Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Hey, widzę tu sporo osób obeznanych w temacie, więc poprosiłbym o jakąś rekomendację. Chętnie obejrzałbym jakieś anime, najlepiej w klimatach fantasy, walki na miecze etc. (Oglądałem Bleach''a, D.Gray-man, Death Note, Legend of the legendary heroes, pandora hearts). To jak, znajdzie się coś dobrego?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 23:49, luzac napisał:

A Slayers widział? Jeżeli czasy RTL7 go ominęły to jazda nadrabiać zaległości. ;)

Ja osobiście próbowałem i po sześciu odcinkach wymiękłem. Zdarzyło wam się zasnąć podczas oglądania anime cztery odcinki pod rząd? Mi niestety tak :P Ale się przynajmniej wyspałem XD(chyba za stary na to jestem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 23:45, Mrozinnio napisał:

Hey, widzę tu sporo osób obeznanych w temacie, więc poprosiłbym o jakąś rekomendację.
Chętnie obejrzałbym jakieś anime, najlepiej w klimatach fantasy, walki na miecze etc.
(Oglądałem Bleach''a, D.Gray-man, Death Note, Legend of the legendary heroes, pandora
hearts). To jak, znajdzie się coś dobrego?;)

Berserk i Claymore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 23:45, Mrozinnio napisał:

Hey, widzę tu sporo osób obeznanych w temacie, więc poprosiłbym o jakąś rekomendację.
Chętnie obejrzałbym jakieś anime, najlepiej w klimatach fantasy, walki na miecze etc.
(Oglądałem Bleach''a, D.Gray-man, Death Note, Legend of the legendary heroes, pandora
hearts). To jak, znajdzie się coś dobrego?;)

Jak fantasy z mieczami to obowiązkowo Claymore :)
A poza tym:
Berserk
Slayers (fantasy + dużo komedii)
Ga-Rei: Zero (walki na miecze, demony, dzieje się we współczesności)

***

Obejrzałem wreszcie drugi sezon Haruhi. Wbrew powszechnej opinii E8 nie był taki zły. Trzeba jednak twórcom przyznać - mieli jaja ze stali nierdzewnej :D Tak jak podczas mieszania epków pierwszego sezon i ustawieniu jako pierwszy epek czegoś co dla niektórych mogło być niezbyt zachęcające. I za to ich podziwiam. Szkoda że Banbosh odszedł bo by mnie pewnie poparł a tak to zostanę zjedzony ;)
Jutro, albo jeszcze dziś biorę się za Disappearance :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2011 o 17:00, Piotrbov napisał:

> Wolverine #1
Jest krew, akcja, fabuła, lecz główny bohater w ogóle nie przypomina oryginalnego Wolverina
a dla mnie to jest spory minus.

No Hugh Jackman to to nie jest ,ale takie odświeżenie wyjdzie mu jeszcze na dobre :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fantasy i miecze? Również polecam Claymore a oprócz tego Utawarerumono, Fate/Stay Night (trochę nietypowe jak na fantasy ale się nie zniechęcaj - akcja na dobre rozkręca się dopiero po paru odcinkach) i Sword of the Stranger.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 00:02, qrex napisał:

Ja osobiście próbowałem i po sześciu odcinkach wymiękłem. Zdarzyło wam się zasnąć podczas
oglądania anime cztery odcinki pod rząd? Mi niestety tak :P Ale się przynajmniej wyspałem
XD(chyba za stary na to jestem)


Kill the blastphemer!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 00:37, MisticGohan_MODED napisał:

No Hugh Jackman to to nie jest ,ale takie odświeżenie wyjdzie mu jeszcze na dobre :]


Z Hugh to też taki ni dupa ni Wolvie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemiłe wieści dla tych którzy czytają Highschool of the Dead:
"It seems that HOTD won''t be running next month. The month after that, Triage X (inna manga tego samego artysty) is supposed to return, so the soonest we''re likely to get new HOTD is... not for a while. Three months at least."
Mój komentarz:
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 12:27, Karharot napisał:

Niemiłe wieści dla tych którzy czytają Highschool of the Dead:
"It seems that HOTD won''t be running next month. The month after that, Triage X (inna
manga tego samego artysty) is supposed to return, so the soonest we''re likely to get
new HOTD is... not for a while. Three months at least."
Mój komentarz:
:(

A propos nie miłych wieści. OAVka którą mamy dostać na wiosnę wcale nie będzie zawierać Supermarket Arca tylko fanservisowy beach episode :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 12:31, Tohno napisał:

A propos nie miłych wieści. OAVka którą mamy dostać na wiosnę wcale nie będzie zawierać Supermarket Arca tylko fanservisowy beach episode :/

