie korci żeby to wypróbować^^.


Po kumpla przyjechała Żandarmeria Wojskowa jak się nie stawił XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie przysłali zawiadomienia rocznikowo. Wszyscy moi kumple nie ważne w jakim miesiącu się urodzili mają komisje w październiku. No poza jednym, który notabene wykorzystał najlepszy sposób, żeby do wojska nie isc. Nie ma zameldowania, więc nie mają komu przysłać zawiadomienia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 21:37, Napek napisał:

myślę na poważnie o ponownym poddaniu się badaniom komisji lekarskiej. A nóż trafi mi się, że będą w przyszłej pracy patrzyli
na kategorię :)


A noz dadza ci A i od razu wyrok na 9 mieisecy w wojsku ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 22:29, Volvox napisał:

A noz dadza ci A i od razu wyrok na 9 mieisecy w wojsku ;p


No cóż, o to chyba chodzi :) Choć chyba warto wtedy by rozważyć kurs PO na uczelni i potem 6-tygodniowe wojsko w wakacje :) Nie orientuję się na chwilę obecną zbyt dokładnie w tej materii, ale w te wakacje dwóch moich kumpli z roku było na takim szkoleniu i dzięki temu już chyba będą mieli wojsko odbębnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam też taką anegdotę, którą opowiadała jakaś gwiazdka w telewizji:
Facet wezwany na komisję wziął ze sobą nożyczki. Stanął nagi przed komisją z tymi nożyczkami w garści. Oni się go pytaja"po co panu te nożyczki?" A gość na to"no bo panowie tacy uzbrojeni, karabiny te sprawy, to ja pomyślałem, że chociaż nożyczki wezmę dla bezpieczeństwa..."
Nie muszę dodawać, że miał spokój z wojskiem.

A jeden znajomy załatwił sobie papiery od laryngologa, że jest głuchy na jedno ucho - wiadomo D powinien dostać. Był na komisji, wypisują mu papiery i dzwoni mu telefon, a ten bystrzak odbiera przykładając słuchawkę do swojego rzekomo niesprawnego ucha... Na szczęście komisja zaczęła się śmiać, bo on sam nie zauważył co zrobił i go puścili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 21:53, DemoBytom napisał:

> Bardzo mi się podobają klauzury na końcu zawiadomienia. Chodzi o ten punkt, że w razie
nie stawienia się na komisję grozi grzywna lub eskorta policji. Aż mnie korci żeby to wypróbować^^.


Po kumpla przyjechała Żandarmeria Wojskowa jak się nie stawił XD


I jak było? Jakieś szczególy poproszę. Zakuwali w kajdanki albo coś w tym stylu?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2006 o 23:04, shinian napisał:

I jak było? Jakieś szczególy poproszę. Zakuwali w kajdanki albo coś w tym stylu?:D


Ogólnie to spokojnie było.. Przyszli:
"Dzień dobry, tu ŻW, Pan pójdzie z nami..."
Kajdanek nie było, bo kumpel samego "ŻW" się wystraszył i był grzeczny :P
Odprowadzili go przed komisję lekarską (bo to już przed komisją było), tam go zbadali, jakiś wpis do akt załączyli, że musieli go odprowadzić i to wszystko ^.^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2006 o 19:11, DemoBytom napisał:

> DemoBytom
> jeszcze nie wiesz czy sie dostales? dziwne. :P
> na poczatku jak pojdziesz na uczelnie to dadza Ci zaswiadczenie o pobieraniu nauki.

Ja się dostałem, wiem to ;P
Ale zaświadczenie, że się u nich uczę dostanę dopiero 2 października.
A odroczenie miałem wpisane do 31 sierpnia..

I dlatego się zastanawiam, czy mi jakiegoś biletu nie przyślą XD



ale i tak możesz dostać bilet. podobno mieli wprowadzic cos takiego że nawet ci co sie uczą na studiach maja mieć je przerwane i do woja na szkolenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 08:59, Harvenar napisał:

Ponoć gejów też do wojdka nie biorą.... kto chce sprobować?? :>

Nic o czymś takim nie słyszałem, ale opowieści o schylaniu się po mydło w czasie prysznicu nie są mi obce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2006 o 09:59, janusz82 napisał:

> > DemoBytom
> > jeszcze nie wiesz czy sie dostales? dziwne. :P
> > na poczatku jak pojdziesz na uczelnie to dadza Ci zaswiadczenie o pobieraniu nauki.

>
> Ja się dostałem, wiem to ;P
> Ale zaświadczenie, że się u nich uczę dostanę dopiero 2 października.
> A odroczenie miałem wpisane do 31 sierpnia..
>
> I dlatego się zastanawiam, czy mi jakiegoś biletu nie przyślą XD


ale i tak możesz dostać bilet. podobno mieli wprowadzic cos takiego że nawet ci co sie uczą
na studiach maja mieć je przerwane i do woja na szkolenie.

tak btw to ja też jeszcze nie mam zaświadczenia, i również będę je miał dopiero 2.X. także raczej nie mogą nam zarzucić że zaniedbaliśmy obowiązek powiadomienia o kontynuacji nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować