Zaloguj się, aby obserwować  
Destro

Gram.pl - witajcie na nowym forum (tutaj zgłaszamy propozycje)

3259 postów w tym temacie

to jest nistety smutna prawda,fajnie by było gdyby tylko problemów na gram.pl nie było,bo w wszystkich dziedzinach życia na pewno si jakieś znajdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 19:10, Mat.W napisał:

O tak...kolejny świetny pomył,zamknięte temty by sie same kasowały po załóżmy 10 dniach,a te
z jakimiś mądrymi wiadomościami do śmietnika:))))))


Mądre wiadomości do śmietnika... tak... genialny pomysł :/.
Co do tego całego śmietnika to już wyraziłem swoje zdanie - wg mnie zupełnie niepotrzebny. Ale rzeczywiście niektóre tematy można by skasować, bo takich dubli nie zawierających nic konkretnego jest wiele. Tylko komu by się chciało... :)

Ogólnie rzecz biorąc to nie liczyłbym na wprowadzenie jakichś istotnych zmian (właściwie to nie liczę na jakiekolwiek zmiany po wprowadzeniu gramsajtów) - CDP ma teraz wiele roboty a mało ludzi, więc raczej forum, które działa całkiem dobrze, zostawi w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dorosne zostane własnotytułowcem i zrobie krucjate spamerom,(zamknięte tematy-duble do śmietnika bo mają jakieś mądre wiadomości,a pie*doły skasować-moje prawo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 19:24, Mat.W napisał:

Kiedy dorosne zostane własnotytułowcem i zrobie krucjate spamerom,(zamknięte tematy-duble do
śmietnika bo mają jakieś mądre wiadomości,a pie*doły skasować-moje prawo)


No to chyba muszę cię rozczarować, bo WT nie ma wcale większych uprawnień, niż taki obywatel. W rzeczywistości to tylko status, który nic nie daje, poza szacunkiem innych. Poza tym, kiedy będziesz już WT przyzwyczaisz się. :)
Ale juz skończmy ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 18:38, rob006 napisał:

Tylko kto sie na to zgodzi? :) Przecież nikt nie będzie przyjmował na siebie dodatkowych obowiązków, w dodatku tak
niewdzięcznych ("a mi ten gópi modertor XYZ nie pozwolił załozyc tego tematu, a komus innemu pozwolił!!!").

Rozwiązaniem byłaby opcja Poczekalni (widziałem taką w portalu Biblionetki).
Nowozakładany wątek, wraz z tekstem posta, nie ukazywałby się od razu na forum, tylko wędrował do Poczekalni i dopiero po zatwierdzeniu przez Moderatora pojawiał się na forum.
Niby dodatkowa robota dla moderatorów, ale wziąwszy pod uwagę, że odpadła by im sprawa zamykania wątków połączona często z pisaniem ostrzeżeń dla dopisująch się "ale głupi watek", to chyba by mieli, per saldo, mniej pracy.
Z tego co pisał kiedyś Wojman, to zamykanie takiego wątku trochę trwa i trzeba mieć wprawę :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do zablokowanych postów...

Można by je wywalać na najstarsze strony forum, żeby nikomu nie wadziły, albo stworzyć osobną "stronę" dla tematów zablokowanych, ale zawierających jakieś informacje, które komuś mogą się przydać. Reszta do kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 20:27, A-cis napisał:

Rozwiązaniem byłaby opcja Poczekalni (widziałem taką w portalu Biblionetki). /.../


