Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

wie ktos jak(a raczej czym) otworzyc plik z rozszerzeniem .SFS? troche poszperalem na google ale jedyne co sie dowiedzialem ze to format linuxowy... da sie to otworzyc na windowsie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie skończyłem oglądanie Chaos;Head czyli jednej z lżejszych w odbiorze serii od Nitroplusa (dla przypomnienia, to oni stoją za Saya no Uta i obecnie wydawanym Steins;Gate :P). I muszę przyznać że naprawdę warto ją obejrzeć. Od razu uprzedzę że to seria przeznaczona raczej dla dojrzalszych odbiorców.

Pierwsze co mnie zaskoczyło to postać głównego "bohatera". Jest to zamknięty w sobie, nienawidzący rzeczywistości Otaku. Jednak w przeciwieństwie do np. Keimy z TWGOK ten nie wzbudza żadnych pozytywnych emocji. To kompletny świr z urojeniami o takim stopniu nasilenia że powinien trafić do psychiatryka.

Najmocniejszą częścią produkcji jest na pewno to co sugeruje sam tytuł - "Chaos Head" - czyli urojenia, niepewność czy dane wydarzenie ma miejsce naprawdę oraz genialnie odwzorowana atmosfera szaleństwa i tajemnicy. Fabuła krąży wobec serii bardzo brutalnych i nadnaturalnych morderstw w Japonii. Stają się one niezwykle popularnym tematem dyskusji, także online. Główny bohater w trakcie jednej ze swoich potyczek dostaje od niejakiego Shoguna link do zdjęcia przedstawiającego jedno z nich... I tak zaczyna się jedna z najbardziej powalonych i pokręconych serii jakie widziałem. Uczciwie przyznam - po obejrzeniu pierwszych 3 odcinków w nocy to później naprawdę nie mogłem zasnąć...

Od strony technicznie jest bardzo w porządku - grafika, chociaż stosunkowo prosta i nieobfitująca w niesamowite ilości szczegółów, ma swój styl i naprawdę niczego nie można jej zarzucić. Z kolei udźwiękowienie stanowi klasę samą w sobie (za wyjątkiem endingu który po prostu nie pasuje do tej serii, jest 100x za spokojny), idealnie oddaje perspektywę wszechobecnego wariactwa i stanu mentalnego bohaterów.

Mocne 8/10 - choć po pierwszych 6 odcinkach byłem w 100% gotów wystawić 10/10 to potem twórcy niepotrzebnie zaczęli wyjaśniać do końca większość wątków niszcząc tworzoną z takim trudem atmosferę (ewidentnie zabrakło tam kogoś pokroju Urobuchiego Gena...^^). Tym niemniej - naprawdę warto obejrzeć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisałeś nie żałuje już, że darowałem sobie anime na rzecz oryginalnej VN''ki(nie sądzę byś już był w stanie z pełną przyjemnością przejść ten tytuł, a szkoda), która okazała się świetna(9/10), chociaż właściwie jedynym minusem była właśnie ciapowatość i histeria Takumi przy każdej okazji. Tym bardziej, że w oryginale w połowie gry naprawdę porąbane rzeczy zaczynają się dziać, dostajemy tylko strzępki informacji do ułożenia w jedną całość(po czym się potwierdza np.

Spoiler

prawdziwy Takumi, kto odpowiada za te morderstwa, naprawdę porąbana pielęgniarka i jej kochankowy fan Darth Spidera

) podczas gdy w anime jak piszesz wyjaśniają takie rzeczy to już się nie dziwię czemu ludzie narzekają na słabą adaptację.

A tu trochę jeszcze z nowego sezonu:
C The Money of Soul and Possibility Control #1
Mój faworyt na jeden z najlepszych tytułów sezonu i to się nie zmienia. Pięknie ujęto całą nadnaturalność biurokracji związanej z siłami piekielnymi. Przejazd taksówką - 666 jenów, kod pin - 666. :3
Spoiler

Masakaki - kolejny po QB kontraktor XD -naprawdę niesamowicie namawiał Kimimaro (oferował niestworzone rzeczy, jak to szatan/jego sługa), a ten zwykły student mający na celu prowadzić swoje życie samodzielnie w końcu się złamał.


W dodatku graficznie to trochę przypomina Kuuchuu Buranko co jest na plus(przynajmniej nie ma tych realistycznych twarzy), tym bardziej te przejścia w Financial District(aczkolwiek trochę zbyt pustawe się wydaje w niektórych scenach).
Hidan no Aria #1
Shana with guns!
Ciekawy motyw z liceum(i nie tylko pewnie, kto wie - może od podstawówki uczą fachu xd) dla uzbrojonych detektywów. Chyba czegoś takiego jeszcze nie było(gwah... Academy of Adventure). Przynajmniej główny bohater- Kin-chan - jak na razie nie wydaje się być ani psem ani niewolnikiem. Mam nadzieję, że jego Hysteria Mode będzie stosowany częściej(Counters Tsundere! It''s super effective!).
Tiger&Bunny #1&2
To anime trochę wyskoczyło jak Filip z konopii, toteż jest naprawdę świetne. Komercjalizacja bohaterów(twórcy zarabiają!) doskonale się wpasowuje w klimat. Wśród nich, Tiger jedyny, który naprawdę chce nieść pomoc ludziom. :)
Nichijou
Duchowy spadkobierca Azumanga Daioh. Za to dobry. :D
Astarotte no Omocha!
Spodziewałem się hentajca, a tu jakaś komedyjka z Kugimiya Rie. Bardzo zwodniczy opis.
Tak w ogóle - jak ten lokaj będący facetem żyje(inkub?)?

Zaś o Steins;Gate to nawet nic nie musże mówić, bo to klasa sama w sobie. Dawno czegoś takiego nie było jeśli chodzi o anime. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 15:14, necron1501 napisał:

Jakiś nowy plan wydawniczy się pojawił na wiosnę czy co? Bo coraz to nowe tytuły podajecie
:D

No już od prawie ponad miesiąca mamy nowy sezon ;)

Tytuły, itepe, itede:
http://chartfag.files.wordpress.com/2011/03/1300724950107.jpg

Tak swoją drogą, to kocham japoński system zapisu czasu, bo jest lepszy i basta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C The Money of Soul and Possibility Control ep. 1

Wygląda na całkiem ciekawą i porządną serię. Niektóre postacie mi przypominają z żywca te z Kuchu Buranko ( a propos, ma ktoś jakieś informacje o drugim sezonie? ), brakuje tylko papierowych ludzi xD. Mamy Mefistotelesa, cyrograf w postaci karty kredytowej z mnóstwem kasy. Szykuje się całkiem niezła sensacja, przygoda.

Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai ep. 1

Niestety jakoś pierwszy odcinek nie zachwyca. Główny bohater po wypadku w którym zginęła jedna z jego przyjaciółek ( zakochany w niej ), traci wiarę w siebie i popada w depresję, grupka przyjaciół się rozpadła. 10 lat później, ciągle nawiedza go ta właśnie dziewczyna, lecz pewnego razu, coś sobie uświadomił i chce żeby było jak dawniej. Schemat anime ( początek ) podobny do między innymi Kanon, czy też Tokyo Magnitude 8.0. Szykuje się typowy Slice of Life, na razie nic zwiększającego rangę nie widać.

Aria no Hidan ep. 1


Shana with Guns! Shana with Guns! Shana with Guns! Jak również Rose with Fire! Rose with Fire!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C The Money of Soul and Possibility Control ep. 1
Tak jak podejrzewałem, szykuje się naprawdę interesująca seria. Czekam na kolejny ep.

Aria no Hidan ep. 1
Szczerze mówiąc, nie oczekiwałem i nie oczekuję od tej serii czegoś wybitnego, ale pierwszy ep nie był zły. Po prostu jak koledzy wcześniej wspomnieli, Shana with guns! Teraz tylko czekać na kolejny ep.
Chyba nie tylko ja się cieszę, że Arii głoś podkłada Kugimiya Rie? ^^

Tak na marginesie, Shana "trzecia" (jeżeli kogoś to w ogóle interesuje) ma pojawić się w sezonie jesiennym, bieżącego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 18:06, PAPISHON napisał:

Chyba nie tylko ja się cieszę, że Arii głoś podkłada Kugimiya Rie? ^^


Nie tylko ty ;) Ja tam ją bardzo lubię ;)

Dnia 15.04.2011 o 18:06, PAPISHON napisał:

Tak na marginesie, Shana "trzecia" (jeżeli kogoś to w ogóle interesuje) ma pojawić się
w sezonie jesiennym, bieżącego roku.


Ooo dzięki wielkie za info. To mnie bardziej zmotywuje do wcześniejszego obejrzenia 2 sezonu Shany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 18:24, Piotrbov napisał:

Ooo dzięki wielkie za info. To mnie bardziej zmotywuje do wcześniejszego obejrzenia 2
sezonu Shany.

Z góry uprzedzam że możesz tam pominąć z 75% odcinków (albo tak jak ja, oglądać je w 30 sekund każdy). Naprawdę ^^
Fakt że III sezon, jeśli pokryje to co myślę, to będzie warty przebicia się przez II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 18:31, ziptofaf napisał:

Z góry uprzedzam że możesz tam pominąć z 75% odcinków (albo tak jak ja, oglądać je w
30 sekund każdy). Naprawdę ^^
Fakt że III sezon, jeśli pokryje to co myślę, to będzie warty przebicia się przez II.


Więc mówisz że drugi sezon jest gorszy od pierwszego? Kurczę zdemotywowałeś mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 18:42, Piotrbov napisał:

Więc mówisz że drugi sezon jest gorszy od pierwszego? Kurczę zdemotywowałeś mnie...


Drugi sezon ma niezły początek i kilka ostatnich odcinków. Wszystko w środku można ominąć bo jest głupie, dziecinne, bez sensu i brzmi jak brazylijska telenowela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 18:56, ziptofaf napisał:

Drugi sezon ma niezły początek i kilka ostatnich odcinków. Wszystko w środku można ominąć
bo jest głupie, dziecinne, bez sensu i brzmi jak brazylijska telenowela.


Więc jak fabuła zgłupieje, zacząć oglądać anime w trybie ultra szybkim? Ok. Jak skończę Hayate no Gotoku to chyba się za to wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gin no Saiji ch. 1

Krótko mówiąc, świetny powrót Arakawy. Liceum Rolnicze w Hokkaido, główny bohater to typowy, bardzo dobry uczeń. Humor świetny od samego początku. Po prostu świetna manga od pierwszego rozdziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Denpa Onna to Seishun Otoko #1
To jest... miodne! SHAFT tworzy kolejne wspaniałe dzieło. Pierwszy odcinek okazuje się być całkiem skończony i z budżetem(wtf animacja!). Makoto, główny bohater, wydaje się być jak na razie rozsądnym gościem, który chce spełnić swoje marzenia o wieku dojrzewania, rozsądnie(jak na razie:D) patrzy na świat.
Genialnie przedstawiono Erio - zawinięta w futon (dosłownie) tak, że widać tylko jej nogi, pożera pizze jak potwór, mówi niezrozumiałym językiem, odstawia unikalne fochy. W końcu jakaś unikalna dziewczyna wśród tych tsundere. No i true MOE!
I te nawiązanie do E.T(w Level E był palec w ostatnim sezonie, ale zawsze co innego)! :D

20110415200618

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się