Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Arcania przesunięta na przyszły rok

37 postów w tym temacie

Taaa, ja jestem wielkim fanem serii, ale dla mnie "Zwiech Boków" nie istnieje. Faktem jest, że dodatek to tylko łatwa kasa dla JW bo przecież fani i tak kupią. Co do 3 części, to fakt produkt w wersji beta jeśli chodzi o optymalizację kodu, ale patch 1.7 dużo poprawia choć nie w 100%. Fabuła średnia co tu dużo gadać. Ale żeby od razu przekreślać Arcanię? Na dobre jej wyjdzie to, że nie posiada tego silnika z G3, choć po tym gameplay''u Risena (które jedzie na nim) od Francuzów byłem zdumiony co PB potrafił z nim zrobić. Jeszcze mają parę miesięcy na szlify tych 40%. Wracając do Arcanii ja nie wypowiadam się o niej w superlatywach, ale też nie krytykuję. Przyglądam się z boku myśląc "co z tego będzie?".

Wracając do fanów. Dla prawdziwego fana to 1 i 2 część z dodatkiem są najlepsze (w tej kolejności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wydawało się, że fani Gothica jeszcze w tym roku będą mogli położyć ręce na Arcania: A Gothic Tale."
Nie zgadzam sie co do tego zdania, mysle ze tak jak i ja wiekszosc fanow czeka na Risena, a jedynie fani "nazwy" Gothic(ktora i tak zostalo gdzies odsunieta w cien...) czekaja na Arcanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówić, ale JoWood planowało zrobić to co z G3 - wypuścić półprodukt, bo zabrakło im pieniędzy na dokończenie gry. A, że kaska z nieba spadła to już mozna tylko się cieszyć - może pozwolą programistom dokończyć Arcanię... Tak czy siak, gdyby gra była dokończona pod względem fabularnym i pod względem wydajnościowym by "hasała", to wypuściliby ją mimo przypływu gotówki. Dodatkowo, jak już pisało kilka osób - chyba przestraszyli się Risenia ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 18:15, Karol44 napisał:

A czego tam się bać kopia gothica z kilkoma smaczkami nic specjalnego

rzecz w tym, ze właśnie tego oczekuje większość fanow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 18:15, Karol44 napisał:

A czego tam się bać kopia gothica z kilkoma smaczkami nic specjalnego



Kopią Gothica nazwałbym prędzej Arcanię... W końcu tworzy ją kto inny. Powiedzieć, ze Arcania jest prawdziwą kontynuacją Gothica, to tak jak powiedzieć, że Barry Trotter jest kontynuacją Harrego Pottera - ten sam świat <prawie>, ci sami bohaterowie <też prawie... poprzestawiane literki - co to jest?>, ale inny autor i inny styl. I nie mówię, że Arcania będzie zła - będzie inna. A za klimatem GI i GII tęsknię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet się jakoś nie przejąłem tym, a dlaczego? Bo to już nie jest ten sam dobry Gothic co kiedyś... Najlepszą alternatywą będzie jednak Risen. Który wręcz zieje klimatem G1/G2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2009 o 22:32, Karol44 napisał:

Przecież to gothic żal


1. Używaj proszę znaków interpunkcyjnych, bo ciężko zrozumieć co piszesz.

2. Co z tego, że to gothic? Inni ludzie, inni autorzy fabuły, tak więc i gra będzie dużo inna od gothica. W dodatku takie działania jak dla mnie zioną zalegalizowanym plagiatem. Tak więc pod względem klimatu i historii (czytaj: jej stylu) spadkobiercą Gothica nie będzie Arcania, ale Risen. Ludzie trochę abstrakcyjnego myślenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chcą wygrać z Risenem. Ja bardziej czekam na Risen niż Arcanię, ale to nie znaczy, że Arcania będzie zła. Sądzę, że Arcanie będzie grą z innym klimatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 16:37, Karol44 napisał:

Poczekamy zobaczymy ale ja bardziej wierze w arcanie niz w risena szczególnie gdy redaktorzy
różnych portali krytykowali tę grę .

Nie no, jeśli chodzi o Arcanię to może być ona bardzo dobra, lecz nie podoba mi się polityka wydawcy. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co może nagle dostali pieniądze kurde ciesz się że gra bedzie bardziej dopracowana i miała więcej smaczków bo jak by teraz wydali to by by zgrzyty zębów że złe ble itp
a jak później to też źle więc jak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię, że źle, bo jeszcze nie wydali! Ja mówię, że źle, że chcieli wydać tak wcześnie zanim kasę dostali... Znów byłby półprodukt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować