Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2007 o 17:20, tykus napisał:

ma ktoś może napisy z endingu i zajawki do next epa? ;)


Chodzi mi oczywiście o angielski suby xD Sorki za spam, ale jakby ktoś miał to niech je tu zacytuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 20:13, cybekziom napisał:

Dzieki ;]
No z tym zębem to była lekka przesada xD


Jeszcze do końca niewiadomo czy dednął, a byłaby szkoda bo to jeden z moich ulubionych bohaterów ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 17:20, tykus napisał:

greg_f - 3 i 5 ep były słabe, ale od 7 wróciła magia, 8 też niczego sobie :) Ale mogło być lepiej, nie ukrywajmy.


Póki co skończyłem na 6 epizodzie i po prostu strasznie się zawiodłem... Był świetny klimat i mam nadzieję, że jak się przemogę to nie będę żałował ;] Tak jak to było z Claymore. Przemogłem się i od 6 epka wzwyż nie mogę się opędzić od tego animca ;] Jest jednym z lepszych jaki widziałem. Jak wrócę z pracy, to od razu zabieram się za ściąganie - dzisiaj kolejny odcinek tryptyku o Wojnie na Północy - aj kant łejt!! O kolejnym fillerskim odcinku Bleacha nie wspomnę - mój drugi nałóg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2007 o 22:18, JaMES` napisał:

w tym tygodniu nie ma Shounen Jumpa :(

Szkoda... :/

A mam takie pytanie co do niektórych okazji kiedy Shonen nie wychodzi. Co oznacza u nipponczyków termin "Złoty tydzień"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 10:41, Alamut napisał:

A mam takie pytanie co do niektórych okazji kiedy Shonen nie wychodzi. Co oznacza u nipponczyków
termin "Złoty tydzień"?

Pamiętasz w One Piece żeńscy członkowie Baroque Works nosili nazwy różnych świąt. Pratnerką Mr. 3 było bodaj właśnie Miss Golden Week. Złoty Tydzień to mówiąc krotko taki "świętowy tydzień"
http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Week_%28Japan%29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2007 o 10:48, Hubi Koshi napisał:

Pamiętasz w One Piece żeńscy członkowie Baroque Works nosili nazwy różnych świąt. Pratnerką
Mr. 3 było bodaj właśnie Miss Golden Week. Złoty Tydzień to mówiąc krotko taki "świętowy tydzień"
http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_Week_%28Japan%29


Rozumiem, dzięki za wytłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pobrałem (z nudów) pierwszy ep. DMC.
Pobiore 2 i 3 i zgram na płyty (oglądam na telewizorze na DVD bo na kompie mi muli :/) i zobacze w końcu co to jest ;)
Mam nadzieje, że sie nie zawiode choć mam mieszane uczucia co do tego Anime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chciałby odpocząć pomiędzy bardziej ambitnymi seriami, o których tu w większości mowa to polecam Kogepana. Bardzo przyjemna, niezobowiązująca i prędka rozrywka. Po kilku odcinkach inaczej patrzę na przypieczone bułki w sklepach tudzież marketach... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałbym do was pytanko drodzy towarzysze obywatele Mangowcy.
Otóż czy orientujecie się może na jakiej zasadzie powstają filmy i fillery dla długich wieloodcinkowych mang/anime jak np. One Piece, albo Naruto ??
Znaczy się... wszyscy wiemy że fillery powstają by dać mangace czas na napisanie kilku dodatkowych rozdziałów. Mi jednak chodzi o to czy np. ci od robienia anime konsultują się z mangaką, czy też może mają praktycznie pełną wolność i swobodę jeśli chodzi o to co co wyprawiać z bohaterami. I ostatecznie czy mangaka wykorzystuje jakiekolwiek pomysły animatorów później w mandzę. Otóż zauważyłem pewien ciekawy ewenemencik w Naruto. Zgodnie z tym co czytałem o fillerach w pewnym momencie Gaara zyskał sobie uczennicę o imieniu Matsuri (fillerów nie oglądałem) w anime postać ta pokazała się w Shippudenie, w mandze z kolei z początku nie (czemu mówię z początku ?? Otóż gdy
***SPOILER***
Gaara został wskrzeszony, a dookoła niego pokazała się cała masa ninja piasku, ta dziewczyna też tam była... tak mi się przynajmniej wydaje, porównajcie sobie zresztą jej obrazek który załączyłem z stroną z mangi
chodzi mi o ciemnowłosą dziewczynę z pierwszego i drugiego panelu
http://groups.msn.com/NarutoMangaReturns/rvolume31.msnw?action=ShowPhoto&PhotoID=29487
***KONIEC SPOILERU***
No i teraz się zastanawiam... czy twórcy anime jakoś ugadali się z mangaką że rozbudują tą postać, czy też może zrobili wszystko samowolnie... ciekawi mnie to

20070810182615

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Według mnie to zbieg okoliczności. Jakbyś może podał dokładne ramy czasowe.. nie wiem o jakim fillerze mówisz bo ich nie oglądałem ;p, możliwe że manga była wcześniej i autorzy fillerów co nieco tam powstawiali.

Być może reżyserzy konsultują się z mangaką w sprawie swojego scenariusza/dają mu do zatwierdzenia, ale na pewno piszą to sami/wysysają z palca (fillery w OP - zawsze jest tam jakieś małe dziecko, oprócz fillerów w bazie marines, które były najlepszymi fillerami :)
I wątpię aby mangaka wykorzystywał jakieś wątki fabularne z fillerów, on ma swoją wizję i rysuje mangę, potem się to ekranizuje i mówienie że fillery są po to żeby dać czasu mangace jest troche niesprawiedliwe, przecież manga była przed anime i przez wielu jest uważana za lepszą. Fillery są po to by anime nie dogoniło mangaki - niby to samo, ale inaczej brzmi i nie daje wrażenia że mangaka uzależniony jest od anime, bo jest odwrotnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 00:15, Latniak napisał:

Według mnie to zbieg okoliczności. Jakbyś może podał dokładne ramy czasowe.. nie wiem o jakim
fillerze mówisz bo ich nie oglądałem ;p, możliwe że manga była wcześniej i autorzy fillerów
co nieco tam powstawiali.

To na pewno. Ogólnie rzecz biorąc to najpierw obejrzałem sobie całe anime, a dopiero potem przeczytałem mangę i byłem zaskoczony, jak wiele motywów (często mających wcale sporo sensu) nigdy nie wystąpiło w mandze, a zostało dodanych w anime. Chodzi mi o malutkie rzeczy, dodane scenki i momenty.

Dnia 11.08.2007 o 00:15, Latniak napisał:

Fillery
są po to by anime nie dogoniło mangaki - niby to samo, ale inaczej brzmi i nie daje wrażenia
że mangaka uzależniony jest od anime, bo jest odwrotnie :)

Hehe fakt trochę niesprawiedliwy dobór słów. Co do wizji mangaki to masz w zupełności rację. Obejrzałem sobie dzisiaj trzy kinówki Naruto i powiem że... nie podobały mi się zbytnio. Zwyczajnie nie czuło się w nich tego klimatu z anime i mangi. Walki były chaotyczne, popisiarskie, zwyczajnie brakowało im uroku i dynamiki tych z mangi, fabuła też była taka trochę... ni to przyszył ni przyłatał. Za to rozbawiło mnie to jak radośnie wykorzystywano Sharingana Kakashiego. W filmach to była jakaś cudowna super-duper ultra broń, zdziwiłem się że Kakashi laserami z oczu nie strzelał... dziwne było również to że Sasuke nie wykorzystywał swoich Sharinganów (to się odmienia ??) w pierwszym filmie. W ogóle postacie były jakieś takie mgliste i niewyraźne, Sasuke w szczególności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 15:27, JaMES` napisał:

A oglądaliście najnowszy filler OP gdzie Zoro jest niańką - rotfl :D

Szczerze mówiąc to mnie myśl o fillerach nieco teraz skręca, ale skoro twierdzisz że było fajnie... to który to był odcinek ?? 318 ?? Mhm tyle że w takim razie to nie jest najnowszy filler, bo jest już odcinek 319 :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie nowy chapter Gantza! ^^

Jednak trochę... nudny. Jedyne ciekawsze rzeczy to fakt, że jest aparatura umozliwiająca ocene wartości zdobyczy juz podczas polowania i ilość alienów na ostatniej stronie. Będzie się działo XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 17:43, Alamut napisał:

Jednak trochę... nudny. Jedyne ciekawsze rzeczy to fakt, że jest aparatura umozliwiająca ocene
wartości zdobyczy juz podczas polowania i ilość alienów na ostatniej stronie. Będzie się działo
XD

ostatnio GANTZ jest tak nudny jak to tylko mozliwe :/ zero jakiejs konkretnej akcji :( juz wampiry mialy dzialac, a tu bec
jak wroci Kurono ( w co szczerze wirze), to moze cos sie znow rozkreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak jakieś takie "opery mydlane" co w telewizji lecą.
Już ma coś tam być, że jakiśślub czy coś ale bach ! Nie coś poszło nie tak i powstaje kolejnych 1000 odcinków w których będą drążyć tą sprawe xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się