Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 21.03.2012 o 21:57, Meketh napisał:

Ja tylko cytowałem tekst z innej strony, sam wytrzymałem chyba do trzeciego dejavu, potem
miałem już dosyć powtórek.


A ja żartuję z tym majstersztykiem ^^ Oglądanie tego byłą męczarnią... Po obejrzeniu 4 odcinka zastanawialiśmy się z kolegami czy już jesteśmy pijani (pomimo, że do tego momentu jeszcze ani kropelki nie wypiliśmy) i przez przypadek w kółko to samo puszczamy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Endless Eight? Jakoś przetrzymałem wszystkie odcinki, ale nigdy więcej. Z tym, że oglądałem serię na bieżąco gdy ukazywało się kolejne odcinki, więc tygodniowe przerwy łagodziły efekt.
Zmarnowana koncepcja pętli czasu. Gdyby tak każdy odcinek przedstawiał zupełnie inną wersję wydarzeń to by było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2012 o 22:01, Alamut napisał:

A ja żartuję z tym majstersztykiem ^^ Oglądanie tego byłą męczarnią... Po obejrzeniu
4 odcinka zastanawialiśmy się z kolegami czy już jesteśmy pijani (pomimo, że do tego
momentu jeszcze ani kropelki nie wypiliśmy) i przez przypadek w kółko to samo puszczamy
xD

Ja oglądając Endless Eight miałem wrażenie że to autorzy coś brali albo pili. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 22:04, Arcling napisał:

Endless Eight? Jakoś przetrzymałem wszystkie odcinki, ale nigdy więcej. Z tym, że oglądałem
serię na bieżąco gdy ukazywało się kolejne odcinki, więc tygodniowe przerwy łagodziły
efekt.

Bogowie... gdybym musiał czekać tydzień na ten sam odcinek, i tak przez 2 miesiące, to bym się jeszcze bardziej wkurzył xD

Dnia 21.03.2012 o 22:04, Arcling napisał:

Zmarnowana koncepcja pętli czasu. Gdyby tak każdy odcinek przedstawiał zupełnie inną
wersję wydarzeń to by było dobrze.

A no, najwyraźniej Haruhi nie jest fana historii z paradoksami czasowymi, a Nagato ma zbyt niską inicjatywę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 22:07, Meketh napisał:

Ja oglądając Endless Eight miałem wrażenie że to autorzy coś brali albo pili. :)

Nieźle publikę ztrolowali, co koniec końców odbiło im się na sprzedaży DVD i anulowaniu 3 sezonu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja byłem naiwny i obejrzałem wszystkie odcinki EE? T.T

Cieszmy się, że nie zaprezentowano wszystkich zapętleń, które miały miejsce (wtedy połowa millenium z Haruhi jak się patrzy!). Powiem Wam, że dla jednego było warto - Nagato w jednej z pętli nosi dwuczęściowy kostium kąpielowy :>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 22:35, Hubi_Koshi napisał:

Mhm jeśli o Endless Eight chodzi to...


Bogowie... Przeze mnie zaczął tworzyć mema... Skoro o memach mowa to kocham za nie Bakemnonogatari (między innymi) xD

20120321223744

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 22:37, Alamut napisał:

Bogowie... Przeze mnie zaczął tworzyć mema... Skoro o memach mowa to kocham za nie Bakemnonogatari
(między innymi) xD

Tworzyć? Za leniwy na to jestem! Przez google wyszperałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2012 o 22:37, Alamut napisał:

Bogowie... Przeze mnie zaczął tworzyć mema... Skoro o memach mowa to kocham za nie Bakemnonogatari
(między innymi) xD


Reaction guys, haha, jak oglądałem to nawet nie zauważyłem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 22:30, Hellmut napisał:

Czy tylko ja byłem naiwny i obejrzałem wszystkie odcinki EE? T.T

Cóż, myślę, że takich osób jest mnóstwo (biorąc pod uwagę popularność Haruhi). Mam szacunek dla twórców tego anime, z uwagi na fakt, iż nie boją się reakcji fanów, na ich wizję przedstawienia tego wątku. Oczywiście, mógł być krótszy i mniej męczący, ale chyba nie o to tutaj chodziło. Widz miał poczuć się jak bohaterowie, którzy przeżywali coraz bardziej tą pętlę czasową. Warto zauważyć, że nie korzystano tutaj (jak tak to tylko czasami) z powtórzeń animacji, pomimo stwierdzeń wielu osób, iż przez 8 tygodni oglądaliśmy to samo. No i czemu 8? Jeżeli ktoś oglądał 2 sezon na bieżąco to zauważył jaką zgodność miał z ówczesnym kalendarzem. Taki mały smaczek, ale jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach (tak samo postąpiono w przypadku filmu kinowego -> Data premiery w kinach, data premiery dvd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 22:35, Hubi_Koshi napisał:

Mhm jeśli o Endless Eight chodzi to...

I o to chodzi, bo twardym trzeba być! ;]

Tak, ja też obejrzałem wszystkie 8... >_< Nie było takie złe i zgadzam się z tym, co napisał Sand_Wraith.

Już ci to chyba kiedyś mówiłem, ale drugą serię Haruhi warto obejrzeć choćby po to, by móc się w pełni cieszyć genialną kinówką. Ah, i pamiętaj, jedna z ważniejszych zalet filmu to dużo Nagato :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czasem zdarzy mi się posłodzić herbatę 8 łyżek cukru, ale to rzadko...jednak Clannad to jest jakbym wsypał do szklanki całe opakowanie cukru !!!! ^_- Nie żeby to było jakieś złe anime, ale słodkości przesycone słodkościami to troche zbyt wiele dla mnie-bynajmniej po pierwszym epie.
Teraz mam dylemat bo przypadkiem oglądnąłem sobie toradora i jakoś tak powiedzmy co nieco mnie zaciekawiło,3 ep aktualnie i tak myślę czy nie odpuścić clannada chwilowo.Chyba, że toradora w dalszych epach to też całe opakowanie cukru!!!
Domyślam się, że jakieś wątki dramatu w obu przypadkach będą, ale ogólna otoczka to cukierki i czekolada, a wszyscy wiedzą co sie dzieje jeśli jest tego nadmiar. Póki co w toradora jest tego nieco mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A więc tak:

Toradora do samego końca trzyma w napięciu. To genialna komedia, jednak pełna mnóstwa poważnych motywów. Moim zdaniem jedna z nielicznych serii która zasługuje na 10/10.

Clannad z kolei ma 2 serie - pierwsza to komedia, druga to dramat. W sumie i w pierwszej nie brakuje poważniejszych scen ale w gruncie rzeczy ona może być uważana za nieco "cukierkową" jak to ująłeś.

Choć nie wiem co ty masz do cukierków i czekolady - obejrzyj sobie Strawberry Panic i wtedy zrozumiesz co oznacza cukierkowatość xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2012 o 14:02, Karharot napisał:

Z obecnie emitowanych Another i Mirai Nikki, z poprzedniego i następnego sezonu przede
wszystkim Fate/Zero.

Uuuu, Fate/Zero muszę sobie sprawdzić :)

Dnia 15.03.2012 o 14:02, Karharot napisał:

BTW - nie przesadzasz z tym zakuwanie że od 6miesięcy ledwie dajesz znaki życia? ;)

Anfortunately - nie :( Mam bardzo dużo książek do czytaia no i samej nauki języków.

@Lex
Stary, 3G ;) Wymeniony za nokię i pierwszego DSa :D
Toradora na BR ?! Wiadomo, wolałbym drugi sezon, ale z przyjemnością obejrzę to w tak dobrej jakości.

@UP
Lub K-ON 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 02:40, ziptofaf napisał:

/.../

Rety, rety chyba jednak jestem trochę dziwny:D
Do cukierków nic nie mam, ale czekolady całej taliczki już nie zjem,nie te lata :p
Ogólnie to moja sytuacja z tymi anime toczy się dziwnie bo własnie obejrzałem 2 ep clannada i się zdziwiłem, bo okazuję się, że nie musi być wcale tak cukierkowo i może się jeszcze wkręce, jednak problem tkwi w tym, że toradora tez już wystarczająco mnie zaciekawiło.
To się staję problematyczne, pierwszy raz oglądam dwie seriie w tym samm czasie na przemian!:o Wszystko zaczyna mi się mylić i nie wiem z czego zrezygnować bo obawiam się, że jak zrezygnuje z któregos z nich to już za szybko nie wrócę, tak jak miało to miejsce z claymorem...całkowicie bez sensu to rozegrałem.
Twoje skróty opisowe obu serii przemawiają za tym bym jednak ukończył toradora.

BTW.
Kiedy wraca Fate Zero? Troche mi już brakuję tych powazniejszych i cięższych klimatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 19:08, Kosmitus napisał:

Pierwszy raz zobaczyłem to chyba w opisie Hubiego na GG, więc może trzeba jego spytać? ;)

Ano, to motto popełnił wielki filozof początku XXI wieku niejaki H. Koshi, oto link do tekstu źródłowego ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=16201
XD

Dnia 21.03.2012 o 19:08, Kosmitus napisał:

Ale może dobre będzie: "Sleep is something that others need"? XD

Dobre :) I nawet można spróbować wcielić to w praktykę XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:54, Hubi_Koshi napisał:

Lubię Nagato, Haruhi to dla mnie irytująca, wredna, rozpuszczona bachorzyca, im jej mniej tym lepiej!

Podpisuję się pod obydwoma stwierdzeniami wszystkimi 4 łapami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 21:40, Alamut napisał:

/vut/
My life and sanity, where did you go?! T-T

Po co chcesz to wiedzieć? Żeby je odnaleźć i dobić? XD

Dnia 21.03.2012 o 21:40, Alamut napisał:

> Z popularną tradycją trudno zerwać.
Teraz to by było dla Yuno, ale co czciliśmy w ten sposób pierwotnie? Haruhi?

Haruhi, Lord of Nightmares, Witsuarunemitea, Oyashiro-sama, Idea of Evil, Madoka... Jesteśmy politeistami więc imię wzywane podczas rytuału zawsze miało drugorzędne znaczenie XD

Dnia 21.03.2012 o 21:40, Alamut napisał:

Idąc na logikę D&D to czy Yuno nie powinno czcić się poprzez zostanie czyimś creepy stalkerem?

Stalkowanie Yuno wchodzi w grę? XD

Dnia 21.03.2012 o 21:40, Alamut napisał:

Co nie palisz się na Zetmana? Genialna manga, pełna dekonstrukcji mitów o superbohaterach.
Poczytaj, powinno Ci się spodobać ;]

Trochę już czytałem ale średnio mi podeszła. Nie zdecydowałem jeszcze czy kiedyś do niej wrócę czy na zawsze pozostanie w ciemnych zakamarkach mojego dysku.

Dnia 21.03.2012 o 21:40, Alamut napisał:

A no, najwyraźniej Haruhi nie jest fana historii z paradoksami czasowymi, a Nagato ma zbyt niską inicjatywę ;]

Nagato milcząco przetrzymała 15532 takich powtórek przez 595 lat non-stop. I kto tu jest prawdziwym hardkorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się