Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2013 o 17:52, Hubi_Koshi napisał:

>

Spoiler

Stary Archer by wygrał. Ponieważ

Spoiler

on już wcześniej robił excalibura w końcu
to Shirou
> Emiya. Powinni jak już stworzyć Archera z całkiem nowym zestawem skilli. Dlatego
to
> mi się nie podoba.
>


Nope,
Spoiler

EMIYA nigdy nie stworzył Excalibura... MOŻE W Heaven''s Feel gdy niszczył Graala
ale to jest niepotwierdzone i go praktycznie zabiło.


Źle to sformułowałem

Spoiler

W robił chodziło mi o jego próby. W ciąż go to czyni bliżej zrobienia Excalibura niż fake tego Archera. Patrząc, że jest to alternatywny świat. W którym "można" tworzyć Excalibura pls mamy grala, to Emya Archer od tak by sobie robił oręż Gameliasha. Mnie ciekawi czemu ma taką samą moc. Mogła by mieć inną, to że ktoś należy do jakieś klasy nie powinno znaczyć, ze ma taką samą moc.
Illya Archer < Emiya Archer
Moim zdaniem jej archer, to tak naprawdę zdeprawowany Emiya przez moc świętego gralla.


Druga rzecz, która mnie boli bohaterkami są głównie małe dziewczynki plus znienawidzona przeze mnie Illya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2013 o 19:57, qwerty5712 napisał:

Źle to sformułowałem

Spoiler

W robił chodziło mi o jego próby. W ciąż go to czyni bliżej zrobienia
Excalibura niż fake tego Archera. Patrząc, że jest to alternatywny świat. W którym "można"
tworzyć Excalibura pls mamy grala, to Emya Archer od tak by sobie robił oręż Gameliasha.
Mnie ciekawi czemu ma taką samą moc. Mogła by mieć inną, to że ktoś należy do jakieś
klasy nie powinno znaczyć, ze ma taką samą moc.
Illya Archer < Emiya Archer

Bo wykorzystuje Servant Cards.

Spoiler

W tym świecie nie przyzywa się Servantów, ale niejako zamyka ich moc w kartach i następnie je wykorzystuje. Usuwa to problem z "dogadaniem" się z Servantem i daje ci po prostu jego moc.

Dnia 15.08.2013 o 19:57, qwerty5712 napisał:

Druga rzecz, która mnie boli bohaterkami są głównie małe dziewczynki plus znienawidzona
przeze mnie Illya.

Meh, Mahou Shoujo mogą być badass, spytaj Nanohę, a ta Illya jest w sumie całkiem fajna. Jest zupełnie inne niż ta z Fate/Stay Night.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2013 o 20:02, Hubi_Koshi napisał:

> Źle to sformułowałem

Spoiler

W robił chodziło mi o jego próby. W ciąż go to czyni bliżej
zrobienia
> Excalibura niż fake tego Archera. Patrząc, że jest to alternatywny świat. W którym
"można"
> tworzyć Excalibura pls mamy grala, to Emya Archer od tak by sobie robił oręż Gameliasha.

> Mnie ciekawi czemu ma taką samą moc. Mogła by mieć inną, to że ktoś należy do
jakieś
> klasy nie powinno znaczyć, ze ma taką samą moc.
> Illya Archer < Emiya Archer
Bo wykorzystuje Servant Cards.

Spoiler

W tym świecie nie przyzywa się Servantów, ale niejako
zamyka ich moc w kartach i następnie je wykorzystuje. Usuwa to problem z "dogadaniem"
się z Servantem i daje ci po prostu jego moc.


> Druga rzecz, która mnie boli bohaterkami są głównie małe dziewczynki plus znienawidzona

> przeze mnie Illya.
Meh, Mahou Shoujo mogą być badass, spytaj Nanohę, a ta Illya jest w sumie całkiem fajna.
Jest zupełnie inne niż ta z Fate/Stay Night.


Ok to teraz już rozumiem czemu to stworzyła. Jeżeli ona mogła to archer też mógł wtedy. Wszystko się zgadza teraz.

Co do Mahou Shoujo to nic nie mam jak są ciut starsze. Np Saylor Moon.

