Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2009 o 00:04, Hubi_Koshi napisał:

Akurat trafiłeś w chapter, który właśnie ostatnio przeczytałem. Festival-arc jest naprawdę długi, a ten turniej to prawie jak zrzynka ze smoczych jajek(hehe... jak Takano kończy prawie w każdej walce albo "Kiss predator", którego przebudziła Honya-chan). : D

Claymore 93

Spoiler

Helena i Deneve spotykają Cynthie i Ume, chyba tylko po to aby się przywitać i zrewidować jak to, co powstało z Rafaeli i jej siostry jest potężne(w dodatku ma identyczne kształty jak pewna statua Teresy i Clare), nawet zainteresowało Priscille. Clare, można powiedzieć, że zyskuje nowe ciało, nadal nie wiadomo jak z umiejętnościami. Riful i Dauf zaś naprawdę pięknie wpadli i można się spodziewać niezłej walki w następnym chapterze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 21:51, Fouton napisał:

> Canaan może byc niezłe
W końcu duet Kinoko Nasu i Takeuchi Takashi oraz marka Type-Moon''a mówi za siebie nie?

Powiedzmy ży wyrobiłem sobie naturalny dystans do ekranizacji rzeczy od Type-Moon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 06:52, Gol_Galad napisał:

Akurat trafiłeś w chapter, który właśnie ostatnio przeczytałem. Festival-arc jest naprawdę
długi, a ten turniej to prawie jak zrzynka ze smoczych jajek(hehe... jak Takano kończy
prawie w każdej walce albo "Kiss predator", którego przebudziła Honya-chan). : D

Akamatsu jest podobno wielkim fanem gier cRPG i bijatyk więc to chyba zrozumiałe :-) Czytałem gdziesik że po okolicy kręcą się goście z gier bijatykowych więc jak się rozejrzysz to ich może zobaczysz. Hehe biedna Takane D. Goodman, owszem była trochę wredna i w ogóle, ale chyba Karma ją zbyt mocno karze XD Niedługo Haruna powie o niej "it''s that Stripper". A KissErminator Negi to była po prostu EPICKOŚĆ XD Szczególnie łatwość z jaką załatwił wszystkich na drodze do celu.
No ale tak ogólnie jak się podoba Negima ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zauważyli że VN są popularne nie tylko w Japoni.
Ech, marzyłoby się jeszcze aby te angielskojęzyczne VN można było kupić na gram.pl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 09:04, Hubi_Koshi napisał:

No ale tak ogólnie jak się podoba Negima ??

(na chap 142) Sporo świetnego haremowego humoru, całkiem niezłe walki, sporo postaci, z których każda się czymś wyróżnia. Trochę mi przeszkadza, że każda z dziewczyn w klasie Negiego po prostu była przedstawiana po kolei a reszta była wrzucana do jednego worka - "reszty grupy", który po prostu się pojawiał od czasu do czasu. Na szczęście to zaczęło się zmieniać i przestały to być grupowe okrzyki, tylko każda ma coś do powiedzenia oraz przechodzi zmiany za sprawą Negiego(Nodoka to najlepszy przykład

Spoiler

- z bardzo nieśmiałeś dziewczyny, która mdlała będąc tuż obok jakiegoś chłopaka, zmieniła się tylko w "nieśmiałą", a jak już w tej akcji z Yue, która miała samobójcze myśli to było naprawdę świetnie zrobione

). W dodatku warto sobie zrobić kopie tej strony z dziennikiem, gdzie wszystkie są przedstawione, bo można się pogubić w niektórych momentach która to która. Fabuła zaś ciągle się rozwija, pojawiają się ciągle nowe wątki i cele postaci, na początku wyglądało to na jakąś zboczoną haremówkę pełną ecchi(były już z 2-3 przypadki "tentacle rape"...) z magami w tle, jednak to się zmienia. : P

btw Szkoda, że Negi przestał już kichać, jak na początku... :<

GDZIE TE SUBY DO NEEDLESS?! ;_;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 10:38, Karharot napisał:

Wreszcie zauważyli że VN są popularne nie tylko w Japoni.

Tylko żeby w ślady Nitro+ poszli jeszcze Key(tego bym chciałnajbardziej), Type-Moon(choć tu jest Mirror-moon), Minori, Navel ( inne studia które treaz nie wymienie z pamięci)

Dnia 04.07.2009 o 10:38, Karharot napisał:

Ech, marzyłoby się jeszcze aby te angielskojęzyczne VN można było kupić na gram.pl:)

Pomarzyć można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoilery Claymore ch 93

Spoiler

Riful znalazła się w paskudnej sytuacji - o ile z samymi AF mogłaby sobie jeszcze poradzić (swoją drogą jej obietnica złożona z uroczym uśmiechem i bez połowy twarzy wywołałaby panikę u każdego inteligentnego oponenta) ale pojawienie się Alicii i Beth zdecydowanie zmienia sytuację... Czyżby Riful miała tak szybko dołączyć do Isleya?
Niezbyt sympatycznie brzmi też to to co o nowej istocie powiedziała Priscilla, wygląda na to że to co stworzyła Riful ma o wile paskudniejsze usposobienie niż dotychczasowe Przebudzone, a Clare (co ona właściwie zamierza?) oraz Helen i Deneve chyba skończą walcząc z tym czymś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 11:05, Tomoya-kun napisał:

> Wreszcie zauważyli że VN są popularne nie tylko w Japoni.
Tylko żeby w ślady Nitro+

Akurat wśród wymienianych gier, które kiedyś zostaną przetłumaczone zabrakło Gekkou no Carnevale. A szkoda.

Dnia 04.07.2009 o 11:05, Tomoya-kun napisał:

Minori

Więc pewnie nie słyszałeś? Minori w ogóle pokłócilo się z nami (w domyśle gaijinami). Nie pamietam dlaczego ale bylo coś, że feministki były przeciw loli i innym rejpom więc zbanowano ich grę. Oczywiście minori wkurzyli się że ludzie, którzy nie rozumieją, że eroge to sztuka wtykają nos w nie swoje sprawy. No i teraz z poza Japonii nie można nawet na ich strone wejść. Wita nas komunikat - nie życzymy sobie ludzi z poza japonii na naszej stronie skoro nie potrafią uszanować tego co robimy, czy coś w tym stylu. Więc o angielskich grach od minori możesz zapomnieć ;).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 11:59, Fouton napisał:

Akurat wśród wymienianych gier, które kiedyś zostaną przetłumaczone zabrakło Gekkou no
Carnevale. A szkoda.

Choć może w przyszłości będzie przetłumaczone. Narazie dopiro zaczeli współprace i pewnie będą jąrozwijać

Dnia 04.07.2009 o 11:59, Fouton napisał:

/cut

Słyszałem. Na ich strone da się wejść tylko przez proxy bo pwszystkie ip z poza Japoni są zbanowane. I dokładnie chodziło im o te amerykańskie feministki (jaky nie było im mało że ich społeczeństwo jest przesadnie czułe na tematy sexualne to jeszcze pchają się z tą filozofią do innych). Ale jakby nie patrzeć to jakaś z feministycznych komisji w japoni zaczeła te calą afere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spojlery Berserk 306

Spoiler


Cóżbym tu nowego nie napisał, nic nowego tak naprawde od ostatniego chaptera sie nie zmieniło. Świat podlega transformacji, pjawiaja się smoki i inne dziwne rzeczy, trolle grasują w najlepsze, a ludzie uciekają w panice przed tworami swoich wyobrażeń, a tym samym Miura w swoich fantazjach osiąga kolejne szczyty absurdu, rysując coś co nawet impresjoniści nie byliby w stanie pojąć. Na świecie chyba zaczynają po raz kolejny pojawiać się God Handowie, przynajmniej Void i Conrad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufff... Nareszcie skończyłem pierwszy episode Visual Novel "Umineko No Naku Koro Ni". Zakończenie postawiło więcej pytań niż odpowiedzi. Nie wiem czy będzie mi się chciało brać za pozostałe epizody; w końcu z tego co widzę, na wikipedii - koncentrują się one na nieco innym spojrzeniu na całą sytuację, opowiadają o przeszłości niektórych osób; nie dadzą mi nowego zakończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 14:04, KrisK91 napisał:

Ufff... Nareszcie skończyłem pierwszy episode Visual Novel "Umineko No Naku Koro Ni".
Zakończenie postawiło więcej pytań niż odpowiedzi. Nie wiem czy będzie mi się chciało
brać za pozostałe epizody; w końcu z tego co widzę, na wikipedii - koncentrują się one
na nieco innym spojrzeniu na całą sytuację, opowiadają o przeszłości niektórych osób;
nie dadzą mi nowego zakończenia.

Pierwszy to dopiero rozgrzewka. Następne są dużo lepsze. No i to nie jest tak że następne to tylko to samo widziane oczyma innej osoby.

Spoiler

Każdy kolejny epizod to jakby nowy świat, niektóre wydarzenia są nieuniknione ale przebiegają inaczej(np. nie da się uniknąć 1 twilight''a ale giną w nim inne osoby i inaczej), no i z każdym epizodem dochodzą nowe.

No i z każdym dostaniesz troche odpowiedzi na niektóre pytania(i jeszcze więcej tych drugich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 13:50, Cirno napisał:

Czasem na /a/ można znaleźć fajne rzeczy :)

Nie wiedziałem ,że Jungle Emperor to anime... xp <dodać do listy>

No tak z tych nowych przyjrzę się UNKN , Tokyo Magnitude , Spice and Wolf II oraz temu NEEDLESS :]
Z serii OVA to: Saint Seiya , Utaware , Hellsing Ultimate 6 , DOGS i HNKN :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 00:04, Hubi_Koshi napisał:

Naaah ja wolę iść w walkę w zwarciu,

Bariera Ostrzy tworzyła wokół kapłana masę wirujących brzytew. Rzucało się toto a potem szło w zwarcie. Każdy kto znalazł się w zasięgu bariery i nie wyszedł mu rzut obronny otrzymywał 8k8 obrażeń ;] Tyle że można było przypadkowo pociąć swoich i długo się to rzucało...

Dnia 04.07.2009 o 00:04, Hubi_Koshi napisał:

wszyscy moi czterej wojowie mają Buty Dopalania
(Przyśpieszenia) więc są niczym dwunożne maszynki do mięsa XD Nieźle się uśmiałem jak
w Twierdzy Strażnika bez większych trudności przeżynali się przez oddziały Glabrezu i
innych demonów. To się nazywa Power

Ta jak za drugim razem przechodziłem gierkę to już się wrogów nieźle kosiło ;]

Dnia 04.07.2009 o 00:04, Hubi_Koshi napisał:

A co mogę powiedzieć? ;) Hehe to już podpada troszku pod hentai ;>

Dnia 04.07.2009 o 00:04, Hubi_Koshi napisał:

Aktywnie staram się mu wyprać mózg, dam znać jak mi idzie :-)

Znając ciebie to koleś będzie niedługo stu procentowym Otaku :D

Dnia 04.07.2009 o 00:04, Hubi_Koshi napisał:

Jedno małe proszę i dostaniesz tyle spojlerów że ci uszami będą informacje wyciekały.

Nie, dzięki.

Dnia 04.07.2009 o 00:04, Hubi_Koshi napisał:

Oglądaj a się dowiesz... mniej więcej.

Nie ma spoilera? Hubi co z tobą? XD Neee, żartuję wcale spoilera nie chcę.

Dnia 04.07.2009 o 00:04, Hubi_Koshi napisał:

Czy to będzie spojler jeśli powiem ci że masz rację ??

No nie, skądże... tak kurcze! Ale, hehehehehehe niezły jestem co? XD

Dnia 04.07.2009 o 00:04, Hubi_Koshi napisał:

Możesz... ale i tak cię nie mam zamiaru słuchać XD Nadałeś mi tytuł to teraz CIERP!!

Ty jesteś po prostu ZŁY :D

Dnia 04.07.2009 o 00:04, Hubi_Koshi napisał:

Nom to jest takie trochę dziwne. Z tego co wiem to One Piece jest BARDZO popularny w
Japonii.

Gdyby nie był to nie miałby tylu epów/chapterów ;) Powiem tyle że trzeba krzewić One Piece w naszym narodzie. Ci którzy nie oglądali, słychać? Brać się za OP bo to najlepszy i najbardziej epicki shonen, ever!

Dnia 04.07.2009 o 00:04, Hubi_Koshi napisał:

Podoba sytuacja ma miejsce w Bleachu, otóż Hitsugaya jest bardzo popularna w
Japonii, ale np. w Stanach by go chyba z rozkoszą spalili na stosie. To info z tvtropes.org

Hitsugaya to postać z Bleacha? Nie oglądałem i nie znam :)

Dnia 04.07.2009 o 00:04, Hubi_Koshi napisał:

Och ja już sobie nagrabiłem po prostu nikt jeszcze nie zna mojego adresu domowego

Zmieciemy całe podkarpackie (tak, tak, pamiętam :)) zaczynając od skupisk małych miejscowości ;]

Dnia 04.07.2009 o 00:04, Hubi_Koshi napisał:

I Ruska
Mafia przestała chyba walizkowe atomówki sprzedawać :-)

Ty się nie bój, gdzie jest popyt pojawi się i podaż :]

Dnia 04.07.2009 o 00:04, Hubi_Koshi napisał:

Huhu fajny btw. Sogeking odgrywa względnie znaczącą rolę w Thriller Bark :-)

Cicho!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 16:08, Kosmitus napisał:

> Podoba sytuacja ma miejsce w Bleachu, otóż Hitsugaya jest bardzo popularna w
> Japonii, ale np. w Stanach by go chyba z rozkoszą spalili na stosie. To info z tvtropes.org

Hitsugaya to postać z Bleacha? Nie oglądałem i nie znam :)

Yup - Hitsugay Toushiro... :P Fajnego ma teraz oponenta z espady (przynajmniej w anime... mangi nie czytam :F)

Spoiler

Ale Old-man-Yama to naprawdę powinien teraz pójść i się pociąć - takie fajne laski usmażył :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się