Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2007 o 13:43, Generał92 napisał:

A po pierwsze to napisałem "Jedne z najlepszych anime jakie oglądałem to:"
a to bynajmniej świadczy że wymieniłem w poście te anime które moim zdaniem są warte większej
uwagi....

DB według mnie już jest zbyt nudny na oglądanie ale z "Chobit''s"się zgodzę że jest jedną z najlepszych anime jakie oglądałem(a było tego troszkę :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slayersów nie ściągajcie po polsku (jeśli przypadkiem by były) - tłumaczenie jest marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 13:50, Pafikson napisał:

DB według mnie już jest zbyt nudny na oglądanie ale z "Chobit''s"się zgodzę że jest jedną z
najlepszych anime jakie oglądałem(a było tego troszkę :D).


Czy można te dwie serie w ogóle porównywać? Wydaje mi się, że nie można.
DB ma swój prestiż w Polsce i chyba nic tego nie zmieni.

@Ex0 >> wiem, żeby nie ściągać, bo są c :] ja przeważnie oglądam jap/eng hard sub - bo te dubbingowane lub z lektorem są daremne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 14:04, greg_f napisał:

> DB według mnie już jest zbyt nudny na oglądanie ale z "Chobit''s"się zgodzę że jest jedną
z
> najlepszych anime jakie oglądałem(a było tego troszkę :D).

Czy można te dwie serie w ogóle porównywać? Wydaje mi się, że nie można.
DB ma swój prestiż w Polsce i chyba nic tego nie zmieni.

W sumie masz rację hehe nie da się tego porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chobits jest fajny i bardzo humorystyczny :D
Oglądam go codziennie bo na Hyperze leci :D

Dla fanów cyberpunka , Matrixa i Blade Runnera polecam klasykę: Ghost In The Shell :D
Na torrentach można znaleźć bardzo dobrą wersję kinówki z 1995 :D

Obecnie oglądam GITS: S.A.C #1 i #2 :D (razem 52 odcinki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 15:43, MisticGohan_MODED napisał:

Na torrentach można znaleźć bardzo dobrą wersję kinówki z 1995 :D


Która jest nielegalna, bo w Polsce wydano GitSa na dvd (film i teraz 2 serie serialu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 18:56, ufo344 napisał:

jak mnie wnerwil Taikun powiedzial ze naruto jest wiejski coza depcok


:)

Wolf''s Rain, Texhnolyze, Ergo Proxy, NGE to są dobre anime :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 15:46, hito_kun napisał:

> Na torrentach można znaleźć bardzo dobrą wersję kinówki z 1995 :D

Która jest nielegalna, bo w Polsce wydano GitSa na dvd (film i teraz 2 serie serialu).


Najpierw to było na kasecie jakby coś ;p Wiem bo sam oglądałem ;p

Jeśli chodzi o Naruto to odpuście sobie oglądanie go na Jetix ;p Strasznie denna i na maxa okrojona wersja ;p
Radzę poczytać mangę ,a anime obejrzeć jako wygodny dodatek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto ogląda ten nowy serial pt. "El Cazadore de la Bruja"?? jest subowany przez AnimeOne. Kojarzy ktoś? Co sądzicie o pierwszych 3 odcinkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 20:02, solidsnake napisał:

Kto ogląda ten nowy serial pt. "El Cazadore de la Bruja"?? jest subowany przez AnimeOne. Kojarzy
ktoś? Co sądzicie o pierwszych 3 odcinkach?


całkiem ciekawie sie zapowiada
kojarzy mi sie z Black Catem troszke, a głowna bohaterka przypomina tą ze Slayersów ;)
jednak z nowych anime wole Darker than black...

co do Naruto - odcinki powyzej 90 są dosyć kiepsko animowane i strasznie przeciagane
a to co w tej chwili dzieje sie z shipuudenem to paranoja... ile mozna ciagnac jeden odcinek - no comments
w OP tego jakos nie widac tak bardzo (przynajmniej nie we wszystkich odcinkach) nawet jesli jeden chapter jest rozciagniety na caly odcinek :D

a co do Chobts - moim zdaniem jest cienkie, tak do 13 odcinka jest znośne, da sie ogladac, ale poźniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 20:17, JaMES` napisał:

a co do Chobts - moim zdaniem jest cienkie, tak do 13 odcinka jest znośne, da sie ogladac,
ale poźniej...


Chobits byłoby lepsze gdyby miało max. 13 odcinków. A tak to się dłuży a przez epizody ,,przypominające" szlag może trafić:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, większość serii po 26 odcinków się dłuży. Jest oczywiście kilka wyjątków, ale wiadomo o co chodzi. A jak jakaś seria ma po 40, 60, 90, kilkaset odcinków to strach się za to brać. Dlatego preferuję serie kilkunastoodcinkowe i filmy kinowe. Za dłuższe serie biorę się tylko wtedy, kiedy jestem pewien ich jakości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie raz też twórcy przeginają w drugą stronę (dość rzadkie zjawisko ale się zdarza) kiedy to chcą upchnąć jak najwięcej fabuły w jednym odcinku, przykładem mogą być ostatnie odcinki death note, w których to jeden odcinek (20minutowy) zawiera 9 chapterów mangi, szaleństwo... Tak nawiasem mówiąc ogląda ktoś to anime ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 20:58, Cafel napisał:

Ale nie raz też twórcy przeginają w drugą stronę (dość rzadkie zjawisko ale się zdarza) kiedy
to chcą upchnąć jak najwięcej fabuły w jednym odcinku, przykładem mogą być ostatnie odcinki
death note, w których to jeden odcinek (20minutowy) zawiera 9 chapterów mangi, szaleństwo...
Tak nawiasem mówiąc ogląda ktoś to anime ??


ja :) ostatni odcinek (30) był fenomenalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaskoczyło upchanie motywów w pierwszym odcinku Le Chevalier D''Eon. Na szczęście w drugim już przyhamowali. Dzisiaj obejrzę 3 i 4 i zobaczę czy warto się tym dalej interesować. Na razie jest nawet ciekawe. Nie to co Claymore, który zarzuciłem po drugim odcinku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o serie po 26 to zależy wszystko od fabuły. Z tego co widzę to nowsze Anime powinny być krótsze. W takim starszym już Cowboy Bebop nie przeszkadzała mi długość czy w Slayers . Według mnie całość była odpowiednio skomponowana przez odcinki nie związane z fabułą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odcinek dość dobry, wydarzyło się wiele rzeczy, choć dla mnie wszystko działo się za szybko. Brakuje mi trochę wewnętrznych monologów lighta, tych takich z "prze kolorowaniem" postaci (nigdy nie sądziłem że to powiem :P). Nie spodziewałem się również że Light oda tak łatwo notes, czekam niecierpliwie do środy na kolejny odcinek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 21:12, Cafel napisał:

Odcinek dość dobry, wydarzyło się wiele rzeczy, choć dla mnie wszystko działo się za szybko.
Brakuje mi trochę wewnętrznych monologów lighta, tych takich z "prze kolorowaniem" postaci
(nigdy nie sądziłem że to powiem :P). Nie spodziewałem się również że Light oda tak łatwo
notes, czekam niecierpliwie do środy na kolejny odcinek.


Mi odkąd Light dał się złapać brakowało tego jego mrocdznego charakteru, a moment gdy dostał death note w swoje łapska (w helikopterxze) genialny :) wreszcie poczułem że oglądam Death Note a nie jakas mdlawa historyjke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się