Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2009 o 20:46, Mysterum napisał:

Akurat nie wiem, czy plagiat TTGL, nigdy tego nie oglądałem ;p

NO TO NA CO JESZCZE CZEKASZ ??!! Jeśli Needlees ci się podoba to TTGL na bank też ci się spodoba. Takiej ilości Hot-Bloodowości to ze świecą szukać nawet w najlepszych anime o Super Robotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spice and Wolf II ep1
Ogólnie pierwszy ep. podobał mi się i jednocześnie pokazał w jakim kierunku pójdzie seria(a raczej zapewnił nas). Charakterystyczny klimat i charakterek Horo zostały zachowane ale tym razem tematem nie jest sama podróż i te całę sprawy handlowe ale jej koniec i więź między bohaterami. OVA dawała już takie znaki ale ten odcinek jeszcze bardziej to prezentuje. Ogólnie II seria może być ciekawsza niż pierwsza o ile tylko nie zapsują tego jakimś durnym zakończeniem. A co do reszty to w grafice niewiele się zmieniło(chyba tylko poprawiono troche mimike i nasycenie kolorów) ale nadal trzyma poziom. A muzycznie to jednak co do op. i ed. pierwsza seria prezentowałą się lepiej.

Edit. Myślałem że ten sezon będzie nieco bardziej jałowy i nie będe oglądał tle seri na raz co w poprzednim (wtedy było z 6). Ale znowu wychodzi na to że oglądam na bierząco 8 serii(z tego 2 jeszcze z poprzedniego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.07.2009 o 21:34, Hubi_Koshi napisał:

NO TO NA CO JESZCZE CZEKASZ ??!! Jeśli Needlees ci się podoba to TTGL na bank też ci
się spodoba. Takiej ilości Hot-Bloodowości to ze świecą szukać nawet w najlepszych anime
o Super Robotach.


Spoko, spoko, po prostu TTGL czeka na swoją kolej ;p
To naprawdę świetnie, że są wakacje xD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 21:08, Gol_Galad napisał:

Akurat dawka ecchi na podobnym poziomie, odpowiedniki głównych bohaterów (Blade-Kamina,
Eva-Yoko, Cruz-Simon), także epickość i wykrzykiwanie nazw technik, że napis zajmuje
cały ekran. W dodatku kreska identyczna. Do Needless dochodzi jeszcze trójkącik loli-yuri,
ale nie pokazały się w pierwszym epku, tylko w endingu( http://www.youtube.com/watch?v=uz8GDsVBK5M
od razu z OP). IMO warto poznać, jak się lubiło TTGL, odczucie jest identyczne. Tylko
się modlić, aby nie spartolono tej serii(jak ja pamiętam zawód przy Kurokami, gdzie 1szy
ep to było "fap fap fap"...).

Hoho, powiadasz że podobne odczucia ?? Więc chyba się skuszę jak skończę Gundama... i jeśli znajdę wersję która będzie chodziła na mym starym złomie T_T Czy oni tam nie wiedzą że na świecie żyją ludzi których nie stać za bardzo na wypaśne kompy. Ech ale opening do tego anime naprawdę rozkoszny.

Dnia 09.07.2009 o 21:08, Gol_Galad napisał:

btw Imię "Jack Rakan" powinno być synonimem słowa "szaleństwo"(ten gość to taki twardziel,
że te koksy z DB to tylko chłopcy z podwórka przy nim). : D <tak doszedłem już do
aktualnych chapterów MSN i mi się bardzo podobało : )>

Hehehe jak się podobał turniej ??

Spoiler

Albo wyczyny Rakana o których opowiadał Chamo i potem Negi ?? Nie no... wstać po Tylu Takich ciosach jakie dostał Rakan podczas turnieju... ten facet to POTWÓR, w najczystszym, najbardziej wydestylowanym i skoncentrowanym znaczeniu tego słowa XD Jak sobie pomyślę że Negi osiągnie kiedyś takie szczyty potęgi to aż zaczynam się trząść z podekscytowania. W sumie jak na to popatrzyłem to mam O Wiele więcej szacunku dla Rakana niż Nagiego, Nagi był "zwyczajnym" geniuszem, nie wkładał za wiele pracy w swoje osiągnięcia był zwyczajnie potężny, podczas gdy Rakan na swoją potęgę długo i ciężko pracował. To w sumie jak z Sasuke i Rockiem Lee... nie raczej jak z Sasuke i Naruto, Rockowi Lee dużo bliżej do Takamichiego. W każdym bądź razie Rakan jest zarąbisty ^^ No ale ja tu nawijam (taki mam paskudny nawyk) a ty powiedz co się najbardziej podobało. Btw. Z tego co słyszałem to nowa seria OVA Negimy Może będzie zawierać walkę Negiego z Rakanem :-)


Jeśli zechcesz się podzielić przemyśleniami to zapraszam tutaj, temat świeży to zdało by się go nieco rozkręcić
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=48987&u=10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 21:38, Mysterum napisał:

Spoko, spoko, po prostu TTGL czeka na swoją kolej ;p

Podnieś nieco priorytet :-P

Dnia 09.07.2009 o 21:38, Mysterum napisał:

To naprawdę świetnie, że są wakacje xD :)

Nie usłyszysz ani słowa sprzeciwu z mojej strony XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 21:43, Hubi_Koshi napisał:

Hoho, powiadasz że podobne odczucia ?? Więc chyba się skuszę jak skończę Gundama... i
jeśli znajdę wersję która będzie chodziła na mym starym złomie T_T Czy oni tam nie wiedzą
że na świecie żyją ludzi których nie stać za bardzo na wypaśne kompy. Ech ale opening
do tego anime naprawdę rozkoszny.

Z tego co widziałem to L-I-F wypuścili pierwszy ep. w avi więc może i reszte wydadzą.
A co do NEEDLESS to narazie wstrzymam się z opinią aż rozpędzi się jeszcze bardziej. Bo narazie przychodzą mi do głowy tylko porównania z TTGR który był jednak już w 1ep. bardziej epicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 21:49, Tomoya-kun napisał:

Z tego co widziałem to L-I-F wypuścili pierwszy ep. w avi więc może i reszte wydadzą.

I chwała im za to, a jeśli nie to pozostaje mi albo streaming albo konwersja do niższych rozdzielczości.

Dnia 09.07.2009 o 21:49, Tomoya-kun napisał:

A co do NEEDLESS to narazie wstrzymam się z opinią aż rozpędzi się jeszcze bardziej.
Bo narazie przychodzą mi do głowy tylko porównania z TTGR który był jednak już w 1ep.
bardziej epicki.

Cóż nie łatwo jest konkurować z mistrzem epickości... nie, czekaj... Rakan mógłby z nimi konkurować :-) A tak na serio to pożyjemy zobaczymy, zawsze to przyjemnie od czasu do czas poodmóżdzać się przy takiej radosnej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W żaden sposób nie potrafię się doszukać podobieństwa pomiędzy Tengen Toppa a Needless. Jestem właśnie w połowie serii TTGL i nie potrafię pojąć, w jaki sposób to anime jest na MALu już tyle czasu jako Top1. Jest co najmniej kilkanaście lepszych anime, a są one nieraz poza Top30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 21:55, Grzech napisał:

W żaden sposób nie potrafię się doszukać podobieństwa pomiędzy Tengen Toppa a Needless.
Jestem właśnie w połowie serii TTGL i nie potrafię pojąć, w jaki sposób to anime jest
na MALu już tyle czasu jako Top1. Jest co najmniej kilkanaście lepszych anime, a są one
nieraz poza Top30.

Jakby to najprościej powiedzieć..... ten tytuł ma w sobie po prostu wszystko czego oczekuje się po shounenie. I spełnia te wymagania z nawiązką. Masz tu przerysowane postaci, wymyślne ataki, wielkie roboty, ogrom destrukcji i wakl, wykrzykiwanie nazw ataków, .... itp. No i do tego świetny ost i niezła historia jak na taki tytuł. Ten tytuł można powiedzieć ukazuje wszyskie cechy za co lubi się anime nastaiwone na akcjie. Sam może nie stawiałbym TTGL na pierwszym miejscu ale napewno pozostałby on wysoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ja rozumiem, że posiada opisywane przez Ciebie cechy, ale nie wydaje mi się, żeby zasługiwał na pierwsze miejsce. Sama postać Kaminy mi się nie podobała, a Simon to taka sierota, że po 13 epkach mam go już dosyć... Dosłownie jakbym widział Rakiego z Claymore. Mam nadzieję, że się akcja rozkręci, a postaci nabiorą kolorków, bo depresja Simona i jego wygląd (jakby był przećpany :P) doprowadza mnie powoli do obłędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 22:39, Grzech napisał:

No, ja rozumiem, że posiada opisywane przez Ciebie cechy, ale nie wydaje mi się, żeby
zasługiwał na pierwsze miejsce.

Napisałem też że na pierwszym miejscu bym go nie umieścił. Np. dużo wyżej stawiam Clannad, Kanon czy Higurashi

Dnia 09.07.2009 o 22:39, Grzech napisał:

Sama postać Kaminy mi się nie podobała, a Simon to taka sierota, że po 13 epkach mam go już dosyć...
Dosłownie jakbym widział Rakiego z Claymore.

