Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Plotka: Specyfikacja nowych Radeonów

48 postów w tym temacie

Dnia 24.08.2009 o 16:46, jac22 napisał:

Dzisiaj spokojnie wystarcza 512 mb tylko glupcy placa za karte 1GB


Znaczy się nigdy nie grałeś w rozdzielczości powyżej 1280*1024? I GTX260, i 280 to szajs, bo mają powyżej 512 MB? Powiem tak - aby grać płynnie w FullHD w takiego Crysisa w max. detalach, 1GB jest po prostu konieczne. Przesyłanie tekstur nawet przez PCI-E 2.0 jest wielokrotnie wolniejsze, niż gdy owe tekstury wylądują bezpośrednio w karcie...
http://www.pcgameshardware.com/aid,662238/PCGH-Review-Radeon-HD-4870-with-1-024-MiByte-vs-512-MiByte-VRAM/Reviews/?page=6
No no, różnica na poziomie 40% (19,3 FPS vs 13,3), i to w 1680*1050...Jeszcze masz coś do dodania? Z chęcią się trochę posprzeczam z tobą, tylko proszę w takim razie o linki do testów, a nie metoda "bo ja tak sądzę"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2009 o 16:33, ziptofaf napisał:

po raz pierwszy okaże się bezzasadne - nie ma tytułów, które zwalniają już na HD4870.


No,nie wiem ... mi na HD4870 demo FEAR2 Project Orgin tak klatkuje,ze odpuściłem sobie pełną wersję gry / a Crysis chodzi na maxa ;) /,ale to może być wina za słabego procka,a nie grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 17:43, kiczka116 napisał:

błąd chyba 640 MB? może się myle? hm>:)


Nie, 640 KB. Słynny już tekst Billa Gatesa z 1981 roku ;) Ba, on to mówił też jak najbardziej serio, nawet w Microsoftowych systemach operacyjnych początkowo nie było obsługi większej ilości pamięci. Cóż, zdecydowanie się pomylił i nie przewidział tempa rozwoju komputerów.

@ lis_23
Normalnie muszę zobaczyć tego Project Origin, bo mnie zainteresowałeś tym, że nie działa płynnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapowiada sie wrzesień pelny gorących premier. niewątpliwie ATI ma ogromna szanse postawic kropke nad i po udanym rv770. taka sytuacja moze sie nie powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 18:32, lis_23 napisał:

No,nie wiem ... mi na HD4870 demo FEAR2 Project Orgin tak klatkuje,ze odpuściłem sobie
pełną wersję gry / a Crysis chodzi na maxa ;) /,ale to może być wina za słabego procka,a
nie grafiki.

raczej sterowników albo sam coś sknociłeś. Mi na znacznie słabszym sprzęcie FEAR 2 chodzi idealnie na medium/high.

Co do samej grafiki w grach współczesnych to nowy Wolf też raczej graficznie siedzi jakieś 2005-2006. Mnie to cieszy, bo gram sobie na maksymalnych detalach ciesząc się płynnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 19:44, Arachnos napisał:

> No,nie wiem ... mi na HD4870 demo FEAR2 Project Orgin tak klatkuje,ze odpuściłem
sobie
> pełną wersję gry / a Crysis chodzi na maxa ;) /,ale to może być wina za słabego
procka,a
> nie grafiki.
raczej sterowników albo sam coś sknociłeś. Mi na znacznie słabszym sprzęcie FEAR 2 chodzi
idealnie na medium/high.

