Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard będzie robił gry na konsole!

66 postów w tym temacie

News dekady. Firma, która niegdyś robiła gry na konsole, a w planach miała konsolowego Ghosta będzie robić również tytuły konsolowe. NIESAMOWITE, kto by się domyślił... Dziś wszystkie firmy koncentrują swe wysiłki na tak wielu platformach, jak to możliwe (pomijając twory należące do MS lub Sony) - maksymalizacja zysków. Takie czasy, fuzja z Activision również odcisnęła swoje piętno.

Ewentualna konsolowa wersja Diablo 3 mnie nie obchodzi (to gra projektowana pod myszkę i bliskość ekranu, pad wymusza pójście na kompromisy) - inna sprawa, że społeczność byłaby wówczas podzielona, dochodzi konieczność dbania o użytkowników Battle.netu, live, psn... Oznacza to marnotrawstwo czasu i środków, opłaty licencyjne, odwrócenie uwagi od nowego Battle.netu właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat myślę, że gdyby decydowali się na konwersję to by wydzielili do tego odpowiedni zespół i on miałby na celu późniejsze wspieranie wersji konsolowych. Więc czy by to wpłynęło na BN 2.0 to niekoniecznie. Podział społeczności prędzej, chociaż i tak uważam, że większość by kupiła wersję PC. Bo wcześniej i czyste przyzwyczajenie oraz 100% pewności co do wygody sterowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem psem ogrodnika, nie mam nic przeciwko temu, dopóki nie porzucą lub przestaną wspierać rynek PC, co w co bardzo wątpię, bo 100mln $/miesiąc to nie są grosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak na konsolach gracze sie porozumiewaja?? za pomoca głosu? bo nie wyobrazam sobie team game w starcrafcie lub diablo bez pisania na klawiaturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard musi bardzo poważnie przemysleć to posunięcie - robienie gier na konsole to nie jest taka łatwa sprawa - trzeba produkt przed wydaniem dopracować i nie można po premierze dawać 20 patch''y - ojjj lepiej nie podnosić sobie poprzeczki zbyt wysoko - za dużo można stracić...lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego. Dajcie lepiej newsy o nowej postaci z Diablo III i Nowym dodatku do WoW''a (bo to jakby nie było news sprzed jednego dnia) XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja, jeżeli chodzi o wydawanie gier również na konsole, jestem za. Jednakże istnieje pewno ale - żadnych kompromisów i szukania rozwiązań pomiędzy myszą a padem. Najpierw dopracowanie sterowania na PC, później ewentualne zamiany jeżeli chodzi o gejpady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:10, Dobermann napisał:

Blizzard musi bardzo poważnie przemysleć to posunięcie - robienie gier na konsole to
nie jest taka łatwa sprawa - trzeba produkt przed wydaniem dopracować i nie można po
premierze dawać 20 patch''y - ojjj lepiej nie podnosić sobie poprzeczki zbyt wysoko -
za dużo można stracić...lol


Bzdura. Można spokojnie wydać na konsolach niegrywalny crap (przykłady: Stormrise czy Supreme Commander na X360). Patche też już można robić, tylko każda poprawka czy aktualizacja musi przejść przez Sony/M$. Z tego drugiego względu zresztą Blizzard nie chce się obecnie podejmować zrobienia MMO na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że przy takich zabiegach nie ucierpią gracze komputerowi (szczególnie z powodu uproszczeń), bo tego bym nie przeżył. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Principes <- cała prawda.

Na konsolę wydadzą pewnie Ghosta albo coś na tą modłę, Diablo czy Starcrafta raczej nie uświadczmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 16:04, ka-lol napisał:

a powiedzcie mi jak na konsolach gracze sie porozumiewaja?? za pomoca głosu? bo nie wyobrazam
sobie team game w starcrafcie lub diablo bez pisania na klawiaturze.


A no... Na PC się pisze ( w ostatnim czasie właściwie to gracze komunikują się głównie za pomocą "głosu"), a na konsolach się gada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2009 o 20:51, Blizzard_Beast napisał:

Heh, długo się zakute łby trzymały, aż żal było potrzeć.

No, to teraz coś zapowiedzcie. Bo kupię każdą waszą grę na konsole, a żadnej na PC.

Az bedzie sie chcialo zobaczyc jakby wygladal np SC II wydany w tym samym czasie na konsole i PC. Na PC pewnie setki map a Koreanczycy juz zaczna masy lig robic a na konsolach nic bo M$ i $ony beda chcialy kasy za update''y ;]
Powtorka z grami Valve, ale coz, widac niektorzy wola kupowac po prostu gorsze produkty.
Oczywiscie szanujemy ich. Hyhyhyhy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2009 o 00:46, SoundWave napisał:

Az bedzie sie chcialo zobaczyc jakby wygladal np SC II wydany w tym samym czasie na konsole
i PC. Na PC pewnie setki map a Koreanczycy juz zaczna masy lig robic a na konsolach nic
bo M$ i $ony beda chcialy kasy za update''y ;]
Powtorka z grami Valve, ale coz, widac niektorzy wola kupowac po prostu gorsze produkty.
Oczywiscie szanujemy ich. Hyhyhyhy.


Po co mi robione przez ludzi mapy? o_O Nie ściągnąłem nigdy żadnego nieoficjalnego moda (poza jakimiś ciekawostkaimi do pierwszego kłeja lata temu) i nie wiem dlaczego niby miałyby mnie interesować robione porzez nastolatków dodatki, kiedy wokół tyle innych gier. Ale ok, rozumiem, są ludzie, którzy grają na okarągło w dwie gry na krzyż i te ekstra ficzery są im potrzebne, żeby im się nie znudziło.

A jeśli Blizzard wyda dodatek, to chyba oczywiste, że będzie płatny...

Jak fakt, że do gry są nieoficjalne mody i dodatki dla ciebie świadczy o lepszym produkcie, to proszę bardzo, ale dla mnie nie ma to znaczenia, a produkt lepszy to ten, w który mogę zagrać na konsoli. Oczywiście szanujemy tych, którzy wybierają siedzenie przed monitorem, ale ja wybieram siedzenie przed telewizorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby gdyby diablo 3 wyszedł na konsole. powinien iść tropem Sacred 2 na X''a. (Co-op wymiata!). Nienawidzę tego podziału na fanboyów X''a 360, PS3, Wii, oraz PC. Wszystkie tytuły powinny być dostępne na każdej platformie. Powinny się różnić tylko kilkoma szczegółami, np. Diablo 3 na każdą platformę powinien mieć jedną dodatkową postać do wybrania w zależności od konsoli (tylko takie exlusivy uznaję). Oraz grafikę przystosowaną do danej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 17:27, Blizzard_Beast napisał:

Po co mi robione przez ludzi mapy? o_O

Po to, zeby na nich grac.
Ach ta inteligencja.
Ja tez wybieram siedzenie przed TV- dlatego podlaczylem do niego PC. Ale ty oczywiscie o takich hax0rskich mykach nawet nie wiesz. Pewnie ani M$ ani $ony o tym nie gadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2009 o 02:12, SoundWave napisał:

> Po co mi robione przez ludzi mapy? o_O
Po to, zeby na nich grac.
Ach ta inteligencja.


No najwyraźniej, bo wyciągnięcie wniosku, że interesują mnie mapy robione przez twórców, a nie nastolatków z dostępem do neostrady, przekroczyło twoje możliwości.

Dnia 01.09.2009 o 02:12, SoundWave napisał:

Ja tez wybieram siedzenie przed TV- dlatego podlaczylem do niego PC. Ale ty oczywiscie
o takich hax0rskich mykach nawet nie wiesz. Pewnie ani M$ ani $ony o tym nie gadali.


Lol, też mam podłączony do TV, tylko nie bardzo rozumiem, co to zmienia. Jeśli narzędzie pracy podłączę do TV to nie staje się automatycznie świetną rozrywką. Od tego mam inne urządzenia. Możesz na przykład trzymać dżem w pralce, droga wolna, ja wolę trzymać go w lodówce.

P.S. I przypieprz się do własnej starej, bo krów z Tobą nie pasałem, żebyś wyskakiwał mi z takimi tekstami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.09.2009 o 00:39, Blizzard_Beast napisał:

No najwyraźniej, bo wyciągnięcie wniosku, że interesują mnie mapy robione przez twórców,
a nie nastolatków z dostępem do neostrady, przekroczyło twoje możliwości.

Bo oczywiscie gracze nigdy nie zrobili dobrych map ;) Do niczego, ani do FPSow ani RTSow.
No coz, od zawsze wiadomo, na ktora platforme jest najwiekszy wybor.

Dnia 04.09.2009 o 00:39, Blizzard_Beast napisał:

Lol, też mam podłączony do TV, tylko nie bardzo rozumiem, co to zmienia. Jeśli narzędzie
pracy podłączę do TV to nie staje się automatycznie świetną rozrywką. Od tego mam inne
urządzenia. Możesz na przykład trzymać dżem w pralce, droga wolna, ja wolę trzymać go
w lodówce.

O zastosowaniu PCta decyduje jego uzytkownik misiu. Jesli ktos na na nim tylko gra to nie jest to narzedzie pracy tylko, DUN DUN DUNNNNNNNN, narzedzie rozrywki. Ale oczywiscie dla ciebie to obcy koncept bo albo M$ albo $ony cie nauczylo, ze jedno urzadzenie = jeden cel.

Dnia 04.09.2009 o 00:39, Blizzard_Beast napisał:

P.S. I przypieprz się do własnej starej, bo krów z Tobą nie pasałem, żebyś wyskakiwał
mi z takimi tekstami.

Ale z nas dwoch to tylko tobie sloma z butow wystaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować