Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Majesty 2: Symulator Królestwa Fantasy - recenzja

15 postów w tym temacie

Lepszy rydz niż nic.. ale brakło mi wspomnienia o dwóch rzeczach:
SI bohaterów naprawdę kuleje, najbardziej irytujące jest, gdy jakiś bohater idzie do np targu (lub kuźni/sklepu magicznego) coś sobie kupić, ale nic sobie z tego nie robi, że mija obok szczurki, które namiętnie niszczą te budynku do których się udaje.. Bohater po prostu idzie do sklepu i nic go nie obchodzi, no chyba, że ktoś go zaatakuje w tym czasie.

I druga sprawa, bohaterowie kompletnie olewają swoje gildie, tzn w pierwszym Majesty jeżeli ich dom został zaatakowany to bronili go (często też w berserka wpadając). A tutaj? Mnotaur atakuje gildię magów, ale ci sobie nic z tego nie robią! Nawet jeżeli w tym momencie w środku siedzi jakiś mag, to po prostu siedzi dalej, mimo że chatę mu rozwalają.. I nawet jak się bohater zdecyduje wyjść ze swojego domu, to po prostu idzie swoją drogą, kompletnie zostawiając swój dom atakowany przez monstra na pastwę losu...

Mam nadzieję, na jakiegoś konkretnego patcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no no, toż to pierwsza gra od dłuższego czasu, która nie dostała tej świecącej piąteczki!
Co do samej gry - Majesty 2 to po prostu część pierwsza w lepszych wizualnie wydaniu... tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 19:17, Snake08 napisał:

No no no, toż to pierwsza gra od dłuższego czasu, która nie dostała tej świecącej piąteczki!

Co to jest dłuższy czas? Może być od początku miesiąca? Było 16 gier zrecenzowanych. Zajrzyj, sprawdź i policz "te świecące piąteczki" - OK? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wstępy do nich [misji]. Są po prostu rewelacyjne i do tego czytane świetnym głosem, który skądś już znamy. Jest to właśnie ten poziom dowcipu i ironii, kojarzący się ze starymi grami, jakiego dziś już próżno szukać w wielkich produkcjach.

o tak, rewelacyjny glos i swietne teksty - mistrzostwo!

gra ma rewelacyjna grywalosc, nawet jak nam nie idzie to probujemy i probujemy - a nie z kazda gra tak jest, niektore irytuja i rzucamy je w kat. Kolejna rewelacyjna gra ze wschodu, oby tak dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demko mnie niemalże zachwyciło - gra traktuje samą siebie z dużą dozą ironii; przeurocza sprawa. Co ważniejsze jednak, grało mi się rewelacyjnie, a wysoki poziom trudności tylko motywował do rozpoczynania zmagań od nowa.
Obowiązkowo trzeba kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2009 o 19:17, Snake08 napisał:

Co do samej gry - Majesty 2 to po prostu część pierwsza w lepszych wizualnie wydaniu...
tyle.


Zgadza się. Jednak akurat tutaj tak naprawdę nie było wiele do dodawania czy zmieniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demo i jeśli idzie o grywalność to jest ok, ale stylem graficznym nijak się ma do części pierwszej. Brakuje mi tego lekko powykręcanego, "komiksowego" klimatu pierwszej części. Tutaj wszystko wygląda jak z pierwszego lepszego fantasy: zunifikowane, standardowe do bólu, imo gra dużo na tym traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 miechy temu kupiłem sobie Majesty Gold Edition za 20 zł. i jestem zadowolony, przypomniałem sobie za co tę grę pokochało tak dużo osób, w M2 które mama zamiar nabyć mam wiele zastrzeżeń, za krótka kampania, za mało dowolnej rozgrywki, nic nowego (więcej budynków czy bohaterów), a przede wszystkim nie adekwatna cena !, :/ to jakiś żart 100 za (w pewnym sensie) odgrzany kotlet, 50 zł to jest cena na którą można spojrzeć przychylniej i bez krytyki, a i tak spadnie ona do 60 zł po nowym roku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P.S. fakt tak jak kolega pisał wyżej, brak tego komiksowego stylu, tych ciekawych awatarów np. Łowy (podobnego do Robin Hooda), zabawnego Łotrzyka (szczególnie przez jego zamiłowanie do złota, które doprowadzało mnie do śmiechu xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę wygląda tak jak na screenach? Bo z tego co na nich widać to reprezentuje ten sam poziom graficzny co Stronghold 2 ładne kilka lat temu. Zwykle nie przykładam zbyt wielkiej wagi do grafiki (ostatnio nawet blood omena przeszedłem nie grając w niego nigdy i nie narzekałem) ale jak na dzisiejsze czasy trochę to dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zalety: ogólna grywalność; humor i luz; cała masa znanych i sprawdzonych rozwiązań, czyli w sumie ""niewiele popsuto"" "

Nie bo bez jaj ....
Szczerze chciałem kupić tą grę jak by wyszła na klocka ale patrząc teraz na nią tragedia.

"cała rozgrywka składa sie z szesnastu misji podzielonych na cztery olbrzymie rozdziały."

-.-

Jedynka też miała taką liczbę misji tylko że przemnożona prze 3, plus dodatek i edytor.

Czyli tak.
Majesty 2: Symulator Królestwa Fantasy
I co dostajemy grafikę 3d i w znacznym stopniu poprzednią grę w o niebo gorszym wydaniu.

Ps: i oczywiście szczerze polecam Majesty The Fantasy Kingdom Sim szkoda zmarnowanego czasu na tworzenie dwójki ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale mam takie wrażenie jakby autor grał w tę grę dosyć krótko :] Albo po prostu zabrakło mi skomentowania dwóch nowych ciekawych rozwiązań. Jednego które mi np. podchodzi a drugiego wg mnie debilnego. To dobre to możliwość uczenia się skilli dla innych klas czyli np złodziej ze stunem (w jedynce tylko para magowie mogli się uczyć skilli w bibliotece) ale za to tragiczne rozwiązanie wg mnie świątyń z ograniczeniem ich limitu i miejsca budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kaczkaibasta, jedynka miała trzy misje więcej nie 48 jak to mądrze obliczyłeś ( Majesty 2 z nowym patchem ma już tylko jedną misje mniej niż jedynka), a to, że z dodatkiem miała więcej to logiczne. Jedynka nie miała edytora (chyba, że chodzi ci o generator losowych misji). Ja Majesty 2 polecam bo jest świetna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować