Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Będzie kolejny Prince of Persia

31 postów w tym temacie

jesli ma byc chociazby podobna do pierwszej czesci to ja podziekuje, a o zakonczeniu juz sie nawet nie wypowiem... ZOSTAWCIE SERIE W SPOKOJU, nadszedl na to czas po 3 ostatniej dobrej czesci... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 14:01, Karfein napisał:

A niech się wypchają, skoro na PC nie ma Epilogue.

Według mnie nie ma większej straty bo ten Epilog to straszna lipa. No i zakończenie w zwykłej wersji jest o wiele lepsze, bardziej klimatyczne. Czekam na nowego PoP, pierwsza część przygód nowego "księcia" bardzo mi się spodobała (choć czasami wiało monotonią).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym ostatni Popie żałuje że nie było epilogu ,ale według mnie i tak to była najlepsza część spośród wszystkich,
które do tej pory powstały. Z chęciom zagram w kolejną część. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to " Wszystko wskazuje na to, że Ubisoft pracuje już nad kolejną częścią Prince of Persia" ? Przecież już wcześniej było napisane że to będzie następna trylogia trzech części. Grałem w kilka części i muszę stwierdzić że to nie do końca gry dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, nowy PoP bardzo mi się podobał, Epilogue też fajnie otwierał następny rozdział, szkoda, że nie wszyscy mogli w niego zagrać, bo jest świetnie zrobiony. Czekam na następną część, a potem jeszcze jedną, bo ta historia też ma być trylogią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło wspominam oryginał tudzież trylogię "Piasków Czasu"... W najnowszą odsłonę niestety nie grałem, gdyż nasłuchałem się sprzecznych opinii na jej temat. Czy naprawdę jest aż tak nudna i pozbawiona polotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 14:46, Principes napisał:

Czy naprawdę jest aż
tak nudna i pozbawiona polotu?


Tak jest nudna, pozbawiona polotu, schematyczna i z kiepską fabułą.
Jeśli spotykasz się z innymi opiniami niż ta, to są 3 wyjścia. Te osoby:
a) są totalnymi ignorantami
b) są casualami
c) nie grały w trylogię Piasków Czasu
[Edit] - czwarte wyjście:
d) wszystko na raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda punktów na Epilogue IMO, nie widziałem jakichś rewolucyjnych nowych lokacji, walk czy dialogów w gameplayach. Dzieje się generalnie to, czego większość się spodziewała,

Spoiler

czyli Elika jest wściekła na Księcia za przywrócenie jej do życia i kontynuuje podróż samotnie

. Oby tylko nie zrobili z Księciem tego, co zrobili z poprzednim w drugiej części - wg mnie gra straciłaby cały klimat, gdyby zrobili z niej mhroczną historię o mhrocznym bohaterze. Bajkowość to to, co najbardziej pokochałem w Prince of Persia 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 15:09, milten6 napisał:

Tak jest nudna, pozbawiona polotu, schematyczna i z kiepską fabułą.
Jeśli spotykasz się z innymi opiniami niż ta, to są 3 wyjścia. Te osoby:
a) są totalnymi ignorantami
b) są casualami
c) nie grały w trylogię Piasków Czasu
[Edit] - czwarte wyjście:
d) wszystko na raz :P


Kłóciłbym się
jest schematyczna i nudna momentami, ale to co tworzy te czesc to wlasnie fabula i dialogi glownych bohaterow, ktore sa zdecydowanie na wyzszym poziomie niz te z poprzednich czesci
ta czesc jest calkiem inna od poprzednich - ot, cala historia
w koncu Warrior''s Within, IMHO najlepsza czesc serii ciezko przebic

@Khasim - prawda bajkowość, to to, co jest piekne w nowej serii, jednakze druga czesc za sprawa tego ze jest calkowitym przeciwienstwem czesci pierwszej jest swietna
ja jestem rozczarowany czescia 3., ktora byla takim wyposrodkowaniem pomiedzy 1. i 2. i wyszlo z tego nieciekawe cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2009 o 15:13, Jimmi napisał:

jest schematyczna i nudna momentami, ale to co tworzy te czesc to wlasnie fabula i dialogi

Fabuła jest do bólu oklepana, zło wydostało się na świat -> nasz super heros musi uratować świat i skopać tyłki tym złym, czyli głównym bossom.
Dialogi wcale nie są lepsze, właściwa akcja toczy się jedynie przy świątyni, gdzie co jakiś czas oglądamy tylko krótkie scenki. Gra nie ma nas praktycznie czym zaskoczyć - idziemy dalej i robimy to samo (światełka, bossowie) i tak przez całą grę. Nie podoba mi się sztuczna "wolność", którą dali nam autorzy, wolę do bólu liniowe (oprócz Duszy Wojownika, bo tam mieliśmy pewien wybór) PoPy z dynamiczną akcją i ciekawą fabułą. Wracając do dialogów - często wydawało mi się, że scenki przy świątyni pchały poziom "zażyłości" głównych bohaterów do przodu, jednak dialogi (te wymuszane klawiszem, nie pamiętam jakim) pomiędzy Księciem, a Eliką były tak drętwe, jakby dopiero się poznali.

