Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2014 o 19:32, Hubi_Koshi napisał:

Akurat o mandze bardziej. Adaptacje są dość dziurawe bo to taka głównie komediowo-fanserwisowa
seria.


Czyli adaptacji nie warto oglądać? Czytanie mang ostatnio mi jakoś obrzydło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2014 o 20:40, SiDi napisał:


> Akurat o mandze bardziej. Adaptacje są dość dziurawe bo to taka głównie komediowo-fanserwisowa

> seria.

Czyli adaptacji nie warto oglądać? Czytanie mang ostatnio mi jakoś obrzydło :(

Można dla samego funu ale jeśli chcesz poznać jako tako fabułę to jednak manga lepsza, i śliczna kreska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2014 o 20:40, SiDi napisał:

Czyli adaptacji nie warto oglądać? Czytanie mang ostatnio mi jakoś obrzydło :(

Pierwszy sezon jest znacznie słabszy od reszty, bo zawiera głównie fillery. OVA i Motto adaptują natomiast wyłącznie chaptery z mangi. Najlepiej tutaj wypada Darkness i jego OVA, bo po prostu zanimowali kawałek mangi, bez dodawana na siłę fillerów. Dobre to o tyle, że w przyszłości mogą bez problemu zrobić kolejne odcinki bazujące na mandze. Możesz obejrzeć najpierw to co wyszło, a potem zabrać się za mangę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Psycho-Pass ep5

Hm...

Spoiler

Nie jestem pewien, czy podziwiać Kamui za fakt, że przeszczepił sobie oko, czy też czepiać się nieprawdopodobieństwa takiego wyczynu... Bądź co bądź podoba mi się jego styl - motyw z grą komputerową był świetny! O ile zakład, że w kolejnym odcinku gracze zobaczą co zrobili i doprowadzi to do masowego spadku HUE?

Co do ogólnych przemyśleń:
1. Mika nie ma za grosz instynktu samozachowawczego
1.1. A Yayoi ma ją praktycznie owiniętą wokół palca xD
2. Odnoszę wrażenie, że Dywizję nr 3 czeka marny koniec
3. Szefowa zachowuje się znajomo... Ale to chyba nie może być nasz białowłosy znajomy, prawda?
4. Mam jakieś przeczucie, że Tsunemori i Kamui są w jakiś sposób powiązani.

Wychodzi też, że Tougane to jakiś Terminator, albo Sybil wprowadziło opcje personalizacji LED w dominatorach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2014 o 20:37, Inferno0009 napisał:

> Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken

Anime sezonu ;)

Szkoda, że nie jest 30-minutowe.

Nooo, mam nadzieję, ze w Japonii będzie popularne i następny sezon będzie już o standardowych odcinkach. Poczułem się jakbym widział reinkarnację Lucky Star :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shingeki no Kyojin ch63

Ok, kolejny chapter, który prezentując odpowiedzi na dawne pytania wywołuje tym samym falę nowych...

Spoiler

Cała ta historia opowiedziana przez Reissa wydaje mi się jakaś naciągana. Wygląda na to, że nie mówi nam wszystkiego, a zresztą jak to możliwe, że akurat jemu udało się uciec gdy tatuś Erena mordował wszystkich na lewo i na prawo? Coś tu śmierdzi...
Ciekawie brzmi fakt, że Ackermanowie to też jakieś genetyczne bronie, ale te wszystkie nowe moce - urodzony zabójca, manipulowanie pamięcią, dzielenie wspomnień etc. - są w moim odczuciu jeszcze bardziej niewiarygodne niż titan shifterzy. Zobaczymy co będzie za miesiąc xD

Dwie rzeczy na boku:
1. Czy tylko ja myślałem na początku, że Frieda to Ymir?
2. Tytaniczna forma Grishy wygląda KURU jak mawiał Ryonousuke.
3. Zackly''ego trzeba poddać jak najszybciej eutanazji... Będzie ze starym sukinsynem jeszcze jakaś chryja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 19 odcinka anime Akame ga Kill idzie już własnym torem. Wprawdzie manga niedługo się kończy, jednak anime pokaże już co innego i czeka nas alternatywne zakończenie. Trochę szkoda, mogli zostawić sobie furtkę na następny sezon, na który by pewnie wystarczyło z 13 odcinków. Tak to mamy sytuację podobną jak np. z Claymore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do To Love Ru to chyba rację mieliście. Jestem w 1/3 i czuję, że do tej pory same fillery oglądałem z małym wprowadzeniem na nowe postacie. Niby to ma być komedia, ale do tej pory jakoś się nie śmiałem. Nie wiem czy sobie nie darować i nie zacząć jakiejś innej serii z ''must watch''.

Udźwiękowienie w Tsubasie jest świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2014 o 21:05, Pablo_Querte napisał:

Za co oni chcą 140 tysięcy skoro gra jest od dawna przetłumaczona?


Za osiągnięcia na steamie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2014 o 20:48, Ichibanboshi-kun napisał:

Ale by było!

Będzie. Nie ma bata, żeby przy tak dobrym starcie nie uzbierali. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2014 o 20:48, Ichibanboshi-kun napisał:

Ale by było!

Już prawie jest ;)
Fajnie by było gdyby im się udało na tyle żeby inni poszli za ich przykładem i żeby więcej dobrych VN-ek było oficjalnie wypuszczanych na zachodnie rynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2014 o 14:23, Ichibanboshi-kun napisał:

> Bo będą tłumaczyć od zera, hue.

I dubbing od nowa robić :D Może nawet gra będzie w HD!



Biorąc pod uwagę jak im to idzie, to myślę, że barierę 1 000 000 $ mogą przekroczyć, a może nawet i więcej... Ja już czekam na Clannad, wprawdzie jeszcze nie wpłaciłem ale zamierzam tyle, żeby dostać fizyczną kopię!

A jeżeli chodzi o to, co zrobią z nadwyżką funduszy (poza wersją HD)... Wersja na androida pls? :> Byłoby świetnie, przecież vnki wręcz idealnie nadają się na wszelkie urządzenia mobilne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się