Jakoś mi nie pasują po prostu 9 letnie bohaterki do klimaty Fate. Po prostu nie jestem w stanie tego oglądać.
Nie ważne jak dobre by to było anime. Ja po prostu nie trawie tego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2013 o 20:34, qwerty5712 napisał:

Ok to teraz już rozumiem czemu to stworzyła. Jeżeli ona mogła to archer też mógł wtedy.
Wszystko się zgadza teraz.

Co do Mahou Shoujo to nic nie mam jak są ciut starsze. Np Saylor Moon.

Jakoś mi nie pasują po prostu 9 letnie bohaterki do klimaty Fate. Po prostu nie jestem
w stanie tego oglądać.
Nie ważne jak dobre by to było anime. Ja po prostu nie trawie tego :/

Możesz spróbować Mahou Shoujo Lyrical Nanoha. Od trzeciej serii bohaterki są dorosłe ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2013 o 17:50, qwerty5712 napisał:

Tu takie drobne uzasadnienie. Wiem, że się spinam i tu jest moje uzasadnienie.
W pojedynku Stary Archer vs nowy Archer.
Stary Archer by wygrał. Ponieważ

Spoiler

on już wcześniej robił excalibura w końcu to Shirou
Emiya. Powinni jak już stworzyć Archera z całkiem nowym zestawem skilli. Dlatego to
mi się nie podoba.


Właśnie na tym to polega, na nawiązaniach do uniwersum. Jakby stworzyli nowych servantów od zera to byłoby to bez sensu.

Dnia 15.08.2013 o 17:50, qwerty5712 napisał:

No, ale to tylko z mojego punktu widzenia. Tzn ta seria mi nie pasuję bardzo do Fate-owego
uniwersum. Przyjrzę się temu tytułowi jeszcze z bliska.

No bo nie pasuje. Ilya wiedzie szczęśliwe życie... Kto to widział xD No ale mówimy o seralu o czarodziejkach. Tak naprawdę to te elementy z Fate są wykorzystywane tylko, żeby wycisnąć więcej kasy z serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2013 o 20:41, Piotrbov napisał:

Witajcie ponownie. Coś się działo w ciągu ostatnich dni?

Na Clannada ktoś narzekał ze trzy strony wcześniej, ale flame''u nie było, nie te czasy. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2013 o 21:38, Lex napisał:

> Witajcie ponownie. Coś się działo w ciągu ostatnich dni?
Na Clannada ktoś narzekał ze trzy strony wcześniej, ale flame''u nie było, nie te czasy.
;(

Zestarzeliśmy się i nie mamy już sił na flame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle WTF. Oglądam sobie SAO bo mi kilka osób poleciło i tak patrząc po gatunkach spodziewałem się jakiś akcji rodem z MMO, wojen gildii, masy bosów i tak dalej i tak dalej, a dostaję Clannad MMO. Trochę jak pobudka mokrą szmatą w twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2013 o 21:40, Hubi_Koshi napisał:

Zestarzeliśmy się i nie mamy już sił na flame.

Jednych zabiła starość, innych studia, a resztą zajęła się czerwona forumowa policja. Szkoda, bo zebrania inkwizycji były zawsze zabawne.

@Fimbulvinter

Dnia 16.08.2013 o 21:40, Hubi_Koshi napisał:

SAO
Clannad MMO.

Naruto 2013 porównane do jednego z najlepszych animców ever...

20130817015048

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 01:13, Fimbulvinter napisał:

W ogóle WTF. Oglądam sobie SAO bo mi kilka osób poleciło i tak patrząc po gatunkach spodziewałem się jakiś akcji rodem z MMO, wojen gildii, masy bosów i tak dalej i tak dalej, a dostaję Clannad MMO. Trochę jak pobudka mokrą szmatą w twarz.

SAO jest w większym stopniu dramatem (i miejscami romansem czy niemal haremówką) niż przygodowym fantasy. Takie było jego założenie i spełnia je dość dobrze (przynajmniej dopóki nie zaczął się zmieniać z seinena w shounen ale to osobna sprawa), miałeś po prostu złe oczekiwania co do tej serii i dlatego tak bardzo się zawiodłeś.

Wojny gildii to prędzej znajdziesz w 1/2 Prince
http://myanimelist.net/manga/8456/1/2_Prince
nie za bardzo to jednak polecam - na początku jest sporo fajnego humoru ale potem coraz mniej się to trzyma kupy i coraz bardziej widać że to jednak jest shoujo.

Jeśli chcesz fajnego fantasy w realiach MMO z dużą dozą akcji i przygody to gorąco polecam manhwę Yureka
http://myanimelist.net/manga/580/Yureka
Wojen gildii tam co prawda nie znajdziesz ale myślę że i tak jest temu znacznie bliżej do tego czego oczekiwałeś po SAO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skończyłem ten, chyba według, niektórych legendarny, odcinek 14 i... było dobrze!

Spoiler

To, że ta laska zginie czułem od początku odcinka, po prostu wiedziałem, że tak będzie. Zaskoczyło mnie jednak jak to się stało, troszkę naciągane ze zdjęciem tego paraliżu, ale to przeżyję. Uczuciowa końcówka też spoko, ale nie mogę zrozumieć dlaczego to ma jeszcze 10 odcinków. Po co kontynuować coś co się skończyło?


Podsumowujący. Gdyby nie trochę przesłodzone wcześniejsze odcinki dałbym więcej, ale solidne 8/10 po 14 odcinkach chyba nie jest krzywdzące.

@up

Nadal wydaje mi się, że od niektórych scen można cukrzycy dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 02:10, Fimbulvinter napisał:

Dobra, skończyłem ten, chyba według, niektórych legendarny, odcinek 14 i... było dobrze!

Spoiler

Uczuciowa końcówka też spoko, ale nie mogę zrozumieć dlaczego to ma jeszcze 10 odcinków. Po co kontynuować coś co się skończyło?


Bo to jest oparte na serii nowelek które wciąż wychodzą. W tej chwili zakończyłeś 1 arc czyli samo Sword Art Online i przechodzisz do arcu 2. Od razu ostrzegam żebyś obniżył oczekiwania i trzymał się krzesła bo to właśnie jest moment w którym SAO zaczął się zmieniać w shounen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 02:14, Karharot napisał:

Od razu ostrzegam żebyś obniżył
oczekiwania i trzymał się krzesła bo to właśnie jest moment w którym SAO zaczął się zmieniać
w shounen.


Zobaczy się, obejrzę kilka odcinków i najwyżej odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 02:10, Fimbulvinter napisał:

Nadal wydaje mi się, że od niektórych scen można cukrzycy dostać.

True. Tak z ciekawości - które sceny/odcinki najbardziej Co przez to zaszły za skórę (z tych pierwszych 14)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 02:23, Karharot napisał:

True. Tak z ciekawości - które sceny/odcinki najbardziej Co przez to zaszły za skórę
(z tych pierwszych 14)?


Spoiler

Ten cały miesiąc miodowy czy co to było i historyjka z dzieckiem. Rozumiem, że to ma być dramat, ale ile można?
Rozwalający był finał tego jak bohater się dorwał do klawiatury. Spoko, było smutno, ale też było oderwane od reszty serialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 02:31, Fimbulvinter napisał:

Spoiler

Ten cały miesiąc miodowy czy co to było i historyjka z dzieckiem. Rozumiem, że to
ma być dramat, ale ile można?
Rozwalający był finał tego jak bohater się dorwał do klawiatury. Spoko, było smutno,
ale też było oderwane od reszty serialu.


Czemu byłem prawie pewien że dostanę właśnie tą odpowiedź?

Spoiler

Pierwotnie SAO zamykało się w jednym tomie i miało znacznie mniej różnych "słodkości". Po sukcesie odniesionym przez to opowiadanie autor zaczął wstecznie dodawać różne dodatkowe historie które nie zawsze pasowały klimatem do podstawki (cała historia o Yui, w moim przekonaniu najgorsza część arca SAO, jest właśnie przykładem czegoś takiego). A potem jeszcze ekipa odpowiedzialna za adaptację zdecydowała się upnąć romans i moe i sam widzisz jak to się skończyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ta wszyło bo anime naprawdę zapowiadało się mocno. No nic, nie ma co płakać, może się szarpnę i dokończę to w najbliższym czasie, ale najpierw Shiki, które mi tu polecano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2013 o 02:50, Fimbulvinter napisał:

Szkoda, że ta wszyło bo anime naprawdę zapowiadało się mocno. No nic, nie ma co płakać,
może się szarpnę i dokończę to w najbliższym czasie,

SAO bardzo fajna bajka, polecam skończyć! Nie ma co słuchać głosów większości, najważniejsze to samemu wyrobić sobie opinię na jakiś temat zamiast podążać owczym pędem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się