Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszolej

Jakiego Windowsa 7 wybrać?

11 postów w tym temacie

Witam,chcę kupić Windowsa 7. Komputera używam tylko do grania,więc jaką wersję wybrać? Jak czytałem to myślę nad HE albo Professional. Ale-są ceny Windowsów OEM,Uaktualnienie i Box. Czym to się różni? Co będzie najlepsze do gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 19:16, lukodinho napisał:

OK,a który model? Warto kupić OEM? Jest najtańszy

OEM nie ma wsparcia technicznego Microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 19:28, prf napisał:

OEM nie ma wsparcia technicznego Microsoftu.

Z którego i tak pewnie żaden użytkownik prywatny nie korzysta, w razie problemów wypytując się na forach o rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem OEM nie dają tylko jak się kupi nowy komputer?
A poza tym jeśli lubisz zmieniać komponenty w komputerze to OEM też nie dla ciebie, bo on po instalacji jest przypisany do twojej płyty głównej i przy jej zmianie tracisz licencje (jakoś tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 23:47, Xantus napisał:

A czy czasem OEM nie dają tylko jak się kupi nowy komputer?

Nie, aktualnie można kupić go bez żadnego sprzętu. Wcześniej było tak że można bylo go kupić z określonymi komponentami, ale to zmieniono bo i tak nikt się nie stosował. Są 3 róznice między OEM i "wersją pudełkową" to:
Brak wsparcia technicznego w OEMach (nabywca staje się automatycznie producentem komputera, i sam musi sobie takową zapewnić)
Cena
"Przywiązanie się" systemu do płyty głównej.

Być może jest też ograniczona do 8 liczba instalacji, potem się trzeba tłumaczyć przed microsoftem (na pewno tak było, ale z tego chyba też zrezygnowano).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest na prawdę chore.... Wersja OEM systemu, który chce kupić kosztuje 700zł, natomiast BOX ~1200zł... Microsoft przesadza z tym OEM, w przypadku zmiany płyty głównej mam kupić drugą kopie systemu? Ja Microsoftowi pokaże nie swój portfel a ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz niemal wyłącznie grać, to XP mode przyda Ci się, jak łysemu grzebień. Ten "tryb" służy do uruchamiania programów, które na 7 mogą sprawiać problemy, do gier się nie nadaje (brak wsparcia dla sprzętowego przyspieszania 3D - czyli D3D i OpenGL). W związku z tym nie warto dla samego trybu XP dopłacać do wersji Proessional lub wyższej - spokojnie można poprzestać na Home Premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować