Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2013 o 12:27, Fimbulvinter napisał:

Oczywiście, że tak więc skończę SAO na 100% tylko nie teraz. Bo mnie te przesłodzone
sceny nieco zaskoczyły i muszę się zdetoksować przy jakiejś rzezi.


Danganronpa, Rainbow, Kuchuu Buranko, RedLine, Yondemasu Azazel-san, Mahou Shoujo Madoka.

Niektóre rzezie są dosłowne, niektóre w przenośni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 12:27, Fimbulvinter napisał:

Oczywiście, że tak więc skończę SAO na 100% tylko nie teraz. Bo mnie te przesłodzone
sceny nieco zaskoczyły i muszę się zdetoksować przy jakiejś rzezi.

Kuzynka wprowadzona w drugiej serii to chyba najbardziej znienawidzona przez większość postać z tego anime. Ot tak żeby dodać więcej dramy.

SAO było też, z jakiegoś powodu, ofiarą nadmiernego hype. Nie wiem skąd on się wziął, ale przez to wielu miało zbyt wygórowane oczekiwania od tej serii. To samo ostatnio obserwujemy z Shingeki no Kyojin, serii, która nie jest tak genialna, jak niektórzy piszą (i której wstępne oceny też pewnie spadną w przyszłości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SAO było fajne pierwszy sezon bije na głowę shingeki. Pomysł fajny 2 sezon był gorszy musze kiedys skończyć novele
Z niedocenionych serii z zeszłego roku fajny był tez anime Maoyuu Maou Yuusha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 14:55, qwerty5712 napisał:

Z niedocenionych serii z zeszłego roku fajny był tez anime Maoyuu Maou Yuusha


Wiesz czego ja najbardziej nie lubię? Nędznych kopii. Na każdym kroku serii widziałem spore podobieństwa do Spice & Wolf, więc dla mnie jest bardzo dobrze, że jest niedocenione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 15:57, Piotrbov napisał:

> Z niedocenionych serii z zeszłego roku fajny był tez anime Maoyuu Maou Yuusha

Wiesz czego ja najbardziej nie lubię? Nędznych kopii. Na każdym kroku serii widziałem
spore podobieństwa do Spice & Wolf, więc dla mnie jest bardzo dobrze, że jest niedocenione.

Nie widziałem S&W.
Przeczytałem trochę, ale nie nazwałbym tego kopią. Połowie shonen-nów można by zarzucić kopiowanie.
Wydaje mi się, że to jest podobny gatunek raczej. Ja bym to tak nazwał.
Mi się kreska i stylizacja podobała. Było sporo niedopowiedzeń, ale ciekawie się to oglądało.
No, ale zobaczę S&W i porównam sobie. Możliwe, że dlatego, że nie widziałem S&W anime, to sprawiło na mnie lepsze wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2013 o 21:38, Lex napisał:

> Witajcie ponownie. Coś się działo w ciągu ostatnich dni?
Na Clannada ktoś narzekał ze trzy strony wcześniej, ale flame''u nie było, nie te czasy.
;(

Nie narzekałem, tylko wyraziłem swoje zdanie na temat tego anime. ;P Kanon natomiast pochłonął mnie, obejrzałem wszystkie odcinki w 4 dni. Naprawdę świetne anime. Tak jak mówiłem: slice of life brzmi świetnie dla mnie, ale Clannada nie trawiłem. To nastomiast obejrzałem, wzruszające anime z dobrą historią. Czy jest jakaś kontynuacja? (obejrzałem wszystkie 24 odcinki)

Wracając jeszcze do Clannada, może dam tej serii jeszcze jedną szansę, kiedyś. Póki co jednak - w mojej opinii, nie musicie się zgadzać - Kanon wygrywa z Clannadem pod względem wykonania, fabuły. Zdaję sobie sprawę, że 6 odcinków Clannada i kilka migawek z następnych to pewnie mało, by oceniać, jednak to jest moja subiektywna opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 21:29, LubieWafle napisał:

obejrzałem, wzruszające anime z dobrą historią. Czy jest jakaś kontynuacja? (obejrzałem
wszystkie 24 odcinki)


Polecam Visual Novelkę.

