Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Bakuman ep2

Jestem chyba jedną z niewielu osób, dla których "pozycja twórców DN" nie jest wcale rekomendacją. No ale zaryzykowałem i póki co mi się podoba, problem w tym, że DN też na początku mi się podobał... dopóty w połowie drogi mnie nie znudził.

Spoiler

Jedyne do czego muszę się przyczepić w tym odcinku to reakcja rodziców i dziadka. Za szybko przekonali się do zamiarów Moritaki, zważywszy na historię wujka. No ale w końcu męskie marzenia muszą wygrać, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 14:18, Dartitwo napisał:

Umm, nie wiem gdzie sie o to spytać ale z jakiego anime jest ta postać?

Dr.Hell z serii Mazinger i Mazinkeiser :]

Zdjęcie po jakości prawdopodobnie pochodzi z najnowszej serii Shin Mazinger Z ,którą polecam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2010 o 13:14, luzac napisał:

Bakuman ep2
Jestem chyba jedną z niewielu osób, dla których "pozycja twórców DN" nie jest wcale rekomendacją.
No ale zaryzykowałem i póki co mi się podoba, problem w tym, że DN też na początku mi
się podobał... dopóty w połowie drogi mnie nie znudził.


Też mam podobne zdanie, że rekomendacja gościa od DN nie jest rekomendacją lecz dwa pierwsze epki mi się podobają. I tak jak napisałeś, ta relacja jest dość dziwna,

Spoiler

lecz trzeba zauważyć, tak jak napisałeś, że marzenie mężczyzny jest wszystkim.



Tegami Bachi Reverse ep. 2

Jak widać kolejny odcinek, jest takim, wprowadzającym do fabuły, dla tych, którzy nie oglądali pierwszego sezonu, lecz co najważniejsze, nic, a nic się nie pogorszyło, przez te 6 miesięcy przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle o tydzień spóźniony ;)

Panty & Stocking with Garterbelt 1

Taa... Gainax. Powiedziałbym coś więcej... ale to Gainax. Nie trzeba. Może tylko jedno. MUZYKA. Jeśli FLCL miało świetną muzykę, to w porównaniu z P&SwG po prostu spada do ligi okręgowej. Czysta MOC.

Spoiler

Czy ktoś jeszcze oprócz mnie zauważył, że samochód demona z drugiej części odcinka to samochód Maxa Damage''a z Carmaggedona? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Soredemo Machi wa Mawatteiru 01
Dziwna seria od Shaftu ze wspaniałym OPem i EDem. Tak właściwie to ten sezon muzycznie jest wg mnie wybitny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w koncu znalem pare godzin i pare piw aby dokonczyc serie, ktora cholernie mnie krecila od samego poczatku, w miare obszerne wraznia z calosci:

Giant Killing 9/10 (jako calsc, ponizej masa spoilerow)

Spoiler


Hmmm... zaznacze ze ocena jest ciut wypaczona przez kibica ktory wiernie stal za klubem od 3 ciej ligi az po ekstraklase i ciagle stoi murem mimo braku winikow :) Temat zmieniania druzyny i spektakularnych (niestety czesto kupionych ;( ) zwyciestw nie jest mi obcy i dlatego to anime tak mnie cholernie kreci :) Oczywiscie wszystko jest ugrzecznione - od kibicow, przez dziennikarzy po zawodnikow i same mecze. Po kolei: "zli kibice" no to smieszne jest ;) Ale niech bedzie, jakos to strawilem dzieki watkowi o oldboyach kibicach - cholernie sympatyczna sprawa. Dziennikarze - wyraznie zarysowana dziennikarka i fotoreporter - mam nadzieje ze w kolejnym sezonie pojdzie to dalej - ale tworcy nie pokazali nam dziennikarzy slawnych, ktorzy tylko czekali zeby zgnoic ETU, a potem zezrec wlasny jezor :) Bylby to mily akcent :) Przewidywalny, ale mily. No i pilkarze - niestety od zera do bohatera (zdanie sobie sprawy z wlasnych bledow) i jednak kazdy daje z siebie wszytko... mija sie to cholernie z rzeczywistoscia, ale rowniez cholernie mnie rajcuje - co tam, ze mnie Sera wkurzal bo uzalal sie nad soba jak ciota (co bylo wyraznym znakiem ze walnie bramke w decydujacym spotkaniu) a i tak przy jego 3:2 mialem ciary na plecach :D Pilkarz nie maja tez wad (jak pijanstwo, lukratywny kontrakt + wszytko w dupie, chamskie faule itd) Realizm meczu - za malo kartek, zadnej czerwonej, 0 karnych, malo dyskutowania z sedzia - ciut to dziwnie wyglada bez tej gorszej strony pilki. No i marzy mi sie wiecej ujec z najwyzszej kamery podczas meczu - pare akcji pod koniec nie szlo pokazac przy zblizenaich 1 na 1 (szczegolnie dlugie podania Gino i sprint Tsubakiego). Watek trenera... hmmm... jak to ma byc rasowy giant killing, to trener powinien byc kluczowa postacia - a niestety nie jest. Zdecydowanie jest go zbyt malo przed/po spotkaniach - pojawia sie glownie w retrospekcjach zawodnikow, co zmniejsza tempo meczu, ale jednoczesnie wciaga jak cholera - ogladanie samego meczu akcja po akcji byloby nudne. Kreska... jestem zauroczony - piekne jest i juz! Dzwiek... no denerwuja mnie japonsko - holenderskie/francuskie/itd dialogi z lektorem na pierwszym planie podczas mysli poszczegolnych bohaterow - dobrze ze "dialogi na zywo" zostawili jak trzeba. OP/ED - kojarzy sie z lokalna scena RAC - nie lubie za bardzo takiej muzyki (wole jeszcze bardziej radkalne klimaty), ale jest taka jak trzeba, zeby podkrecic klimat przed odcinkiem. A udzwiekowanie podczas meczu - niestety banalne - wiadomo kiedy padnie gol decydujacy, a elektroniczne elementy wypadaja slabiutko podczas meczu (jest z jeden czy 2 takie kawalki), a pojedyncze komenarze kibicow z trybun po akcji zaczynaja szybko irytowac.
Serie na tym poziomie o pilce noznej moge ogladac w nieskonczonosc, a jestem typem osoby ktora tasiemcow nawet nie tyka - to przez ta pilke chyba ;)



Wady sa, ale prawie dalbym 10/10, odjalem od wyniku 0,5 za udzwiekowienie (do ktrego przy sportowym anime ciezko przywiazywac uwage) i 0,5 za mecze - za malo gry pokazanej ;) Ale i tak oglada sie swietnie i bez zadnych dluzyzn. Komus kto nie mial/nie ma fiola na punkcie lokalnego klubu ocena spada do jakis 7/10 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosario to Vampire II c35

Spoiler

Więc wychodzi na to że Outer Moka to może być wytwór duszy Akashy. Super, czyli Tsukune nie startuje do dziewczyby z podwójną osobowością ale do matki i córki w jednym ciele XD
W sumie nic w tym zaskakującego, w przeszłości dobierały się do niego matki innych jego nałożnic, czas aby sam zaczął wykazywać inicjatywę XD
Z innych przemyśleń - rodzice Fong-Fonga okazali się całkiem nieźli szkoda tylko że od samego początku było wiadomo że ich szanse w walce z Akuą były równe zeru. Interesujące jest natomiast to że Akua mocno rozwinęła swoją technikę - wygląda na to że teraz całe jej ciało bez przerwy jest objęte tą pozawymiarowością. Połączenie idealnego ataku z idealną obroną, całkiem sympatyczna sztuczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosario to Vampire II c35

Dnia 11.10.2010 o 05:05, Karharot napisał:

Spoiler

Więc wychodzi na to że Outer Moka to może być wytwór duszy Akashy. Super, czyli Tsukune
nie startuje do dziewczyby z podwójną osobowością ale do matki i córki w jednym ciele
XD


Spoiler

Tyle, że pieczęć została zerwana i nie wiadomo co się z Outer Moką stanie. Chyba, że puff i jakoś Akasha zostanie wskrzeszona. Ciekawe kogo wtedy by wybrał Tsukune. Chociaż jedna dziewczyna w tą czy w tamtą w haremie różnicy nie robi :)


Dnia 11.10.2010 o 05:05, Karharot napisał:

Spoiler

Z innych przemyśleń - rodzice Fong-Fonga okazali się całkiem nieźli szkoda tylko że od
samego początku było wiadomo że ich szanse w walce z Akuą były równe zeru. Interesujące
jest natomiast to że Akua mocno rozwinęła swoją technikę - wygląda na to że teraz całe
jej ciało bez przerwy jest objęte tą pozawymiarowością. Połączenie idealnego ataku z
idealną obroną, całkiem sympatyczna sztuczka.


Spoiler

Ale i tak zostanie rozpykana. Jeśli nie przez samą Mokę, to obstawiam duży wkład Tsukune. A póki co - Ling-Ling mnie pozytywnie zaskoczyła. No i ten przywołany feniks zrzeźnił chapter pod względem humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy ktoś już to reklamował, ale z ciekawości rzuciłem okiem na Deus x Machina i... "Hej co tu robi Evangeline" XD Jeśli nie wierzycie rzućcie okiem na dorzucony obrazek i Tak ma równie wredny charakter jak Evcia. Seria ogólnie wydaje się być zbliżona "światem" do Full Metal Alchemist, Machina (klon Evci) i jej kolega robot (Deus) polują na roboty stworzone podczas wojny, teraz gdy wojna się skończyła a roboty zaczynają sprawiać problemy ludzie tacy jak Machina zajmują się ich eksterminacją. Dopiero zacząłem, ale jeśli lubicie popisy Evci w jej Villain Modzie to ta manga wygląda na ciekawą.

20101011160637

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 16:14, Perry_Cox napisał:

Szybkie pytanie: Full Metal Panic! Warto?

Głupie pytanie :-) Okej
http://www.youtube.com/watch?v=imSANLtcEFM&p=
Ogólnie seria jest z jednej strony pełna komedii (chłopak wychowany na wojnach zostaje przydzielony do ochrony Zwykłej Uczennicy Szkoły Średniej i jak zapewne możesz sobie wyobrazić... jego wychowanie sprawia że do różnych codziennych problemów podchodzi... w ciekawy sposób.
Walka Wręcz
http://www.youtube.com/watch?v=Kk91uPJO3kI&feature=related
Używanie Kondoma
http://www.youtube.com/watch?v=rhh49TJqTOw&feature=related

Oczywiście zwariowana komedia to jedynie połowa serii, druga to walka z najróżniejszymi terrorystami i innymi Bad Guysam, Shonen z Mechami można powiedzieć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rosario to Vampire II c35

Dnia 11.10.2010 o 12:59, heyboy napisał:

Spoiler

Ale i tak zostanie rozpykana. Jeśli nie przez samą Mokę, to obstawiam duży wkład Tsukune.


Spoiler

Teoretycznie Tsukune w tym starciu nie powinien mieć żadnych szans, w końcu cała jego siła to jedynie fragment mocy wampira więc niezależnie od tego jak badassuje wśród słabszych potworów do Akuy zbliżać się nie powinien, ale jeśli zamiast polegać wyłącznie na mocy zwykłego wampira zdoła wykorzystać fragment mocy shinso (w końcu trochę krwi Moki wchłonął) to kto wie?
Do tego ten dziadek mógłby jeszcze coś pokazać, jakby nie było to jego techniką posługuje się Akua więc powinien być w stanie coś wymyślić, gdyby dało radę wyszkolić w tym Mokę... ;)

Dnia 11.10.2010 o 12:59, heyboy napisał:

Spoiler

A póki co - Ling-Ling mnie pozytywnie zaskoczyła. No i ten przywołany feniks zrzeźnił chapter pod względem humoru.


Spoiler

True, nie spodziewałem się że ma w rękawie takiego asa, gdyby była wraz z rodzicami to przebieg tamtej walki byłby inny (przytrzymałaby przynajmniej Akuę na tyle długo że wszyscy jej pomocnicy zostaliby wykoszeni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hubi powiedział już wszystko co najważniejsza, ja tylko potwierdzę że warto i uzupełnię nieco opis :)
FMP to trzy serie - pierwsza FMP! to mieszanina wszystkiego o czym Hubi powiedział (mechy, dziewczyny, broń, komedia, dramat i akcja ;), druga seria czyli FMP? Fumoffu to w całości komedia podczas gdy trzecia FMP! TSR zawiera zdecydowanie mniej humoru niż pierwszy sezon i koncentruje się głównie na akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie to ta loli bardziej mi się kojarzy z Miną Tepes z Dance in the Vampire Bund ale jeśli twierdzis zże ma osobowość Evci...
Hmmm, FMA mi zdecydowanie nie podeszło więc ten argument potraktowałbym jako minus ale że póki co seria ma mało chapków to mogę ją sobie sprawdzić.
Added to PtR ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 16:49, Karharot napisał:

Wizualnie to ta loli bardziej mi się kojarzy z Miną Tepes z Dance in the Vampire Bund
ale jeśli twierdzis zże ma osobowość Evci...

Cóż osobiście odnoszę wrażenie że Mina jest wzorowana na Evci, z kolei Machina najwyraźniej jest wzorowana na Minie (podobną opinię przedstawili ludzie na mangafox)
Hej ale FMA jest fajne XD Anyway, fakt seria jest krótka, dopiero co zacząłem a kończę ^^; Ogólnie klimat to taki steam-punk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 16:57, Hubi_Koshi napisał:

Cóż osobiście odnoszę wrażenie że Mina jest wzorowana na Evci,

Wzorowana może i tak, tyle że jest to niezwykle niedoskonała kopia. Jeśli idzie o awesomowość to MMina może jedynie pomarzyć o byciu gdziekolwiek w pobliżu Evangeline.

Dnia 11.10.2010 o 16:57, Hubi_Koshi napisał:

Hej ale FMA jest fajne XD

Nie dla mnie. Usiłowałem się w to wciągnąć ale jedynie się przy tym wynudziłem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 17:17, Karharot napisał:

Wzorowana może i tak, tyle że jest to niezwykle niedoskonała kopia. Jeśli idzie o awesomowość
to MMina może jedynie pomarzyć o byciu gdziekolwiek w pobliżu Evangeline.

Cóż tak to zazwyczaj bywa z kopiami ^^; Co do Machiny to jej osobowość wydaje się być ustawiona na stałe w Villain Mode, z pewną dozą absolutnego braku szacunku dla publicznej moralności (tak, gania na golasa :-P)
Ach i jeszcze jedno... damn jedna za drugą, kobiety w tej mandze to Pervki i Molesterki XD

Dnia 11.10.2010 o 17:17, Karharot napisał:

Nie dla mnie. Usiłowałem się w to wciągnąć ale jedynie się przy tym wynudziłem :(

Cóz, mówi się trudno :-) To tylko małe coś ci pokaże i na tym skończymy ^^
http://www.youtube.com/watch?v=X8RU0gWfWz4&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2010 o 17:21, Hubi_Koshi napisał:

Cóż tak to zazwyczaj bywa z kopiami ^^; Co do Machiny to jej osobowość wydaje się być ustawiona na stałe w Villain Mode, z pewną dozą absolutnego braku szacunku dla publicznej moralności (tak, gania na golasa :-P)

Oby tylko nago nie prezentowała się tak jak Mina w trybie niepełnoletności to będzie to całkiem interesujące XD

Dnia 11.10.2010 o 17:21, Hubi_Koshi napisał:

Cóz, mówi się trudno :-) To tylko małe coś ci pokaże i na tym skończymy ^^
http://www.youtube.com/watch?v=X8RU0gWfWz4&feature=related

I właśnie o tym mówiłem... FMA zupełnie mi nie podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się