Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 10.01.2007 o 11:42, HumanGhost napisał:

Znacie może produkcję "Siedmiu samurajów"? Leci teraz na AXN Sci-Fi. Bardzo fajna rzecz. Kurosawa
w przyszłosci można by powiedzieć. :-)


Widziałem jakieś 2/3 serii, po czym przestałem zawracać sobie nią głowy. Pierwsze kilkanaście odcinków (trzymających się mniej więcej scenariusza filmu Kurosawy) było całkiem ciekawych. Potem, niestety, było już tylko gorzej, dużo gorzej. Poza tym w Samurai 7 pojawiło się kilka bzdurnych rozwiązań, których mój racjonalny umysł nie był w stanie zaakceptować, np.: wielkie mechy-samuraje padające po kilku cięciach mieczem (więc po jaką rzodkiewkę przenieśli swoje dusze do tych konserw?!), chłopi uprawiający ziemię przy pomocy jakichś starożytnych metod podczas gdy wokół panuje najnowsza technika, skiepszczona obrona wioski (nie umywa się do tej z filmu). Wykreowany przez twórców świat po prostu nie spełnił moim oczekiwaniom. Z drugiej strony Samurai 7 wyróżnia się niezłą stroną wizualną i dźwiękową. Polecam, ale tylko pierwszą połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza manga według mnie to:

- Dragon Ball
- Chibi Maruko-chan
- Pokémon Special
- Magiczni wojownicy (Slayers)
- Akira
- D N Angel
- Chobits
- Eden: It''s an Endless World!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi wyjaśnić Po Kiego, Jigabachi ten odwłok z tyłu ?? Rozumiem że dzięki temu minigun ma większe pole rażenia niż gdyby był zamontowany pod kokpitem, ale jednak dziwnie to wygląda. Jest w ogóle coś w tym odwłoku oprócz miniguna ?? Jakieś zapasy paliwa, amunicja czy coś takiego
Jak zobaczyłem ten śmigłowiec w drugim odcinku pierwszej serii to byłem pewien że ma zamontowane w odwłoku takie działo jak miał HAW306, a tu niespodzianka okazuje się że to minigun.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2007 o 18:13, bruli napisał:

wielkie mechy-samuraje padające po kilku cięciach mieczem (więc po jaką rzodkiewkę przenieśli swoje
dusze do tych konserw?!),


Hmm to moze i dziwne troche, ale zauważ jedno. Padaja od cieć mieczem nie byle kogo. Pamiętasz rekrutację samurajów w mieście? Większosc była do dupy. Ci są wyjątkowi i najmocniejsi ze wszystkich. A ci w zbrojach pewnie byli kiedyś tacy jak inni - niby samurajowie, ale ciency.

Dnia 10.01.2007 o 18:13, bruli napisał:

chłopi uprawiający ziemię przy pomocy jakichś starożytnych metod podczas gdy wokół panuje najnowsza technika,


Tu się nie zgodzę. Mija pare tysięcy lat od odkrycia ryżu i od tamtej pory nic się w uprawie nie zmieniło. To czemu miałoby się zmienić po kolejnych tysiącach lat? Taka uprawa jest po prostu najbardziej efektywna. Jakos nie widzę maszyn brodzących z podmokłych polach zbierajacych ryż.

Dnia 10.01.2007 o 18:13, bruli napisał:

skiepszczona obrona wioski (nie umywa się do tej z filmu).


Tego akurat jeszcze nie widziałem. Wczoraj było dopiero z budowaniem umocnień i pułapek. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2007 o 08:27, HumanGhost napisał:

Hmm to moze i dziwne troche, ale zauważ jedno. Padaja od cieć mieczem nie byle kogo. Pamiętasz
rekrutację samurajów w mieście? Większosc była do dupy. Ci są wyjątkowi i najmocniejsi ze wszystkich.
A ci w zbrojach pewnie byli kiedyś tacy jak inni - niby samurajowie, ale ciency.


Teraz jednak znajdują się w przeogromnych metalowych ciałach. Jaki widać, do końca nie wyszło im to dobre. =] Poza tym te wszystkie starcia samurajów z nimi są takie mało interesujące, brak im finezji. U Kurosawy tytułowi samuraje nie byli jakimiś nadludźmi. Przede wszystkim korzystal z forteli i sprytu, a nie brutalnej siły.

Dnia 11.01.2007 o 08:27, HumanGhost napisał:

Tu się nie zgodzę. Mija pare tysięcy lat od odkrycia ryżu i od tamtej pory nic się w uprawie
nie zmieniło. To czemu miałoby się zmienić po kolejnych tysiącach lat? Taka uprawa jest po
prostu najbardziej efektywna. Jakos nie widzę maszyn brodzących z podmokłych polach zbierajacych
ryż.


Sadzenie, zbieranie, owszem, ale co z transportem, przechowywaniem etc. Z tego co pamiętam to w Samurai 7 nie widziałem, żadnej maszyny rolniczej. Niedawno oglądałem program o Chinach (bodaj z serii Discovery Atlas) i prości chłopi mieli w domu telewizor, lodówkę etc., a tutaj? Zresztą, możnaby powiedzieć, że twórcy chcieli pokazać nam taki świat, a nie inny. Niestety ja mam trudności z przełknięciem takich nielogiczności. Należę do osób, które zaraz wszystko racjonalnie analizują i zaraz sporządzam w myślach listę wkurzających mnie rzeczy. =]
Dodam jeszcze, że wymienione wyżej rzeczy nie wpłynęły bardzo znacząco na mój odbiór serii, w przeciwieństwie do fabuły końcowych odcinków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa podejrzenia:

1. Uzbrojenie Jigibachiego stanowi nie Minigun, ale Railgun, czyli broń palna rozpędzajaca pocisk nie przy pomocy gazów (tak jak w obecnych karabinach itp.), ale przy pomocy impulsu magnetycznego. Jeśli sprawy stałyby w ten sposób to Odwłok słuzyłby dla amortyzacji i być moze przechwowywałby wewnatrz siebie cała aparaturę potrzebna do wytworzenia impulsu.

2. Jeśli to Minigun to pewnie duże ilosci amunicji.

Moze też byc tak, że odwłok jest rozwiazaniem aerodynamicznym. W ciągu lotu przylega do kadłuba co zwieksza jego szybkosć, a nie jak obecnie z przody zwieksza opór powietrza. Poza tym pionowy ciezar z tyłu zwiekszałby stabilizacje helikoptera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ta obrona wioski trochę dziwna. Mozna było to lepiej zrobić. Szczególnie to wielkie drzewo, które wystrzelili. W pewnym momencie jest widok z lotu ptaka na ta wyrzutnie i rozmiary tego drzewa zdaja sie przeczyć zdrowemu rozsądkowi. A jak oni je załadowali to juz nawet nie zgaduje. To skiepszczone całkowicie.
Natomiast walki w miare niezłe.
Co do tych wielkich robotów, to tez dziwnie trochę. Z tego co widziałem to samurajowie uderzali w czułe miejsca, choć nie zawsze. Może ta potęga wielkich maszym była tylko iluzoryczna i odnosi się do takich wiesniaków i pomniejszych samurajów. W końcu chyba nikt nie przeżyje uderzenia takiego wielkiego miecza.
Gdyby warstwa fabularna była bardziej rozbudowana, szczególnie w stronę przeszłości i wielkiej wojny to moze by się więcej wyjaśniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oki wyszedł następny odcinek One Piece i jedno co muszę przyznać to... Chopper jest z deczka przerażający. Tak szczerze to momentami przypominał mi Eve01 kiedy ta masakrowała Eve05 przejętą przez anioła, ale może to tylko moja chora wyobraźnia. No nic w anime Monster Point wygląda naprawdę odlotowo :-D
Co do reszty. Oby Kalifa szczesła w ogniach piekielnych i...
Hehe Luffy wreszcie dogonił "Gołąbka" teraz dopiero zacznie się prawdziwa eksterminacja :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2007 o 08:47, Hubi Koshi napisał:

Oki wyszedł następny odcinek One Piece i jedno co muszę przyznać to... Chopper jest z deczka
przerażający. Tak szczerze to momentami przypominał mi Eve01 kiedy ta masakrowała Eve05 przejętą
przez anioła, ale może to tylko moja chora wyobraźnia.


Eve03 gwoli scislosci ;)
ja czekam na nastepne chaptery mangi ;)

nowy chapter FMA i nareszcie pojawia się Hohenhaim! ten to potrafi zaskoczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 18:41, Maker3 napisał:

Jetix ma podobno pokazywać Naruto
http://www.animemanga.pl/forum/showthread.php?t=10447


Nie zdziwię się jak wyjdzie z tego coś na wzór pokemonów. Dlaczego ?
Po pierwsze zapewne wytną mnóstwo scen tak jak to zrobił amerykański jetix, już nie mówiąc o tym potwornym openingu który jest w amerykańskim jetixie , po drugie dadzą kiepski dubbing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2007 o 19:01, Cafel napisał:

> Jetix ma podobno pokazywać Naruto
> http://www.animemanga.pl/forum/showthread.php?t=10447

Nie zdziwię się jak wyjdzie z tego coś na wzór pokemonów. Dlaczego ?
Po pierwsze zapewne wytną mnóstwo scen tak jak to zrobił amerykański jetix, już nie mówiąc
o tym potwornym openingu który jest w amerykańskim jetixie , po drugie dadzą kiepski dubbing.


Kiepski dubbing to normalka w Polsce ;p Cenzura pewnie tez będzie, i szkoda oryginalnych openingów/endingów bo są wyczepiste ("Wind", "Haruka Kanata", "Go!!!")
Ale nie ma tutaj co porównywać do pokemonów, prędzej do SK (Shaman King)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie (nie wiem czy już ktoś je zadał, gdyż dużo postów jest w tym temacie :P) Czy jest jakieś wydawnictwo, które w polsce sprzedaje mangę Rycerze Zodjaku (Saint Seiya)? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się