Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2011 o 16:20, diablolod napisał:

Myslalem nad fate stay night, ale chcialbym cos czego fabuly nie znam. Myslalem nad utawareromono.
ogolnie tematyka dowolna, wszystko mi pasuje, incest, fantasy, harem whatever. tylko
bez horrorow. tzn takich prawdziwych, kilka mroczniejszych scen moze byc ale ... no wiecie


Ef - a fairy tale of two, Kanon, Clannad, Chaos Heads, Planetarian, Saya no Uta.

A tak BTW Visual Novele mają swój temat: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49659&u=716

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 16:20, diablolod napisał:

Jakie VN''ki moglibyscie polecic? wlasnie skonczylem Edelweis''a + dodatek\drugaczesc
i musze powiedziec ze mi sie podobalo(a jedno zakonczenie prawie przyprawilo mnie o placz,ale
mniejsza z tym :))
Myslalem nad fate stay night, ale chcialbym cos czego fabuly nie znam. Myslalem nad utawareromono.
ogolnie tematyka dowolna, wszystko mi pasuje, incest, fantasy, harem whatever. tylko
bez horrorow. tzn takich prawdziwych, kilka mroczniejszych scen moze byc ale ... no wiecie

Umineko no Naku Koro ni, Chaos;Head, Saya no Uta (tutaj mroczniejsze klimaty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 16:29, Piotrbov napisał:

Ef - a fairy tale of two, Kanon, Clannad, Chaos Heads, Planetarian, Saya no Uta.

On coś wspominał o tym że miało nie być horrorów a ty mu Saya no Uta podsuwasz? XD Nawet ja nie mam tak zwyrodniałego poczucia humoru ^^ Choć nie powiem, to jest klasa sama w sobie, aż potem nieszczególnie idzie zasnąć (

Spoiler

jak sobie przypomnę "posiłki" Fuminoriego, zwłaszcza ten pierwszy...błeeeeeeee.

).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 16:20, diablolod napisał:

Jakie VN''ki moglibyscie polecic? wlasnie skonczylem Edelweis''a + dodatek\drugaczesc
i musze powiedziec ze mi sie podobalo(a jedno zakonczenie prawie przyprawilo mnie o placz,ale
mniejsza z tym :))
Myslalem nad fate stay night, ale chcialbym cos czego fabuly nie znam. Myslalem nad utawareromono.
ogolnie tematyka dowolna, wszystko mi pasuje, incest, fantasy, harem whatever. tylko
bez horrorow. tzn takich prawdziwych, kilka mroczniejszych scen moze byc ale ... no wiecie

Cross Channel, Yume Miru Kusuri, G-senjou no Maou, Sharin no Kuni, Sekien no Inganock. To z tych lepszych a nie wspomnianych jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

D. Gray-Man ch. 205

Spoiler

Tiaaa. Ciekawe zakończenie chaptera. Allen odcina się od Zakonu i od Noah, postanawia opanować swoje wnętrze. Zaczyna się robić baaardzo interesująco ^^ Szkoda tylko, że nadal chaptery wychodzą z tak małą częstotliwością, Hoshino Katsura come back to health!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 01:22, diablolod napisał:

Planuja kontynuowac serie anime?


Na razie nic o tym nie wiadomo.


Puella Magi Madoka Magica Ep 11 i 12 Final:

Ep 11:

Spoiler

Czy tylko ja odczułem dziwną chęć wyeliminowania QB-ego z tego świata raz na zawsze? Mały śmierdzący futrzak powinien spłonąć na stosie...Jeszcze powiedzieć Homurze że to przez nią los Madoki się pogarsza żeby mieć pewność że nie spróbuje ponownie zmienić biegu historii (bo może jeszcze za którymś razem by się jej udało ale o tym już nie wspomniał :S). Jakim w ogóle cudem Walpurgis Night mogła znieść COŚ TAKIEGO?! Toż to siła na poziomie bomby nuklearnej, Homura chyba całą armię musiała okraść! Unlimited Bazooka, Rocket, Artillery, Missile Works. Ciężko mi sobie nawet wyobrazić jak wiele czasu musiały zająć przygotowania...A wszystko to...na marne.