Tylko że tu mógłby się pojawić inny problem – niektórzy mogliby uważać, że ich temat nie "przeszedł", bo trafił na nieodpowiedniego moderatora. Mogliby wtedy próbować zakładać taki sam temat do skutku, co raczej nie ułatwiłoby pracy moderatorom. Dodatkowo niektórzy prawdopodobnie nie korzystaliby z wyszukiwarki, bo "po co, skoro moderator i tak sprawdzi". Poza tym to dodatkowa biurokracja, a im większe forum, tym trudniej byłoby to opanować. Zresztą potencjału większości tematów nie da się określić na pierwszy rzut oka. Niektóre tematy niechlujnie założone są teraz bardzo popularne, a inne, założone, powiedzmy, "starannie" :) od kilku miesięcy nikt nie ruszył (np mój, chlip! :P). Właściwie o wartości wątku świadczą posty, które się w nim pojawią, a te trudno ocenić skoro ich jeszcze nie ma :). Prawdopodobnie metoda ta uchroniłaby tylko przed dublami.
No i chyba najważniejsza rzecz: Wprowadzenie czegoś takiego wymaga większych zmian w sposobie działania forum, a po wprowadzeniu gramsajtów CDP chyba nic nie zmieni w najbliższym (i dalszym też) czasie. Mają teraz dużo ważniejsze sprawy na głowie, a forum działa zaskakująco dobrze, a jak coś działa dobrze, to po co to zmieniać?
Wg mnie to moderatorzy powinni surowiej karać osoby, które masowo zakładają tematy nie bacząc na ich treść. Niektórzy, choć są na forum od zaledwie 2 tygodnie już mogą "pochwalić się" dwucyfrową liczbą założonych tematów. Osoby, które bezsensownie dopisują się do takich wątków też powinny być surowiej karane. Mi to pomogło – po degradzie od razu odechciało mi się pseudomoderatorki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 20:01, rob006 napisał:

Wg mnie to moderatorzy powinni surowiej karać osoby, które masowo zakładają tematy nie bacząc
na ich treść.

Popieram, niewielkie zmiany w regulaminie i od razu leniom zachciało by się pracować z wyszukiwarką.

Dnia 01.03.2007 o 20:01, rob006 napisał:

liczbą założonych tematów. Osoby, które bezsensownie dopisują się do takich wątków też powinny
być surowiej karane.Mi to pomogło – po degradzie od razu odechciało mi się pseudomoderatorki :)

Za pseudomoderatorkę/spam - jak najbardziej, jednak w przypadku tematów dubli trzeba by się trochę hamować, bo użytkownik po prostu wrzucił na wyszukiwarkę jakiś wyraz i wszedł do jednego z pierwszych wyświetlonych tematów (zakładamy, że "dubel" miał już dość pokaźną liczbę postów a nie np. 4), przecież nie będzie w takiej sytuacji wchodził do każdego topicu po kolei, żeby zobaczyć kiedy został założony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2007 o 21:27, kamiln napisał:

Za pseudomoderatorkę/spam - jak najbardziej, jednak w przypadku tematów dubli trzeba by się
trochę hamować, bo użytkownik po prostu wrzucił na wyszukiwarkę jakiś wyraz i wszedł do jednego
z pierwszych wyświetlonych tematów (zakładamy, że "dubel" miał już dość pokaźną liczbę postów
a nie np. 4), przecież nie będzie w takiej sytuacji wchodził do każdego topicu po kolei, żeby
zobaczyć kiedy został założony.


Tylko, że gdy szukasz tematu w wyszukiwarce, to wyniki są uszeregowane od najnowszego, do najstarszego. Może nowy użytkownik o tym nie wiedzieć, ale ktoś starszy stażem powinien zauważać takie rzeczy i wybierać tematy z "góry". Druga sprawa to taka, że wybiera się zwykle wątki z największą ilością postów, a te zwykle są "dobre".
A ogólnie ta uwaga dotyczyła się starszych użytkowników, którzy notorycznie umieszczają swoje bezsensowne posty w takich wątkach. Nowym należy się trochę wyrozumiałości - nikt nie urodził się moderatorem. :) A co do dopisywania się do dubli, to jesli zawarty jest w nim jakis konkretny problem (a nie taki "temat ogulny" bez niczego), to nie widzę problemu, aby pomóc go rozwiązać. Ale tu z kolei trzeba uważać - od wprowadzenia gramsajtów nie da się już dodać posta do zamkniętego tematu, a zderzenie z ta nowością może być dość bolesne, gdy wasz dłuuugi post przepadnie. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli edycja postów... Tego nie było i nie będzie z wiadomych względów. Zmiana tekstu = wyparcie się jego poprzedniej treści w 90% użycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwsza osoba, która komentuje artykuł ze strony głównej, staje się jednocześnie założycielem tematu na forum, i tu moje pytanie czy byłaby możliwość aby automatycznie podpinała się treść artykułu do posta założyciela?
Wiadomo byłoby do czego konkretnie dany user się odnosi, i nie trzeba by było wychodzić z forum, żeby przeczytać artykuł ( oczywiście wystarczy sam tekst bez zdjęć itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 12:46, Mistic napisał:

