Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gry to jednak sztuka (mówi reżyser filmu Silent Hill)

43 postów w tym temacie

Hehe nawet dobrze gada:D Moim zdanie gry to także sztuka.. przecież też czeba się wysilić żeby grę stworzyć.. czemu twórcy gier mają robić coś mniej wartościowego niż reżyserzy filmów?? Ja wole zagrać sobie w jakąś świetną gierkę niż np. iść do kina na jakiś zwykły film...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domek

Do dyskusji na temat "czy gry można traktować jako sztukę", zapoczątkowanej pod koniec zeszłego roku przez amerykańskiego krytyka filmowego Rogera Eberta, włączył się Christophe Gans, reżyser pracujący nad filmową adaptacją Silent Hilla. Włączył się, by nie przebierając w słowach kompletnie nie zgodzić się z krytykiem.

Przeczytaj cały tekst "Gry to jednak sztuka (mówi reżyser filmu Silent Hill)" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moze jednak przestane rozpaczac, ze film z Silenta robia i zaczne czekac?
Watpie by byl to dobry film, ale gosc GRAL w SH i chyba mu sie podobalo! (:P) Wiec moze zrobi jak najwiecej by film tez wyszedl dobry (ale fabula z kobieta i jej dzieckiem troche mnie poraza, a mam nadzieje, ze do roli "matki" nie wezma jakiejs Christiny Aquliery [czy jakos tak] czy Britney Spears :P). Choc moim zdaniem w SH glownymi postaciami byli faceci ok. 30-ki (Sa wyjatkiem Heather, ktora miala 17 lat [SH3]) i dobrym pomyslem byloby kontynuowanie tego pomyslu :P Ciekawe czy film bedzie sie opieral (po czesci) na jakiejs jednej czesci czy tez na wszystkich, lub (o nie!) na zadnej :P I lepiej by sceny walk byly rzadkie (bo nie o walke w SH chodzi [za wyjatkiem czesci 4...] a o klimat) i ciekawe czy beda zagadki... Zreszta po co myslec teraz o tym, gdy mozna po raz kolejny przejsc Silent Hilla w nocy a w dzien sie wyspac ;) No to zycze wszystkim koszmarow :P (PS. I czy bedzie "cos" co bedzie odgrywalo role podobna jak piramidek z SH2 lub Valtiel z SH3... :) )
PS2. I tak wierze, ze to bedzie badziewo :P Ale poczekam i (jezeli ceny biletow beda sensowne) ogladne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To za mało powiedziane - to może być najlepsza adaptacja gry video jaka kiedykolwiek powstała!, bo dotychczasowe dokonania tych bandy debili i kretynów nie można nazwać filmami na bazie gier - to istne profanacje nie oddające nawet w 50% klimatu i atmosfery danych tytułów, więcej było śmiechu albo nudy niż prawdziwej "wczówki" podczas oglądania tych gniotów...
(...)Trailer Silent Hill (ten 2 minutowy) pokazuje już powera tej produkcji - to dobrze, że reżyser mając do dyspozycji wszystkie 4 części tej wspaniałej gry oparł się najbardziej na pierwszej (moim zdaniem najlepszej i najstraszniejszej częsci) - bo wątki tam zawarte są iście mistrzowskie (ta sama kraksa samochodu, policjantka, szukanie dziecka, chory kult Samaela...)- oczywiście zostały zmienione (matka zamiast ojca) ale fan od razu łapie znajome sceny, ujęcia kamer, no i muzykę - tę samą co w pierwszej części (koniec trailera).
Ciekawe jak będą wykorzystane wątki z innych części - może będzie rozwinięty motyw kościoła(była migawka na trailerze), jakieś postacie np. Eddie (ten grubas z polskim nazwiskiem z SH2:) albo Piramidogłowy (jak on będzie to masakra!), a radio?, telefon?(były na trailerze a wiadomo jak te urządzenia działają w miasteczku SH) Nie poruszyłem tu postaci na trailerze bo chyba są znane (Dahila - to ona?), podobnie jak cykl dnia/nocy - nie zawiedli, scenografia bardzo dobra zawierająca patenty z gier czyli będzie mięso i krew na ścianach.
Mam nadzieję, że ten film nie zawiedzie - trailer nastawia bardzo, bardzo optymistycznie - to nie może się nie udać, szkoda tylko, że premiera w Polsce będzie z miesięcznym poślizgiem(maj) - to jedyna przykra informacja dot. tego filmu:( .
Ciekawi mnie jak będzie miał na imię mąż Rose - stawiam po cichu na Jamesa albo Harrego, a wy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko film wejdzie do kin, to kupie sobie dużą kukurydzę i cole i nic nie odwiedzie mnie od obejrzenia filmu. Żadna klasówka, kartkówka, lektóra, rodzinne spotkanie itp. Mam nadzieję, że będzie super. Czy ktoś zna dokładną premierę filmu w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z panem Christopherem - sztuka to rzecz subiektywna, dla mnie np Bar sztuką nie jest, dla szalonych 13 latek jest, dla mnie Roots Bloody Roots dziełem jest, dla znawców np muzyki klasycznej już raczej nie :] - wszystko zależy od ew. przeżycia katharsis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gośc wyraził swoje zdanie dosadnie, ale w pełni się z nim zgadzam. Zaprezentował zdrowe podejście do tematu i podpisuję się pod jego słowami. A co do filmu SH - tu również podchodzi poważnie, chyba nie traktuje tego jako kolejnego "filmu, co ma zarobić dużo siana", tylko stara się stworzyć coś naprawdę ciekawego i ambitnego. Całe szczęście, że grał w tą grę (i co ważne, podoba mu sie ona). Może być w końcu dobrze, oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:D:D
powiem wam yle, że od początku byłem przciwny jakimkolwiek ekranizacjom gier, i cały czas narzekałem na to że ktoś się chwyta silent hilla, ale teraz po przeczytaniu tego tekstu musze powiedzieć jedno - Christophe Gans jesteś mocny! mam nadzieję że mu się uda, bo jeśli tak traktuje gry, tj jak prawdziwy gracz, to może mu wyjśc wreszcie coś co da się obejrzeć!
coś się ze mną niedobrego dzieje, pierwszy raz mam nadzieję że cos dobrego wyjdzie z ekranizacji gry

ale poczekajmy.....
nie przeceniajmy go.
można jednak mieć nadzieję, reżyserował nawet dobry film Braterstwo Wilków

i spójrzcie na to....
Radha Mitchell: Rose
Laurie Holden: Cybil Bennet
Sean Bean: Harry Mason
Deborah Kara Unger: Dahlia Gillespie
Alice Krige: Cristabella
Janet Land: Kościelna
Tanya Allen: Alessa Gillespie
Christopher Britton (II): Adam
Kim Coates: Oficer Gucci
Jodelle Ferland: Sharon Mason

ładnie będzie się działo :D
i fragment zapowiedzi:
Rose nie może znieść wiadomości, że jej córka Sharon umeira na straszliwą zaraze. Pomimo sprzeciwu męża zabiera ją i jedzie przed siebie szukając kogoś kto będzie w stanie jej pomóc, trafiają do miasteczka Silent Hill. Sharon znika, Rose szukając jej odkrywa, że miasto jest zamieszkane rpzez jakieś okropne i straszne bestie. Po pewnym czasie do Rose dołacza policjantka Cybil, która została wysłana przez jej meża aby odnalazła jego żone i córeczke. Zeby odzyskać Sharon, Rose będzie musiała zawrzeć pakt z demonem pod postacią małej dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleś jest niesamowity. :D Po raz pierwszy widzę kogoś zdrowo powyżej 30 (tak na oko :)), który by się wypowiadał o grach w taki sposób. Biorę pod uwagę nawet recenzentów z branży. Ale z tym przeżyciem porównywalnym do czytania Lovecrafta (apropo Dooma) ździebko przesadził. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gry SĄ sztuką, nawet jak któś ich nie lubi to musi przyznac że zawierają elementy i literatury i kina i malarstwa i muzyki i są uniwersalne i ponadczasowe (Starcraft) dla mnie od początku była to sztuka bez dyskusji tych ziomków z wielkiego świata a czy ktos to uzna oficjalnie czy nie to juz nie mój interes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Silent hill czerpie bardzo z kultury i wieżeń (nazwy i numery w SH pełnią bardzo dużą role) . I boje się co im wyjdzie bo SH to piękna seria klimat (zaraz będzie lincz) czasem lepszy od Resident Evil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 20:35, Uther_Lightbringer napisał:

i spójrzcie na to....
Radha Mitchell: Rose
Laurie Holden: Cybil Bennet
Sean Bean: Harry Mason
Deborah Kara Unger: Dahlia Gillespie
Alice Krige: Cristabella
Janet Land: Kościelna
Tanya Allen: Alessa Gillespie
Christopher Britton (II): Adam
Kim Coates: Oficer Gucci
Jodelle Ferland: Sharon Mason

JEśli to prawda na 100% co piszesz (Harry Mason, policjantka Cybil - YEAHH!!!) to sprawdzi się część moich przypuszczeń (kościół) a tym samym film będzie bardzo kontrowersyjny - i bardzo dobrze!!!, Gans nie może tego spieprzyć.Ten film MUSI być straszny i nie wyobrażam sobie że cała ta otoczka będzie tłumiona przez cenzurę - Gans do tego na pewno nie dopuści sądząc po jego "kulturalnej" wypowiedzi na temat sztuki :)
BTW: jeśli dodatkowo będzie piramidogłowy (to tylko moja nadzieja?) to chorych scen z charakterystyczną dawką ''violence and gore'' nie będzie brakowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, ze poglądowo jest całkowitym przeciwieństwem Jacka T. :D

Ehh, gdyby jeszcze taki Uwe do swojego uwielbienia gier dodał trochę talentu :D to nie trzeba było się wstydzić adaptacji gier :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 21:19, nievil napisał:

BTW: jeśli dodatkowo będzie piramidogłowy (to tylko moja nadzieja?) to chorych scen z charakterystyczną
dawką ''violence and gore'' nie będzie brakowało...


Na ostatnim trailerze wyraźnie widać piramidogłowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na ten film czekam z wielka niecierpliwoscia! Widzialem na www.video.google.com trailera i po prostu nie wierze wlasnym oczom ze to wszystko wyglada tak, jak w grze!
Zgadzam sie co do wypowiedzi szanownego pana rezysera ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować