Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Hiho wszystkim!

Oglądał ktoś z was takie anime jak Karin? Bo nie wiem czy jak skończę Chobits to przejść do FMA, czy wcześniej oglądnąc to cuś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem, i owszem. Anime moim zdaniem plasuje się w stanach średnich, tak pod względem animacji, jak i fabuły. Pośmiać się jednak można i ogląda się toto w miarę przyjemnie. Ponieważ FMA (jeśli chodzi Ci o pierwszą serię, a nie Brotherhood) jest znacznie dłuższe (Karin ma 24 odcinki), to polecałbym oglądanie i tego i tego na zmianę. :)
A tak w ogóle, to ostatnio widziałem w Empiku mangę Karin i wygląda na to, że warto się nią zainteresować. Zapewne jest ciekawsza niż anime (zwykle tak jest). Ktoś potwierdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście manga Karin jakoś tak nie podpadła, ale wielu ludziom się podoba, może ja jestem dziwny ;)
Choć trzeba przyznać, że polskie wydanie jest ładnie zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 10:45, orzel286 napisał:

Hiho wszystkim!

Oglądał ktoś z was takie anime jak Karin? Bo nie wiem czy jak skończę Chobits to przejść
do FMA, czy wcześniej oglądnąc to cuś...

Anime karin jest dość średnie, przyjemnie się ogląda, można się pośmiać ale nie warto oczekiwać czegoś wybitnego. Anime jest wierne mandze do 6 ep. czyli końcówki 2 tomu(w polsce 1), a potem do końca to zapychacz(poza kilkoma scenami gdzies do 10 ep.) wymyślony przez twórców anime. Manga jest bardzo dobra i wysoko ją oceniam, gdyby anime było w całości na niej oparte to by było lepsze. Manga bardziej skupia się na głównych bohaterach niż na innych rzeczach jak anime(no i ma genialną końcówke). Teraz zaczeła wychodzić u nas w kraju więc polecam kupić(pod koniec miesiąca ma być 2 tom)

No i przy okazji
Spoilery K-ON! 12

Spoiler

Dość szybko przyszła końcówka ale ostatni odcinkek wybija się tylko graficznie(nieco więcej efektów dali niż w innych) bo ogólnie wypadł jak dla mnie dość średnio. Najpierw choroba Yui i martwienie się co będzie, potem jej wyzrdowienie i koncert. Właściwie plusem jego było to że dali nową piosenke jako te pierwszą. A serie ogólnie trudno jest mi ocenić. Owszem był przyjemna do oglądania, ale też ostatnie odcinki jakoś zaczeły mnie powolij nużyć co odczułem dość mocno w tym ep. Nie moge tego sprecyzować ale czegoś mi tu brakowało. I o ile w OVA nie zamkną calości to napewno będzie 2 seria, tylko jakoś nie moge powiedzieć abym na nią czekał tak jak na niektóre inne tytuły. Jednak zwycięzcą na najlepszy tytuł wysypu zostanie Eden. Za wczasu do fanów(wiem że będzie krzyk o to) to moja własna opinia.


Suzumiya Haruhi no Yuuutsu 12
Spoiler

Odcinek troche jakby zapychaczowy no i jest w nim troche fanserwisu, ale ogólnie przyjemny. Nowy opening podoba mi się(zwłaszcza piosenka)Jak widać te wszystkie pomysły Haruhi nie potrafią znudzić widza nawet przy takich odcinkach. Tylko szkoda że pouścili to ze te lato powtarzało się ponad 15 tys razy(to było w noveli.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem nad tym posunięciem, ale postanowiłem się w końcu o to pokusić ^^.
Od bodajże lutego pracuję nad własnym rankingiem anime (teraz już nie tylko) wraz z mini-recenzjami. Chciałem się nim podzielić ze społecznością gramowiczów. Być może ułatwi wam on wybór kolejnej serii do oglądania, być może nie. Tak czy siak daję link, mam nadzieję, że się spodoba i nie zostanę wykluczony za moje poglądy i oceny :P.
http://rapidshare.com/files/245329274/Ranking_Anime__i_nie_tylko__v1.08.doc
Jest w killku miejscach niedokończony, ale myślę, że przeżyjecie, tym bardziej, że update''y będą nadchodzić ;)).
Pozdrawiam, proszę o komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie obejrzałem sobie K-on 12sty, jak zawsze świetny, choć trochę mniej humoru i taka dziwna animacja twarzy podczas śpiewania, która jakoś mi się nie spodobała, ale co najlepsze na końcu jest zwiastun nowego odcinka, więc może jednak będzie ten 13sty odcinek, albo jakaś OVA może, bo nie może się tak skończyć po prostu :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to zrobiłeś:) Tak sobie tylko myślę że znacznie łatwiej by Ci szło gdybyś założył sobie konto na MyAnimeList ( http://myanimelist.net), mógłbyś tam łatwo uporządkować i ocenić wszystkie obejrzane serie i dodać swoje własne recenzje (i z pewnością dotarłyby one do większej ilości osób).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

K-On ep 12

No dobra, odcinek obejrzany, może trochę mniej było humoru, ale nadal jest całkiem niezły. Na szczęście pomyśleli o tym żeby zrobić jeszcze jeden odcinek specjalny ;)
I jeszcze jedno, w tym odcinku, można było zauważyć małe nawiązanie do Melancholy of Haruhi Suzumiya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 11:46, JaqbD napisał:

Długo się zastanawiałem nad tym posunięciem, ale postanowiłem się w końcu o to pokusić
^^.
Od bodajże lutego pracuję nad własnym rankingiem anime (teraz już nie tylko) wraz z mini-recenzjami.
Chciałem się nim podzielić ze społecznością gramowiczów. Być może ułatwi wam on wybór
kolejnej serii do oglądania, być może nie. Tak czy siak daję link, mam nadzieję, że się
spodoba i nie zostanę wykluczony za moje poglądy i oceny :P.
http://rapidshare.com/files/245329274/Ranking_Anime__i_nie_tylko__v1.08.doc
Jest w killku miejscach niedokończony, ale myślę, że przeżyjecie, tym bardziej, że update''y
będą nadchodzić ;)).
Pozdrawiam, proszę o komentarze.



hm... może uprzedzę fakty - czemu te wakacje takie krótkie?? czemu doba ma tak mało godzin?? tekst wypaśny - tylko ja tam bym umieścił niżej kilka anime... (a jakich to nie powiem bo mnie haruhiści zjedzą....) no i nie ma mojego ukochanego bleacha... tak czy inaczej - dzięki za ranking, przyda mi się (no i teraz już wiem ile zostało mi jeszcze anime z gatunku muszę-to-obejrzeć!!!)
(wogle to lubię rankingi... z tym, że moje to raczej top-nieskończoność i nie ma w nich zdecydowanego lidera - wszystkie wymienione "elementy" mają pierwsze miejsce ex equo - o czym przekonał się Sebat, kiedy wysłałem mu mój ranking top-nieskończoność dziewczyn z anime :D swoją też będę robił coś podobnego w formie wpisów na gsie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 11:59, Karharot napisał:

Fajnie to zrobiłeś:) Tak sobie tylko myślę że znacznie łatwiej by Ci szło gdybyś założył
sobie konto na MyAnimeList ( http://myanimelist.net), mógłbyś tam łatwo uporządkować i
ocenić wszystkie obejrzane serie i dodać swoje własne recenzje (i z pewnością dotarłyby
one do większej ilości osób).

Muszę przyznać, że mnie przekonałeś i założyłem sobie konto.
http://myanimelist.net/profile/JaqbD
Uzupełnione o wszelkie animki które widziałem itd. Manga tylko w części (i tak mało czytałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eden of the East 11

Spoiler

Kolejny świetny odcinek, szkoda tylko że teraz będziemy musieli czekać aż tyle czasu na film. Takizawa znowu zrobił wielkie wejście, w końcu też poznaliśmy szczegóły na temat tego co się stało podczas Careless monday. No i ta akcja z zestrzeliwywaniem pocisków była dość epicka( szczególnie scena jak Takizawe minął odrzutowiec i ostatnia rakieta). No i okazało się że Itazu jednak przeżył ten "wypadek", a X został na lodzie. No i ciekawa jest jego przedostatnia proźba do Juiz, już wiadomo skąd to nawiązanie do księcia w 1 ep. Tylko na film(słyszałem ża mają być nawet 2) pozostaje jeszcze ogromna liczba niewyjaśnionych rzeczy: co stanie się dalej, jaka była jego ostatnia proźba do Juiz, kim jest reszta numerów i co planują,....? Dobrze że nie postanowili tego wszystkiego zamknąć w tych ostatnich epach tylko zostawili na później. Bardzo subtelny i orginalny tutuł. Jak pisałem dla mnie do seria tego sezonu, nie była tak reklamowana jak inne, a okazała się czarnym koniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eden of the East 11

Spoiler

Nom, to fakt, wiele jest nieodkryte, a do filmu to niestety długo będzie się czekało. Premiera w Japonii to chyba koniec listopada, ja tego nie wytrzymam.



Kosmitus ----> jakie tam kawaii, słabe to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eden of the East

Spoiler

Tak napewno będą 2 filmy. 1 będzie 28 listopada. Niestety myśle, że pierwszy będzie streszczeniem serii TV. Co do ostatniej prośby to myślę (wręcz jestem pewien) że Takizawa sobie znów wymazał wspomnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spojlery Hajime no Ippo: New Challenger ep 24

Spoiler

Tak, więc mamy nowego mistrza wagi półciężkiej. Powiem szczerze, że nie wierzyłem w zwycięstwo Takamury. Do tej pory wszystkie walki o tytuły zdobyte w mandze/anime miały miejsce na prawdę bądź istniały ich odpowiedniki fikcyjne. Teraz natomiast zrobili mistrza z Japończyka. WTF? No, ale w sumie drugi sezon się kończy, więc musieli jakoś to zamknąć. Czeka nas jeszcze pewnie jedna walka obrony tytułu. Liczę, że w końcu spotkają się Miyata z Ippo, bo ta walka jest odwlekana już od połowy pierwszego sezonu. Szkoda, że to już końcówka. Mogli rozbić również drugi sezon na trzy części - nie byłoby problemu z adaptacją. No, ale to tylko moje zdanie.



Teraz coś z innej beczki. Oglądał ktoś może anime: Gilgamesh? Podobno jest to połączenie Mushishi, Death Note z Ergo Proxy. Nie wiem ile w tym prawdy, ale od jutra planuję się za nie zabrać. Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 19:08, Piotrbov napisał:

Kosmitus ----> jakie tam kawaii, słabe to jest.

Nie znasz się! :P

***

Oglądam pomału Samurai Champloo, jak na razie fajne ale myślałem że będzie lepsze.

btw pokazywałem wam ten AMV? http://www.youtube.com/watch?v=U70fQSPagtg Wielka impreza w wykonaniu bohaterów One Piece :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eden of the East

Dnia 19.06.2009 o 19:21, Fouton napisał:

Spoiler

Tak napewno będą 2 filmy. 1 będzie 28 listopada. Niestety myśle, że pierwszy będzie
streszczeniem serii TV. Co do ostatniej prośby to myślę (wręcz jestem pewien) że Takizawa
sobie znów wymazał wspomnienia.


Spoiler

Sądzą po tytule( King of Eden) pierwszy film będzie normalną kontyuacją. Można powiedzieć że to oba filmy to cała 2 seria( jeśli każdy bedzie trwał po 1,5 h czyli ok 4,5 ep, to może większość tajemnic uda się wyjaśnić).
A co do prośby to mi też tak się zdawało, ale troche mnie to dziwi że znowu to zrobił. Po co teraz po raz kolejny zrobił się na 0 skoro teraz bedzie musiał mieć na sobie jeszcze większą odpowiedzialnoąć.



Ukończyłęm też w końcu Saya no uta. I to rzeczywiście jden z najbardziej chorych tytułów jakie istnieją to naprawde jest tam ogromna ilosć gore(nawet zwykłe tła są strasznie mięsne), gwalty, a nawet kanibalizm. Jako że to Nitroplus to nie byłem aż tak zdziwiony ale jednak wole od nich Chaos;Head lub Gekkou no Carnevale ten tytuł jest świetny ale troche zbyt psychiczny.
Spoiler

No i nie ma praktycznie zakończenia które można uznać ze dobre lub chociaż normalne. Te najszczęśliwsze jest takie że Saya odchodzi, a on trafia do psychiatryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Higashi no Eden aka Eden of the East

Dnia 19.06.2009 o 19:37, Tomoya-kun napisał:

Spoiler

A co do prośby to mi też tak się zdawało, ale troche mnie to dziwi że znowu to zrobił.
Po co teraz po raz kolejny zrobił się na 0 skoro teraz bedzie musiał mieć na sobie jeszcze
większą odpowiedzialnoąć.


Spoiler

Tak gdy teraz sobie to przemyślałem to chyba Juiz tak po prostu nie może wymazać pamięci. Czy nie mówili coś o tym że Takizawa użył jakiegoś urządzenia?


Dnia 19.06.2009 o 19:37, Tomoya-kun napisał:

Ukończyłęm też w końcu Saya no uta. I to rzeczywiście jden z najbardziej chorych tytułów
jakie istnieją to naprawde jest tam ogromna ilosć gore(nawet zwykłe tła są strasznie
mięsne), gwalty, a nawet kanibalizm. Jako że to Nitroplus to nie byłem aż tak zdziwiony
ale jednak wole od nich Chaos;Head lub Gekkou no Carnevale

Nie wiem czy to prawda ale ponoć Type-Moon zlecił Nitroplusowi zrobienie VN Fate:Zero

Dnia 19.06.2009 o 19:37, Tomoya-kun napisał:

ten tytuł jest świetny ale troche zbyt psychiczny.

Nie było tak źle. Jak dla mnie minusem była tylko krótkość gry. Dla mnie 9/10
>

Spoiler

No i nie ma praktycznie zakończenia które można uznać ze dobre

Dnia 19.06.2009 o 19:37, Tomoya-kun napisał:

lub chociaż normalne. Te najszczęśliwsze jest takie że Saya odchodzi, a on trafia do
psychiatryka.


Spoiler

Myślę, że najszczęśliwsze jest gdy Saya znika w ''tajemniczym blasku''.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się