Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2011 o 23:12, drblase napisał:

A propos niedawnych postów nt. Gundamów- za co się najlepiej zabrać po obejrzeniu wszystkiego
z 00, Seeda, Winga i Uniego?

Jak coś o mechach ,ale niekoniecznie z tego uniwersum to np. Kurogane no Linebarrel , TTGL , Evangelion 1.11 i 2.22 ,a w razie możliwości serię lub filmy Fafner :]

Dalej z uniwersum Gundama polecam Char''s Counterattack , Gundam Seed Stargazer , Gundam G i jakieś klasyki jak np. Gundam F91 czy 08th MS Team :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2011 o 23:22, MisticGohan_MODED napisał:

/cut/


TTGL i EVA 1.11 oczywiście widziałem, a 2.22 zostawiam sobie jako wisienkę na torcie na zakończenie sesji ;]. Kurogane no Linebarrel i Fafner to dla mnie coś nowego więc muszę zobaczyć, no ale Gundamy mają pierwszeństwo.

Char''s Counterattack i Gundam Seed Stargazer zaliczone to skoro polecasz wezmę się za którąś ze starszych serii TV, a nuż jakiś MS tak mi się spodoba, że trzeba będzie kupić sobie model :). Thx za szybką odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po filmach Macross Frontier: Itsuwari no Utahime i Nanoha: The Movie 1st. Teraz konkrety:

Macross Frontier: Itsuwari no Utahime
Na pierwszy rzut oka film stanowi recap serii Macross Frontier jednak szybko można zauważyć bardzo dużo zmian w fabule. Jest cała masa nowych scen, nowe piosenki, zupełnie inna finałowa bitwa. Ogólny zarys pozostał jednak taki sam jak w serii dlatego nie polecam oglądać filmu zaraz po serii TV. Sprawa ma się pod tym względem odrobinę podobnie jak z Evangelionem 1.11.
Finałowa bitwa jest świetna. To co bardzo przypadło mi do gustu to to że ma ona miejsce pod kopułą Macross Frontiera. Mamy więc to co tygrysy takie jak ja lubią najbardziej: śmiganie pomiędzy budynkami, walki w pobliżu olbrzymiego mostu, loty tuż nad powierzchnią morza itp. Wszytko to w towarzystwie latających naokoło pocisków i rakiet które z hukiem zmieniają zabudowę miasta (raczej na gorsze) :) Dzięki temu że mechy obserwujemy na powierzchni a nie w kosmicznej pustce, można lepiej poczuć ich rozmiary. Nie wiem czemu ale w tym anime wyjątkowo dobrze poczułem ten efekt. Może to zasługa odpowiednich ujęć kamery? Zwyczajnie widać że VF-25 to wielkie, kilkunastometrowe maszyny, czego w niejednym anime z mechami brakuje. Największą zmianą w fabule jest chyba zakończenie, dużo bardziej otwarte i dające pole do popisu przy tworzeniu kontynuacji, dlatego liczę że następny film będzie już prawie w 100% nową historią.
Podsumowując, Itsuwari no Utahime naprawdę warto obejrzeć, nie tylko jako przypomnienie serii ale także jak coś nowego :)

Nanoha: The Movie 1st
O tym może jutro bo późno już i mi się nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puella Magi Madoka Magica Ep 03

Spoiler

Już w momencie gdy usłyszałem że "that''s not normal witch" to wiedziałem że nie będzie łatwo, ale... Jak ja nienawidzę takich momentów w Anime! Już wszystko układa się po dobrej myśli i nagle...Czuć tutaj Saya no Uta - zero "Heroic death", to było po prostu cholernie szybkie, brutalne i smutne. Jakaś śmierdząca surrealistyczna dżdżownica i mogła...ech, to po prostu nie fair.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mahou Shoujo Madoka★Magica #3

Spoiler

Tak mi się zdaje, że mamy tu do czynienia z takim urealnieniem Mahou Shoujo - nic nie jest tak naprawdę piękne, na przykład mama Madoki to pracoholiczka. Mami była badass podczas tych wszystkich walk(unlimited muscet works!), a tu zaskoczenie i kreskówkowy robal nagle odgryzł jej głowę...
A Kyubei to jednak podejrzany jest podjudza do tych życzeń i odczytuje te pragnienia tych dziewczyn, a stara się oficjalnie nie sugerować niczego. Nie sądzę aby ten biały futrzak był tak naprawdę dobry. W końcu coś pewnie zyskuje tymi kontraktami....



Yumekui Merry #3
Spoiler

Całkiem dramatyczny ten motyw z opętaniem przez te demony snów - każdemu to się może zdarzyć. W dodatku każdy demon ma inne podejście, niektóre są dobre. Przynajmniej Merry w końcu jako tako postanowiła zostać z Yumeji, gdyż jego dar pozwala mu na odnajdywanie ludzi, którzy zostaną zaatakowani. Ciekawe kiedy powróci ten John Doe i jego armia kotów, chociaż w tym epku dowiadujemy się, że demony integrują ze sobą w swoim świecie.



Hayate no Gotoku ch.304
Spoiler

Hihi... Ostatnie kilka chapterów ożywiło w moich oczach tę serię na znacznie wyższe poziomy komedii. Hayate żyje z wszystkimi swoimi "miłościami"(A-tan, Nagi, Hina) pod jednym dachem. Ten chapter chyba miał nam przypomnieć o Marii - chyba tylko dwa razy przez całą mangę robiła w fanservice. :D
So much WIN!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mahou Shoujo Madoka★Magica ep3

Szczerze mówiąc, jeszcze po zapowiedziach z Arakawy myślałem, że będzie to coś podobnego do Hidamari Sketch z elementami Mahou Shoujo. Sądziłem, że dostaniemy przesłodzony do granic możliwości tytuł o nieskazitelnej przyjaźni, o samych happy endach, pełnego trywialnych i ogranych morałach. Na całe szczęście się pomyliłem i dostaliśmy jak na razie tytuł, który jest na swój sposób oryginalny i po prostu ciekawy. Coś czuje w kościach, że Madoka będzie jednym z lepszych anime w tym sezonie (przynajmniej dla mnie).

Spoiler

Śmierć Mami była taka... szybka, brutalna. Zero heroicznej śmierci, zero jakiegokolwiek umoralniającego i wzruszającego monologu. Brakowało mi tylko odrobinki krwi, ale da się to przeboleć.
Widzę, że nie tylko ja podejrzewają Kyubey`a o złe intencje. Podejrzany typ.



Ending jest genialny. Teraz tylko czekać na "pełną wersję".

Czekam na kolejny ep.

Karharot
>
Spoiler

Sądząc po wyrazie twarzy Young Master nie jest jeszcze gotowy na tak intensywne gierki XD



Spoiler

Ja już myślałem, że za chwile popuści w spodnie. To powinno odbić mu się na psychice!


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Code Geass: Shikkoku no Renya

Spoiler

Zastanawia mnie jedno: ta osoba którą przywołuje C.C (ten z czarnymi, długimi włosami, z dwoma Geassami jak Lulu), kto to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mahou Shoujo Madoka★Magica ep3

Kurczę, jak się nazywa i kogo jest ten utwór, co leci na początku tego odcinka? ( ten skrzypce + fortepian ), leciał również kilka razy w Senkou no Night Raid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 09:38, Pablo_Querte napisał:

> > Nikt nie zauważył w 2 epie Level E nawiązania do Starcrafta?
> A w ogóle jest jakieś ? :P

ale w epie czego? jakie to anime ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 17:17, Odbytnica napisał:

> > > Nikt nie zauważył w 2 epie Level E nawiązania do Starcrafta?
> > A w ogóle jest jakieś ? :P
ale w epie czego? jakie to anime ??

Level E? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 17:20, Karharot napisał:

> > > > Nikt nie zauważył w 2 epie Level E nawiązania do Starcrafta?

> > > A w ogóle jest jakieś ? :P
> ale w epie czego? jakie to anime ??
Level E? ;P

spoko, dziekuje, taka dziwna nazwa, ze jakos nie zauwazylem jak to czytalem :), chyba myslalem ze o jakis level chodzi, w sensie jak w grze :P, PS: juhuuu viva las degrados XD, teraz wiem jak sie nastepnym razem nazwę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GoSick Ep 03

Świetny, naprawdę klimatyczny odcinek.

Spoiler

Chociaż muszę przyznać, nie spodziewałem się że takiego epilogu...zabijanie osób by wywróżyć sobie przyszłość, jakoś się nie dziwię że później dążyli do możliwie krwawej zemsty. No i widać że Kujo jak chce, to potrafi zachowywać się jak prawdziwy badass ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2011 o 21:39, MisticGohan_MODED napisał:

http://www.canalplus.pl/film-sengoku-basara_34482
Godziny może nie ciekawe ,ale da się zobaczyć lub ewentualnie nagrać :]

Skoro już mowa o filmach, to TVP Kultura wyemituje od cholery filmów od Ghibli:

Zawsze o 20:10:
- 07.02.2011 - Nausicaa z Doliny Wiatru (powt. 8.02 o 15:50)
- 09.02.2011 - Laputa, podniebny zamek (powt. 10.02 o 15:50)
- 10.02.2011 - Mój sąsiad Totoro (powt. 11.02 o 15:55)
- 14.02.2011 - Podniebna poczta Kiki (powt. 15.02 o 16:15)
- 16.02.2011 - Szkarłatny pilot (powt. 16.02 o 16:15)
- 17.02.2011 - Szopy w natarciu (powt. 18.02 o 15:50)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się