Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2008 o 02:40, Hubi Koshi napisał:

> Huh, już się wystraszyłem że to nie wybredny żart translatora ;p
Raczej niewybredny żart autora XD

Żartem autora to się okazało ale gdy zobaczyłem twojego screena pomyślałem że to translator celowo tak przetłumaczył. Jak przy niewybrednych żartach jesteśmy zobaczysz co się będzie działo jak Minato uskrzydli Kazehane ;p Takiego tekstu dawno nie słyszałem w mandze.

Dnia 27.07.2008 o 02:40, Hubi Koshi napisał:

> Rezultaty znamy - ultra kawaii panienka!
O paskudnym temperamencie i niesamowitej wręcz Possesivności nie wspominamy, ale faktycznie
scena w której rozmawiała z Minato i ją uskrzydlił, ech coś pięknego. Swoją drogą ciekawi
mnie jak to teraz będzie, jak się będą Tsukiumi z Homurą dogadywać.

Dupa nie paskudny temperament ;p To właśnie uroki tsundere panienek. Zresztą nie czytałeś to nie wiesz ;p Wiesz jaka potulna będzie Tsukiumi? Nawet położy łape Minato na "odsłonętej" piersi (swojej)i więc taki paskudny charakterek to to nie jest ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 02:46, Fouton napisał:

Żartem autora to się okazało ale gdy zobaczyłem twojego screena pomyślałem że to translator
celowo tak przetłumaczył. Jak przy niewybrednych żartach jesteśmy zobaczysz co się będzie
działo jak Minato uskrzydli Kazehane ;p Takiego tekstu dawno nie słyszałem w mandze.

Przestań kusić T_T Specjalnie przerwałem czytanie po uskrzydleniu Tsukiumi bo postanowiłem że będę czytał równoległe z wychodzącymi odcinkami... ech ty zły szatanie ty. No w każdym bądź razie nie mogę się doczekać ^^

Dnia 27.07.2008 o 02:46, Fouton napisał:

Dupa nie paskudny temperament ;p To właśnie uroki tsundere panienek. Zresztą nie czytałeś
to nie wiesz ;p Wiesz jaka potulna będzie Tsukiumi? Nawet położy łape Minato na "odsłonętej"
piersi (swojej)i więc taki paskudny charakterek to to nie jest ;p

Czy ja mówię że mam coś przeciwko XD Facet jedną z moich ukochanych bohaterek była (i w sumie nadal jest) Lina Inverse, ta to dopiero ma charakterek, zawsze lubiłem takie bohaterki, rozmiękłe domowe-żony i DILDO (Damsel in Distress OH) działają mi na nerwy XD
Mniaaam to naprawdę cudna scena pewnie jest ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 02:50, Hubi Koshi napisał:

> Żartem autora to się okazało ale gdy zobaczyłem twojego screena pomyślałem że to
translator
> celowo tak przetłumaczył. Jak przy niewybrednych żartach jesteśmy zobaczysz co się
będzie
> działo jak Minato uskrzydli Kazehane ;p Takiego tekstu dawno nie słyszałem w mandze.

Przestań kusić T_T Specjalnie przerwałem czytanie po uskrzydleniu Tsukiumi bo postanowiłem
że będę czytał równoległe z wychodzącymi odcinkami... ech ty zły szatanie ty. No w każdym
bądź razie nie mogę się doczekać ^^

Niee! Nie rób tego ;p Nie warto. Czytaj czytaj! Anime pewnie będzie miało zmienione niektóre wątki. Czytaj czytaj! W każdym razie tak soczystego tekstu nie zaserwują w anime w którym jest cenzura w postaci czerwonych linii ;p I na zakończenie jeszcze raz Czytaj czytaj!

Dnia 27.07.2008 o 02:50, Hubi Koshi napisał:

> Dupa nie paskudny temperament ;p To właśnie uroki tsundere panienek. Zresztą nie
czytałeś
> to nie wiesz ;p Wiesz jaka potulna będzie Tsukiumi? Nawet położy łape Minato na
"odsłonętej"
> piersi (swojej)i więc taki paskudny charakterek to to nie jest ;p
Czy ja mówię że mam coś przeciwko XD Facet jedną z moich ukochanych bohaterek była (i
w sumie nadal jest) Lina Inverse, ta to dopiero ma charakterek, zawsze lubiłem takie
bohaterki, rozmiękłe domowe-żony i DILDO (Damsel in Distress OH) działają mi na nerwy
XD
Mniaaam to naprawdę cudna scena pewnie jest ^^

Oj na tyle cudna że Minato stwierdzi że już nie tylko do Musubi ma swoiste uczucia ;p Zresztą najlepsze w gagu będzie to w jaki sposób poleje się krew z nosa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 02:43, Karharot napisał:

A właśnie! Zapomniałem że istnieje instrukcja obsługi! Jak zwykle przystąpiłem do zabawy
bez dokładnego zapoznania się z nią. No nic - dzięki za radę, poszukam tam czegoś odpowiedniego:D

Poszukaj czegoś za co zamieniają cię w słup soli albo wrzucają do kadzi z olejem powinno wystarczyć ^^

Dnia 27.07.2008 o 02:43, Karharot napisał:

W sumie racja. I pewnie dlatego między innymi tak lubię mangę i anime, w końcu mogę tam
poznać masę ciekawych, atrakcyjnych i miłych (to już nie zawsze) panienek które nie bręczą
nic o zobowiązaniach niedostatecznym zaangażowaniu czy innych takich dziwnych rzeczach:)

Nie bądź tego taki pewien XD W seriach w stylu Ah My Goddess czy Sekirei dziewczyny mają od czasu do czasu pewne wąty i męczą facetów XD

Dnia 27.07.2008 o 02:43, Karharot napisał:

Zwłaszcza jeśli to Mroczna Elfka. Taka to potrafi zrobić z facetem rzeczy o jakich mu
się nie śniło (w najgorszych koszmarach):D

O tak słyszałem pogłoski i nawet się z jedną... dwiema... kilkunastoma w Baldursie spotkałem

Dnia 27.07.2008 o 02:43, Karharot napisał:

W ten sposób ktoś chyba opisał Panią Bishopp w Nowym Reno.

Heh trzeba sobie będzie odświeżyć Fallouta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 02:58, Hubi Koshi napisał:

> się nie śniło (w najgorszych koszmarach):D
O tak słyszałem pogłoski i nawet się z jedną... dwiema... kilkunastoma w Baldursie spotkałem

Dobrze że tam można się wyłgać byciem eunuchem bo nie jeden sen z powiek te Drowki mogą spędzić ;p

Dnia 27.07.2008 o 02:58, Hubi Koshi napisał:


> W ten sposób ktoś chyba opisał Panią Bishopp w Nowym Reno.
Heh trzeba sobie będzie odświeżyć Fallouta.

Właśnie jestem w Nowym Reno poszukam kogoś kto ten tekst serwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 02:56, Fouton napisał:

Niee! Nie rób tego ;p Nie warto. Czytaj czytaj! Anime pewnie będzie miało zmienione niektóre
wątki. Czytaj czytaj! W każdym razie tak soczystego tekstu nie zaserwują w anime w którym
jest cenzura w postaci czerwonych linii ;p I na zakończenie jeszcze raz Czytaj czytaj!

Dobra dobra będę czytał ^^ Ale na razie mam do dokończenia Hentai Kamena (super bohater w damskich gatkach na twarzy XD) więc Sekirei będzie musiało odrobinę poczekać... oke dokończę Hentai Kamena, potem DearS, a potem zabiorę się za Sekirei. Z czystej ciekawości ten tekst rzuci Kazehana ??

Dnia 27.07.2008 o 02:56, Fouton napisał:

Oj na tyle cudna że Minato stwierdzi że już nie tylko do Musubi ma swoiste uczucia ;p
Zresztą najlepsze w gagu będzie to w jaki sposób poleje się krew z nosa xD

Harem panie, Harem powiadam XD Tylko jedna rzecz mnie smuci, jest powiedziane że wygrywa Last Sekirei Standing, co znaczy że gdy już inni Ashikabi będą leżeć Sekirei Minato będą musiały ze sobą walczyć :-(

Edit

Dnia 27.07.2008 o 02:56, Fouton napisał:

Dobrze że tam można się wyłgać byciem eunuchem bo nie jeden sen z powiek te Drowki mogą spędzić ;p

Jeśli dobrze pamiętam to Viconia groziła obdarciem ze skóry gdy było się samym z Faere ^^; Czy jak się ten babsztyl nazywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 03:02, Hubi Koshi napisał:

> Niee! Nie rób tego ;p Nie warto. Czytaj czytaj! Anime pewnie będzie miało zmienione
niektóre
> wątki. Czytaj czytaj! W każdym razie tak soczystego tekstu nie zaserwują w anime
w którym
> jest cenzura w postaci czerwonych linii ;p I na zakończenie jeszcze raz Czytaj czytaj!

Dobra dobra będę czytał ^^ Ale na razie mam do dokończenia Hentai Kamena (super bohater
w damskich gatkach na twarzy XD) więc Sekirei będzie musiało odrobinę poczekać... oke
dokończę Hentai Kamena, potem DearS, a potem zabiorę się za Sekirei. Z czystej ciekawości
ten tekst rzuci Kazehana ??

Taa ona nim zaserwuje ale tak sama do siebie. Jeszcze przed uskrzydleniem. Po tym tekście padłem na glebe a krew z nosa poszła mi prawie tak jak w mandze&anime ;p

Dnia 27.07.2008 o 03:02, Hubi Koshi napisał:

> Oj na tyle cudna że Minato stwierdzi że już nie tylko do Musubi ma swoiste uczucia
;p
> Zresztą najlepsze w gagu będzie to w jaki sposób poleje się krew z nosa xD
Harem panie, Harem powiadam XD Tylko jedna rzecz mnie smuci, jest powiedziane że wygrywa
Last Sekirei Standing, co znaczy że gdy już inni Ashikabi będą leżeć Sekirei Minato będą
musiały ze sobą walczyć :-(

Kto wie jak to zakończą. Może uciekną po za Tokyo jak jedna z par w późniejszych chapterach ;p Zresztą Minato ma wtyki to może mamuśka jakoś mu pomoże, choć wydaje się lojalną babką wobec pracodawcy.

Dnia 27.07.2008 o 03:02, Hubi Koshi napisał:


Edit
> Dobrze że tam można się wyłgać byciem eunuchem bo nie jeden sen z powiek te Drowki
mogą spędzić ;p
Jeśli dobrze pamiętam to Viconia groziła obdarciem ze skóry gdy było się samym z Faere
^^; Czy jak się ten babsztyl nazywał.

Nigdy nie dotrwałem do tego miejsca romansując z Viconią ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 03:12, Fouton napisał:

Taa ona nim zaserwuje ale tak sama do siebie. Jeszcze przed uskrzydleniem. Po tym tekście
padłem na glebe a krew z nosa poszła mi prawie tak jak w mandze&anime ;p

Dopraw sobie rogi i zatrudnij się w Piekielnej Obsłudze Klienta bo kusisz niesamowicie XD

Dnia 27.07.2008 o 03:12, Fouton napisał:

Kto wie jak to zakończą. Może uciekną po za Tokyo jak jedna z par w późniejszych chapterach
;p Zresztą Minato ma wtyki to może mamuśka jakoś mu pomoże, choć wydaje się lojalną babką
wobec pracodawcy.

Heh ja wyczytałem gdzieś że szef tej całej korporacji MOŻE być ojcem Minato... jak to przeczytałem to mi przeszła przez głowę szalona myśl, może ten świr to wszystko zorganizował by załatwić swojemu synowi dziewczynę XD

Dnia 27.07.2008 o 03:12, Fouton napisał:

Nigdy nie dotrwałem do tego miejsca romansując z Viconią ;p

Ja jakoś nigdy nie miałem serca do romansowania z Jaheirą :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 03:15, Hubi Koshi napisał:

> Taa ona nim zaserwuje ale tak sama do siebie. Jeszcze przed uskrzydleniem. Po tym
tekście
> padłem na glebe a krew z nosa poszła mi prawie tak jak w mandze&anime ;p
Dopraw sobie rogi i zatrudnij się w Piekielnej Obsłudze Klienta bo kusisz niesamowicie
XD

Ja właśnie od tego tu jestem ;p Mam na później jeszcze kilka smacznych kąsków o których może ci jeszcze opowiem żebyś poleciał do Sekirei w pierwszej kolejności xD

Dnia 27.07.2008 o 03:15, Hubi Koshi napisał:

> Kto wie jak to zakończą. Może uciekną po za Tokyo jak jedna z par w późniejszych
chapterach
> ;p Zresztą Minato ma wtyki to może mamuśka jakoś mu pomoże, choć wydaje się lojalną
babką
> wobec pracodawcy.
Heh ja wyczytałem gdzieś że szef tej całej korporacji MOŻE być ojcem Minato...

A wiesz że sam o tym myslałem. Potem doszedłem do wniosku że to może być mąż Miyi-san
>jak to

Dnia 27.07.2008 o 03:15, Hubi Koshi napisał:

przeczytałem to mi przeszła przez głowę szalona myśl, może ten świr to wszystko zorganizował
by załatwić swojemu synowi dziewczynę XD

Pomysł genialny i bym się wcale nie zdziwił jakby się tak stało :D

Dnia 27.07.2008 o 03:15, Hubi Koshi napisał:

> Nigdy nie dotrwałem do tego miejsca romansując z Viconią ;p
Ja jakoś nigdy nie miałem serca do romansowania z Jaheirą :-/

Ja tylko z Aerie (i z AnomenemxD) romansowałem bo jakoś nigdy nie układa mi się team. A to mam Keldorna który kłóci się z Viki a to jeszcze inne problemy jak quest Harfiarzy którego mi sie robić nie chce bo po co (szpilka nie przydatna ;p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 02:58, Hubi Koshi napisał:

Poszukaj czegoś za co zamieniają cię w słup soli albo wrzucają do kadzi z olejem powinno
wystarczyć ^^


To metafora czy też opis tego co spotyka grzesznika w TYM świecie zanim go wyślą na tamten? Jeśli to drugie to ja wolę poszukać czegoś mniej ekstremalnego.
Hmm... chyba zacznę od "Nie będziesz pożądał żony bliźniego swego" - to brzmi interesująco:)

Dnia 27.07.2008 o 02:58, Hubi Koshi napisał:

Nie bądź tego taki pewien XD W seriach w stylu Ah My Goddess czy Sekirei dziewczyny mają
od czasu do czasu pewne wąty i męczą facetów XD


Ale wygląda na to że przynajmniej nie marzy im się monogamia a tu już dobry początek:)

-> Fouton

Dnia 27.07.2008 o 02:58, Hubi Koshi napisał:

Właśnie jestem w Nowym Reno poszukam kogoś kto ten tekst serwuje.


Trzeba grać kobietą i na czyjeś stwierdzenie (nie pamiętam o kogo chodzi) że można się przespać z żoną Bishopa odpowiedzieć że to nie wchodzi w grę a wtedy otrzyma się taką właśnie odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yukari jest genialna. GENIALNA powiadam. To chyba pierwszy raz kiedy widzę taką... uroczo zboczoną dziewczynę ^^ Świetnie uzupełnia się ze swoim nieśmiałym Nii-chanem.
Momement w którym go uskrzydliła Oh Jesus O_o A Shina trzymał dłoń na jej piersi heh XD
No ogólnie teraz rozumiem dlaczego Yukari jest nazywana Diabłem XD I jestem 100% pewien że oboje Yukari i Shina się ucieszą gdy dowiedzą się kto jest Ashikabi Kuu-chan Kukukuku :->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 00:41, ziptofaf napisał:

Poleci mi ktoś jakieś anime? Najlepiej coś pokroju "Death Note", czyli wyzwanie intelektualne,
a nie tępą rzeź :)

Ja jeszcze dorzucę trzy tytuły które Naprawdę polecam.

Melancholy of Haruhi Suzumiya-zakręcona komedia ale ze świetną, tajemniczą i wciągającą fabułą. Chciałeś wyzwanie intelektualne? To tutaj je na pewno masz bo oprócz zakręconej i przy tym wcale niegłupiej fabuły, odcinki są oryginalnie ułożone niechronologicznie. Trzeba trochę wysiłku żeby się w tym wszystkim połapać ale bezwzględnie polecam oglądać kolejne epy w kolejności jaką ułożyli twórcy.

Higurashi no Naku Koro ni (+ druga seria która na końcu ma jeszcze Kai)-To już chyba ktoś ci polecał, ale nie wybaczyłbym sobie gdybym też tego nie polecił. Seria naprawdę mocna. Jest kilka Bardzo brutalnych, wręcz makabrycznych scen morderstw i tortur. Ale to tylko dopełnienie niezwykle mrocznego klimatu połączonego z tajemniczą intrygą w której z każdą nową odpowiedzią na jakąś tajemnicę pojawiają się co najmniej dwie nowe zagadki :)

Fullmetal Alchemist- Niby shonen ale z Bardzo ciekawą i złożoną fabułą. Do tego nie jest tak lekką produkcją jak inne shoneny. Ludobójstwo, wojna, eksperymenty na ludziach ba, nawet na dzieciach. Tak, to anime potrafi naprawdę wstrząsnąć i dać do myślenia.

Podsumowując, szczerze polecam wszystkie trzy tytuły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILERY SEKIREI
Troche teraz zmieniłem zdanie o numeracji Sekirei. Bo skoro Shina ma 107(chyba że się mylę bo już nie pamiętam) a jest tak silny to może numeracja jest jednak przypadkowa. Zresztą co do jego siły to nie wiem czy któryś z Sekirei Minato ma z nim szanse. Co najwyżej Musubi po zamianie w Yume.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem pierwsze 3 epy Baccano. Zachwyt to chyba za małe słowo, żeby wyrazić to co czuję. Niestety, pora na dramat - NIE MA NIGDZIE NAPISÓW DO 4 EPA! Wie ktoś gdzie znaleźć? Na animesub nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 15:15, Fouton napisał:

SPOILERY SEKIREI
Troche teraz zmieniłem zdanie o numeracji Sekirei. Bo skoro Shina ma 107(chyba że się
mylę bo już nie pamiętam) a jest tak silny to może numeracja jest jednak przypadkowa.
Zresztą co do jego siły to nie wiem czy któryś z Sekirei Minato ma z nim szanse. Co najwyżej
Musubi po zamianie w Yume.

Mogę się mylić, ale numeracja Sekirei nie jest raczej oparta na ich potędze, sam spójrz na to jaki łomot potrafiły sprawić te dwie z "Sił Porządkowych" a miały numery powyżej sto. Numeracja opiera się chyba raczej na tym kiedy zostały stworzone/obudzone/czy tam kiedy weszły "do użytku". Przy czym pierwsza dziesiątka jest najsilniejsza z reguły
A właśnie Kazehana wymiata ^^ Rany tylko czekam aż złapie Minato, ucieknie z nim do jakiegoś hotelu gdzie ani Sekirei Minato ani Miya-san nie będą ich mogły znaleźć i go zgwałci XD Swoją drogą tutaj właśnie jest ten motyw z tym że Dyrektor, czy jak go tam nazywają jest ojcem Minato. Kazehana porównywała ich nie raz, twierdząc że są bardzo podobni
Aaa racja, Kazehana w samym fartuszku... normalnie ślinka leci XD Tsukiumi też miała kilka naprawdę przesłodkich scen.
Kurde nie mogę się doczekać gdy Yukari i Minato zawrą sojusz to będzie prawdziwa masakra XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 16:14, Ajacu15 napisał:

Mam trochę głupie pytanie :Czym się różni manga od anime?

Nazwałbym to raczej niedoinformowanym pytaniem ^^ Każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć.
A odpowiedź jest niezwykle prosta. Manga to komiks, anime z kolei to filmy i seriale animowane.
Jeszcze mały szczególik. Spora część mang gdy już uzyska na popularności zostaje animowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 15:54, Hubi Koshi napisał:

> SPOILERY SEKIREI
> Troche teraz zmieniłem zdanie o numeracji Sekirei. Bo skoro Shina ma 107(chyba że
się
> mylę bo już nie pamiętam) a jest tak silny to może numeracja jest jednak przypadkowa.

> Zresztą co do jego siły to nie wiem czy któryś z Sekirei Minato ma z nim szanse.
Co najwyżej
> Musubi po zamianie w Yume.
Mogę się mylić, ale numeracja Sekirei nie jest raczej oparta na ich potędze, sam spójrz
na to jaki łomot potrafiły sprawić te dwie z "Sił Porządkowych" a miały numery powyżej
sto. Numeracja opiera się chyba raczej na tym kiedy zostały stworzone/obudzone/czy tam
kiedy weszły "do użytku". Przy czym pierwsza dziesiątka jest najsilniejsza z reguły

Też tak może być ;p

Dnia 27.07.2008 o 15:54, Hubi Koshi napisał:

A właśnie Kazehana wymiata ^^ Rany tylko czekam aż złapie Minato, ucieknie z nim do jakiegoś
hotelu gdzie ani Sekirei Minato ani Miya-san nie będą ich mogły znaleźć i go zgwałci
XD Swoją drogą tutaj właśnie jest ten motyw z tym że Dyrektor, czy jak go tam nazywają
jest ojcem Minato. Kazehana porównywała ich nie raz, twierdząc że są bardzo podobni
Aaa racja, Kazehana w samym fartuszku... normalnie ślinka leci XD Tsukiumi też miała
kilka naprawdę przesłodkich scen.

Akurat dla mnie lepsza scena z Kazehaną była jak stała na dachu i mówiła "I wanna fuck him" czy coś w tym guście. Jeszcze pod spodem był dopisek tłumacza "Tak, ona naprawde tak powiedziała" Wtedy padłem xD

Dnia 27.07.2008 o 15:54, Hubi Koshi napisał:

Kurde nie mogę się doczekać gdy Yukari i Minato zawrą sojusz to będzie prawdziwa masakra
XD

Mnie bardziej ciekawi ich walka a nie sojusz ;p Bishounen vs 4 Bishoujou+dziecko+ nie wiadomo co(Homura)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 10:46, Kosmitus napisał:


Melancholy of Haruhi Suzumiya-zakręcona komedia ale ze świetną, tajemniczą i wciągającą
fabułą. Chciałeś wyzwanie intelektualne? To tutaj je na pewno masz bo oprócz zakręconej
i przy tym wcale niegłupiej fabuły, odcinki są oryginalnie ułożone niechronologicznie.
Trzeba trochę wysiłku żeby się w tym wszystkim połapać ale bezwzględnie polecam oglądać
kolejne epy w kolejności jaką ułożyli twórcy.


Ja właśnie to obejrzałam :)
Anime niezłe... czy może nawet świetne :)
Mnie się podobało ( przy okazji dzięki za polecenie tytułu :D )
ciekawa jestem czy planują drugą serię ( czy cóś podobnego ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się