...
Ech. Coraz lepiej i lepiej :/ Można by się jeszcze cieszyć gdyby oznaczało to że zamierzają rozbudować Supermarket arc w następnej serii ale patrząc po tempie w jakim wychodzi manga nie doczekamy się takowej jeszcze przez długi czas (o ile w ogóle) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom obejrzałem sobie Awakening of Trailblazer... czy tylko ja miałem ciągle wrażenie "Co tu u licha robi TTGL i Gunbuster z drobną domieszką Macross Frontier" ?? W tym pewnym momencie nawet, kiedy mówili o zrozumieniu obcych chciałem rzucić "Zaśpiewajcie im piosenkę" XD

Spoiler

A Aliensi całkiem fajni, Instrumentalizacja z pewnymi domieszkami Borga i Zonderów z GaoGaiGar. Haha a Patrickowi nawet nie dali Heroic Sacrifice przeprowadzić, biedaczysko XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 00:32, Kosmitus napisał:

Jutro albo jeszcze dziś biorę się za Disappearance :)

OK, kto wie jak na MAL wystawić ocenę wyższą niż 10? :D

Hubi -> Ale warto obejrzeć? Bo akurat wczoraj obejrzałem Char''s Counterattack i spodobał mi sie na tyle że znów mam ochotę na Gundamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 18:21, Kosmitus napisał:

> Jutro albo jeszcze dziś biorę się za Disappearance :)
OK, kto wie jak na MAL wystawić ocenę wyższą niż 10? :D

Hubi -> Ale warto obejrzeć? Bo akurat wczoraj obejrzałem Char''s Counterattack i spodobał
mi sie na tyle że znów mam ochotę na Gundamy ;)


obejrzeć watro, ale podejrzewam że później będziesz miał (tak samo jak my ) minę w stylu WTF? i co tu się porobiło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 18:21, Kosmitus napisał:

Hubi -> Ale warto obejrzeć? Bo akurat wczoraj obejrzałem Char''s Counterattack i spodobał
mi sie na tyle że znów mam ochotę na Gundamy ;)

W sumie warto, ale mocno zakręcone XD Jest np. Wróżka Tieria w kokpicie Gundama Setsuny i powróciła Nena Trinity, tym razem zabiera się za gwałcenie Billy''ego, a Graham normalnie odstawia Kaminę XD Hmm a oglądałeś Gundam Unicorn ?? Jest tam Full Frontal coś jak klon/kopia Char''a. Ogólnie Awakening to jedna wielka radosna bitwa bardziej przypominająca Gunbustera czy TTGL niż typowe Gundamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 19:03, Hubi_Koshi napisał:

/cut

Aweking było niezłe ale ja jednak nadal czekam na film SEED który jest zapowiedziany już od dawna.Będzie powrót najlepszego pilota w historii gundamów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 19:03, Hubi_Koshi napisał:

W sumie warto, ale mocno zakręcone XD Jest np. Wróżka Tieria w kokpicie Gundama Setsuny
i powróciła Nena Trinity, tym razem zabiera się za gwałcenie Billy''ego, a Graham normalnie
odstawia Kaminę XD Hmm a oglądałeś Gundam Unicorn ?? Jest tam Full Frontal coś jak klon/kopia
Char''a. Ogólnie Awakening to jedna wielka radosna bitwa bardziej przypominająca Gunbustera
czy TTGL niż typowe Gundamy.

Nena akurat była prawdopodobnie klonem tej kobiety z filmu. Ogólnie to wydaje się ona być lepszą postacią niż Nena. Co do Setsuny w tym filmie to przez wielu fanów został on nazwany Silver Surferem po tej ostatniej scenie... Mi w tym filmie zabrakło jakiegoś bardziej rozbudowanego epilogu aby pokazać co się stało z pozostałymi postaciami.

A Full Frontal to

Spoiler

jakiś przerobiony Newtype, aby miał przypominać Chara. Można go nazwać w sumie pierwszym kanonicznym klonem Chara.



A z filmem Seeda to trochę jak z czekaniem na DNF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 19:40, Tomoya-kun napisał:

Aweking było niezłe ale ja jednak nadal czekam na film SEED który jest zapowiedziany
już od dawna.Będzie powrót najlepszego pilota w historii gundamów :D

O taaaaak ! :D

Wolverine #2

Spoiler

Kolejny mutant ! :O
W sumie to nie jest jeszcze aż taka wielka niespodzianka :]

Ciekawe czy Sabertooth też sie pojawi ? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2011 o 19:40, Tomoya-kun napisał:

Aweking było niezłe ale ja jednak nadal czekam na film SEED który jest zapowiedziany
już od dawna.Będzie powrót najlepszego pilota w historii gundamów :D

Kira Jesus Yamato XD ?? Wiesz... to trochę przerażające, ma na imię Kira (Death Note) a na nazwisko Yamato (Space Battleship Yamato)... nie dziwię się że tak zamiata polem walki XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się