Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Ja właśnie zobaczyłem wszystkie kinowe epizody Slayersów i nieźle się uśmiałem! ;]] hahahahahah - Lina Inverse RULEZ

Jeśli zaś chodzi o anime na Jetix, to jak już ktoś wyżej napisał - no comments

Z nowych serii oglądam(i polecam) Darker than BLACK, Claymore, Seireino Moribito, no i Murder Princess, gdzie ta ostatnia troszkę śmieszna jest :]

Z serii, które cenię: Mushishi, Death Note, Bleach, Full Metal Alchemist, Samurai X, Demon Bane,
przeciętne: Monster, Shakugan no Shana, DBZ, Kaze no Stigma, Blood, SailorMoon, Ghost Hunt,
nie podobały mi się: Naruto, DB GT, Tekken (tragedia), Yu-Gi-Oh, Vampire Princess, BeyBlade, Bedaman

Jest pewnie jeszcze ich dużo więcej w każdej kategorii, ale tyle tego oglądałem, że teraz trudno przypomnieć wszystkie. wiele z tych serii miało lepsze i gorsze zarówno pojedyncze odcinki, jak i sezony, dlatego trudno jest obiektywnie oceniać. wiem, że niektórzy się nie zgodzą ze mną co do niektórych przyporządkowań, bo są różne gusta (o nich się ponoć nie dyskutuje), ale patrzę na serie z perspektywy czasu i "doświadczenia" :P - cóż trochę stary już jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmy Slayers są naprawdę śmieszne;)
Zaraz. Powiedziałeś Anime Tekken? Kto mógł coś takiego zrobić Oo Najbardziej to mnie przerażają niby to Anime dla dzieci (takie Bedamany czy Pokemony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 22:50, Pablo Querte napisał:

Filmy Slayers są naprawdę śmieszne;)
Zaraz. Powiedziałeś Anime Tekken? Kto mógł coś takiego zrobić Oo Najbardziej to mnie przerażają
niby to Anime dla dzieci (takie Bedamany czy Pokemony)


No niestety jest Tekken: Motion Picture - najtragiczniejszy film ever! Jak będziesz miał sposobność zobaczenia, to odmów i przyklej na tego co ci zaproponuje kartkę z napisem akesh :]
Badziewie jakich mało. Co wy aktualnie oglądacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z seri które cenie: Death Note, Cowboy Bebop, Neon Genesis Evangelion, FMA, Ergo Proxy(!), Texhnolyze (!!), Wolf''s Rain (!!!)
Dobre: Eureka Seven,
średnie: DB, DBZ, DBGT, Pokemony - gdyby nie zamiłowanie do gry nawet bym tego nei ruszył ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 23:41, Taikun napisał:

Z seri które cenie: Death Note, Cowboy Bebop, Neon Genesis Evangelion, FMA, Ergo Proxy(!),
Texhnolyze (!!), Wolf''s Rain (!!!)
Dobre: Eureka Seven,
średnie: DB, DBZ, DBGT, Pokemony - gdyby nie zamiłowanie do gry nawet bym tego nei ruszył ;d


Mnie Bebop w ogóle nie rusza... taki dziwny jest :P

Poszukam tych, które podałeś z wykrzyknikami :] trzeba poszukać coś nowego, bo w starych zaczęło się czyhanie, kiedy wyjdzie kolejny odcinek... już mnie to męczy :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bebop jest IMO bardzo dobry. Za to mnie kompletnie nie rusza Samurai Champloo, a robili to ci sami ludzie:) Każdy lubi inne klimaty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 00:50, hito_kun napisał:

Bebop jest IMO bardzo dobry. Za to mnie kompletnie nie rusza Samurai Champloo, a robili to
ci sami ludzie:) Każdy lubi inne klimaty:)


to jest właśnie to... ja uwielbiam moce, czary, fantasy, ewentualnie połączone z kryminałem, ale takie kosmiczne czy love story już mnie nie kręcą:\
Czekam na coś konkretnego :] co Ty aktualnie oglądasz/ czytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odświeżałem starsze rzeczy (NGE, X, Bebop, Haibane Renmei). Z nowszych to właśnie się zabrałem za Le Chevalier D''Eon i na razie jest ciekawe:) Za to niedawno wypuszczony Claymore nie przypadł mi do gustu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna Bebopa nie lubić ?! :) Najlepsze anime jakie oglądałem, potem Texhnolyze i Wolf''s Rain :)

Muzyka w Bebopie byla genialna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 01:00, hito_kun napisał:

Ostatnio odświeżałem starsze rzeczy (NGE, X, Bebop, Haibane Renmei). Z nowszych to właśnie
się zabrałem za Le Chevalier D''Eon i na razie jest ciekawe:) Za to niedawno wypuszczony Claymore
nie przypadł mi do gustu:/


Mnie Claymore nawet się podoba, 2. i 3. epizod był daremny, ale 4. i 5. już znowu są konkretne:) - czasem trzeba się przemóc. Mnie w ogóle nie kręci Naruto, Shaman King, Yu-Gi-Oh... - może ze względu na polonizację?
Ostatnio oglądałem Hauru, GITSa i Blooda- filmy i jakoś nie wiem czym się tak ludzie zachwycali... :\ - mówili mi znajomi, ze wciskają w fotel. Czy ja wiem? Widziałem lepsze. Wciągnął mnie natomiast Bleach, wiem że ma wiele niedociągnięć, ale za to dobrą fabułę i oni tam... walczą! :D - klimaty typu miecz, walka, moce zawsze mnie kręciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 01:09, greg_f napisał:

Wciągnął mnie natomiast Bleach, wiem że ma wiele niedociągnięć, ale za to dobrą fabułę i oni tam... walczą! :D - klimaty typu miecz, walka, moce zawsze mnie kręciły.

