Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2010 o 20:44, Ichibanboshi-kun napisał:

> Hubi nie mów że nie masz MALa? :D
>
Pewno, że ma, ale aktualizuje go w momencie gdy kometa Halleya jest widoczna z jego wsi
;)


Nie dziwię mu się :P Jak on nic tylko czyta lub ogląda, to ma tego za dużo :P

Dnia 12.10.2010 o 20:44, Ichibanboshi-kun napisał:

@Ayanami
Hie hie, Ty nie, ale z czasem zobaczysz dlaczego nikt nie rusza tego tematu za notoryczny
offtop XD



Po drugie mamy moda po naszej stronie mocy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 20:54, necron1501 napisał:

Czemu ty masz taki dar to nakłaniania do złego :D

Co ja znowu zrobiłem XD Cóż jednym z moich samozwańczych tytułów jest Szatan Kusiciel więc...

W sumie to raczej czytać, anime jak to anime nie ma paru fragmencików, a anime i tak urywa się gdzieś w połowie serii więc i tak musiałbyś zacząć mangę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 20:57, Hubi_Koshi napisał:

W sumie to raczej czytać, anime jak to anime nie ma paru fragmencików, a anime i tak
urywa się gdzieś w połowie serii więc i tak musiałbyś zacząć mangę.


Na szczęście nie zawsze tak jest choć często.Za często. W zasadzie wszyscy mają jakieś ciągoty do anime i czekają na z animowanie mangi.(dość śmiesznym na tym tle przykładem są obie serie Fullmetala. Udało się dokończyć historię za drugim podejściem) W sumie wiele razy zastanawiałem się po kiego ktoś odbiega od fabuły (w sytuacji w której zupełnie nie musiał) robiąc jakiegoś gniota. Skrajnym przypadkiem jest chyba Spice and Wolf gdzie nie mamy wyjścia i musimy oglądać(jak ktoś zna kanji i japoński to gratuluje). BTW są chyba na forum osoby tylko oglądające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 21:05, qrex napisał:

Na szczęście nie zawsze tak jest choć często.Za często. W zasadzie wszyscy mają jakieś
ciągoty do anime i czekają na z animowanie mangi.(dość śmiesznym na tym tle przykładem
są obie serie Fullmetala. Udało się dokończyć historię za drugim podejściem) W sumie
wiele razy zastanawiałem się po kiego ktoś odbiega od fabuły (w sytuacji w której zupełnie
nie musiał) robiąc jakiegoś gniota. Skrajnym przypadkiem jest chyba Spice and Wolf gdzie
nie mamy wyjścia i musimy oglądać(jak ktoś zna kanji i japoński to gratuluje). BTW są
chyba na forum osoby tylko oglądające.

Cóż za pierwszym razem nie mięli dość materiału i musieli chyba sobie sami radzić ^^; Ogólnie zazwyczaj to jest chyba powodem że manga nie jest dokończona a anime musi się jakoś skończyć, nie wiem o czym myślą twórcy anime gdy się dogadują z mangakami :-/ Najbardziej pod tym względem jest ukrzywdzona Negima T_T Pierwsze anime było nie dość że ucięte gdy zaczynało się robić ciekawie, ale jeszcze te WŁOSY T_T No ale kiedy robiono anime ludzie myśleli że to tylko kolejny Harem, nikt wtedy się nie spodziewał że Akamatsu nam walnie taką niespodziankę.
Co do tylko oglądających to bodaj orzel, ach biedne dziecie które samo sobie strzela w stopę nie czytając mang

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 20:57, Hubi_Koshi napisał:

> Czemu ty masz taki dar to nakłaniania do złego :D
Co ja znowu zrobiłem XD Cóż jednym z moich samozwańczych tytułów jest Szatan Kusiciel
więc...

W sumie to raczej czytać, anime jak to anime nie ma paru fragmencików, a anime i tak
urywa się gdzieś w połowie serii więc i tak musiałbyś zacząć mangę.


Hmm. Dobra czas znaleźć czas xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T_T i BTW- proszę o wytłumaczenie, negimę prawie przeczytałem, jestem na bieżąco, anime nie oglądałem i nie zamierzam tego zrobić :) (samo obejrzenie 1 odc. fairy taila mnie zdołowało, więc uprzedzony o podobnej sytuacji z negimą, wolę nie ryzykować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 21:14, Anayami napisał:

T_T i BTW- proszę o wytłumaczenie, negimę prawie przeczytałem, jestem na bieżąco, anime
nie oglądałem i nie zamierzam tego zrobić :) (samo obejrzenie 1 odc. fairy taila mnie
zdołowało, więc uprzedzony o podobnej sytuacji z negimą, wolę nie ryzykować :)

Co do Negimy to akurat tutaj jest ciekawa sytuacja. Pierwsze anime nie jest w sumie wiele warte, ale już OVAki wręcz przeciwnie, szczególnie Shiroki no Tsubasa Ala Alba i Mou Hitotsu no Sekai, te warto obejrzeć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 21:19, necron1501 napisał:

Hmm nie mogę edytować więc pytam tak: czemu są aż trzy mangi : History''s coś tam coś
tam?

Jedno History''s Strongest Disciple to swego rodzaju prototyp, zaczął opowiadać tą historię, a potem chyba się zakończyło i autor wydał HSD Kenichi, historia jest inna i niektóre postacie się zmieniły. Czytaj tą z największą liczbą chapterów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 21:09, Hubi_Koshi napisał:

Cóż za pierwszym razem nie mięli dość materiału i musieli chyba sobie sami radzić ^^;
Ogólnie zazwyczaj to jest chyba powodem że manga nie jest dokończona a anime musi się
jakoś skończyć, nie wiem o czym myślą twórcy anime gdy się dogadują z mangakami :-/ Najbardziej
pod tym względem jest ukrzywdzona Negima T_T Pierwsze anime było nie dość że ucięte gdy
zaczynało się robić ciekawie, ale jeszcze te WŁOSY T_T No ale kiedy robiono anime ludzie
myśleli że to tylko kolejny Harem, nikt wtedy się nie spodziewał że Akamatsu nam walnie
taką niespodziankę.

Twórcy Fullmetala albo od początku założyli że będą podążać inną ścieżką ale myśleli że wszystko pójdzie dużo szybciej ewentualnie dobrze to z filerują. Losy dobrej mang leża tylko i wyłącznie w rękach ludzi ze studia które je robią dlatego czasami powstają takie potworki. Co do Negimy. No cóż. Mogę powiedzieć tylko. Nie martw się. Dla odmiany One Piece trzyma się całkiem nieźle. Zdarzają się wzloty i upadki ale całościowo jet fajnie. (nawet filery się jakoś trzymają.) Nie jest więc to regułą. Negima miał pecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 21:32, qrex napisał:

Twórcy Fullmetala albo od początku założyli że będą podążać inną ścieżką ale myśleli
że wszystko pójdzie dużo szybciej ewentualnie dobrze to z filerują. Losy dobrej mang
leża tylko i wyłącznie w rękach ludzi ze studia które je robią dlatego czasami powstają
takie potworki. Co do Negimy. No cóż. Mogę powiedzieć tylko. Nie martw się. Dla odmiany
One Piece trzyma się całkiem nieźle. Zdarzają się wzloty i upadki ale całościowo jet
fajnie. (nawet filery się jakoś trzymają.) Nie jest więc to regułą. Negima miał pecha.

Anom tak to bywa, podobny los w sumie Soul Eatera spotkał. co do Negimy to w sumie się nie martwię dostajemy miodne OVY, niedługo będę sobie mógł obejrzeć zanimowaną zabawę Yue w Ariadne więc nie narzekam, chociaż naprawdę chciało by się mieć pełnoprawne anime, za School Festival się niestety nie wzięli a to był miodny arc T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się