Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Pokemon Diamond & Pearl the Movie: Phantom Ruler Zoroark


Wiecie co? Nie spodziewałem się, że ten film jest taki dobry. Świetna animacja, kreska ( nie to co w serialu, że widać komputer ), fajna porządna fabuła, widać że miasto ( w którym rozgrywa się film ) tętni życiem, jest pełny. Jak dla mnie świetny film. Dla fanów Pokemon ( każdego rodzaju ) obowiązek 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 20:06, Karharot napisał:

Claymore ch.111

Spoiler

Spory zawód - miesiąc czekania i dostajemy chapter który nie wnosi absolutnie nic
do fabuły.
Nawet nie ma co komentować :(



Spoiler

No coś ty, nie podoba Ci sie Anastasia? Chyba najładniejsza z wszystkich Claymorek do tej pory narysowanych. Mnie chapter się podobał, w końcu efekty wizualne też się w mniejszy, ale zawsze, sposób liczą (jeżedli chodzi o mangę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 12:54, necron1501 napisał:

ID czyta się od lewej do prawej, czy to wina takiego scanu? Nie przyzwyczajony jestem
;(

Od lewej do prawej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 13:05, Gol_Galad napisał:

> ID czyta się od lewej do prawej, czy to wina takiego scanu? Nie przyzwyczajony jestem

> ;(
>
Od lewej do prawej.


Dupaa ;/ Ja chcę normalnie, dziwny ten autor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 13:10, necron1501 napisał:

Dupaa ;/ Ja chcę normalnie, dziwny ten autor :D

Nie mów mnie tu o normalności. Normalnie właśnie tak się na naszym kontynencie czyta. Zawsze można się podszkolić w przestawianiu między czytaniem lewa-prawo/prawo-lewa. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 13:15, Gol_Galad napisał:

> Dupaa ;/ Ja chcę normalnie, dziwny ten autor :D
Nie mów mnie tu o normalności. Normalnie właśnie tak się na naszym kontynencie czyta.
Zawsze można się podszkolić w przestawianiu między czytaniem lewa-prawo/prawo-lewa. :
)


Jednak po tylu przeczytanych stronach mangi, jestem przystosowany do prawo lewo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 15:06, MisticGohan_MODED napisał:

> Pokemon Diamond & Pearl the Movie: Phantom Ruler Zoroark
Ktoś znany zapodał suby ,czy trzeba szukać ?


Oczywiście że znany ( dla tych, którzy oglądają pokemony ) poszukaj sobie subów z tagiem [PM], lub na animewziąć jest na pierwszej stronie podany z dnia 27 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Disappearance of Haruhi Suzumiya
Myślę, że o tym filmie powiedziano już tu tyle, ile się da. 10/10, A+, 100%, animowy film roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 13:29, necron1501 napisał:

Jednak po tylu przeczytanych stronach mangi, jestem przystosowany do prawo lewo :D

Popieram - dla każdego długoletniego otaku czytanie od lewej do prawej jest nienaturalne :)
A jak już o tym udziwnieniu w manhwah mowa - wczoraj właśnie przerabiałem manhwę Aflame Inferno, przez pierwsze 5 tomów czyta się ją od lewej do prawej a potem bez ostrzeżenia porządek zmienia się na odwrotny. Przez cały chapter nie mogłem się połapać o co biega w akcji :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claymore ch.111

Dnia 30.12.2010 o 12:59, Wintesun napisał:

Spoiler

No coś ty, nie podoba Ci sie Anastasia? Chyba najładniejsza z wszystkich Claymorek do tej pory narysowanych. Mnie chapter się podobał, w końcu efekty wizualne też się w mniejszy, ale zawsze, sposób liczą (jeżedli chodzi o mangę).


Spoiler

Nie mam nic przeciwko Anastasii, jedyne z czym mam problem to to że mamy dwa duże nierozwiązane arce a tu po całomiesięcznym czekaniu dostajemy chapter który nie posuwa fabuły nawet o krok do przodu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 02:35, MisticGohan_MODED napisał:

Nie :]
Wolę zdecydowanie retail mangę :]

Papierowe mangi są dobre bo można je łatwo przenosić i czytać w dowolnej pozycji (np. leżąc pod kołdrą do góry brzuchem) i miejscu ;) Ale na kompie skany są duże i można się lepiej przyjrzeć rysunkom, poza tym nic cię nie ogranicza co do tego co i kiedy chcesz czytać.

Co do czytania od prawej/lewej to z Nausicą też jest odwrotnie. Jedyna dostępna wersja to oryginalne angielskie wydanie które czyta się od lewej do prawej. Też miałem problem z przystosowaniem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2010 o 15:08, Piotrbov napisał:

Oczywiście że znany ( dla tych, którzy oglądają pokemony ) poszukaj sobie subów z tagiem
[PM], lub na animewziąć jest na pierwszej stronie podany z dnia 27 grudnia.

OK znalazłem :]
Zerknę na ten film :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shiki ep22 END

Niestety nie wiem jak wyglądało zakończenie w nowelce, manga jest dopiero w okolicy 18-19 odcinka, więc póki co... OSOM! O ile szlag mnie trafia tym przesytem wampirów we współczesnej kulturze, o tyle Shiki mnie po prostu urzekło. Fabuła, postacie, klimat... ta seria miała wszystko co raduje me serduszko gdy coś oglądam, czytam czy też gram.

Spoiler

Fakt, trochę szkoda, że seria kończy się na kill ''em all i że jedynymi shiki którzy ocaleli byli Sunako i Seishin, ale z drugiej strony kto by się spodziewał tak morderczego zakończenia całej sprawy w stosunku do głównych supportów.



Spoiler

Rzeczą na jakiej się jednak zawiodłem było ostateczne starcie pomiędzy Natsuno a Tatsumi''m. Liczyłem, że nadludzka siła i inne zdolności pójdą w ruch i zobaczymy naprawdę epicki pojedynek, a dostaliśmy zwyczajną przepychankę, choć i tu trzeba oddać honory, iż Natsuno wygrał sprytem a nie siłą, co charakteryzowało sposób rozwiązywania problemów przez Tatsumi''ego. No i to jego "zrobiłem to bo was nie lubię"... wicked!



Spoiler

Najmocniejszym dla mnie punktem w całej historii był natomiast Toshio Ozaki M.D., osobnik którego decyzje i czyny nie raz powodowały u mnie okrzyk WOAH. Zwłaszcza sceny gdy przeprowadzał eksperymenty na żonie i zwabił Chizuru w pułapkę. Szkoda tylko, iż pod koniec sytuacja wymknęła się spod jego kontroli i czystka w wiosce przerodziła się w rzeź połączoną z jej totalnym zniszczeniem.



I tak oto, Shiki to moje anime roku i piąta dycha na MALu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2010 o 02:27, Buhahahahaha napisał:

Ciekawi mnie jak japończycy piszą sms''y (wlasciwie nie mnie tylko kolegę) - piszą w
romanjii i to zamieniaja na kata/hira czy od razu kata/hira?


Od razu w kata/hira.

O, widzę że byłem za wolny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem przechodzić Super Robot Taisen L !
Hah ! Zdążyłem przed imprezą sylwestrową :]

Ale muszę powiedzieć ,że ta część nieźle dała mi w kość ;/
Przy 3 misjach naprawdę mocno musiałem się zahartować aby je przejść... i to nawet przy obecności najlepszej ekipy z Gundam SEED Destiny i Kurogane no Linebarrel :O

Duet Legend-Akatsuki FTW ! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się