Dnia 17.08.2013 o 21:29, LubieWafle napisał:

Wracając jeszcze do Clannada, może dam tej serii jeszcze jedną szansę, kiedyś. Póki co
jednak - w mojej opinii, nie musicie się zgadzać - Kanon wygrywa z Clannadem pod względem
wykonania, fabuły. Zdaję sobie sprawę, że 6 odcinków Clannada i kilka migawek z następnych
to pewnie mało, by oceniać, jednak to jest moja subiektywna opinia.


Oj zbyt mało i właśnie dlatego nie doceniasz Clannad. Dla przykładu. Kanon ma w sobie 5 zakończeń, wszystkie zostały zanimowane, a Clannad ma 13 z tego jedna nie została zanimowana ( a szkoda, bo jest naprawdę fajna )

Po prostu za mało Clannada widziałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 21:49, Piotrbov napisał:

> obejrzałem, wzruszające anime z dobrą historią. Czy jest jakaś kontynuacja? (obejrzałem

> wszystkie 24 odcinki)

Polecam Visual Novelkę.

Jest po polsku albo po angielsku? Japońskiego się uczyć nie zamierzam. :P

Dnia 17.08.2013 o 21:49, Piotrbov napisał:

Oj zbyt mało i właśnie dlatego nie doceniasz Clannad. Dla przykładu. Kanon ma w sobie
5 zakończeń, wszystkie zostały zanimowane, a Clannad ma 13 z tego jedna nie została zanimowana
( a szkoda, bo jest naprawdę fajna )

Ja nie grałem w VN, tylko anime oglądałem, a zakończenie to ja widziałem tej serii z 2006 roku jedno.
Przy okazji, co polecasz podobnego do Kanon, ale innego niż Clannad? :P

Dnia 17.08.2013 o 21:49, Piotrbov napisał:

Po prostu za mało Clannada widziałeś.

To wiem, dlatego może powrócę do tej serii. Jednak podobają mi się slice of lify, dlatego myślę, że warto dać temu anime jeszcze jedną szansę. Dużo jednak w nim widzę rzeczy, od których sam staram się uciekać, mam na myśli problemy kolegów głównego bohatera (na szczęście rodzinę mam pełną i dobrą, stąd - mimo że jest tylko pikselem -

Spoiler

współczuję mu braku matki i tego, że ma takiego ojca).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 21:54, LubieWafle napisał:

Jest po polsku albo po angielsku? Japońskiego się uczyć nie zamierzam. :P


Angielsku.
A dlaczego nie zamierzasz się uczyć japońskiego? Fajny język jest, serio.

Dnia 17.08.2013 o 21:54, LubieWafle napisał:

Ja nie grałem w VN, tylko anime oglądałem, a zakończenie to ja widziałem tej serii z
2006 roku jedno.


Ja mówiłem to w nawiązaniu do Visual Novelki. W anime są zrobione wszystkie 5 dróg, lecz tego, co brakuje w czterech z nich to i

Spoiler

główny bohater żył szczęśliwie z Mai, Nayuki,Shiori i Makoto ( wybierz jedno )

.

Dnia 17.08.2013 o 21:54, LubieWafle napisał:

Przy okazji, co polecasz podobnego do Kanon, ale innego niż Clannad? :P


Clannad After Story xD A tak ogólnie to np. Ef, czy też True Tears.

Dnia 17.08.2013 o 21:54, LubieWafle napisał:

od których sam staram się uciekać, mam na myśli problemy kolegów głównego bohatera (na
szczęście rodzinę mam pełną i dobrą, stąd - mimo że jest tylko pikselem -

Spoiler

współczuję
mu braku matki i tego, że ma takiego ojca).



To ci coś powiem, żebyś dostał chrapkę na dalsze oglądanie, to co do ojca to jest wiele czynników

Spoiler

, dlaczego Tomoya tak go widzi, chcesz dowiedzieć się więcej dotrzyj do drugiego sezonu.



A jeśli lubisz Slice of Lify to koniecznie zacznij oglądać ( jeśli tego nie robisz ) Uchuu Kyoudai. Dla mnie to anime jest na najwyższej półce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 22:01, Piotrbov napisał:

Angielsku.
A dlaczego nie zamierzasz się uczyć japońskiego? Fajny język jest, serio.

Na studiach wisi kilka liścików, które ogłaszają lekcje, ale uważam, że na razie full z językami. Polski, angielski, rosyjski, ukraiński. Łacinnica i grażdanka, trzeciego alfabetu mi nie potrzeba. ;D

Dnia 17.08.2013 o 22:01, Piotrbov napisał:

Ja mówiłem to w nawiązaniu do Visual Novelki. W anime są zrobione wszystkie 5 dróg, lecz
tego, co brakuje w czterech z nich to i

Spoiler

główny bohater żył szczęśliwie z Mai, Nayuki,Shiori
i Makoto ( wybierz jedno )

.

Hmm... głupie cytowanie, teraz już je poznałem. ;D Ale ogólnie nawet znając zakończenia warto sięgać po VN? Nigdy w takie coś się nie bawiłem, a nie wiem, czy jak nie poznałem historię w anime i przeczytałem wszystkie zakończenia to warto.

Dnia 17.08.2013 o 22:01, Piotrbov napisał:

To ci coś powiem, żebyś dostał chrapkę na dalsze oglądanie, to co do ojca to jest wiele
czynników

Spoiler

, dlaczego Tomoya tak go widzi, chcesz dowiedzieć się więcej dotrzyj do drugiego
sezonu.


Spoiler

Panie, mnie to ciekawiło! Dlatego trudno mi było tę serię odwalić, tak samo jak prawda o Fuko.

Ale wspomnienia powróciły, chyba też na dniach powrócę do Clannada albo wypróbuję jedną z pozycji, które poleciłeś wcześniej. Generalnie kolega, od którego się dowiedziałem o Clannadzie chwalił najbardziej drugi sezon i After Story jako "mistrzostwo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Net mi padł, a nie mogę edytować.

Spoiler

Generalnie nie przypadł mi też motyw z teatrem, mądralstwo głównego bohatera jeśli chodzi o Clannad. Jednak jak mignąłem odcinek ósmy to wychodzi chyba na to, że się sytuacja poprawi.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 22:14, LubieWafle napisał:

Net mi padł, a nie mogę edytować.

Spoiler

Generalnie nie przypadł mi też motyw z teatrem, mądralstwo głównego bohatera jeśli
chodzi o Clannad. Jednak jak mignąłem odcinek ósmy to wychodzi chyba na to, że się sytuacja
poprawi.



Przestań migać tylko bierz się za oglądanie! Oceniasz serię składająca się z 49 odcinków na podstawie 6...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 22:08, LubieWafle napisał:

Hmm... głupie cytowanie, teraz już je poznałem. ;D Ale ogólnie nawet znając zakończenia
warto sięgać po VN? Nigdy w takie coś się nie bawiłem, a nie wiem, czy jak nie poznałem
historię w anime i przeczytałem wszystkie zakończenia to warto.


Warto, jak na początku obejrzałem anime, później zabrałem się za Visual Novelkę i w żaden sposób nie czułem tego jako zmarnowany czas. Tekstu jest więcej niż w anime, niektóre rzeczy są o wiele lepiej wytłumaczone niż w anime. Ogólnie jednak uważam, że w anime jest dodane kilka fragmentów, czego nie ma w VNce a są naprawdę świetne.
W VNce nie ma żadnej wzmianki na temat tytułu ( podobnie jak w Clannadzie ), a w anime to widziałeś jak zrobili, jest nawiązanie do różnych stylów muzycznych, gdzie głównym utworem jest Kanon D-Dur Pachelbela.

Podobnie z Clannadem, na początku anime, póxniej VNka, lecz w tym wypadku nie mam wątpliwości, anime jest znakomite, lecz Visual Novelka znaczenie, znacznie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 22:23, Pablo_Querte napisał:

Przestań migać tylko bierz się za oglądanie! Oceniasz serię składająca się z 49 odcinków
na podstawie 6...

Po prostu po obejrzeniu sześciu straciłem wenę. Kanon chłonąłem jak nie wiem, a tutaj... jeszcze kolega mi mówił, że Clannad albo pokocham, albo znienawidzę. ;P Ja mogę powiedzieć, że miałem mieszane uczucia.

Spoiler

Sam dużo w życiu widziałem, stąd wątki w Clannadzie mnie nie ruszały, a wręcz trochę odpychały - chyba nikt nie chce wizualizować na nowo tych samych sytuacji, które nie były miłe i kiedy wie się, że to co jest pokazane to straszne spłycenie. Przynajmniej ja to tak widzę. :D Tak samo jakoś po motywie z teatrem zakończyłem oglądać to anime, sam nie wiem czemu. Tak samo motyw nietykalności głównego bohatera, kiedy jego kolega był gnębiony przez tych ludzi z klubu (nie pamiętam już jak to było) - trochę naiwne. Wcześniej oglądałem je mniej więcej 2-3 odcinki na dzień.

Rozumiem, że nie mam prawa oceniać tego anime po 6 odcinkach z 49, toteż tego nie robię. Podaję tylko swoją opinię jak i piszę, że Kanon mi przypadł bardziej do gustu. :) No, ale myślę, że warto dać drugą szansę temu anime. Co najwyżej skończę oglądanie po 12 odcinku, dla odmiany. ^_^
Spoiler

Albo może to to, że jestem pozbawionym uczuć demonem? xD


@Piotrbov
Zatem niedługo spróbuję chyba tej VN z Kanona. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 22:36, LubieWafle napisał:

Spoiler

:D Tak samo jakoś po motywie z teatrem zakończyłem
oglądać to anime, sam nie wiem czemu.



Kolejna podpowiedź, do dalszego oglądania: motyw z teatrem jest

Spoiler

poniekąd bardzo ważny dla głębszego poznania fabuły, odkrycia drugiego dna w całej serii, po co, dlaczego itd.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słowo na niedzielę - 28. tego miesiąca Akamatsu startuje z nową mangą. Zarys poniżej.
"In the decade since the world became aware of the existence of magic, the world has undergone massive upheaval. However, a boy named Tōta lives in seclusion in a rural town far removed from these changes. His ordinary life is highlighted by his magic-using female teacher and his supportive friends. When his tranquil daily life is disrupted, he embarks on a unique adventure."

http://img14.imageshack.us/img14/562/bxgi.jpg

Spoiler

Wyczuwam Negimę i ból tyłka skanlatorów, gdy będą musieli typesetować 82 ściany tekstu. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 03:09, Lex napisał:

Słowo na niedzielę - 28. tego miesiąca Akamatsu startuje z nową mangą. Zarys poniżej.
"In the decade since the world became aware of the existence of magic, the world has
undergone massive upheaval. However, a boy named Tōta lives in seclusion in a rural
town far removed from these changes. His ordinary life is highlighted by his magic-using
female teacher and his supportive friends. When his tranquil daily life is disrupted,
he embarks on a unique adventure."


http://img14.imageshack.us/img14/562/bxgi.jpg

Spoiler

Wyczuwam Negimę i ból tyłka skanlatorów, gdy będą musieli typesetować 82 ściany tekstu.
;>



Negima z punktu widzenia nowego bohatera... O ŻESZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ore no Imouto - ostatnie 3 odcinki. Niby incest, ale spoko ;] Przynajmniej Kyousuke wybrał kogoś, a nie pierdzielił się i zostawił wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2013 o 12:27, SiDi napisał:

Ore no Imouto - ostatnie 3 odcinki. Niby incest, ale spoko ;] Przynajmniej Kyousuke wybrał
kogoś, a nie pierdzielił się i zostawił wszystkie.


Ty... A w spoiler nie dało się wstawić. Straciłem przez ciebie ochotę oglądania tych 3 odcinków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się