Zaloguj się, aby obserwować  
Big_Papa

Fable czy przełomowy RPG ?

70 postów w tym temacie

Przełom?

Liniowa straszliwie, ma się jedynie do wyboru bycie dobrym, lub złym. Irytujące spawny potworów przy każdym przekroczeniu mapy, system walki dla szympansów (klikaj myszką kiedy się da), instruktarz do wszystkiego niemal jak w harrym potterze. Ta powracająca uczennica (Szept) jest denerwująca, przypomina Malfoy''a w HP albo przeciwników z gier z pokemonami na GB (pojawiali się co jakiś czas... taki zły odpowiednik naszej postaci).
Do tego pomysł ze zbieraniem kuleczek z doświadczeniem - rodem z platformówek. Przeciętna gra, na pewno nie przełomowa.

Trochę szkoda pieniędzy tak po prawdzie.

Czekam na Obliviona :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się... chyba że jesteś cierpliwy i przeczekasz napisy... jak to zrobisz to po przejściu głównego wątku da się grać dalej (o ile się nie mylę :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przelom to chyba nastapil w moim portfelu bo gra lezy juz na polce i jakos wcale nie chce sie do niej wracac....prosta,liniowa,oprocz zmiany jakie zachodza w bohaterze niczym nie zaskoczyla....nie warta tej ceny ani miana przełomowy rpg...jakos mam wrazenie ze dungeon siege bardziej zasluguje na to miano...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 16:45, Pyton01 napisał:

może tak ale wkurza mnie to że po ostatniej walce wychodzi na pulpit:(


Chyba u każdego tak się dzieje:( CDP ma wydać jakąś łatke aby można było grać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 11:32, janusz82 napisał:

gierka fajna ale nie przełomowa. przynajmniej dla mnie przełomem był gothic i kotor 1

Fable to gra przełomowa!
Bez dwóch zdań!

Przełamali dno ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest pod wieloma względami przełomowa, czy widzieliście jakiegoś innego cRPGa, z takim naciskiem na public relations? Z takim miodnym systemem wpływania na swój charakter? I zmian fizycznych bohatera. Czy w jakimkolwiek innym cRPGu mogłeś pójść do fryzjera? Gra przełomowa to nie jest gra, która bedzie rozchwytywana, to gra oryginalna, wprowadzająca cos nowego do gatunku, takich gier jest mało (Fallout - atrybuty wpływają na rozwój akcji w grze, Planescape: Torment - niezwykła, niesztampowata fabuła, Gothic - prawdziwe dark fantasy, nikłe szanse wyjścia z opresji, The Elder Scrolls - gigantyczny romiar świata).

PS: ej, ale poza tym w grze maczał sam wielki twórca Lionheada i Bullforga. On robi same przłomowe gry ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 17:44, Anthony napisał:

Chyba u każdego tak się dzieje:( CDP ma wydać jakąś łatke aby można było grać dalej.


już to widze......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 17:52, Monastor napisał:

Fable to gra przełomowa!
Bez dwóch zdań!

Przełamali dno ;]


Zgadzam się ;] Wpływ na wygląd bohatera to jedyna rzecz, jaką ta gra ma dobrze zrobioną. Reszta, od fabuły, poprzez dialogi (a raczej ich brak) czy system walki to dno. I metr mułu ;] Że można mieć dom i żonę? I nic się z tego nie ma. A nie, domy można wynajmować i dostawac pieniadze. Szkoda tylko, ze w praktycznie każdym cRPG pieniedzy zawsze jest za dużo (najlepsze przedmioty i tak się znajduje, a nie kupuje). Długość gry to tragedia - Baldur''s Gate z 98 roku było dłuższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uznałbym ją za grę przełomową, ale ma parę niedociągnięć. Charakter powinien mocno, ale to mocno wpływać na fabułę, tak aby odczuć, że kreujemy prawdziwą postać. Poza tym choćby nie wiem jak by dopieścili tą grę to ona i tak nie może być uznana za przełomową przez wszystkich, ponieważ bajkowy klimat gry przypadł niestety tylko części graczy i to sie nie zmieni, bo nie każdy takie rozwiazania lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 18:24, el-coyote napisał:

Uznałbym ją za grę przełomową, ale ma parę niedociągnięć. Charakter powinien mocno, ale to
mocno wpływać na fabułę, tak aby odczuć, że kreujemy prawdziwą postać.

Na jaką fabułę? xD
Pamiętam, że się siekało i były od czasu do czasu bardzo luźno powiązane ze sobą filmiki :)

>Poza tym choćby nie

Dnia 19.04.2006 o 18:24, el-coyote napisał:

wiem jak by dopieścili tą grę to ona i tak nie może być uznana za przełomową przez wszystkich,
ponieważ bajkowy klimat gry przypadł niestety tylko części graczy i to sie nie zmieni, bo nie
każdy takie rozwiazania lubi.

Klimat... nie był aż taki zły... ale ci wąsacze niektórzy, albo pewien młot, czy wygląd łuków były dobijające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu iż nie zakupiłem tej gry ( bo miałem taki zamiar).
Nie wiem co w tej grze jest w ogóle takiego fajnego. Zapowiadała się bardzo szczególnie a wszyło że to lipa a nie dobra gra.
To tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 18:55, babadziad napisał:

niestety masz racje ale dla mnie to ta gra to __(_()()(KLASYK)()()_)__ a zresztą ma więcej
zalet nisz wad ,ale ... mogła by by dłuszsza

Nie przeszedłem jej mimo, że jest krótka... Wnerwiło mnie bezsensowne wyżynanie hord potworów... Rozgrywka jest pusta, historia denna i klimat przeciętny... Tej grze już dziękujemy.

Wymień mi może te zalety, bo ich nie widzę...

Ta gra aż boli... widać, że to adaptacja tytułu z konsoli. Zero swobody, platformówka, w której świat ograniczają płoty! Można mieć żonę, robić gesty, ale to tylko zbędne bajery, które nic nie wnoszą. Ekstra, klikam guziczek, a postać robi jakąś zupełnie płytką i niewpływającą na rozgrywkę rzecz... To jak te całe tamagotchi (czy jak tam się ścierwo nazywa :P ). Karmię zwierzaczka, a on robi kupkę... To samo, tylko tamagotchi jest bardziej skomplikowane i te elementy mają jakieś konsekwencje... a nie jak w fable :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 19:03, Monastor napisał:

Wymień mi może te zalety, bo ich nie widzę...

Ta gra aż boli... widać, że to adaptacja tytułu z konsoli. Zero swobody, platformówka, w której
świat ograniczają płoty! Można mieć żonę, robić gesty, ale to tylko zbędne bajery, które nic
nie wnoszą. Ekstra, klikam guziczek, a postać robi jakąś zupełnie płytką i niewpływającą na
rozgrywkę rzecz... To jak te całe tamagotchi (czy jak tam się ścierwo nazywa :P ). Karmię zwierzaczka,
a on robi kupkę... To samo, tylko tamagotchi jest bardziej skomplikowane i te elementy mają
jakieś konsekwencje... a nie jak w fable :P


Co do zalet. Niektórych może cieszyć kreowanie bohatera. Poza tym fajna grafika i animacje. Na początku walki są ciekawe, bo ładnie bohater mieczem wymachuje, później przez te setki potworów robi sie to monotonne. Muszę przyznać, że za pierwszym razem gra mnie wciągnęła i grałem do końca(dwa dni wystarczyły), ale jak chciałbym zacząć kolejny raz to musi minąć sporo czasu. Gra jest dobra na raz. Chociaż rzeczywiście dużo Fable brakuje do takich gier jak Gothic, czy Baldur''s Gate .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Animacje są straszliwie powtarzalne... ta gra staje się niestety nudna po 2 dniach, a nawet taki Oblivion czy Morrowind po długim czasie.
Kreacja bohatera ma taką wadę, że jej nie ma. Jedyne, co się dzieje to to, że postaci wyrastają różki lub pojawia się aureola. W zależności od tego, czy przez pół godziny będziemy siec strażników, czy wilkołaki. Tak, czy owak, w godzinę da się przejść od najgorszej postaci do najlepszej i na odwrót.
Co do rosnących mięśni... nic na to nie znajdę... jak kogoś to kręci na tyle, żeby czynić grę strawną, to nie komentuję :P
Bohater wymachuje mieczem... to fakt... ale to jest denny system walki... nieważne, czy ktoś umie grać, czy nie... i tak młuci bez problemu hordy potworów... naciska się tylko jeden klawisz, a postac robi kombosy... przepraszam, czasem wciska się drugi przycisk myszy :P
Jest tak naprawdę zero kontroli nad postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co by tu nie pisać jednym gra będzie się podobać , a innym niestety nie. Zwracam uwagę na fakt , że każdy z graczy ma troszeczkę odmienne gusta, a wiadomo nie od dziś ,że o gustach się nie dyskutuje.Moim skromnym zdaniem gra jest całkiem , całkiem.Ma to w sobie coś, ale to coś nie każdego może i musi przekonać do tego tytułu.Napewno nie jest to gra przełomowa, ma parę całkiem ciekawych aspektów, ale w i paru miejscach jest troszkę "skopana". Jednego nie można jej zarzucić, że gra nie ma potencjału,ma i to spory, czyli czekamy na kolejną część, ja napewno też ją kupię.A w sumie skoro wielu z Was w nią grało na x-boxie to tak naprawde czego się spodziewaliście.Chociaż w sumie dać 99zyla za kilkanaście godzin grania to lekka przesada hmh.....no dobra 79zł ale to i tak drogo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować