Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2014 o 11:24, SiDi napisał:

Niestety w pewnym momencie większość nowych serii wygląda strasznie podobnie. Nihil novi.


Ta haremówka wersja 4537 C36, shonen taki, shoujo siakie, jakaś kaszanka lub średniak, który nagle ma cult following, a na dodatek wszystko wygląda zawsze jakby było robione przez Japończyków i jeszcze ta dziwaczna gadka... Gdzie się podziały stare dobre czasy 4kids?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co ten sarkazm, nie wiem. Ale tak, w większości nowe sezony tak wyglądają. Rzadko pojawi się perełka w postaci Kill a Kill, Steins Gate czy Bakemonogatari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2014 o 16:54, SiDi napisał:

Po co ten sarkazm, nie wiem. Ale tak, w większości nowe sezony tak wyglądają. Rzadko
pojawi się perełka w postaci Kill a Kill, Steins Gate czy Bakemonogatari.

No z tym Kill la Kill to pojechałeś xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

One Piece 744
Jednym słowem

Spoiler

SABO




Spoiler


1.Donflamingo chce ujawnić swojego asa w rękawie.
2.Law X Luffy xD.
3 Captain Usopp xD coś czuję, że dostanie wysoką nagrodę. Może nawet wyższą niż Zorro xD W każdym razie formalnie jeszcze nie miał nagrody za swoją głowę nie licząć Sogekinga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2014 o 22:42, SiDi napisał:

A mnie się to Mahouka Koukou no Rettousei bardzo podoba. Bohater na pewno lepszy niż
w 99% innych anime.

Oj, rozkręci się, rozkręci... Szczególnie Nine Schools Competition Arc jest wyśmienity (drugi arc, tomy 3-4).

Ogólnie polecałbym przeczytać LN (13 tom wychodzi na dniach), bo z tego co widzę, to już w pierwszym odcinku wycięli parę dość ważnych (budowanie relacji między główną obsadą oraz kontrast między uczniami 1 a 2 kursu) scen.

Cóż, chciałoby się napisać coś więcej, ale lepiej nie będę spoilerował ludziom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no game - no life

Narazie zapowiada się na coś całkiem dobrego. Fajna animacja i ładne kolorki, ciekawie wykreowany świat. Może być nieźle, byle tego dalej nie spartolili. Growe klimaty w anime ostatnio stały się dość popularne, ale może nie będzie powtórki z SaO.

Ostatnia scena przed openingkiem w pierwszym epie

Spoiler

główny bohater odfajkowuje jakieś questy na swoim urządzeniu, czy mi się tylko wydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2014 o 20:03, PAPISHON napisał:

no game - no life


Strasznie Sword Art Online przypomina. Tylko mam wrażenie, że tutaj ludzie chętnie weszli do tego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Game No Life

Jako człowiek, który z SAO widział tylko recapa na posylwestrowym kacu, stwierdzam, że bardzo mi się podoba. I main character nie jest dupą wołową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2014 o 20:13, SiDi napisał:

Strasznie Sword Art Online przypomina. Tylko mam wrażenie, że tutaj ludzie chętnie weszli
do tego świata.


Byle nie spartaczyli jak SaO. Nie lubię zbytnio tamtego tytułu, no life - no games mi się osobiście maluje na ten czas w jasnych barwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2014 o 20:21, Dared00 napisał:

No Game No Life

Jako człowiek, który z SAO widział tylko recapa na posylwestrowym kacu, stwierdzam, że
bardzo mi się podoba. I main character nie jest dupą wołową.

Znowu Kirito, jakąś mega ofiarą losu nie był.....
Proszę pilnować słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2014 o 20:03, PAPISHON napisał:

Ostatnia scena przed openingkiem w pierwszym epie

Spoiler

główny bohater odfajkowuje jakieś
questy na swoim urządzeniu, czy mi się tylko wydaje?


Spoiler

Tak. To jego lista "do zrobienia". Jak można się domyślić, po znalezieniu noclegu następny cel będzie trochę ambitniejszy - ot, zostać królem. A im dalej, tym lepiej...



Tutaj, tak samo jak przy Mahouka, polecam przeczytać nowelę. Niestety przetłumaczone na angielski są tylko dwa tomy, ale jako że wychodzi anime, to może znajdzie się więcej tłumaczy.
Zresztą, jeżeli w następnych odcinkach będą się również tak blisko trzymać LN, to nie widzi mi się, aby zaadoptowali więcej niż 3 tomy, biorąc pod uwagę, że pierwszy odcinek obejmuje jedynie prolog i połowę pierwszego rozdziału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam kilka osób w temacie miała styczność ze Sword Art Online, nie tylko w wersji anime, ale również z pierwowzorem. Z racji, że (mniej lub bardziej niestety) wiem jakiej jakości fabularnej był produkt animowany muszę zapytać, czy to pod linkiem:

http://re-jinx.me/2012/07/23/glop-seven-liters-of-science/

IS THIS SERIOUSLY TRUE?! O_O

Pytam, ponieważ po anime jestem skory uwierzyć w wiele negatywnych rzeczy nt. SAO, ale to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 02:31, ziptofaf napisał:

Nope, to jest fanfic. Autor rzeczywiście go czytał i przyznał że jest to całkiem niezłe
ale nie jest to jego dzieło.

No z taką wersją to się jeszcze nie spotkałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 08:36, Pablo_Querte napisał:

No z taką wersją to się jeszcze nie spotkałem.


Jestem przekonany że gdzieś czytałem właśnie takie wyjaśnienie po japońsku. Na pewno nie jest to oficjalna część noweli. Ot, po prostu fanfic w którym rzeczywiście mógł brać udział/spodobał się autorowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się