Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Elfen Lied

Dnia 08.05.2010 o 22:48, qrex napisał:

Spoiler

Zatem przemawia do ciebie fakt że musiała zabijać by zdobyć jedzenie? Było przynajmniej milion innych sposobów.


Spoiler

Nie, nie przemawia. I tak, było wiele innych sposobów i gdyby była o 10 lat starsza pewnie by je odkryła tyle że przy jej braku jakiegokolwiek doświadczenia przyjęła najbardziej prymitywny sposób wychodząc przy tym od razu z założenia że wszystkich świadków trzeba zabijać. Efekt był jaki był.

Dnia 08.05.2010 o 22:48, qrex napisał:

Zdarzały się takie przypadki. Mogli to też robić ze strachu o rodzinę. Ale mi bardziej chodziło że byli ludzie którzy naprawdę wierzyli w jego dobroć i myśleli że to nie Stalin ich zabija co więcej nie pozwolił by na ich śmierć...

True, tacy ludzie byli dochodzili nawet do szczytu głupoty i szczerze przekonani że skoro system jest idealny i jako taki nie może się mylić to wina musi leżeć po ich stronie...
Dałbym im za to nagrodę Darwina bo strach człowieka oharnia na myśl że tacy ludzie zabieraliby się za wychowywanie kolejnego pokolenia komunistów...

Dnia 08.05.2010 o 22:48, qrex napisał:

Spoiler

Nana to ewenement.Jej rodzaj zabija od tak po prostu nawet jak dobrze im się powodzi. Nana wytrzymała to + traumatyczne przeżycia dzięki Lucy. Chyba dlatego ją lubię.


Spoiler

Nany nie sposób nie lubić :) Dla mnie ona była najsympatyczniejszą postacią w EL :)

Dnia 08.05.2010 o 22:48, qrex napisał:

Spoiler

To prawda ale Lucy pewnie się tym wtedy nie przejmowała a na pewno nie wierzyła że przez Nanę trafi do organizacji.


Spoiler

Bo ja wiem, dzięki większemu zasięgowi vectorów Nana prawię ją pokonała więc Liuvy miała pełne prawo się obawiać.

Dnia 08.05.2010 o 22:48, qrex napisał:

A tak przy okazji chwilę prze EL skończyłem pierwszą serię Spice and Wolf(Damn znowu się nadziałem na niezakończone dzieło) ale tak mi to zamotało w głowie że nie wiem jeszcze co napisać.

Nie pisz nic tylko łap za obydwie Ovy oraz drugi sezon :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 22:59, Hubi_Koshi napisał:

To wszystko wina Kosmitusa (na kogoś wine trzeba zwalić, nie ?) bo przez niego kupiłem sobie Ace Combat Zero, a potem Personę 3 i się zagrywam...

Ych, tyle rzeczy do zrobienia a czasu tak mało... Aż się chce sprzedać duszę Evie w zamian za wstęp do jej kurortu.

Dnia 08.05.2010 o 22:59, Hubi_Koshi napisał:

a tak w ogóle to jak już mówiłem nie chcę by mnie poniosło w związku z Tenshi-chan.

Już wiem że to drażliwy temat i go nie poruszę w dyskusji z Tobą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 23:25, Karharot napisał:

Ych, tyle rzeczy do zrobienia a czasu tak mało... Aż się chce sprzedać duszę Evie w zamian
za wstęp do jej kurortu.

Żebyś wiedział [wzdycha, ale zaraz się rozchmurza] w sumie po najnowszych chapterach i dowiedzeniu się o hobby Evy mogę mieć nadzieje na to że Eva przyłączy się do mnie podczas grania na PS2... muszę na wszelki wypadek drugiego pada kupić.