Dnia 07.10.2009 o 15:13, Jimmi napisał:

glownych bohaterow, ktore sa zdecydowanie na wyzszym poziomie niz te z poprzednich czesci

Cóż, ja wolałem obserwować miłość pomiędzy Farah, a księciem, czy tak skomplikowaną postać jaką była Kaileena - odczytywać jej emocje, motywy jakie kierowały nią np.

Spoiler

podczas końcowej walki z Księciem, jej brak wiary w możliwość zmiany przeznaczenia

, wszystko to sprawiło, że taka gra na długo (o ile nie na zawsze) zostanie w mojej pamięci, niestety nie mogę tego powiedzieć o nowym PoPie.

Dnia 07.10.2009 o 15:13, Jimmi napisał:

ta czesc jest calkiem inna od poprzednich - ot, cala historia

Tutaj się zgadzam, jednak moim zdaniem jest to zmiana na gorsze, krok w zupełnie innym kierunku, jaki przez lata wyznaczała tak wspaniała seria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nawet nawet. Ale UBISOFT zle robi.. powinni poczekac. Legenda Prince of Persia byla ze trylogia byla do 2005 roku. A nowa czesc w 2008. Wiec powinni lekko wstrzymac sie bo to nie zbyt pozytywnie wplynie na marke POP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fabula racja - orginalna nie byla, ale milo sie obserwowalo cala otoczke jaka nam zaserwowana, poznawalo losy miasta i jego mieszkancow opetanych przez Ahrimana

Dnia 07.10.2009 o 15:26, milten6 napisał:

Cóż, ja wolałem obserwować miłość pomiędzy Farah, a księciem, czy tak skomplikowaną postać
jaką była Kaileena - odczytywać jej emocje, motywy jakie kierowały nią np.

Spoiler

podczas
końcowej walki z Księciem, jej brak wiary w możliwość zmiany przeznaczenia

, wszystko
to sprawiło, że taka gra na długo (o ile nie na zawsze) zostanie w mojej pamięci, niestety
nie mogę tego powiedzieć o nowym PoPie.


Dusza Wojownika pod tym wzgledem byla najlepsza, gdzie np. Ksiaze siedzi zalamany, nie wierzac w mozliwosc zmiany przeznaczenia, gdy ostatecznie odkrywa Maske Sand Wraitha
jednakze, poprzednie gry jesli chodzi o dialogi ofiarowaly niewiele, za to nowa czesc ofiarowala nam wieksza interakcje miedzy bohaterami, eksploatowala ich postacie, dlaczego gra nosi taki a nie inny tytul, mozna sie bylo tylko domyslac np.

Dnia 07.10.2009 o 15:26, milten6 napisał:

Tutaj się zgadzam, jednak moim zdaniem jest to zmiana na gorsze, krok w zupełnie innym
kierunku, jaki przez lata wyznaczała tak wspaniała seria.


Seria zmieniala sie dynamicznie, a to kolejny etap tej zmiany, zakonczenie bylo bardzo dobre moim zdaniem, swietnie zrealizowane, jedynie dpodatek epilogue rozczarowuje na calej lini, poniewaz jest totalnie kiczowaty

nie powiem ze nowa czesc byla bardzo dobra, ale przyjemnie spedzilem przy niej 10 godzin, moze wlasnie przez basniowy klimat, ktory nawiazywal do orginalnego PoPa i Sands of Time

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obraził bym się gdyby troszkę obcięto część zręcznościową na rzecz walki. No i przydało by się trochę podnieśc poziom trudności... w pierwszą część można było grać jedną ręką na padzie i drugą z pizzą/piwem/colą ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra była niezła, można było spokojnie sobie w nią pograć, kompletnie się nie denerwując - idealnie mi się grało na PC padzikiem ze słuchaweczkami po ciężkim dniu - a casualem nie jestem :P . Przewyższała również pierwszą trylogię baśniowością i miało klimatyczną niesamowicie muzykę, dzięki czemu można było fajnie się wgryźć w temat i zapomnieć o otaczającym świecie.

Fakt faktem, fabuła mogła być lepsza - seria Piaseczna akurat miała świetną, więc liczę, że kolejny PoP pokaże wyższy poziom. I Ubisoft też, bez wydawania okrojonej "na chama" gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili również odczuwałem jakby nowy Prince nie dorastał do pięt trylogii Sands of Time. Jednak po nieco dłuższym namyśle muszę powiedzieć, że z wydaniem takie osądu należałoby się wstrzymać aż obecna seria zostanie skończona. Seria Piasków Czasu dopiero jako całość stało się dla mnie niesamowitym przeżyciem z zapadającą w pamięć fabułą i postaciami.

Jeśli natomiast miałbym porównać pierwszą część Sands of Time z nowym Princem, to już nie jest dla mnie tak oczywiste która z tych dwóch bardziej mnie wciągnęła w aspekcie fabularnym oraz które postacie bardziej przypadły mi od gustu.

Cienia wątpliwości nie mam za to co do rozgrywki, Piaski Czasu ze swoimi dynamicznymi walkami z dużymi grupami przeciwników i elementami zręcznościowymi, które stanowiły czasami nie małe wyzwanie, były dla mnie znacznie przyjemniejsze niż nowy "zrelaksowany" Prince. Ale to tylko kwestia osobistych preferencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować