Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 23.04.2011 o 19:46, Karharot napisał:

Heh, heh, heh XD Madoka to nie jest typowy serial o Mahou Shoujo, oj z pewnością nie
XD


mam nadzieje :P jak przypomne sobie jak siostra ogladala sailor moona...ciarki przechodza :P
Na szczescie udalo mi sie przekonac ja do obejrzenia czego innego... to teraz siedzi od rana do wieczora i oglada co w rece wpadnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie wiedziony ciekawością, obejrzałem 2 odcinki Madoki i muszę stwierdzić że robi się ciekawie, chociaż nie bardzo przepadam za magical girls, ale tez mnie nie odrzuciło, więc pewnie resztę odcinków z ciekawości obejrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 22:08, Meketh napisał:

Ja narazie wiedziony ciekawością, obejrzałem 2 odcinki Madoki i muszę stwierdzić że
robi się ciekawie, chociaż nie bardzo przepadam za magical girls, ale tez mnie nie odrzuciło,
więc pewnie resztę odcinków z ciekawości obejrzę.


Akurat sie zatrzymales przed tym najbardziej przelomowym :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2011 o 22:14, Buhahahahaha napisał:

Akurat sie zatrzymales przed tym najbardziej przelomowym :>


Skoro tak chwalisz, to może jeszcze dzisiaj ten jeden odcinek obejrzę.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 22:08, Meketh napisał:

Ja narazie wiedziony ciekawością, obejrzałem 2 odcinki Madoki i muszę stwierdzić że
robi się ciekawie, chociaż nie bardzo przepadam za magical girls, ale tez mnie nie odrzuciło,
więc pewnie resztę odcinków z ciekawości obejrzę.


true...wlasnie jestem po trzecim ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2011 o 22:14, Buhahahahaha napisał:

Akurat sie zatrzymales przed tym najbardziej przelomowym :>


Nieprawda! Najbardziej przełomowy jest 10. A najbardziej badassowy 11

Spoiler

(unlimited artillery works :D)

i 12. Ta seria z odcinka na odcinek zresztą przekracza granice badassowości by po 12 zapoczątkować nową religię przewyższającą haruhizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, 3 jest przełomowy pod tym względem

Spoiler

że wylewa kubeł zimnej wody na głowy tych wszystkich którzy sądzili że Madoka to kolejny typowy serial o mahou shoujo. Potem to są już jedynie potwierdzenia że "Nie, naprawdę nie powinieneś puszczać Madoki swojej 8 letniej córeczce/siostrzyczce/whatever i zostawiać ją samą w domu" XD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaaa... jestem po czwartym i mam jakies dziwne wrazenie ze to wszystko bedzie epickie...bardzo epickie :)


@Ziptofaf
ciiiiicho! wiesz jak trudno jest sie powtrzymac przed przeczytaniem tekstu ktory jest w spoilerze?!
musze zbierac cala swoje wole zeby tylko nie zaznaczyc tego kawalku textu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 02:10, Karharot napisał:

Cóż, 3 jest przełomowy pod tym względem

Spoiler

że wylewa kubeł zimnej wody na głowy tych
wszystkich którzy sądzili że Madoka to kolejny typowy serial o mahou shoujo. Potem to
są już jedynie potwierdzenia że "Nie, naprawdę nie powinieneś puszczać Madoki swojej
8 letniej córeczce/siostrzyczce/whatever i zostawiać ją samą w domu" XD ;)



Spoiler

Bądźmy szczerzy - czy był ktokolwiek kto posądzałby Urobuchiego Gena o typową serię? :D Choć nie powiem, jak zobaczyłem tego komiksowego robala i to co zrobił to mnie zagięło całkowicie. Chociaż z 2 minuty wcześniej to już było pewne, wystarczyło spojrzeć na zachowanie Mami...w anime to się ZAWSZE tak kończy ;( Inna sprawa że równie duży WTF zaliczyłem gdy dowiedziałem się co się dzieje z soul gemami i ciałami ich posiadaczy oraz gdy wytłumaczono czym są wiedźmy oraz gdy poznaliśmy historię Homury oraz gdy....długo by wymieniać, ta seria z każdym odcinkiem jest coraz bardziej pokręcona! :P



@ diablolod
Staram się unikać robienia jakichś gigaspoilerów (takie oznaczam jeszcze dodatkową zakładką GIGASPOILERY) :)
Choć nie powiem, jak pomyślę że ty dopiero to oglądasz i najlepsze masz przed sobą....a ja już wszystko widziałem i wiem że drugiej takiej serii już nie będzie nigdy. I fucking want to travel back in time and unsee it XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2011 o 02:26, ziptofaf napisał:

@ diablolod
Staram się unikać robienia jakichś gigaspoilerów (takie oznaczam jeszcze dodatkową zakładką
GIGASPOILERY) :)
Choć nie powiem, jak pomyślę że ty dopiero to oglądasz i najlepsze masz przed sobą....a
ja już wszystko widziałem i wiem że drugiej takiej serii już nie będzie nigdy. I fucking
want to travel back in time and unsee it XD


tja tja... oczywiscie przeczytalem tren spoiler ktory dales nad ta wypowiedzia xD
teraz to juz mnie szlag trafia... wracam do ogladania :D
<wlacza piaty odcinek> :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Przecie SHAFT chciał z Urobuchim ukryć jego nazwisko aby zrobić totalne zaskoczenie dla osób, które by jednak spróbowały Madoki. Wydało się za wcześnie i dlatego też powstało spore zainteresowanie tym anime(uwielbiamy go również za inne produkcje), ludzie pisali, że on jest powodem do oglądania. Toć wygląd postaci jest całkiem odpychający, ale jakoś w animacji dobrze się wybija na ładny styl. :)



By the way, nowy rozdział In Flight od jakichś 2h(trzeba przerwać czytanie, rezurekcja...)~! Trochę krótszy niż zazwyczaj, ale za parę dni będzie następny. :D

Wesołego Jajka wszystkim życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 02:26, ziptofaf napisał:

Spoiler

Bądźmy szczerzy - czy był ktokolwiek kto posądzałby Urobuchiego Gena o typową serię? :D


Spoiler

Wiele osób przy sprawdzaniu kto jest odpowiedzialny za dane anime ogranicza się jedynie do nazwy studia (a czasem nie robi i tego) więc to nazwisko nie powiedziałoby im nic (mi też zresztą nie gdybym nie kojarzył że to ten gość który napisał Fate/zero stwierdzając przy tym że podoba mu się możliwość napisania źle kończącej się historii bo całość ma pozytywne <riiiight> zakończenie w F/SN ;)

Dnia 24.04.2011 o 02:26, ziptofaf napisał:

Spoiler

Inna sprawa że równie duży WTF zaliczyłem gdy dowiedziałem się co się dzieje z soul gemami i ciałami ich posiadaczy oraz gdy wytłumaczono czym są wiedźmy oraz gdy poznaliśmy historię Homury oraz gdy....długo by wymieniać, ta seria z każdym odcinkiem jest coraz bardziej pokręcona! :P


Spoiler

Akurat ujawnienie że Wiedźmy są "końcowym stadium" mahou shoujo nie zaskoczyło mnie zbytnio ale cała reszta... Holy shit, Madoka to prawdziwy mind rape dla kogoś kto zabrał się za nią nastawiając się że będzie to coś dla dzieci czy młodzieży ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 05:42, Gol_Galad napisał:

By the way, nowy rozdział In Flight od jakichś 2h

Dzięki za info :)

Dnia 24.04.2011 o 05:42, Gol_Galad napisał:

Trochę krótszy niż zazwyczaj, ale za parę dni będzie następny. :D

Ech, a już autor nas zaczął rozpuszczać zaczynając wracać do superchapterów z THoS... No nic, jeśli następny będzie szybko to jakoś autorowi wybaczę że ten jest krótszy ;P

Dnia 24.04.2011 o 05:42, Gol_Galad napisał:

Wesołego Jajka wszystkim życzę!

Nawzajem XD
http://img98.imageshack.us/img98/5885/eastereggv.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ao no Exorcist Ep 02

Wohoo, ta seria ma potencjał jak diabli! :D Dopiero drugi odcinek a już jest epicko. Zapowiada się naprawdę dobry shounen ;)

Spoiler

Walka ze sługusami szatana wykonana naprawdę niesamowicie, to "zepsucie" tworzące się wokół demonów i moce egzorcystów jak żywo przypominały mi D.Gray-mana...tylko wykonanego 10x lepiej. Za to nie wiem co w końcówce robił kuzyn demona z C: The Money of Soul and Possibility (tylko ja odniosłem wrażenie że są podobni? :D) No i czemu w ogóle Mephistopheles ma zarządzać egzorcystami? XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ao no Exorcist Ep 02

Dnia 24.04.2011 o 19:27, ziptofaf napisał:


Wohoo, ta seria ma potencjał jak diabli! :D Dopiero drugi odcinek a już jest epicko.
Zapowiada się naprawdę dobry shounen ;)

Manga nawet dobra, ale nic więcej poza jak na razie niezłą historią i klimatem bardziej realnych egzorcyzmów(chociaż NIC dla mnie nie będzie w stanie przebić tego co się działo w Mononoke). Da się zrobić z tego 24-26 odcinkową serię(jest pewno wydarzenie, które może akurat epicko zakończyć pierwszą jak na razie serię), do czego chyba zmierzają twórcy rozciągając jak na razie na początek jeden chapter na dwa odcinki. Na razie jest bardzo dobrze, adaptacja nawet lepsza niż oryginalny materiał(i aby tak postawili na mroczny klimacik, bo jeszcze wyskoczą z moe już w następnym odcinku). ^^

Dnia 24.04.2011 o 19:27, ziptofaf napisał:

Spoiler

Walka ze sługusami szatana wykonana naprawdę niesamowicie, to "zepsucie" tworzące
się wokół demonów i moce egzorcystów jak żywo przypominały mi D.Gray-mana...tylko wykonanego
10x lepiej. Za to nie wiem co w końcówce robił kuzyn demona z C: The Money of Soul and
Possibility (tylko ja odniosłem wrażenie że są podobni? :D) No i czemu w ogóle Mephistopheles
ma zarządzać egzorcystami? XD


Spoiler

Powiem, iż całkiem interesująco rozwiązany będzie ten wątek z Mefisto i tym dlaczego ktoś o takim imieniu przewodzi jednym z oddziałów(tutaj kościół to ogólnoświatowa organizacja). Moce i zasady znacznie się różnią niż to co w D.Gray-Manie, za to nadają ciekawego klimatu(m.in podział na klasy, nacisk na współpracę drużynową różnych egzorcystów). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 19:27, ziptofaf napisał:

Ao no Exorcist Ep 02

Wohoo, ta seria ma potencjał jak diabli! :D Dopiero drugi odcinek a już jest epicko.
Zapowiada się naprawdę dobry shounen ;)

Szkoda że na razie to 10% fabuły z mangi i 90% fillerów. Jak nie skończą z tym sztucznym wydłużaniem odcinków to będziemy mieli drugie Dance in the Vampire Bund...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście, że ja oceniam anime, tylko po tym co widziałem w anime, a nie, jak jest powiązane z mangą. ( Mangi na ekranie są bee - wyjątek Gin no Saji )

P.S. Właśnie wystartowała runda zasadnicza w International Saimoe League.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 21:37, Piotrbov napisał:

Całe szczęście, że ja oceniam anime, tylko po tym co widziałem w anime, a nie, jak jest
powiązane z mangą. ( Mangi na ekranie są bee - wyjątek Gin no Saji )

P.S. Właśnie wystartowała runda zasadnicza w International Saimoe League.

To w takim razie dużo mang musiałeś przeczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2011 o 22:37, Pablo_Querte napisał:

To w takim razie dużo mang musiałeś przeczytać.


I tu się mylisz ;) Przeczytałem tego niewiele. A skąd twoje przypuszczenie, że wiele mang przeczytałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 24.04.2011 o 02:26, ziptofaf napisał:

Choć nie powiem, jak pomyślę że ty dopiero to oglądasz i najlepsze masz przed sobą....a
ja już wszystko widziałem i wiem że drugiej takiej serii już nie będzie nigdy. I fucking
want to travel back in time and unsee it XD


No i juz nie masz czego zazdroscic. Wlasnie obejrzalem calosc. No i musze powiedziec ze najbardziej przelomowy jest 10 odcinek. Ostatnie trzy sa poprostu ... nawet niewiem jak to opisac ...

Epic anime is epic... tyle ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się