Trzy razy przechodziłem demo,wymieniałem sterowniki,podkręcałem wentylator na grafice i za każdym razem cięło mi tak,ze nie chciało się grać ... dlatego z lekka przestraszyłem się tej gry i do tej pory jej,jeszcze nie kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak na razie mam 14-miesięcznego Asusa geforce 9800GTX z 512 DDR3 i jestem zadowolony.Przynajmniej do czasu:).Czytałem tylko że karty które,obsługiwały dx10 edą także obsługiwały dx11, nawet z 30% procentowym przyrostem wydajności.Ale tak jak już powiedziałem tylko czytałem.I tu KMyL możesz mieć racje bo moja karta narazie obsługuje max.SM.4.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 19:58, ast44 napisał:

/ciach/

Twoja karta obsługuje max dx10, wiec nie obsluzy nic wiecej ponad sm 4.0. btw, dx11 ma byc tym czym poczatkowo mial byc dx10 stąd czesc opcji nowego api moze byc zgodna ze starszym sprzętem. nie warto jednak liczyc na nic wiecej niż częściową zgodność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się cieszę, że nie ma lepszej grafiki ;p Phi ta co jest i tak jest super, wyższy poziom to już chyba rzeczywistość.. Jak wziąć np. nawet ten hit z PS3 jak to się nazywa kij wie ;p I mój stary 8800 GTX dźwiga wszystko ;p a ma te 3 latka już. A co do rozdzielczości, nie każdy ma taki monitor żeby miał rozdzielczość full hd.. Mi tam w zupełności starcza 1440 na coś tam i nie narzekam. Nie ma co popadać w skrajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
a nigdy ci nie przyszło do głowy, że to demo na Viście? Dopadnij sobie może od kogoś ze znajomych pełniaka i spatchuj, może popatrz czy stery do twojego phenoma są. Wiem, że Vista wiele razy sprawiała problemy. A co do twojej karty, to mogę zagwarantowac, że to nie jej wina. Mój kumpel ma identyczną i śmiga w Fear 2 ile wlezie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie będą takie będą, tylko aby twórcy gier znowu nie przestali optymalizować swoich gier skoro i tak " mają zapas mocy" Swoją drogą będę czekał na pierwsze test i ze strony zielonych i czerwonych, gdyż jak stworzą dobrą konkurencję, to wtedy znowu będą dość przystępne ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Posprawdzaj sterowniki, bo to aż niemożliwe żeby Ci klatkowało na takiej grafice.
Dobrze że wyścig zbrojeń nie zwalnia, akurat za rok będą tanie i bardzo dobre karty, które sobie Cierpik upoluje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 21:29, Arachnos napisał:

>
a nigdy ci nie przyszło do głowy, że to demo na Viście? Dopadnij sobie może od kogoś
ze znajomych pełniaka i spatchuj, może popatrz czy stery do twojego phenoma są. Wiem,
że Vista wiele razy sprawiała problemy. A co do twojej karty, to mogę zagwarantowac,
że to nie jej wina. Mój kumpel ma identyczną i śmiga w Fear 2 ile wlezie.


Hmmm ... zastanawiałem się,czy tro nie jest wina samej visty ... wszak w to demo grałem zimą i na service pack 1,a teraz są nowe sterowniki i service pack 2 ... ale ja mam naprawdę jakieś dziwne przypadki:

1. Bioshock - gra nie chodziła,ale trzeba była ją odpalić w zgodności z vindows xp i jest ok,dopóki się nie zechce wyjść z gry ;)
2. Gears of War - gra uruchamiała się na jakieś 2-3 minuty po czym wywalało mnie z gry,ale to było rok temu i może jego też trzeba odpalić w zgodności z xp? - do tego nie dało się zainstalować żadnego patcha
3. Crysis - gra chodziła na maxa,ale po jakimś czasie stało się coś takiego,że nie można było wybierać opcji z menu gry ...
4. Far Cry 2 - gra chodzi na full,ale po ok.20 minutach gry się wiesza i samoczynnie zamyka bez żadnego komentarza ...
5. nowy Prince of Persja - przy załączonym AA postaci w grze świeciły się jak żarówki ;)
...
Aha - na zbliżeniach w wielu grach mam " ząbkowate " cienie
...
i teraz nie wiem,czy to wszystko wina visty czy trafiłem na jakiś dziwny model HD4870 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować