Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Bereserk 334

Dnia 13.04.2014 o 15:11, Pawciu45 napisał:

Czyli rozumiem, że ten chapter mogę sobie odpuścić i poczekać sobie jeszcze.... dłużej.

Gdyby te chaptery wychodziły regularnie raz na miesiąc to ten nie byłby jakoś specjalnie tragiczny - ot przeprowadza postacie z poprzedniego chaptera przez konieczne przyziemne kroki zanim będą mogły zrobić coś co ruszy fabułę do przodu. Niestety przy tempie w jakim te chapki wychodzą takie "życie codzienne" prowadzi nas do nikąd bo albo my, albo Miura kopniemy w kalendarz na długo zanim Berserk dokądkolwiek dojdzie.

Dnia 13.04.2014 o 15:11, Pawciu45 napisał:

Miura ma chyba za dobrze i mu się robić nie chce. Poczekamy aż skończy tę Gigantomakhia''ę, jak po tym nic nie ruszy do przodu, to rzucam tę mangę.

Gigantomakhia już się skończyła (inaczej nie dostalibyśmy tego chaptera)...

@ Pablo_Querte

Dnia 13.04.2014 o 15:11, Pawciu45 napisał:

Czy ja wiem? Wygląda na to, że w następnym coś zacznie sie dziać. Przynajmniej juz nie jesteśmy na statku.

Co byłoby wspaniałe gdyby wynikało z tego że statek wreszcie dopłynął gdzie miał a nie z tego że tymczasowo przenieśliśmy się gdzie indziej aby się dowiedzieć co w międzyczasie wydarzyło się poza (wciąż dzielnie zmierzającym do celu) statkiem :/

A tak w ogóle, po paru latach grupa tłumacząca Berserka w końcu zdjęła poprzednią przestarzałą ankietę (tą w której złośliwie żartowali że Berserk do Elfhelmu dotrze nie prędzej niż w 2013 roku) i zastąpili ją nową:

How long ''til Elfhelm?

1. After heatdeath of the universe
2. Never
3. Elfhelm is a lie


Gorąco im życzę aby nie okazało się że znowu myśleli zbyt pozytywnie i żeby nie przyszedł czas kiedy wszystkie trzy wybory się przeterminują i ankietę znowu trza będzie zmieniać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2014 o 02:53, Karharot napisał:

Gdyby te chaptery wychodziły regularnie raz na miesiąc to [...], albo Miura
kopniemy w kalendarz na długo zanim Berserk dokądkolwiek dojdzie.

Berserk przypomina trochę aktualnie pod względem prowadzenia fabuły jakiegoś tasiemcowego shounena i przed pogrążeniem ratuje go tylko jakość wcześniejszych chapterów.

Dnia 14.04.2014 o 02:53, Karharot napisał:

Gigantomakhia już się skończyła (inaczej nie dostalibyśmy tego chaptera)...


Aha. Chyba żyłem w jakiejś jaskini i mam stare info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bereserk 334

Dnia 14.04.2014 o 02:53, Karharot napisał:

takie "życie codzienne" prowadzi nas do nikąd bo albo my, albo Miura
kopniemy w kalendarz na długo zanim Berserk dokądkolwiek dojdzie.

W takich momentach zastanawiam się czy przypadkiem nie należałoby zrewidować poglądu, że to właśnie Miura, a nie Tite Kubo (autor Bleacha) jest największym trollem w przemyśle mangowym...

Dnia 14.04.2014 o 02:53, Karharot napisał:

Gigantomakhia już się skończyła (inaczej nie dostalibyśmy tego chaptera)...

Skoro o mowa o Gigantomakhii - warte zachodu czytelnika, a poprzez to dodatkowej obsówki dla Berserka ?

Dnia 14.04.2014 o 02:53, Karharot napisał:

Co byłoby wspaniałe gdyby wynikało z tego że statek wreszcie dopłynął gdzie miał a nie
z tego że tymczasowo przenieśliśmy się gdzie indziej aby się dowiedzieć co w międzyczasie
wydarzyło się poza (wciąż dzielnie zmierzającym do celu) statkiem :/

Skończy się pewnie i tak na tym, że za dwadzieścia chapterów monologu Griffitha i jakiegoś nightmare fuel dziejącego się za kulisami Falconii wrócimy na kolejną pięciolatkę na pokład tej przeklętej łajby...

Dnia 14.04.2014 o 02:53, Karharot napisał:

A tak w ogóle(...):
How long ''til Elfhelm?
1. After heatdeath of the universe
2. Never
3. Elfhelm is a lie

Obstawiam odpowiedź nr 3!
Moja teoria: to Puck jest "królem", bo tak mu się ubzdurało, a głupi ludzie podchwycili jego kłamstwa. Może Gutts wreszcie go udusi w takiej sytuacji...

Dnia 14.04.2014 o 02:53, Karharot napisał:

Gorąco im życzę aby nie okazało się że znowu myśleli zbyt pozytywnie i żeby nie przyszedł
czas kiedy wszystkie trzy wybory się przeterminują i ankietę znowu trza będzie zmieniać...

Biorąc pod uwagę odpowiedzi 1 i 2, zakładasz, że będziemy bawić się w czekanie na finał tej serii również w zaświatach? Który krąg piekła poszedł z duchem czasu? O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bereserk 334

Dnia 14.04.2014 o 17:15, Alamut napisał:

Skoro o mowa o Gigantomakhii - warte zachodu czytelnika, a poprzez to dodatkowej obsówki dla Berserka ?

Przeczytałem tylko pierwszy chapter i niespecjalnie mnie to wciągnęło, tragiczne to to może nie jest ale imo w żaden sposób nie uzasadnia jeszcze większych opóźnień w Berserku (osobiście wolałbym zamiast 7 chapterów Gigantomakhii dostać choćby 1 więcej Berserka).

Dnia 14.04.2014 o 17:15, Alamut napisał:

Skończy się pewnie i tak na tym, że za dwadzieścia chapterów monologu Griffitha i jakiegoś nightmare fuel dziejącego się za kulisami Falconii wrócimy na kolejną pięciolatkę na pokład tej przeklętej łajby...

Albo jesteś niepoprawnym optymistą albo zapomniałeś że w międzyczasie możemy się jeszcze załapać na kolejne flashbacki...

Dnia 14.04.2014 o 17:15, Alamut napisał:

Moja teoria: to Puck jest "królem", bo tak mu się ubzdurało, a głupi ludzie podchwycili jego kłamstwa. Może Gutts wreszcie go udusi w takiej sytuacji...

Spoiler

Królem najprawdopodobniej jest ten dzieciak którego drużyna spotyka podczas pełni księżyca odkąd zbliżyli się do morza. Więc ten cholerny Elfhelm najprawdopodobniej jednak istnieje. Oczywiście jeśli to jest prawda to osobę której szukali spotkali już, czekaj... 96 chapterów i 9 lat temu? :/

Dnia 14.04.2014 o 17:15, Alamut napisał:

Biorąc pod uwagę odpowiedzi 1 i 2, zakładasz, że będziemy bawić się w czekanie na finał tej serii również w zaświatach? Który krąg piekła poszedł z duchem czasu? O_O

Nie wiem czy my będziemy na to czekać ale patrząc na podejście Miury do czasu on wciąż planuje to wtedy wypuszczać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 04:13, Karharot napisał:

Bereserk 334

Spoiler

Królem najprawdopodobniej jest ten dzieciak którego drużyna spotyka podczas pełni
księżyca odkąd zbliżyli się do morza. Więc ten cholerny Elfhelm najprawdopodobniej jednak
istnieje. Oczywiście jeśli to jest prawda to osobę której szukali spotkali już, czekaj...
96 chapterów i 9 lat temu? :/


Spoiler

Mówisz o dziecku Caski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 18:36, FratelloAgito napisał:

Jest pierwsza rozpiska na lato jakby co.


SAO 2 i Kuroshitsuji 2, ale hejtu będzie.

Jakoś nic specjalnego poza Zankyou no Terror, Tokyo Ghoul i drugim sezonem Hamatory (której bym nie oglądał, gdyby nie chamski cliffhanger na koniec).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 18:47, NeroNarmeril napisał:

Jakoś nic specjalnego poza Zankyou no Terror, Tokyo Ghoul i drugim sezonem Hamatory (której
bym nie oglądał, gdyby nie chamski cliffhanger na koniec).

Space Dandy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 19:07, NeroNarmeril napisał:

Nie oglądałem 1 sezonu. :P

HERETIC! Bring the Comfy Chair!

A tak na serio to seria zdecydowanie warta obejrzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bereserk 334

Dnia 15.04.2014 o 04:13, Karharot napisał:

Albo jesteś niepoprawnym optymistą albo zapomniałeś że w międzyczasie możemy się jeszcze
załapać na kolejne flashbacki...

O bogowie... Szczegółowa retrospekcja jak Ricket dołączył do Band of the Hawk O_O

Dnia 15.04.2014 o 04:13, Karharot napisał:

Spoiler

Królem najprawdopodobniej jest ten dzieciak którego drużyna spotyka podczas pełni
księżyca odkąd zbliżyli się do morza. Więc ten cholerny Elfhelm najprawdopodobniej jednak
istnieje. Oczywiście jeśli to jest prawda to osobę której szukali spotkali już, czekaj...
96 chapterów i 9 lat temu? :/


Spoiler

A dzieciak nie jest czasem dzieckiem Kaski i Gutts po egzorcyzmach? Chodzi mi o to, że zbrukane demoniczną esencją ciało dało początek Griffithowi 3.0, a reszta uformowała się w coś co żyje między światami podobnie jak ci co noszą znamię ofiary apostoła?


Dnia 15.04.2014 o 04:13, Karharot napisał:

Nie wiem czy my będziemy na to czekać ale patrząc na podejście Miury do czasu on wciąż
planuje to wtedy wypuszczać :/

An eternity of trolling, great... Nie lepiej poczekać aż kopnie w kalendarz, sięgnąć po Necronomicon i wskrzesić go jako intensywnie rysującego mangę zombi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jestem po obejrzeniu Toradora! moje odczucia są trochę mieszane:

Spoiler

albowiem za sprawą ostatniego odcinka. Jak dla mnie mogłoby to się zakończyć na tym że Taiga wyjechała już bez pokazywania jej powrotu w scenie na koniec. ewentualnie całkowicie wyciąć ostatni odcinek a historia i tak byłaby kompletna


i jescze
Spoiler

czy w każdej serii od tego autora jest coś takiego że bohater musi wybrać między 2? czy to taki standard?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 18:47, NeroNarmeril napisał:

Jakoś nic specjalnego poza Zankyou no Terror, Tokyo Ghoul i drugim sezonem Hamatory (której
bym nie oglądał, gdyby nie chamski cliffhanger na koniec).


Pomijając fakt, że popieram okrzyk ludu o SPACE DANDY 2!!! to jeszcze to ALDNOAH.ZERO od rzeźnika może okazać się ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 21:25, kindziukxxx napisał:

Spoiler

czy w każdej serii od tego autora jest coś takiego że bohater musi wybrać między 2?
czy to taki standard?


Welcome to the World of Harems. Enjoy your Shipping Wars... or not.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 21:31, Alamut napisał:

Pomijając fakt, że popieram okrzyk ludu o SPACE DANDY 2!!! to jeszcze to ALDNOAH.ZERO
od rzeźnika może okazać się ciekawe.

Ciekawe czy spełni obietnicę krwawej rzezi która się nie ziściła przy

Spoiler

Suisei no Gargantia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się