Ep 12:
Nie wierzę. Nie wierzę. Po prostu NIE WIERZĘ. Urobuchi Gen i...
Spoiler

to nie jest negatywne zakończenie!
Wal się, QB! Wreszcie udało się zaskoczyć tego futrzanego świra. Kaname Madoka...po prostu nie mogę uwierzyć w to co zrobiła. Zmienić zasady panujące nad całym wszechświatem, poświęcić się dla wszystkich mahou shoujo... W ostatecznym rozrachunku całkowicie odmieniła bieg historii. Nawet QB przestał być aż taką wkurzającą bestią.

Notabene, ktoś oprócz mnie zauważył olbrzymie podobieństwo zakończenia do tego z The Hill of Swords? Homura też w końcu odnalazła swój "hill of swords".



10/10. Koniec i kropka. Jedna z najlepszych serii jakie widziałem w swoim życiu. I już ma 46. miejsce na MAL-u, a to "nieźle" jak na debiut ^^ Choć jak dla mnie to powinna być w top 10.
I tak, całą noc czekałem na pojawienie się tych odcinków ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 01:22, diablolod napisał:

> D. Gray-Man ch. 205
>

Planuja kontynuowac serie anime?


Może... To zależy czy starczy im materiału z mangi. Gdzie skończyło się anime?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 06:06, ziptofaf napisał:

Puella Magi Madoka Magica Ep 11 i 12 Final:

>/ciach/

Spoiler

Nah, negatywne nadal (chociaż graficznie to był radosny happy end z pamięcią o Kaname ;]). Doszło do restrukturyzacji wszechświata (nie mogłem się wyzbyć myślenia o ostatecznej konfrontacji z Anti-Spirals w TTGL gdy to się działo xD) kosztem Madoki stającej się właściwie nie do końca bogiem, ale jednym z praw we wszechświecie. Tutaj wybrano mniejsze zło w stosunku do tego co się działo z każdą Mahou Shoujo, Madoka wzięła na siebie(wchłonęła) całą moc tej rozpaczy jaką emanuję każdy zużyty Soul Gem jaki istniał, a przy tym sama siebie unicestwiła jako wiedźmę powstałą z tego wszystkiego, posiadającą całą tę moc - doszło do kompletnego paradoksu, więc wszechświat dostosował się zmieniając parę podstaw przekierował tę energię do klątw. Przez zmianę biegu w historii Kyuubey nadal tworzył tak samo Mahou Shoujo, tylko, że nigdy nie odkrył zanieczyszczonych Soul Gemów - Sayaka zniknęła po zużyciu swojej mocy. Klątwy stały się najlepszym źródłem energii dla Incubatorów, a los czarodziejek jest jako taki lepszy i już nie zabijają ''pośmiertnie'' innych.
Jedyna Homura (homu~homu~) wie o tym i musi ze sobą dźwigać pamięć o Madoce, to, że jej nie udało się uratować(przynajmniej miała wybaczenie). Stała się czymś podobnym do Ciel z Tsukihimep(jej istnienie było sprzecznością, nie dało się jej zniszczyć) - natura mocy Homury i jej życzenie po prostu się sprzeczały z aktualną rzeczywistością, to pozostała w istnieniu z pamięcią o wszystkim.
Pisałem to zanim jeszcze zajrzałem do tematu na MAL''u, bym się nie zdziwił gdybym był dość blisko prawdy z tą interpretacją. :D

A i bym zapomniał o rozróbie, jaką wyrządziła Homura dla wiedźmy podczas Walpurgis Night. Nasza podróżniczka w czasie prawie na pewno poleciała do USA aby pożyczyć TAKIE ILOŚCI broni. UNLIMITED EXPLOSION WORKS!


>
Spoiler

Notabene, ktoś oprócz mnie zauważył olbrzymie podobieństwo zakończenia do tego z The

Dnia 22.04.2011 o 06:06, ziptofaf napisał:

Hill of Swords? Homura też w końcu odnalazła swój "hill of swords".


Spoiler

"-Don''t forget.
Always, somewhere,
someone is fighting for you.
-As long as you remember her,
you are not alone."
Ładnie to ująłeś, tylko różnica jest taka, iż Homura jest skazana na wieczną walkę albo śmierć bez nadziei na zmianę tego...
Gabriel w swoim dziele nie stworzył takowego arcy-zła, a Louise nie przeszkadzało nic w tym, aby sobie pójść na emeryturkę...

Dnia 22.04.2011 o 06:06, ziptofaf napisał:

10/10. Koniec i kropka. Jedna z najlepszych serii jakie widziałem w swoim życiu. I już
ma 46. miejsce na MAL-u, a to "nieźle" jak na debiut ^^ Choć jak dla mnie to powinna
być w top 10.

Zgodzę się, iż mamy tutaj jedno z najlepszych anime w ogóle. A to dopiero pierwszy sezon aktualnego roku! :D
Dochodzi trwający Steins;Gate oraz Fate/zero jeszcze w tym roku. :3

[C] #2

Spoiler

Hm... Siłom piekielnym nigdy nie można ufać. Genialnie przedstawiono te przystosowanie się ich do aktualnego świata, jako bankowość(ma to przepiękny podtekst - biorąc kredyty paktuje się tak naprawdę z diabłem :D). Jak Madoka się skończyła(nigdy więcej QB!), to tak mamy w tym sezonie Masakakiego! Kolejnego wkręcacza w podejrzane interesy dotyczące sprzedaży własnej duszy.
Ciekawi mnie jaka jest relacja między legendą o królu Midasie a Financial District, jak wiadomo ów władca był wyjątkowo głupi i przez swoje życzenie zamieniał wszystko w złoto.

Z Yogi zaś zrobiono jak na razie zbyt wielkiego panikarza, co mi się nie za bardzo podoba, ten gość jeszcze nie uświadomił sobie w pełni w co tak naprawdę się wpakował(znacznie większy ogólnoświatowy przekręt niż w Eden of the East)/ Może Msyu (heh, fajniutka demonica(sukkubuska?) :3 ) coś mu wbije do łba swoim temperamentem, wraz z Mikuni. Jak na razie arcyciekawa seria, tylko trochę niepokoi mnie to, że to ma być seria na jeden sezon.



Hayate the Combat Butler #317
Spoiler

Hayate jest bogiem ubóstwa, pieniądze znikają mu z rąk i przyczyna się do nieszczęść innych, chyba zmienił los Wataru i Saki na spłacanie długu do końca życia dla Sakuyi. XD
Armageddon to genialny pies(i te jego miny). Kropka.



Claymore #114
Spoiler

Miria przekonała właściwie wszystkie Claymorki w organizacji do swojej sprawy! Poznając naturę błędu jaki popełnili przy podstawach Claymorek, organizacja postanowiła wyeliminować je wszystkie przy użyciu Abyssal Eaters(chyba tak się nazywały? Lata minęły od kiedy było coś o nich wspominane). Sam już nie wiem kto uratował Rakiego, to są Claymorki jeszcze w szkoleniu?
Jeszcze ciekawe, czy wyjęcie tego kolca z niego mogło mieć jakiś wpływ na powstanie u niego youki, Raki mógł się stać częściowo youmą...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh My... Madoka! Trochę się rozpisałem w poprzednim poście, jeszcze coś dopiszę, ciężko tego nie robić gdy anime to naprawdę jest perfekcyjnie złożone.

Spoiler

Dochodzi jeszcze to, że SHAFT musiał ładnie zaplanować puszczenie tych dwóch ostatnich odcinków w Wielki Piątek, dzień męki Chrystusa. Urobuchi genialnie zaplanował to wszystko, toć to anime nie ma właściwie ŻADNYCH dziur w fabule, wszystko da się wytłumaczyć. :)
Jako tako teraz Mahou Shoujo walczą teraz ze złem, nie stając się nim jednocześnie w tym nowym systemie Madoki, jednak nadal są zmuszone do wiecznej walki - poświęcenie Madoki polepszyło stan rzeczy. ;]


Tak oto właśnie mamy nową religię. Jeszcze w niedzielę ogłoszą oplotkowany ostatnio spin-off. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 12:06, Gol_Galad napisał:

> Puella Magi Madoka Magica Ep 11 i 12 Final:

>

Spoiler

Jedyna Homura (homu~homu~) wie o tym i musi ze sobą dźwigać pamięć o Madoce, to, że jej

Dnia 22.04.2011 o 12:06, Gol_Galad napisał:

nie udało się uratować(przynajmniej miała wybaczenie).


Spoiler

Nie tylko wybaczenie, ona sama się z tym pogodziła. Zauważ że pod sam koniec uśmiecha się, wiedząc że po śmierci zdoła się spotkać z Madoką. Zrozumiała że było to najlepsze i jedyne rozwiązanie. Że jej walki nie były całkowicie pozbawione sensu.


Dnia 22.04.2011 o 12:06, Gol_Galad napisał:

Spoiler

Stała się czymś podobnym do Ciel z Tsukihimep(jej istnienie było sprzecznością, nie dało się jej zniszczyć)


Spoiler

Właśnie przypomniałeś mi jak ktoś w tym temacie zarzucał screenami z dziesiątek prób unicestwienia Ciel (przez Kościół bodajże), brrrr :( Jak to zobaczyłem to jakoś odechciało mi się czytać tę mangę...



>
Spoiler

Ładnie to ująłeś, tylko różnica jest taka, iż Homura jest skazana na wieczną walkę albo

Dnia 22.04.2011 o 12:06, Gol_Galad napisał:

śmierć bez nadziei na zmianę tego...
Gabriel w swoim dziele nie stworzył takowego arcy-zła, a Louise nie przeszkadzało nic
w tym, aby sobie pójść na emeryturkę...


Spoiler

Akurat ja bardziej myślałem o losie Shiro - wiedział że w końcu zginie na polu bitwy. Walcząc w niekończących się konfliktach, ratując tak wielu jak tylko mógł. Nie mogąc porzucić swych celów gdyż oznaczałoby to odrzucenie własnej natury. I jednocześnie mając tylko nadzieję że, gdy zginie, zdoła spotkać Saber.


Dnia 22.04.2011 o 12:06, Gol_Galad napisał:

Zgodzę się, iż mamy tutaj jedno z najlepszych anime w ogóle. A to dopiero pierwszy sezon
aktualnego roku! :D
Dochodzi trwający Steins;Gate oraz Fate/zero jeszcze w tym roku. :3

Fate/zero...chyba w końcu się za niego zabiorę ^^ Urobuchi Gen, jak widzę, jest geniuszem do takiego stopnia że za co by się nie wziął, staje się arcydziełem.

Notabene, interpretacje zakończenia Madoki już są (i to, muszę przyznać, całkiem niezłe):
http://imperialx.wordpress.com/2011/04/22/madoka-doesnt-need-a-sequel-to-explain-itself/

A i jeszcze coś, w podzięce dla Shaft i talentu tego studia:

I am the juice of my acid.
SHAFT is my body, and drugs are my blood.
I have created over a thousand seizures.
Unknown to DVD sales.
Nor known to stream of time.
Have withstood food to create many anime.
Yet, those hands will never hold money.
So as I pray, “UNLIMITED SHAFT WORKS”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Puella Magi Madoka Magica Ep 11 i 12 Final

Wszystko co chciałbym napisać o całej serii, koledzy napisali już wcześniej.
Ogólnie jedna z najlepszych serii jakie kiedykolwiek było mi dane obejrzeć, bez namysłu daje 10/10.

Spoiler

Tak na marginesie, od dzisiaj wpływy Haruhismu będą maleć na rzecz nowej "religii" - Madokizmu? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 18:54, PAPISHON napisał:

Spoiler

Tak na marginesie, od dzisiaj wpływy Haruhismu będą maleć na rzecz nowej "religii"
- Madokizmu? ^^



Spoiler

No cóż... Ja jednak zostanę przy Haruhismie, bacznie patrząc na dokonania Madokizmu ;)



Ogólnie co do Madoki, to podzielam zdanie KrisK91. Po prosu geniusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no skoro tak sie tu ostatnio ta madoka podniecacie to postanowilem sie za to zabrac, po pierwszym odcinku wydaje sie ciekawe choc nie przepadam za magical girls.
No i ten sposob rysowania twarzy bochaterek... meh.
zobaczymy co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 19:39, diablolod napisał:

no skoro tak sie tu ostatnio ta madoka podniecacie to postanowilem sie za to zabrac, po pierwszym odcinku wydaje sie ciekawe choc nie przepadam za magical girls.

Heh, heh, heh XD Madoka to nie jest typowy serial o Mahou Shoujo, oj z pewnością nie XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się