Skoro lubisz takie klimaty to polecam One Piece( o ile jeszcze nie ogladales;) na pewno umili ci czekanie na nowe odcinki pozostalych anime, bo ten tasiemiec ma grubo ponad 300 odcinkow ;p
BTW. Moze ktos polecic anime(lub mange) podobne tematycznie do air gear?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 20:17, JaMES` napisał:

> Kto ogląda ten nowy serial pt. "El Cazadore de la Bruja"?? jest subowany przez AnimeOne.
Kojarzy
> ktoś? Co sądzicie o pierwszych 3 odcinkach?

całkiem ciekawie sie zapowiada
kojarzy mi sie z Black Catem troszke, a głowna bohaterka przypomina tą ze Slayersów ;)


Nie powiem właśnie to w dużej części mnie skusiło, ale ogółem fajny klimat ma, mało sie dzieje za to sposób opowiadania fabuły to nadrabia. Muzyka też mi sie podoba i postać Nadie, zabawna jest. Potrzebowałem jakiejś świeżej twarzy, która mnie rozbawi i tak sie stało. "Masz jakieś ostatnie słowo?..." ^^

Dnia 05.05.2007 o 20:17, JaMES` napisał:

jednak z nowych anime wole Darker than black...


Może się skusze.

Dnia 05.05.2007 o 20:17, JaMES` napisał:

co do Naruto - odcinki powyzej 90 są dosyć kiepsko animowane i strasznie przeciagane
a to co w tej chwili dzieje sie z shipuudenem to paranoja... ile mozna ciagnac jeden odcinek
- no comments


Może i w Shippuuden za mocno kombinują, ale i tak lubię Naruto jako anime, szczególnie za głównego bohatera, zawsze myślałem ze DB jest boski i nic innego nie jest lepsze, a to kiepa. Zacząłem oglądać wiele innych anime, w tym Naruto i przekonałem się, ze byłem w błędzie. A Shippuuden nadal mi sie podoba.

Kto już oglądał Naruto The Movie 3? Co sadzicie o tej części patrząc przez perspektywę pierwszego i drugiego filmu? Osobiście uważam, ze był o wiele fajniejszy niż "dwójka", ale pierwszej części to chyba już żadna nie podskoczy :/ I trochę mnie to wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o anime kryminalnych to ja mogę polecić mangę i anime "Detectiv Conan". Może główny wątek fabularny jest troche naciagany, a momentami nawet dziecięcey, ale te morderstwa, kradzieże itp. miodzio. Interesujacy jest sposób działania japońskiej policji (jednak jak to w kryminałąch bez bohatera-detektywa nieskuteczny), a sposoby w jaki popełniono przestępstow nierzadko wciskają w fotel. Jeśli sie nie mylę jest to tego samego autora co Ranma 1/2 i Inuyasha, ale mogę sie mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czytał lub oglądał ktoś "Black Jacka"?? Historyjka o genialnym lekarzu z szramą przez całą twarz ;D Warto dodać, że to dzieło Tezuki!

Jak ktoś już pisał "Darker than Black" jest teraz moim zdaniem najlepszym, nowym anime... Claymore, nawet fajny. Tak Berserkiem podchodzi, ten miecz =P

Ale ogólnie to genialnym anime, aktualnie moim ulubionym jest Death Note. Taki nietuzinkowy, z super historią, nieprzeciętnymi postaciami i dreszczykiem emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nienawidzę, gdy odcinek kończy się zaraz przed najlepszą akcją... :\ właśnie oglądałem kolejny epizod Kaze no Stigma i się wkurzyłem... a miała się zacząć TAKA walka :\

Widział ktoś Seirei no Moribito? Angielski tytuł to Guardian of the Sacred Spirit - jest niezłe i polecam każdemu fanowi klimatów Japonii starożytnych czasów :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 4 odcinkach Le Chevalier D''Eon i na razie anime trzyma poziom. nie jest to może seria wybitna, ale IMO dużo lepsza od syfu, jakim nas ostatnio japończycy zarzucali. Czy ktoś jeszcze oglądał to anime i może mi powiedzieć ile ono ma odcinków? Bo ja mam dostęp do 22 a to trochę dziwna liczba jak na serię tv:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy ktoś jeszcze oglądał to anime i może mi powiedzieć ile ono ma odcinków?
24 odcinki ma dokładnie, dla tych którzy nie wiedzą co to za anime:"Jak japończyk wyobraża sobie Francję?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) Ja bym raczej tego nie traktował jako przedstawienia przez japończyków Francji. Po prostu wzięli kilka postaci historycznych, przerobili je i wcisnęli w konwencję fantasy. Efekt nawet ciekawy, a i klimat to anime ma. Na razie po 6 odcinkach jestem do niego pozytywnie nastawiony. IMO 7,5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się