Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Heh:) Dobra. Solennie Obiecuję że nic już o tym nie wspomnę!
(I na wszelki wypadek będę od tej pory spał z mieczem pod poduszką:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, napisy są dobre, OP i ED zsubowane także.
Samo anime, no cóż to pierwszy odcinek, ale był on moim zdaniem świetny, cały czas praktycznie coś się działo, nie było żadnych długich nużących przerw, poza tym pierwszy epek przedstawił nam główne postaci, i nikły zarys sytuacji, teraz tylko poczekamy aż wyjaśni się skąd te lollies w EDzie i końcówce OPka :D
Ogólnie postacie takie troche standardowe, mamy głupiutką Eve, zagubionego chłopczyka Cruz''a (pod którego głos podkłada ta sama pani która podkładała głos m.in. pod Sheryl w Macrossie co jest na + :D) wielkiego badass''a Blade''a, (cholera te 2 postaci jakby wyjęte z TTGL, Blade nawet podobnie do Kaminy wygląda, a podkłada go pan który dubował m.in. Bobobobobobob i lorda Ilpalazzo z Excel Sagi :D) i naukowca Gido o którym na razie nic nie wiadomo (no chyba że ktoś czytał mangę :D), no i oczywiście całą bandę złych ludzi ze złej korporacji która czyni zło i jest zła :D
Teraz pozostaje nam czekać na epek 2, bo pierwszy IMO ownował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakąś godzinę temu zacząłem grać w Saya no Uta, to pierwsza VNka która mnie tak wciągnęła, nie spodziewałem się tego wcale że mnie tak porwie, a jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu miałęm dość czekania na suby i obejrzałem raw Asura Cryin 13. Odcinek jest świetny, tylko szkoda że praktycznie nic nie wyjaśnia(na to trzeba czekać do 2 serii) widać że jest on tylko zakończeniem "na chwile". Ale całość jest jednym z lepszych(jeśli nie najlepszym ep. tego anime). No i odcinek poza akcją (walka na dachu samolotu) jest też troche smutniejszy od reszty(szkoda mi że zrobili akórat to ale nie będe spoilerował).

Cirno
Powiem ci to samo co mi Fouton kiedy zaczynałem grać w Saye
Wszystkiego naj''gore&rape''owszego w grze ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele... Wy to życia nie macie siedziąc przed kompem o 2, 3, 5 czy 7 nad ranem :|

Właśnie się zaopatrzam w Needless chcąc zobaczyć co to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, Needless ep.1 zaliczony. Anime zapowiada się świetnie, pierwszy odcinek, a akcji tyle, ile w finałowych odcinkach innych serii. No i ten ending <3 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mangagamer (czyli jedna z oficjalnie tłumaczących firm) zapowiedziała tłumaczenie Higurashi no Naku Koro ni, Shuffle, dodatków do KiraKira i Edelweiss, i Da Capo II. Wreszcie coś w przemyśle się zaczyna dziać. Do tego można dodać Kazoku Keikaku od PeachPrincess no i mamy tłumaczenia jednych z lepszych gier (Kazoku Keikaku jest uznawane za najlepszą VN w historii). Będzie co robić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 11:05, SiDi napisał:

Ja pierdziele... Wy to życia nie macie siedziąc przed kompem o 2, 3, 5 czy 7 nad ranem
:|

Granie w VN''ki, oglądanie anime czy czytanie mangi wymaga poświęceń... Toć to bardzo czasochłonne zajęcie(chociaż, serio - spać czasem trzeba, bo będzie źle jak plot gubić się zacznie czy co)... : P

Po ep.1 Needless - póki co akcja trzyma poziom, historia jaka taka jest, ecchi jest niezłe, a po ED czekamy na tę trójkę loli. To dopiero początek, a jak na start to solidnie jest(chociaż umiejętności Blade i Eve chyba są trochę przesadzone...). W dodatku ta kreska przypomina TTGL... : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 12:54, Gol_Galad napisał:

Granie w VN''ki, oglądanie anime czy czytanie mangi wymaga poświęceń... Toć to bardzo
czasochłonne zajęcie(chociaż, serio - spać czasem trzeba, bo będzie źle jak plot gubić
się zacznie czy co)... : P

Brakuje mi tylko na początku słowa "maniakalne" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 12:41, Fouton napisał:

Mangagamer (czyli jedna z oficjalnie tłumaczących firm) zapowiedziała tłumaczenie Higurashi
no Naku Koro ni, Shuffle, dodatków do KiraKira i Edelweiss, i Da Capo II. Wreszcie coś
w przemyśle się zaczyna dziać. Do tego można dodać Kazoku Keikaku od PeachPrincess no
i mamy tłumaczenia jednych z lepszych gier (Kazoku Keikaku jest uznawane za najlepszą
VN w historii). Będzie co robić ;).

W końcu ktoś przetłumaczy całe Higurashi bomba. Coraz lepsze wiadomości z tamtej kategori.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 05.07.2009 o 12:54, Gol_Galad napisał:

Granie w VN''ki, oglądanie anime czy czytanie mangi wymaga poświęceń... Toć to bardzo
czasochłonne zajęcie(chociaż, serio - spać czasem trzeba, bo będzie źle jak plot gubić
się zacznie czy co)... : P


Do nich Ciebie raczej nie zaliczam, bo nie piszesz o tej godzinie ;] Czasami zastanawiam się czy widzieli oni kiedykolwiek Słońce!
Needless jak dla mnie jest prze-re-kla-mo-wa-ne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2009 o 13:16, SiDi napisał:

Do nich Ciebie raczej nie zaliczam, bo nie piszesz o tej godzinie ;] Czasami zastanawiam
się czy widzieli oni kiedykolwiek Słońce!

Widzieli ;p Nawet Ichibanboshi coraz rzadziej się pojawia - Słońce i realne życie zaczyna mu się podobać chyba :D

Dnia 05.07.2009 o 13:16, SiDi napisał:

Needless jak dla mnie jest prze-re-kla-mo-wa-ne.


Co Ty chcesz, dobre jest ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 22:59, Karharot napisał:

Claymore manga

Dnia 04.07.2009 o 22:59, Karharot napisał:

Spoiler

Prawda, Rubel co prawda bardziej podpada bo występuje dłużej ale być może oni wszyscy
są nieśmiertelni. Czyżby nie byli ludźmi?


Spoiler

Dwie możliwości mi się tutaj nasuwają:

1.Hanjin hanyoma ^^ Kto wie, być może generacja Isleya nie była pierwszą i to są jacyś pierwsi, nie do końca wyrobieni Claymorzy - maja w końcu pełno blizn etc., albo pozostałości po pierwszej generacji - w armii Isleya było 31 awakened beings płci męskiej, dodać do tego Douffa i tego gościa z pierwszego polowania wychodzi 33, pytanie: gdzie pozostałych 14? A liczba ubranych na czarno oscyluje gdzieś koło tego ,czyż nie? ^^

2. Magowie - tak wiem, jak do tej pory nie było żadnych objaw istnienia czarów w tym świecie, ale koto wie? Jacyś tam genetycy/alchemicy jak w Wiedźminie musieli przecież opracować metodę tworzenia Claymorów, a że był to eksperyment naukowy potrzebny do stworzenia broni przeciwko tym "smokom" z kontynentu, to czy najlepszym sposobem prowadzenia badań nie jest obserwowanie ich od początku do końca?


Dnia 04.07.2009 o 22:59, Karharot napisał:

Spoiler

Tu właśnie rodzi się pytanie jak długo może to wytrzymać i co zrobi gdy już nie będzie
mogła..


Spoiler

Jednak należy też przyznać, że w momencie spotkania Rakiego to się raczej Priscilla nie odzywała i sprawiała wrażenie autystyczneo czegoś, a teraz? Wyszukuje mu Yomy i jeszcze mówi pełnymi zdaniami... Sytuacja zmieniła się w ciągu 7 lat, ale berserk z powodu głodu jest najpewniejszym rozwiązaniem, pytanie tylko kiedy?



Dnia 04.07.2009 o 22:59, Karharot napisał:

Spoiler

Starsza pani to raczej Riful (choć nie powiedziałbym jej tegoXD), pomimo wyglądu loli
może mieć nawet milenium:D


Spoiler

Najpierw by się zaśmiała i powiedziała tym swoim dziecięcym głosikiem, że to bardzo niegrzeczne, a potem zrobiłaby szaszłyki z każdej części ciała mówiącego xD


Dnia 04.07.2009 o 22:59, Karharot napisał:

W rodzaju Claymore? Niestety nie. Znam kilka tytułów z pewnymi podobieństwami ale albo
zbyt się różnią pod względem gatunku, albo pod względem klimatu albo są zwyczajnie za
słabe:(

Cokolwiek bo obecnie nie mam co oglądać lub czytać pomijając Negimę od Hubiego xD

Dnia 04.07.2009 o 22:59, Karharot napisał:

Spoiler

Wszyscy (nawet Priscilla i Riful a to już o czymś świadczy) są zgodni że coś paskudnego.


Spoiler

Na razie wychodzi tylko z tych gadek, że to zupełnie coś nowego i innego niż wcześniejsze przebudzenia.


Dnia 04.07.2009 o 22:59, Karharot napisał:

Spoiler

Riful jest szybka ale czy szybsza od Dark Ones? Tak czy siak dni Daupha są już raczej
policzone.


Spoiler

Wtedy pod zamkiem też sie mogło wydawać, że Dauph jest kaputt, a jednak Riful go uratowała ^^ Poza tym - ze wszystkich awakened beings Riful wydaje się najszybsza, z tym swoim rakietowym skokiem, a właśnie szybkości zabrakło wtedy Isleyowi ^^


Dnia 04.07.2009 o 22:59, Karharot napisał:

Spoiler

Riful już jest ranna a w tej walce nie ma szans. Niezależnie od tego na którym przeciwniku
skoncentrowała by się najpierw drugi by ją potem wykończył. Już i tak szkoda mi Isleya,
nie chciałbym żeby dołączyła do niego także Riful.


Spoiler

Szkoda... Lucilla była co prawda dziwna, może też dlatego, że tak mało jej widzieliśmy, ale Abyssale to jak na razie jedne z sympatyczniejszych postaci w tym świecie ^^ Ogólnie... Nie wydaje Ci się, że męscy Claymorzy sprawiają wrażenie bardziej normalnych od dziewczyn?



O i dzięki za link ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się