Przecież nad pierwszym postem jest bodajże odnośnik do artkułu :)

a faktycznie ;-) myślałem raczej o czymś innym ale to w zupełności wystarczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 11:51, Destro napisał:

Witamy serdecznie na forum gram.pl!

Tworząc nowy serwis dla naszych graczy bardzo chcieliśmy aby także i forum było nowe. Nie tylko
w znaczeniu wyglądu ale także samej idei. Zależy nam aby to miejsce było przede wszystkim przyjazne
i otwarte na wszystkich. Abyście zawsze mogli tu porozmawiać na interesujące Was tematy a także
poznali wiele fajnych osób :).

Nie ukrywam że forum będzie się rozwijać razem z całym gram.pl i obecna forma to dopiero zalążek
naszych planów. Stali bywalcy forum cdprojekt.info z pewnością zauważą brak wizytówek - tu
mogę zdradzić, że szykujemy niespodziankę. Dużą :). Inna niespodzianka wiąże się z wyglądem
forum ? tu jednak liczyć będziemy na waszą kreatywność.

Przemyślenia, uwagi i propozycje odnośnie forum umieszczajcie w tym wątku. Nie obiecuję,
że odpowiemy na wszystkie, na pewno jednak każdy pomysł przeczytamy i przedyskutujemy. Jednocześnie
bardzo proszę, aby znalezione błędy były umieszczane w drugim, specjalnie stworzonym do tego
celu temacie ? o tu: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=49.


A tymczasem nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam wszystkim miłego pobytu na stronie
i na forum. Trzymajcie się ciepło, bo pogoda powoli siada ;).

PS: Do grona moderatorów dołączyli TYHE oraz RobeN - witamy!


Mam prośbę do ekipy gram.pl aby sprawdzić co się dzieje z tematem"Słowna zabawa"
Jeśli napisze się posta i doda się post jest napisany problem serwerem.
Pozdrawiam całą ekipe gram.pl!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaśmiecać? A wiesz jakie by zamieszanie było, jakby każdy poprawiał swojego posta xxx razy? Znajdź poprawione miejsce. Nikt by nie wiedział o co edytującemu chodziło.

Inna sprawa to taka, że byłyby stwierdzenia: "A za co degrad? Przecież ja nic takiego nie napisałem!". Po edycji posta na "poprawnego" oczywiście. Więcej jest opcji przeciw niż za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh ciekawi mnie ile jescze historyjek, quizów i innych zabaw wymyślą (niedoświadczeni) forumowicze. Nazwa gram.pl idealnie pasuje tutaj- forum staje się miejscem zabaw, nie dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Co zrobić ;]
Możesz jedynie odhaczyć freestyle, ja nie mogę ;]
Btw czasami myślę, że już wszystkie zabawy sa wymyslone i nic nowego na szczeście nie powstanie, ale zawsze jakiś obywatel sprowadza mnie na ziemię ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 18:50, Budo napisał:

Co zrobić ;]
Możesz jedynie odhaczyć freestyle,


No, b. dobry pomysł :) Nie będe wszystkich tematów widział ale chociaż nawigacja będzie łatwiejsza.

Dnia 03.03.2007 o 18:50, Budo napisał:

ja nie mogę ;]


Moderatorzy nie mają idealnie, ale trzeba przecież pilnować wszystkich działów, nie ? :D

Dnia 03.03.2007 o 18:50, Budo napisał:

Btw czasami myślę, że już wszystkie zabawy sa wymyslone i nic nowego na szczeście nie powstanie,
ale zawsze jakiś obywatel sprowadza mnie na ziemię ;]


No... wolę sobie nie wyobrażać następnych fal nowych rodzajów zabaw... Człowiek ma dużą wyobraźnię, szczególnie Obywatele i Robotnicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować