Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

"Złoty Joy" Cenegi.

57 postów w tym temacie

www.zlotyjoy.pl

Niby-plebiscyt na najlepszą grę roku 2005. Oczywiście są tylko gry Cenegi. Ja rozumiem, że nie mogą zamieszczać i reklamować gier konkurencji, ale w takim razie po co takie coś powstało? Bo skoro można wybierać tylko spośród produktów Cenegi to nie można tego nazwac plebiscytem. Wyjaśnienia są trzy:

1) Cenega chce się zareklamować. Tyle, że przecież mogłaby to zrobić dużo łatwiej (np. zamieszczając reklamy, albo zrobić sensowniejsz konkurs)

2) Chce poznać opinię konsumentów. Też bez sensu bo można to zrobić za pomocą ankiet wysyłanych do zarejestrowanych użytkowników i w zamian dawać np. 5% zniżki na grę Cenegi

3) Chce zarobić dodatkową kasę. Bo głosuje się za pomocą SMS-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mnie wkurzyło głosowanie za pomocą SMSów. W sumie chciałem dziś założyć taki temat, ale byłem troszkę zniesmaczony. Podnieciłem się bo widziałem reklamę w CD-A.
Swoje produkty i nagrody dla siebie. Oj nieładnie! Zupełnie jak na zjeździe PZPR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Podnieciłem się bo widziałem reklamę w CD-A.

Ja też. Już myślałem, że Cenega do kontrataku przechodzi a tu nic. Swoją drogą oni nawet forum nie mają. Dziwne. Może nie chcą poznawać opinii graczy? Jacyś dziwni ludzie tam pracują. A specjalistów od public relations to mają chyba z czasów PRL. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, mnie wkurzył gość na dtronie gry-online który mówił, że cenega mogłaby wykupić teraz cdp i nawet nie nadszarpnęłaby sobie budżetu rocznego, szkoda, żem go nie dorwał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 22:28, Mistic napisał:

Ha, mnie wkurzył gość na dtronie gry-online który mówił, że cenega mogłaby wykupić teraz cdp
i nawet nie nadszarpnęłaby sobie budżetu rocznego, szkoda, żem go nie dorwał!


Pewnie miał rację bo Cenega którą znamy, to tylko oddział w Polsce. Jest częścią większego, rosyjskiego wydawcy. Ale nie sądzę, żeby CDP chciał się sprzedać. I tak nisko się cenił. Z pewnością "nadszarpnęli" by sobie budżet gdyby chcięli CDP wykupić, ale oni wiedzą, że im się to nie opłaca i nawet nie próbują :)

Na szczęście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś chała.

Nie chciałbym wygłaszać sądów - "O, Cenega się dobrała to będzie kicha", ale jest to wyjątkowo kiepskim pomysłem.

Jak świat światem co rok odbywają się plebiscyty na wszystko roku XXXX i co najwyżej wymaga to rejestracji na stronie.
A tutaj każą płacić chętnym, zachęcając niby "nagrodami" (jakby przy innych, darmowych okazjach nie dawali).

Wróżę kichę i nawet liczę na to - zresztą co to za plebiscyt, który jest elitarny (zakładając, że gros graczy ma pewien dostęp do internetu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 22:45, Backside napisał:

Wróżę kichę i nawet liczę na to - zresztą co to za plebiscyt, który jest elitarny (zakładając,
że gros graczy ma pewien dostęp do internetu)?

Postawili na SMSy i tylko na swoje gry. To już na wstępie wiadomo, że wygra San Andreas. Ja z przyzwoitości zagłosowałem jeszcze na przygodówkę, udźwiękowienie i na strategię. Zobaczymy, aczkolwiek bardzo chałowato to wygląda i najprawdopodobniej umrze śmiercią naturalną. Co innego gdyby to było wewnętrzne głosowanie "Najlepsze gry Cenegi wydane w tym roku", a nie pozowanie na ogólnopolskie przedsięwzięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 22:52, lurynowicz napisał:

> Wróżę kichę i nawet liczę na to - zresztą co to za plebiscyt, który jest elitarny (zakładając,

> że gros graczy ma pewien dostęp do internetu)?
Postawili na SMSy i tylko na swoje gry. To już na wstępie wiadomo, że wygra San Andreas. Ja
z przyzwoitości zagłosowałem jeszcze na przygodówkę, udźwiękowienie i na strategię. Zobaczymy,
aczkolwiek bardzo chałowato to wygląda i najprawdopodobniej umrze śmiercią naturalną. Co innego
gdyby to było wewnętrzne głosowanie "Najlepsze gry Cenegi wydane w tym roku", a nie pozowanie
na ogólnopolskie przedsięwzięcie.


Skandal - San Andreas zostało wydane jakieś 2 tygodnie temu w Polsce i powinno byc na liście 2006 :D.

Teraz wiem już więcej - i mogę odważyć się na więcej, mówiąc, że przedsięwzięcie jest śmieszne. Cóż, mam nadzieję, że dystrybutor pójdzie po rozum do głowy i pojmie, że liczy się bezpłatność (dla popularności) i współpraca (dla wielkości i poważania przedsięwzięcia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 23:02, Backside napisał:

Skandal - San Andreas zostało wydane jakieś 2 tygodnie temu w Polsce [...]

O przepraszam. Edycja kolekcjonerska wyszla jeszcze w 2005 roku. Oczywiscie pozostaje pytanie, kto kupil ta gre za ponad 200 zlotych, ale o to ''konkurs'' nie pyta ;)

Co do calego przedsiewziecia to wspolczuje Cenedze. Jezeli jedynym sposobem, by jakas ich gra zdobyla w czyms nagrode jest jak widac wewnetrzny konkurs to juz teraz widac, ze ich gry sa jakies slabe ;P. Ale to przeciez nieprawda. Jest kilka interesujacych propozycji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2006 o 23:24, Piotrek K. napisał:

> Skandal - San Andreas zostało wydane jakieś 2 tygodnie temu w Polsce [...]
O przepraszam. Edycja kolekcjonerska wyszla jeszcze w 2005 roku.


Ja również zdaję sobie z tego sprawę, ale mały przytyk im nie zaszkodzi ;).

BTW - a ile było tych EK? Bo to trochę tak wygląda jakby wypsikać cały dezodorant i stwierdzić, że pachnie w całym kraju ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 00:24, Backside napisał:

> > Skandal - San Andreas zostało wydane jakieś 2 tygodnie temu w Polsce [...]
> O przepraszam. Edycja kolekcjonerska wyszla jeszcze w 2005 roku.

Ja również zdaję sobie z tego sprawę, ale mały przytyk im nie zaszkodzi ;).

BTW - a ile było tych EK? Bo to trochę tak wygląda jakby wypsikać cały dezodorant i stwierdzić,
że pachnie w całym kraju ;)

MIało byc 3000 kopi.Coś długo były dostępne...A może to gra była mało popularna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubie cenegi :( Zaluje w zasadzie, ze CDP nie ma w polsce monopolu na wydawanie gier. Najlepsza obsluga klienta, szacuneczek, najwyzszej jakosci wydania, no i najlepsze polonizacje. Tak powinno byc w kazdym....tzn tak powinno sie wydawac gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 00:53, Darkstar181 napisał:

MIało byc 3000 kopi.Coś długo były dostępne...A może to gra była mało popularna? :)


Warszawa, duże miasto ... w każdym Empiku leżą jeszcze kopie tej wersji :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 00:53, Darkstar181 napisał:

> > > Skandal - San Andreas zostało wydane jakieś 2 tygodnie temu w Polsce [...]

> > O przepraszam. Edycja kolekcjonerska wyszla jeszcze w 2005 roku.
>
> Ja również zdaję sobie z tego sprawę, ale mały przytyk im nie zaszkodzi ;).
>
> BTW - a ile było tych EK? Bo to trochę tak wygląda jakby wypsikać cały dezodorant i stwierdzić,

> że pachnie w całym kraju ;)
MIało byc 3000 kopi.Coś długo były dostępne...A może to gra była mało popularna? :)


Może jak się rozeszło w kraju ze nawet ta wielka książeczka która miała opisywać cały rejon San Andreas jest po angielsku (kurde chociaż to mogli już przetłumaczyć) to ludziom się odechciało edycji kolekcjonerskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 01:05, Astmatyk napisał:

Nie lubie cenegi :( Zaluje w zasadzie, ze CDP nie ma w polsce monopolu na wydawanie gier. Najlepsza
obsluga klienta, szacuneczek, najwyzszej jakosci wydania, no i najlepsze polonizacje. Tak powinno
byc w kazdym....tzn tak powinno sie wydawac gry.

Nie zgodzę się z tobą. Monopol właśnie źle wpływa na jakość usług i często sprawia, że firma przestaje się rozwijać, bo po co jeśli nie ma alternatywy. Mocna konkurencja jest potrzebna. A dobre polonizacje to nie tylko u CDP znajdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 01:59, Czedwik napisał:

> Nie lubie cenegi :( Zaluje w zasadzie, ze CDP nie ma w polsce monopolu na wydawanie gier.
Najlepsza
> obsluga klienta, szacuneczek, najwyzszej jakosci wydania, no i najlepsze polonizacje.
Tak powinno
> byc w kazdym....tzn tak powinno sie wydawac gry.
Nie zgodzę się z tobą. Monopol właśnie źle wpływa na jakość usług i często sprawia, że firma
przestaje się rozwijać, bo po co jeśli nie ma alternatywy. Mocna konkurencja jest potrzebna.
A dobre polonizacje to nie tylko u CDP znajdziesz ;)


Niezłe ma jeszcze LEM :) Ale Cenega ma co najwyżej poprawne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2006 o 08:07, sathorn1 napisał:

> A dobre polonizacje to nie tylko u CDP znajdziesz ;)
Niezłe ma jeszcze LEM :) Ale Cenega ma co najwyżej poprawne.

A mógłbyś mnie oświecić, co ciekawego LEM ostatnio wydał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować