Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sonda #105: Którą część gry Gothic lubisz najbardziej?

112 postów w tym temacie

Oczywiście że Gothic I jest najlepszy. Ach ten klimat, ten świat, ta fabułą. Coś niesamowitego. Hehe i pomyśleć że kiedyś jakaś promocja była z Ekstra Klasyki Next że jak się kupi 3 albo 5 gier to dostajesz jedną gratis. No więc kupiłem Toca Race Driver, Settlers III no i zdecydowałem się na Gothica. Chyba najlepszy zakup jaki dokonałem. Coś wspaniałego. Gothic 2 też był fajny ale jednak najlepsza pierwsza cześć. W trzecia cześć tylko widziałem więc nie wypowiem się na jej temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepszą cześcią sagi była jedynka klimat żyjący swiat zwrot akcji który namieszał w górniczej dolinie i można jeszcze wiele wymieniać.Gothic 2 jest rozbudowaną kontynuacją genialnej gry a dodatek swoje zrobił utrudniając grę co mnie bardzo się podobało.Gothic 3 cóż wielu ma rację że to świat bugów itp ale fabuła nie była zła rozmaitość misji ogromny świat podzielony na różne strefy klimatyczne wiele umiejętności , bardzo duża ilość NPC. Zmierzch Bogów jest jedyna częścią sagi w która nie grałęm i nie będe sie sugerował wypowiedziami innych czy graczy muszę się sam przekonać:) Pozdrawiam wszystkich fanów serii GOTHIC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka - czysty geniusz, najlepszy klimat, najlepsza część.
Dwójka - nie podobała mi się przede wszystkim szata graficzna, strasznie ciemno i ponuro, ale gra nadal b. dobra.
NK - świetny dodatek, ale o wiele za późno wydany w Polsce. Najtrudniejsza chyba część, no i trochę dziwny klimat (tropiki w nowej części mapy.)
3 -tragedia. Kompletnie inna gra, w dodatku będąca jednym wielkim bugiem.
ZB - myślałem że po 3 gorzej być nie może. Twórcy pokazali jak bardzo jestem naiwny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2009 o 20:06, kerolt napisał:

G3 Świt Bugów poprostu musle ze osoby ktore na nia glosowaly maja kompa od 4 do 5 lat
a o starszych grach nic nie slyszaly przydalyby sie korki z historii gier oj przydalyby
sie


Za to tobie przydały by się korki z polskiego.

Ja zagłosowałem na jedynkę, która moim zdaniem miała najlepszy klimat, i na dwójkę + Noc Kruka. Gothic 3 był super. Ogromny świat, masa questów, 3 całkowicie różne krainy, multum możliwości. Ale słaby wątek główny, beznadziejna walka, trochę za kolorowa grafika i fatalna optymalizacja sprawiły, że trójka jest najsłabszą częścią serii. Co do Risena - grałem w demo i uważam, że jest co najmniej tak dobry jak G2. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2009 o 14:18, metalic1990 napisał:

Zmierzch Bogów jest jedyna częścią sagi w która nie grałęm i nie będe sie sugerował wypowiedziami
innych czy graczy muszę się sam przekonać:) Pozdrawiam wszystkich fanów serii GOTHIC.


Skoro wszystkie media i gracze trąbią jak ta gra jest beznadziejna (nawet Cormac z CDA, który jest fanem serii i Gothicowi 3 dał 9), wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jest to gniot, to po co chcesz niepotrzebnie wydawać kasę i dodatkowo wspomagać finansowo tych chciwców z Joowod. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem G2, z powodu, że to jedyny Gothic, którego w całości i z miłą chęcią przeszedłem. Każdy miał coś w sobie. W G1 był fajny, mroczny klimat z przygnębiającą atmosferą, ale mimo, że fajny, to jednak ten w G2 był bardziej urozmaicony, i to mi się podobało. Chciałem wybrać G3, za wielki, rozległy świat i wolność, ale jednak, fabuła nie była najmocniejszą stroną, te odbijanie miast, katorga i krwawa rzeź, nie tego oczekiwałem od Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic to najlepsza gra rpg w jaka gralem a gralem przez ostatnie 10 lat w naprawde sporo rpg-ow i nawet ostatni mass effect ktory moim zdaniem jest gra wysmienita odstaje( chociaz moze to nie rpg)
Jest gothic ......... i sa inne gry :D
btw dla mnie 2 czesc najlepsza Pozdro dla fanow bezimiennego moze risen bedzie czyms podobnym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka i dwójka, Noc Kruka posiadała owszem kilka ciekawych dodatków (więcej umiejętności, wykuwanie, wyrób ziela, destylacja itp ;) ) ale trochę mało zrównoważona pod niektórymi względami (np. opcja handlu wyglądała dość biednie :P). Trójka była zbyt mało klimatyczna natomiast Zmierzch Bogów to już nie gothic tylko jakieś chacharstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I - moim zdaniem jedna z najlepszych gier ( w ogóle)
II + NK - spoko gra, nie zarzucę jej nic (ale na najlepszą grę trzeba mieć to "coś")
III - kiepska, nie ma klimatu ( może jak bym nie grał w I i II to bym się zachwycił ale cóż [żeby nie było!! nie chodzi o to że jestem przeciwnikiem nowych gier, Risen mi się bardzo podoba]) system walki (zaklikać gościa który jest o 999999999 lv. wyżej na śmierć) muzyka (TO MA BYĆ GOTHIC !! no comment)
III zmierzch b. - wbrew powszechnej dziś opinii że jest do d*** napisze, że podoba mi się styl filmików (albo raczej slajdów), bardzo przypomina mi jedynkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Risena to czemu tu nie ma? Tylko nie mówcie że jeszcze premiery nie miał bo już dzisiaj doszła paczuszka od Cenegi (swoją drogą paskudnie zapakowali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem dwójka jest najlepsza ale gdyby można było zaznaczyć g2+noc kruka to taka by była moja odpowiedź ale ponieważ pytanie jest która część... taki wybór z powodu że dwójka oferowała większy świat była dłuższa bardziej dopracowana i zawierała wiele smaczków, wszystko było dobrze obmyślone questy wytyczały odpowiednią ścieżkę można było się wiele dowiedzieć o wirtualnym królestwie Myrtany i odkryć różne tajemnice. Jednak to jedynka posiadała mroczny klimat i pod tym względem jest lepsza od dwójki. Dodatek jest dodatkiem więc dla mnie od razu odpada żaden dodatek moim zdaniem nie jest lepszy od podstawki. Trójka wiadomo bardzo zbugowana co czyniło ją mało grywalną ale też mi się podobała juz może nie tak bardzo ale jednak nie tak sobie wyobrażałem zakończenie jednak wiele misji mi się podobało np. z tymi smokami jaszczuro-ludźmi czy jak ich tam nazwano i inne. W dodatek do 3 juz nie grałem dałem sobie spokój. Hmm tyle ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować