Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wieści z Blizzconu 2009

17 postów w tym temacie

Blizzard nie tyle wejdzie na rynek konsol, co na niego wróci. Zanim się nazywali Blizzard to tworzyli na Snesa. Oczywiście największą sławę zdobyli dzięki grom pecetowym i tu tutaj najwięcej zarobili.

Zresztą rychłe wejście Blizzarda na rynek konsol jest zapowiadane co rok i jak co roku na zapowiedziach się kończy. Taktyka słuszna - nie ma co sobie palić mostów i zapowiadać, że nie ma szans itp. Lepiej powiedzieć "może, kiedyś, zapewne, za kilka lat". Bo to neutralne.

Wszystko zależy od aktualnego kierownictwa. LucasArts też krzyczał, że nigdy w życiu żadnego Force unleashed na PC. Zmienił się jeden człowiek na odpowiednim stanowisku i nagle cud, piece są w stanie grę pociągnąć. Teraz pan COO mówi, że na konsole gry Blizza przyszłe będą, a za rok może się zmienić ludzik i powie co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jeśli Blizzard nie pospieszy się z wydaniem Diablo 3 i gra będzie miła ukazać się dopiero w 2011 to trafi do nas coś masakrycznie zdezaktualizowanego pod względem możliwości graficznych które będą w tym czasie osiągalne i powszechne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

silmarilh... World of Warcraft to graficzny cud... I ma ponad 10 milionów subskrybentów... Ty wiesz o czym ty mówisz? W grach Blizzarda grafika to jest najmniej ważny aspekt, a jak widać po filmikach jest świetnie. Ba, nie widziałem lepszego hack&slash, tak samo jak nie widziałem ładniejszego RTS-a od SC2 po prostu dbałość o szczegóły, design świata, jednostek - geniusz. Pozatym porównywanie gier Blizzarda do innych jest śmieszne, bo zwyczajnie reszta do pięt im nie dorasta, ogrom pracy nad każdym tytułem przykuwa graczy do gier na długie miesiące. Inne firmy wydałyby w tym samym czasie z 4 gry które lądują po miesiącu na półce, a tutaj i w 10-letnie gry grają tysiące ludzi. Ten kto wierzył w Diablo 3 w 2010 był głupcem, zbyt wolno to wszystko idzie. Blizzard jak ogłasza grę to znaczy że zostanie wydana za 1,5-3 lat. Nigdy nie wydali dwóch tytułów w jednym roku. Najmniejszy odstęp to rok między Warcraftem I i Warcraftem II ale to były zupełnie inne czasy tworzenia gier. Zresztą nie ma się co dziwić jedna gra na rok z pewnością nie nadwyręży niczyjej kieszeni, a po roku grania w SC2 ci nie przepadający za samym gatunkiem RTS przejdą na D3, bo że warto kupić SC2 dla samej fabuły to pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej kolorów!!! Jeszcze więcej. Niech wszystko błyszczy jak w kalejdoskopie! I niech ten mnich rozwala więcej stworków na raz - 25 to za mało- najlepiej 150 (ot taka masowa zagłada). I żeby nie trzeba było myśleć - niech wszystko robi się samo... I niech zmienią nazwę - na CUKIERKABLO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobija mnie jak ludzie podniecają każdą nową klasą postaci w Diablo III. Jakby były jeszcze unikatowe. Ale cóż Diablo i Starcraft to typ gry, która trzeba lubić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z większością dzisiejszych odbiorców gier komputerowych jest taki, że zostali "wychowani" na grach z (prawie) fotorealistyczną grafiką. To nie są ludzie(i znowu w większości), którzy zagrywali się w taki gry jak Doom, Warcraft 2, Diablo, Wolf 3D lub staruteńki Command & Conquer... W tamtych grach nie liczyła się wtedy tak bardzo grafika jak te litry grywalności... I nie mówię tego bo jestem jakimś tam oldschoolowym nerdem, nie. To jest tak jak by oceniać książki po okładce, a nie po treści. Ja tam przy wszystkich grach Blizzarda bawiłem się świetnie od Lost Vikings przez Blackthorne do WOWa. I nadal mam tendencję do wracania do tych starszych gier bo one do dziś są grywalne. Natomiast jak słyszę(albo czytam), że ktoś w coś przestał grać "bo grafika była za brzydka" to mnie skręca... I potem takie osoby "polecają" sobie gry na zasadzie(usłyszane jakiś czas temu w sklepie z grami) "ta jest fajna bo ma zaj...ą grafikę" - o Crysis''ie albo "ta jest do d..y bo grafika jest ch..." - już nie pamiętam nawet o jakiej grze. Mnie skręca jak coś takiego słyszę i tracę wiarę w to, że kiedykolwiek powstaną jeszcze(na masową skalę) takie dobre gry jak kiedyś. Tymbardziej, że docelowymi odbiorcami gier są właśnie tacy "specjaliści" polecający sobie gry na podstawie grafiki. Na szczęście jest jeszcze kilku twórców, którzy przedkładają jakość nad ilość i tworzą gry, które w NAJGORSZYM wypadku są dobre, jak Blizzard. I dzięki im za to. Jak dla mnie Diablo 3 może wyjść nawet w 2012(chociaż już bym pograł), ale przynajmniej mam tą 100% pewność, że będzie to gra conajmniej bardzo dobra... I tu pozwolę sobie skończyć ten przydługawy wywód.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 10:02, Hansin napisał:

Więcej kolorów!!! Jeszcze więcej. Niech wszystko błyszczy jak w kalejdoskopie! I niech
ten mnich rozwala więcej stworków na raz - 25 to za mało- najlepiej 150 (ot taka masowa
zagłada).


przeciez prawie zawsze na filikach promocyjnych uzywaja przepakowanych postaci przeciwko slabym przeciwnka - wszystko aby pokazac uber skille i mega rozpierduche.

Dnia 24.08.2009 o 10:02, Hansin napisał:

I żeby nie trzeba było myśleć - niech wszystko robi się samo... I niech zmienią
nazwę - na CUKIERKABLO...


eeee ? ustawisz sobie gamme i kontrast o 50% mniejsza na monitorze i bedziesz zadowolony. osobiscie w poprzednich diablosach podkrecalem gamme bo ja lubie widziec wszystko co sie dzieje na ekranie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 09:20, L33T napisał:

Kudos dla Blizza za Diablo 3 i Starcraft 2 na Mac-a, chyba oni jednyni wydają takie gry
na jabłuszko :)


Ubisoft, ID Software i wielu innych producentow gier takze wypuszcza swoje produkcje na komputery Apple. A, ze w Polsce ich nikt nie wydaje to inna sprawa. Co do Blizzconu to jest na co czekac. Kolejny dodatek do WoWa, StarCraft II i Diablo 3... Nie moge sie doczekac premier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 10:13, L33T napisał:

Dlatego lubie blizza bo rejestruję grę na Battlenet i pobieram w takiej wersji jakiej
chce.


W ten sposob mam legalne angielskie wydanie WarCraft III i Diablo 2. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z tajemniczym MMO nad ktorym pracuje blizzard? Nie mowcie ze chodzilo o dodatek do wowa? Wakacje sa takze czlowiek malo siedzi przy kompie ale jak ktos moglby to prosilbym o uswiadomienie mnie, dzieki;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2009 o 09:35, Wojman napisał:

> Kudos dla Blizza za Diablo 3 i Starcraft 2 na Mac-a, chyba oni jednyni wydają takie
gry
> na jabłuszko :)

Ubisoft, ID Software i wielu innych producentow gier takze wypuszcza swoje produkcje
na komputery Apple. A, ze w Polsce ich nikt nie wydaje to inna sprawa. Co do Blizzconu
to jest na co czekac. Kolejny dodatek do WoWa, StarCraft II i Diablo 3... Nie moge sie
doczekac premier.


A ja na dodatek wowa nie czekam bo zrobili straszną zawieruchę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rosko, to MMO to nie jest bynajmniej WoW:Cataclysm, ludzie pytali o nie na Blizzconie i usłyszeli to co jakieś pół roku temu, czyli, że nie jest osadzone w żadnym ze światów używanych obecnie przez blizza tj. Diablo/Starcraft/Warcraft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować