Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2006 o 17:25, Carmon napisał:

Ludzie jest sprawa..ma ktos jakies namiary na black laggon odcinki powyzej 14 :)?


Black Lagoon ma jedynie 12 odcinków :P
mam na myśli 1. sezon, drugi się teraz zaczął i ostatnio wyszedł 3 odcinek :]
anidb służy pomocą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 19:56, JaMES` napisał:

> Ludzie jest sprawa..ma ktos jakies namiary na black laggon odcinki powyzej 14 :)?

Black Lagoon ma jedynie 12 odcinków :P
mam na myśli 1. sezon, drugi się teraz zaczął i ostatnio wyszedł 3 odcinek :]
anidb służy pomocą :P

Ep 15(czyli druga seria juz) wyszedl dzisiaj od subberow;p juz sie dowiedzialem wszystkiego;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 19:57, ciusiek i luka napisał:

nie wiecie może gdzie teraz można (na jakiej stacji TV) obejżeć dragon ball?


Ojej, kolejny zagorzały fan DB :/ Jeżeli Ci chodzi o wersję polską, NIGDZIE ! ale leci na Cartoon Network angielskim chyba ( przynajmniej tak sobie przypominam ) ?

A ja mam pytanie do fanów Mangi:
-Czy ktoś kupuje/kupił mangę D.N.Angel ? bo przymierzam się do zakupu ale nie wiem czy to już skończono wydawać czy wychodzą kolejne tomy ( nie jestem w tej sprawie za bardzo poinformowany :/ )
Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek pozwólcie że ja to powiem. Nastał Nam RAW day, przynajmniej jeśli chodzi o One Piece mamy 432 chapterek :-]
Poza tym JUPPI dogoniłem Linie fabularną w anime, teraz jeszcze tylko doczytać 30 chapterów mangi i was dogoniłem :-]. Swoją drogą ktoś tu narzekał że trzeba czekać zanim zekranizują nowe chaptery w dopiero których będzie pokazany Gear 2 i 3. To jednak dość nietrafione no bo Luffy użył "dwójki" w walce z Bruno(Blueno). Prawie użył Gear 3, ale okazało się to niepotrzebne. Swoją drogą zapasowe racje żywnościowe Luffiego wymiatają :-P Hehe przywiózł ze sobą paliwo na pole walki. No nic Nico Robin powiedziała że chce żyć co jest jednoznaczne z wyrokiem śmierci dla CP9, hehe, ale się ciesze. Swoją drogą jakoś ciężko mi traktować tą trójke CP9ów którzy siedzieli w Enies Lobby poważnie. Jak pierwszy raz się pokazali to zrywałem boki ze śmiechu.
Anyway z każdym momentem robi się ciekawiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2006 o 18:27, Hubi Koshi napisał:

NIE ZGINĄ

Dlaczego ? Właśnie dobra byłaby taka manga / anime, w której główni bohaterowie by przegrali i to w jakiś dziwny, niespotykany sposób. Byłbyś przekonany, że będzie ciężko, ale się uda, a tu śmierć. Ciekawie by było. A wygrana "tych drugich" niech by była taka... spowita tajemnicą troszkę, taka jeszcze niepewna.

Dnia 23.10.2006 o 18:27, Hubi Koshi napisał:

Zapomniałeś jednak o pewnym ważnym motywie. Oprawa dźwiękowa.

Jakoś nigdy na to uwagii nie zwracałem.
Hej - mam parę pytań, na temat Hellsinga, którego próbuję zdobyć i na inne tematy:
1. Najważniejsze, dlaczego na tapetach z nim na "białym pentagramie" pisze "Gott mi uns" ? Bóg z nami - wiadomo, ale dlaczego po niemiecku ? Zdziwiło mnie to strasznie. (pytanie może wydać się dziwne, ale fabuła Hellsinga jest dla mnie ciemna jak dupsko samego Szatana).
2. Prosiłbym właśnie o jakiś ogólny zarys fabularny, bo na razie to wiem tyle, że nie ma on nic wspólnego z tym gó**** co do kina weszło ostatnio, czyli Van - Hellsing.
3. Już na inny temat. Jako, że Ty tutaj z Jamesem głównie wymiatacie i widze, że moja wiedza dotycząca Anime i Mangi jest mała w porównaniu z Waszą, dlatego prosiłbym o zapodanie mi jeszcze jakiś tytułów anime, które łatwo zdobyć - legalnie ma się rozumieć. Tematyka raczej fantasy, magia takie rzeczy mnie w tej chwili obchodzą. Czyli ogólnie walka dobra ze złem, w świecie fantasy, tylko coś... poważniejszego proszę, żadne Czarodziejki z Księżyca. :P
4. Czy jest anime albo manga oparta na takim jakby... kryminalnym filmie, coś ala np... Rodzina Soprano ? :>
5. Czy jest anime albo manga oparta na świecie Forgotten Realm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu.... ale po tym RAW''ie OP mam większy szczękopad niż poprzednio... znamy tatusia Luffiego... i tu się zaczynają schody...największy przestępca na ziemi (coś tak jak Vash, tylko on nie jest taki ślamazarny) :O

No i jak się Helmeppo zmienił... normalnie nie do poznania (zna "Soru"), jak i Coby. Cały chapter jeszcze nie jest przetłumaczony ae te troche spoilerów wystarczy żeby szczena opadła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 20:19, Vaxinar napisał:

Hej - mam parę pytań, na temat Hellsinga, którego próbuję zdobyć i na inne tematy:
1. Najważniejsze, dlaczego na tapetach z nim na "białym pentagramie" pisze "Gott mi uns" ?
Bóg z nami - wiadomo, ale dlaczego po niemiecku ? Zdziwiło mnie to strasznie. (pytanie może
wydać się dziwne, ale fabuła Hellsinga jest dla mnie ciemna jak dupsko samego Szatana).


Zapytaj o to Kohta Hirano :p Fabuła jest potem mocno związana z niemiecką rzeszą (baaaardzo mocno, mówie o mandze). Dlatego pewnie "Gott mit Uns" jest po niemiecku.

Dnia 26.10.2006 o 20:19, Vaxinar napisał:

2. Prosiłbym właśnie o jakiś ogólny zarys fabularny, bo na razie to wiem tyle, że nie ma on
nic wspólnego z tym gó**** co do kina weszło ostatnio, czyli Van - Hellsing.


Bardzo stara organizacja (rodzinna) angielska założona przez van Hellsinga zajmuje się tępieniem wszelkiej maści wampirów i antychrystów. Główną siłą organizacji jest... wampir, nosferatu Alucard. Należy nadmienić że jest on praktycznie nieśmertelny. W późniejszych etapach fabuła mocno jest związana z pewnym byłym majorem SS, któremu marzy się stworzyć armię stworzoną z 1000 wampirów... On nie chce nikogo pokonać, chce po prostu toczyć wojnę, dla zniszczenia (taki szalony.. :p)

Dnia 26.10.2006 o 20:19, Vaxinar napisał:

3. Już na inny temat. Jako, że Ty tutaj z Jamesem głównie wymiatacie i widze, że moja wiedza
dotycząca Anime i Mangi jest mała w porównaniu z Waszą, dlatego prosiłbym o zapodanie mi jeszcze
jakiś tytułów anime, które łatwo zdobyć - legalnie ma się rozumieć. Tematyka raczej fantasy,
magia takie rzeczy mnie w tej chwili obchodzą. Czyli ogólnie walka dobra ze złem, w świecie
fantasy, tylko coś... poważniejszego proszę, żadne Czarodziejki z Księżyca. :P


W takim razie polecam "Slayers" Tytuł, który powinieneś znać. Bardziej podstawowej pozycji związanej z magią i czarami nie mogę wymyślić na chwilę obecną.

Dnia 26.10.2006 o 20:19, Vaxinar napisał:

4. Czy jest anime albo manga oparta na takim jakby... kryminalnym filmie, coś ala np... Rodzina
Soprano ? :>


Na pewno jest. O tym cię zapewniam ;) Niestety, ja takich raczej nie oglądałem, więc Ci nie pomogę.

Dnia 26.10.2006 o 20:19, Vaxinar napisał:

5. Czy jest anime albo manga oparta na świecie Forgotten Realm ?


Nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 20:27, Latniak napisał:

Zapytaj o to Kohta Hirano :p Fabuła jest potem mocno związana z niemiecką rzeszą (baaaardzo
mocno, mówie o mandze). Dlatego pewnie "Gott mit Uns" jest po niemiecku.

Mógłbyś coś więcej o tym napisać ? "Gott mit uns" mieli na klamrach od pasów wygrawerowane oddziały Wehrmachtu. Czyżby rodzinka sobie to zapożyczyła ? Trochę to dziwne.

Dnia 26.10.2006 o 20:27, Latniak napisał:

Bardzo stara organizacja (rodzinna) angielska założona przez van Hellsinga zajmuje się tępieniem
wszelkiej maści wampirów i antychrystów. Główną siłą organizacji jest... wampir, nosferatu
Alucard. Należy nadmienić że jest on praktycznie nieśmertelny. W późniejszych etapach fabuła
mocno jest związana z pewnym byłym majorem SS, któremu marzy się stworzyć armię stworzoną z
1000 wampirów... On nie chce nikogo pokonać, chce po prostu toczyć wojnę, dla zniszczenia (taki
szalony.. :p)

Hm, hm i jak się domyślam ten Alucard (Alakard się wymawia ?) to czarnowłosy jegomość w okularach na wszystkich prawie tapetach ? :>

Dnia 26.10.2006 o 20:27, Latniak napisał:

W takim razie polecam "Slayers" Tytuł, który powinieneś znać. Bardziej podstawowej pozycji
związanej z magią i czarami nie mogę wymyślić na chwilę obecną.

Znam, znam, czytałem i widziałem. Chciałbym coś innego.

Dnia 26.10.2006 o 20:27, Latniak napisał:

Na pewno jest. O tym cię zapewniam ;) Niestety, ja takich raczej nie oglądałem, więc Ci nie
pomogę.

Czekamy więc na Hubiego... :) Prosiłbym o jakiś tytuł.

Dnia 26.10.2006 o 20:27, Latniak napisał:

Nie wiem.

I tutaj też. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mogę się doczekać skanu OP ;) Kurcze musze wszystko przeczytać... te spoilery to dla mnie za mało... :D

Co do Bleacha i Naruto...

Bleach - ech, szkoda gadać. NIC się nie dzieje... to tak skrótowo cały chapter...

Naruto - przez parę stron Naruto mówi, że nie może tego ekstra hiper super jutsu zrobić. Potem Kakashi coś pokazuje i Naruto ma błysk w oku (czyli już niedługo w końcu połaczy rasengan z wiatrem, uff) Potem do końca chaptera Akatuski mówią o tym że chcą zawładnąć światem (błee... to już było :] )

OP - Tak, tak, tak Czekam z zapartym tchem na następny chapter. Tutaj dowiadujemy się ostatnio najwięcej ciekawych rzeczy. Kto jest dziadkiem Luffiego, kto jest jego ojcem (luffy się z nim spotkał i o tym nie wiedział :p - dokłądnie, to gdy Garp mu powiedział że się z nim spotkał, to się zdziwił, że ma ojca :), kim jest jego ojciec, jak wyglądają Coby i Helmeppo, co potrafią, skąd będą mieli statek, co się stanie z Water 7. No po prostu najbardziej bogate w informacje rozdziały od początku mangi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 20:38, Vaxinar napisał:

Mógłbyś coś więcej o tym napisać ? "Gott mit uns" mieli na klamrach od pasów wygrawerowane
oddziały Wehrmachtu. Czyżby rodzinka sobie to zapożyczyła ? Trochę to dziwne.

Dnia 26.10.2006 o 20:38, Vaxinar napisał:

Czekamy więc na Hubiego... :) Prosiłbym o jakiś tytuł.


Możesz zaryzykować Ghost in the Shell:Stand Alone Complex. W pewnym sensie jest to anime kryminalne. Ale sci-fi. Muszę przyznać, że mi się to nie spodobało. Ale o gustach się nie dyskutuje :)
Gdy wspomniałeś o rodzinie Soprano mimowolnie pomyślałem o Gunslinger Girl...może Ci się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak licza sie tylko dwa tytuły.

Kenfu Denki Berserk - manga i anime to numer jeden w moim osobistym rankingu. Postacie są prawdopodobne, akcja wartka i niesamowita fabuła. Manga rysowana jest po mistrzowsku - widać po prostu widac dynamikę tych walk!! Niestety po polsku jej nie ma (a szkoda - licze po cichu, że JPF wyda) ale polecam skany HAWKS.

EDEN - tytuł wydawany przez EGMONT. Co najbardziej mnie w niej rusza? Realizm. Realizm wydarzeń, rozwoju akcji. Psychologiczny realizm postaci jest niesamowity - bardzo łatwo sie zidentyfikowac z postaciami tam wystepującymi, nie tylko pozytywnymi (a są takie???) ale i negatywnymi.


Polecam wszystkim!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 20:50, Latniak napisał:

Możesz zaryzykować Ghost in the Shell:Stand Alone Complex. W pewnym sensie jest to anime kryminalne.
Ale sci-fi.


Nie, nie, właśnie zero "fikcyjnej nauki". ;) Czyste "gierki'''' rodzin mafijnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 20:54, Vaxinar napisał:

> Możesz zaryzykować Ghost in the Shell:Stand Alone Complex. W pewnym sensie jest to anime
kryminalne.
> Ale sci-fi.

Nie, nie, właśnie zero "fikcyjnej nauki". ;) Czyste "gierki'''' rodzin mafijnych.


O cholera, ucieło mi całkiem sporo posta.... Kurde... napiszę od nowa. Udzieliłem troche szerszych wyjaśnien co do Hellsinga ale to ucięło...cholera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 20:57, Latniak napisał:

O cholera, ucieło mi całkiem sporo posta.... Kurde... napiszę od nowa. Udzieliłem troche szerszych
wyjaśnien co do Hellsinga ale to ucięło...cholera.


Napisz jeszcze raz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 20:38, Vaxinar napisał:

Mógłbyś coś więcej o tym napisać ? "Gott mit uns" mieli na klamrach od pasów wygrawerowane
oddziały Wehrmachtu. Czyżby rodzinka sobie to zapożyczyła ? Trochę to dziwne.


Podczas drugiej wojny światowej Alucard (a właściwie Arucard, z romanji - przeczytaj Alucard od tyłu) oraz Walter (lokaj) wybili całą ówczesną siedzibę Majora w Niemczech i przerwali jego eksperymenty. Podczas akcji w Niemczech Arucard miał CAŁKIEM inny wizerunek i nie nosił takich rękawiczek. Możliwe że po akcji zmienił image i sprawił sobie te rękawiczki.

Dnia 26.10.2006 o 20:38, Vaxinar napisał:

Hm, hm i jak się domyślam ten Alucard (Alakard się wymawia ?) to czarnowłosy jegomość w okularach
na wszystkich prawie tapetach ? :>


Otóż to. Nosi jeszcze czerwony płaszcz, a podczas walki zazwyczaj jest bez okularów, one się nie regenerują :]
Bardziej jednak podoba mi się jego image w czarnym uniformie, albo...albo nie powiem :p

Hellsing to manga, anime i 2 odcinki OVA, które są oparte na mandze. Anime stworzone przez studio Gozno jest tylko częściowo oparte na mandze (jest fabuła bodajże z 2 tomików, potem kreatywnośc reżysera. Dodam że obecnie tomików mangi jest 9, wydanych 7 lub już 8)
Tak więc z całego serca polecam ci przeczytać mangę, potem obejrzeć OVA, a jak będizesz miał wolny czas to obejrzyj Anime (które też jest niczego sobie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]

Dnia 26.10.2006 o 20:19, Vaxinar napisał:

3. Już na inny temat. Jako, że Ty tutaj z Jamesem głównie wymiatacie i widze, że moja wiedza
dotycząca Anime i Mangi jest mała w porównaniu z Waszą, dlatego prosiłbym o zapodanie mi jeszcze
jakiś tytułów anime, które łatwo zdobyć - legalnie ma się rozumieć. Tematyka raczej fantasy,
magia takie rzeczy mnie w tej chwili obchodzą. Czyli ogólnie walka dobra ze złem, w świecie
fantasy, tylko coś... poważniejszego proszę, żadne Czarodziejki z Księżyca. :P


Od siebie dorzucę Juuni Kokuki aka Twelve Kingdoms. Wspaniałe anime oparte na serii powieści (sic!) fantasy autorstwa Fuyumi Ono (która to seria wydaje mi się trochę podobna do Koła Czasu Roberta Jordana, przynajmniej powierzchownie, niestety, póki co polskiemu czy nawet angielskiemu czytelnikowi nie dane jest zapoznanie się z nią) Akcja jest osadzona w świecie rodem z chinskich i japońskich mitów. Osobiście bardzo pasuje mi taka orientalna stylistyka. Fabuła jest naprawdę świetna i spójna. Nie ma tutaj dziwnych bohaterów z niejasnymi motywami, wszystkie postacie posiadają swoją osobowość i głębię (jakkolwiek patetycznie to brzmi =]). Większość z nich naprawdę da się lubić.
Strona audiowizualna jest naprawdę bez zarzutów. Piękne, nastrojowe kompozycje podkreślają orientalny klimat, natomiast szybkie, elektroniczne dźwięki świetnie pasują do żywszych scen. Szczególnie podoba mi się utwór z openingu. Obraz powala. Dopieszczone tła, projekty postaci i animacja. Wszystko w moich oczach zasługuje na najwyższą notę.
Największą wadą serii jest to, że... kończy się zbyt szybko. Planowane były dwa sezony po 39 odcinków, niestety powstało tylko 45, ale i tak najbardziej interesujące wątki zostają zadowalająco zakończone (prócz jednego). Podsumowując - jedno z najlepszych anime jakie widziałem. Gorąco polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 21:04, Latniak napisał:

Bardziej jednak podoba mi się jego image w czarnym uniformie, albo...albo nie powiem :p

No właśnie mi ten czerwony płaszczyk i kapelusik nie za bardzo się podoba, pokażesz mi może zdjęcie w tym uniformie ? :)

Dnia 26.10.2006 o 21:04, Latniak napisał:

Tak więc z całego serca polecam ci przeczytać mangę, potem obejrzeć OVA, a jak będizesz miał
wolny czas to obejrzyj Anime (które też jest niczego sobie)

Czyli ogólnie bardziej polecasz mi mangę, później dopiero brać się za anime ?
Ostatnie pytanie - gdzie kupić ? JPF ? Da się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 21:16, Vaxinar napisał:

Czyli ogólnie bardziej polecasz mi mangę, później dopiero brać się za anime ?
Ostatnie pytanie - gdzie kupić ? JPF ? Da się ?


JPF ma 7 tomów wydanych po polsku. Czyli są zalicencjonowane w Polsce. Resztę, a jest to chyba 17 rodziałów, mozna znaleźć w sieci.
Co do tego uniformu... zamieszczę dwa zdjęcia. Jedno, które mi się bardzo podoba, niestety w tej formie Alucard przebywa bardzo krótko i drugie(trzecie), to w uniformie. W tej formie Alucard też przebywa rzadko.
Będizesz się musiał do płaszczyku ala Vash the Stampede przyzwyczaić ;) Mnie w sumie to się ten wizerunek podoba, nie tak jak te, ale podoba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się