Dnia 08.05.2010 o 23:25, Karharot napisał:

Już wiem że to drażliwy temat i go nie poruszę w dyskusji z Tobą :)

No i właśnie ty będziesz mógł spokojnie zgrzytać na ten świat zębami a ja fanboyować jaka to Tenshi-chan słodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 23:22, Karharot napisał:

Elfen Lied

Spoiler

Nie, nie przemawia. I tak, było wiele innych sposobów i gdyby była o 10 lat starsza
pewnie by je odkryła tyle że przy jej braku jakiegokolwiek doświadczenia przyjęła najbardziej
prymitywny sposób wychodząc przy tym od razu z założenia że wszystkich świadków trzeba
zabijać. Efekt był jaki był.


Spoiler

Tylko skąd taka logika. Czy wystarczy tylko dać moc dziecku żeby stało się niekontrolowanym potworem? Kolejne taki przypadki po FSN. Co taki ci mangacy(i nie tylko) dzieci molestują.

Dnia 08.05.2010 o 23:22, Karharot napisał:

True, tacy ludzie byli dochodzili nawet do szczytu głupoty i szczerze przekonani że skoro
system jest idealny i jako taki nie może się mylić to wina musi leżeć po ich stronie...
Dałbym im za to nagrodę Darwina bo strach człowieka oharnia na myśl że tacy ludzie zabieraliby
się za wychowywanie kolejnego pokolenia komunistów...

Niestety ludzie są bardzo podatni na perswazje i nawet my nie wiemy ile z tego w czym żyjemy jest prawdą.Choć sam mam nadzieję że trzeba mieć urodzone predyspozycje do głupoty. Oby.

Dnia 08.05.2010 o 23:22, Karharot napisał:

Spoiler

Nany nie sposób nie lubić :) Dla mnie ona była najsympatyczniejszą postacią w EL :)


Spoiler

Tak zgadzam się. Ale dla niej był happy end. Mnngaka miał jednak serce XD


Spoiler

Bo ja wiem, dzięki większemu zasięgowi vectorów Nana prawię ją pokonała więc Liuvy

Dnia 08.05.2010 o 23:22, Karharot napisał:

miała pełne prawo się obawiać.


Spoiler

Wektory silniejsze ale gorzej z nich korzystała. Zresztą całkiem nieźle jej szło z 35 totalnym potworem.

Dnia 08.05.2010 o 23:22, Karharot napisał:

Nie pisz nic tylko łap za obydwie Ovy oraz drugi sezon :)

Jakie obydwie? Wiem że jest 1 i 2i sezon + Ova i dwa specjale(chyba dla siedmiolatków. Rozciąganie ogona XP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 23:31, Hubi_Koshi napisał:

Żebyś wiedział [wzdycha, ale zaraz się rozchmurza] w sumie po najnowszych chapterach i dowiedzeniu się o hobby Evy mogę mieć nadzieje na to że Eva przyłączy się do mnie podczas grania na PS2... muszę na wszelki wypadek drugiego pada kupić.

W takim towarzystwie to nawet przy arcanoidzie człowiek by się dobrze bawił (tak długo jakby przypadkiem z nią nie wygrał znaczy się) XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 00:09, Karharot napisał:

W takim towarzystwie to nawet przy arcanoidzie człowiek by się dobrze bawił (tak długo
jakby przypadkiem z nią nie wygrał znaczy się) XD

O to bym się nie martwił XD Znając Evę powinienem Już szykować sobie kompleks niższości bo przez najbliższe 200 lat pewnie nawet najmniejszej partyjki z nią nie wygram XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elfen Lied

Dnia 08.05.2010 o 23:33, qrex napisał:

Spoiler

Tylko skąd taka logika. Czy wystarczy tylko dać moc dziecku żeby stało się niekontrolowanym potworem? Kolejne taki przypadki po FSN. Co taki ci mangacy(i nie tylko) dzieci molestują.


Spoiler

Z moich nikłych osobistych doświadczeń ze szczeniętami gatunku homo sapiens wynika że są one z natury okrutne względem czegokolwiek co jest słabsze od nich, numery takie jak wsadzenie chomika do słoika i wyrzucenie go przez okno czy wlanie rozpuszczalnika do akwarium z rybkami to norma, skopanie psa za to że coś im zjadł również. Człowiek bez wykrztałconej moralności to przerażająca istota.
Dzieciaki z anime różnią się od normalnych jedynie tym że mają wystarczająco dużo mocy aby tego typu rzeczy robić innym ludziom...

Dnia 08.05.2010 o 23:33, qrex napisał:

Spoiler

Tak zgadzam się. Ale dla niej był happy end. Mnngaka miał jednak serce XD


Spoiler

Ostatnia scena z Naną w mandze EL po prostu mnie rozwaliła XD Ona jest taka słodka :)

Dnia 08.05.2010 o 23:33, qrex napisał:

Jakie obydwie? Wiem że jest 1 i 2i sezon + Ova i dwa specjale(chyba dla siedmiolatków. Rozciąganie ogona XP)

Ova pierwszej serii to tak naprawdę ep 6,5, ova drugiej serii to bardziej ostatni ep pierwszej serii niż coś z drugiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 00:15, Karharot napisał:

Elfen Lied

Spoiler

Z moich nikłych osobistych doświadczeń ze szczeniętami gatunku homo sapiens wynika
że są one z natury okrutne względem czegokolwiek co jest słabsze od nich, numery takie
jak wsadzenie chomika do słoika i wyrzucenie go przez okno czy wlanie rozpuszczalnika
do akwarium z rybkami to norma, skopanie psa za to że coś im zjadł również. Człowiek
bez wykrztałconej moralności to przerażająca istota.
Dzieciaki z anime różnią się od normalnych jedynie tym że mają wystarczająco dużo mocy
aby tego typu rzeczy robić innym ludziom...


Yyy(drapie się po głowie i nie chce w to wierzyć)O 12 w nocy mi tu takie straszne rzeczy mówi. I jak zasnę. A wracają niestety dzieciaki w anime + super moc = prawie główny złol serii. Cóż takie super dzieciaki powinny mieć jeszcze gorszych rodziców.

Dnia 09.05.2010 o 00:15, Karharot napisał:

Spoiler

Ostatnia scena z Naną w mandze EL po prostu mnie rozwaliła XD Ona jest taka słodka
:)


Ma super moc. Trudno dzieciństwo a przy tym dobra z niej osóbka.Już wiem dlaczego tak nie cierpię Lucy XD

Dnia 09.05.2010 o 00:15, Karharot napisał:

Ova pierwszej serii to tak naprawdę ep 6,5, ova drugiej serii to bardziej ostatni ep
pierwszej serii niż coś z drugiej.

Jak? Gdzie? Kiedy?Ja znalazłem tylko tego drugiego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 00:20, qrex napisał:

Yyy(drapie się po głowie i nie chce w to wierzyć)O 12 w nocy mi tu takie straszne rzeczy mówi. I jak zasnę.

Po prostu upewnij się że żadne dziecko nie jest w stanie się wedrzeć do Twojego pokoju gdy będziesz w nim bezbronnie spał a będziesz mógł śnić spokojnie ;)

Dnia 09.05.2010 o 00:20, qrex napisał:

A wracają niestety dzieciaki w anime + super moc = prawie główny złol serii. Cóż takie super dzieciaki powinny mieć jeszcze gorszych rodziców.

Cóż, taki pakiet miałeś w F/SN pod postacią Shinji''ego i Zoukena Matou.

Dnia 09.05.2010 o 00:20, qrex napisał:

Jak? Gdzie? Kiedy?Ja znalazłem tylko tego drugiego :/

Pierwsza seria miała oryginalnie 12 epków a ten 6,5 został dodany później, obecnie widzę że na MAL''u jest to ujęte jako 13 odcinkowa seria więc być może tak to oglądałeś (to ten w którym Lawrence kupował ubrania i najpierw nabył tanie żeby uzyskać lepszą cenę na droższe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 00:43, qrex napisał:

Po prostu upewnij się że żadne dziecko nie jest w stanie się wedrzeć do Twojego pokoju
gdy będziesz w nim bezbronnie spał a będziesz mógł śnić spokojnie ;)

Zawsze myślałem że tylko dorośli są źli.Teraz nastawiłeś dzieci przeciwko mnie. Został
już tylko mój kot.(ale kto wie? Może zemści się za te wszystkie lata niesmacznego whiskasa...)

Dnia 09.05.2010 o 00:43, qrex napisał:

Cóż, taki pakiet miałeś w F/SN pod postacią Shinji''ego i Zoukena Matou.

Zły rodzic=jeszcze gorszy dzieciak. I tak około 1 w nocy doszliśmy do tego żę dzieci to ogromne potencjalne zło. Co te mangi i anime(i oczywiście takie osoby jak Karharot czy Hubi) robią z normalnymi ludźmi...

Dnia 09.05.2010 o 00:43, qrex napisał:

Pierwsza seria miała oryginalnie 12 epków a ten 6,5 został dodany później, obecnie widzę
że na MAL''u jest to ujęte jako 13 odcinkowa seria więc być może tak to oglądałeś
(to ten w którym Lawrence kupował ubrania i najpierw nabył tanie żeby uzyskać lepszą cenę
na droższe).

Ano widziałem to. Ale chyba sobie na razie 2 serię odpuszczę. Muszę w jakiś sposób odpokutować
swoje winy za rozpoczęcie niezakończonej serii.(chlip)


P.S. Po raz pierwszy w historii forum jestem w TOP 5 spamerów XD z 2 postami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 00:44, qrex napisał:

Zawsze myślałem że tylko dorośli są źli.Teraz nastawiłeś dzieci przeciwko mnie. Został już tylko mój kot.(ale kto wie? Może zemści się za te wszystkie lata niesmacznego whiskasa...)

Hmm, jakoś nie mogę sobie przypomnieć żadnej mangi ostrzegającej przed kotami a i sam nie mam z nimi żadnych złych doświadczeń. Możesz spać spokojnie XD

Dnia 09.05.2010 o 00:44, qrex napisał:

I tak około 1 w nocy doszliśmy do tego żę dzieci to ogromne potencjalne zło. Co te mangi i anime(i oczywiście takie osoby jak Karharot czy Hubi) robią z normalnymi ludźmi...

Otwierają im oczy na prawdę tego świata XD

Dnia 09.05.2010 o 00:44, qrex napisał:

Ano widziałem to. Ale chyba sobie na razie 2 serię odpuszczę. Muszę w jakiś sposób odpokutować swoje winy za rozpoczęcie niezakończonej serii.(chlip)

S&W długo jeszcze nie zostanie zakończona bo jak na razie pokryła tylko część z wciąż wychodzącej nowelki...

Dnia 09.05.2010 o 00:44, qrex napisał:

P.S. Po raz pierwszy w historii forum jestem w TOP 5 spamerów XD z 2 postami.

O 1 w nocy? Spróbuj tam być o 23:50 w wakacje to dopiero będzie dowód że jesteś nieuleczalnym spamerem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 01:15, Karharot napisał:

Hmm, jakoś nie mogę sobie przypomnieć żadnej mangi ostrzegającej przed kotami a i sam
nie mam z nimi żadnych złych doświadczeń. Możesz spać spokojnie XD

Na świecie jest tyle mang że nawet filozofom się nie śniło. Nawet taki maniak jak ty mógłsię jeszcze do takiej nie dokopać.

Dnia 09.05.2010 o 01:15, Karharot napisał:

Otwierają im oczy na prawdę tego świata XD

Tego? Znaczy którego XD.

Dnia 09.05.2010 o 01:15, Karharot napisał:

S&W długo jeszcze nie zostanie zakończona bo jak na razie pokryła tylko część z wciąż
wychodzącej nowelki...

Ano wiem.Próbowałem nawet znaleźć ale albo jestem frajerem albo dobrze skurczybyki ją schowali. Wiadomo swoją drogą o kolejnych sezonach?

Dnia 09.05.2010 o 01:15, Karharot napisał:

O 1 w nocy? Spróbuj tam być o 23:50 w wakacje to dopiero będzie dowód że jesteś nieuleczalnym
spamerem ;P

Oj to był tylko taki nocny żarcik.Do mistrzów mi jeszcze brakuje(patrzy w stronę Karharota i Hubiego. Znowu XD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 10:07, qrex napisał:

Na świecie jest tyle mang że nawet filozofom się nie śniło. Nawet taki maniak jak ty
mógłsię jeszcze do takiej nie dokopać.

W ostatnim arcu anime Ayakashi - Japanese Classic Horror mamy słodkiego kotka który stal się krwiożerczym demonem zwanym Bakeneko. Lepiej traktuj swojego kotka dobrze :3
http://www.youtube.com/watch?v=8g5h5pX0afY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 13:17, Kosmitus napisał:

Lepiej traktuj swojego kotka dobrze :3

Oj ja akurat na pewno dobrze traktuje. Wszystkie trzy. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 10:07, qrex napisał:

Na świecie jest tyle mang że nawet filozofom się nie śniło. Nawet taki maniak jak ty mógłsię jeszcze do takiej nie dokopać.

Prawda. Niemniej mogę przynajmniej zagwarantować że jest mniej ostrzeżeń przed kotami niż przed dziećmi ;)

Dnia 09.05.2010 o 10:07, qrex napisał:

Tego? Znaczy którego XD.

3D. Czyli tego mniej istotnego ;)

Dnia 09.05.2010 o 10:07, qrex napisał:

Ano wiem.Próbowałem nawet znaleźć ale albo jestem frajerem albo dobrze skurczybyki ją schowali.

Hachette Book Group wykupiło prawa do tej serii. Kolejne tomy będą przez nich wydawane w następujących terminach:
Spice & Wolf Volume 1 | Coming December 2009
Spice & Wolf Volume 2 | Coming June 2010
Spice & Wolf Volume 3 | Coming December 2010
Spice & Wolf Volume 4 | Coming June 2011
Spice & Wolf Volume 5 | Coming December 2011
Spice & Wolf Volume 6 | Coming June 2012
Zanim zostali zmuszeni do porzucenia serii Baka Tsuki przetłumaczyli 4 z 11 wydanych wtedy tomów (obecnie jest ich już 13). Obie serie anime pokryły historię z tomów 1-5.

Dnia 09.05.2010 o 10:07, qrex napisał:

Wiadomo swoją drogą o kolejnych sezonach?

Nic konkretnego poza tym że niemal na pewno kiedyś będzie.

Dnia 09.05.2010 o 10:07, qrex napisał:

Oj to był tylko taki nocny żarcik.Do mistrzów mi jeszcze brakuje(patrzy w stronę Karharota i Hubiego. Znowu XD)

<patrzy w inną stronę udając że nie dostrzegł komentarza XD>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 13:33, Karharot napisał:

wtedy tomów (obecnie jest ich już 13). Obie serie anime pokryły historię z tomów 1-5.


A nie 1-4? Bo jak czytałem nowelkę to wychodziło a to, że 1-4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2010 o 13:33, Karharot napisał:

Prawda. Niemniej mogę przynajmniej zagwarantować że jest mniej ostrzeżeń przed kotami niż przed dziećmi ;)

Dość już. Chyba sobie zamek w drzwiach zamontuje.

Dnia 09.05.2010 o 13:33, Karharot napisał:

Hachette Book Group wykupiło prawa do tej serii. Kolejne tomy będą przez nich wydawane
w następujących terminach:
Spice & Wolf Volume 1 | Coming December 2009(...)
Spice & Wolf Volume 6 | Coming June 2012
Obie serie anime pokryły historię z tomów 1-5.

Zapytał bym ile planowanych ale tego raczej nikt nie wie

Dnia 09.05.2010 o 13:33, Karharot napisał:

Nic konkretnego poza tym że niemal na pewno kiedyś będzie.

Czyli tak jak np z Darker than Black. Że też nie doczytałem jak zwykle yargh.

Dnia 09.05.2010 o 13:33, Karharot napisał:

<patrzy w inną stronę udając że nie dostrzegł komentarza XD>

Statystyk nie oszukasz XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się