Do Kaminy się nie czepiaj bo jest on świetnie zrobiony(

Spoiler

szkoda że tak szybko umiera ale w jakim stylu

). Do Simona długo nie mogłem się przekonać ale potem wypada on coraz lepiej.

Dnia 09.07.2009 o 22:39, Grzech napisał:

Mam nadzieję, że się akcja rozkręci, a postaci nabiorą kolorków, bo depresja Simona i
jego wygląd (jakby był przećpany :P) doprowadza mnie powoli do obłędu.

Jeszcze czeka cie spora zmiana od 17 ep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kolejny ep Time of EVE za mna. Wspaniale anime.

Spoiler

Podoba mi sie ta zmiana osobowosci Sammy po wejsciu do kafejki.


To anime ma miec tylko 6 odcinkow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie rano ogłoszenia co do subów: Jest już pierwszy odcinek Tokyo Magnitude 8.0 od BSS oraz kolejny Haruhi od Mazui(mam nadzieje że w końcu przestaniemy oglądać to samo, bo jeśli nie to to będzie już 4 raz). Relacje zdam potem po ich obejrzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tokyo Magnitude 8.0
Pierwszy odcinek obejrzany i nie będe owijał w bawełne był po prostu nudny. Kompletnie do gustu nie przypadła mi postać któa ma być główną bohaterką: jest to gówniara która narzeka na swoje życie i oczywiście jest wściekła na cały świat(a problemy tworzy sobie sama)+ uzależniona od telefonu. Wiem że tak ją stworzono aby pewnie w domyśle pokazać jej przemiane, ale nie znosze takich postaci. No i jest jej brat który mimo iż zachowuje się jak dzieciak(bo nim jest) to przynajmniej ma kompletnie inne podejście do życia niż ona. Ostatnia postać którą widzieliśmy raptem 2 razy wczasie odcinka( nie licząc op. i ed.) pewnie będzie typową miłą studentką(a raczej kimś w tym wieku) która zaopiekuje się bohaterami. A reszta odcinka to 2 dni z jej "normalnego" życia i narzekania, a dopiero ostatnie minuty coś zaczyna się dziać(czyt. trzęsienie ziemi). Zobaczymy jak będzie dalej ale pierwszy ep. wypada słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haruhi II ep. 15
Nie mam co streszczć cbo już to widzieliście....Cholera ale to jest dobijające, po raz 4 mamy to samo........ Może w noveli wypadło to sensownie ale w anime jest: dobijające, nudne, bez sensu,....... No i patrząc na koniec ep. będziemy to oglądać po raz 5.....tylko z inną końcówką.

ps.Sorry za 3 posty pod rząd (wasza wina że siedzicie i piszecie w nocy, a dzień śpicie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 10:47, Tomoya-kun napisał:

Haruhi II ep. 15
Nie mam co streszczć cbo już to widzieliście....Cholera ale to jest dobijające, po raz
4 mamy to samo........ Może w noveli wypadło to sensownie ale w anime jest: dobijające,
nudne, bez sensu,....... No i patrząc na koniec ep. będziemy to oglądać po raz 5.....tylko
z inną końcówką.

A mógł byś streścić co się dzieje po raz 4? bo novele czytałem a na anime teraz nie mam czasu więc ciekawi mnie co was tak wkurza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 11:34, nieszczescie napisał:

Cały czas powtarzają wakacje, a dokładniej okres od 17 do 31 sierpnia, różnica jedynie
taka, że Kyon od drugiego razu ma deja vu i nie odrabia lekcji >.>

Znaczy jest to już arc z Disappereance of Haruhi czy takie ''fillerowe'' odcinki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do tych odcinków Haruhi, to jak dla mnie nie jest aż takie złe. A co wy na to, żebyśmy zaczęli obstawiać, czego Haruhi nie zrobiła, że boi się końca wakacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2009 o 11:38, Fouton napisał:

> Cały czas powtarzają wakacje, a dokładniej okres od 17 do 31 sierpnia, różnica jedynie

> taka, że Kyon od drugiego razu ma deja vu i nie odrabia lekcji >.>
Znaczy jest to już arc z Disappereance of Haruhi czy takie ''fillerowe'' odcinki?



Nie, póki co cały czas są "nowe wersje" Endless Eight.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Haruhi_Suzumiya_episodes

@Piotrbov: nie którzy czytali novele to mają łatwiej ;D
Ja obstawiam, że nie miała romansu z Kyonem i tego żałuje, że w ogóle się do niego nie zbliżyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się