Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Orson Scott Card o grach strategicznych

18 postów w tym temacie

W pełni się zgadzam z gościem. Ile można grać w niekończące się i wyglądające identycznie strategie. Poza tym, aby coś niszczyć i toczyć wojnę trzeba mieć najpierw coś zbudowane i posiadać zasoby. Zdecydowanie twporzenie jest dużo bardziej emocjonujące. Wojna to nuda i przeżytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 16:56, owca95 napisał:

koleś troche wymagający, niech sam sobie zrobi i gra to będzie dobrze :P

No akurat on może wymagać :) Bo Turowych gier jest mało, z Sci-Fi RTS podchodzi mi głównie Sins of Solar Empire a z turowych Master of Orion 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wy kopiujecie notki z jakiś amerykańskich stron? W Polsce to on jest znany ze swoich książek a nie poglądów. A to że nie zgadza się na małżeństwa homoseksualistów jest kontrowersyjne? To już inne poglądy niż te głoszone przez poprawność polityczną są kontrowersyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 17:24, Zefir napisał:

Mam pytanie czy wy kopiujecie notki z jakiś amerykańskich stron? W Polsce to on jest
znany ze swoich książek


No "Gra Endera" chociażby. A ja cenię go również za kultowe obelgi w The Secret of Monkey Island. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No cóż, jest coś w tym co mówi. Ja doceniam strategie w trybie turowym, faktycznie przydałby się większy wybór tego typu gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pfff...
Po co więcej gier turowych na rynku skoro i tak żadna z nich nie przebije geniuszem serii... Combat Mission. =]
Widocznie gryzipiórek nie grał w CMika tylko nadal klepie biednych Hirołsów. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jego Gra Endera była boska. A jego opinii o homoseksualizmie nie słyszałem, ale smuci mnie, że jest to ważniejsze niż jego dobytek twórczy.
Choć prawdę mówiąc, wolę podbijać i gwałcić niż tworzyć i budować;]. W grach offkorz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od wątku "prowadzenia wojen" - absolutnie zgadzam się, że turówek w dzisiejszych czasach jest jak na lekarstwo. Tak naprawdę jedyną grą tego typu, o której jest w miarę głośno jest Elemental: War of Magic, nad którą pracuje Stardock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 19:31, sirufok1987 napisał:

No nie wiem czy większość graczy woli budować niż niszczyć...
Według mnie to ten drugi element przynosi ludziom większą frajdę;)


Zagraj dla przykładu w Anno czy Caesar (tak, to nie turówki, ale chodzi o zasadę), a następnie wróć tutaj i powiedz mi z ręką na sercu, że nie bawiłeś się doskonale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie ma rację. Jeżeli ktoś lubi wojenne uniwersa to ok ale często różne cywilizacje stroniły od wojen. Przynajmniej przez pewien czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 19:37, Principes napisał:

Zagraj dla przykładu w Anno czy Caesar (tak, to nie turówki, ale chodzi o zasadę), a
następnie wróć tutaj i powiedz mi z ręką na sercu, że nie bawiłeś się doskonale.


Ja osobiście kocham te gry i w ogóle tym podobne, niszczyć w sumie też lubię, ale z doświadczenia wiem, że większość graczy nie tknie się simów, bo to głupie a nawet nie spróbują. Smutna prawda, a teraz niedzielni gracze tym bardziej wolą się szybciej rozerwać niż przez tydzień męczyć się z budową jednego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się przypomina dosyć stara gra co prawda nie turowa ale głównym celem jest stworzenie potężnego imperium cywilizacjinego. Jest to Zeus Pan Olimpu Aby tam zrobić parę oddziałów wojska trzeba najpierw poświęcić wiele godzin gry na zbudowanie prężnie działającego miasta co w cale nie jest łatwe zachęcam do gry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2009 o 17:42, Vojtas napisał:

> Mam pytanie czy wy kopiujecie notki z jakiś amerykańskich stron? W Polsce to on
jest
> znany ze swoich książek

No "Gra Endera" chociażby. A ja cenię go również za kultowe obelgi w The Secret of Monkey
Island. :)



j.w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować