Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2010 o 13:26, Gallbaroquo napisał:

właśnie skończyłem oglądać FMA i od razu obejrzałem 1 film Conqueror of Shamballa. Więc
zacząłem oglądać 2 serie a po pierwszym odcinku jestem rozczarowany ponieważ widzę remake,
i mam do was takie pytanie czy warto oglądać 2 serie ponieważ później wrócą do watko
z pierwszej czy nie warto zaczynać?


To nie tak. Pierwszy sezon przez jakiś czas leci zgodnie z mangą a po ( chyba ) 20 odcinku fabuła jest wymyślona, nie jest na podstawie mangi, film jest kontynuacja i zakończeniem tego wątku fabularnego.
Natomiast drugi sezon Brootherhood, jest na podstawie mangi i główna fabuła opiera się na mandze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zrobiłby sobie chwilę przerwy z FMA. Dzięki temu, kiedy zaczniesz oglądać drugą serię te pierwsze odcinki nie będą Cię tak denerwować. I oczywiście, że warto obejrzeć drugą serię. Rzekłbym, że nawet trzeba ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 14:25, Mysterum napisał:

Mam rozumieć, że jeżeli zacząłbym oglądać FMA Brotherhood bez oglądania pierwszej serii, to nic nie tracę?

Teoretycznie nic, ale poczatkowe odcinki sa bardzo przyspieszone i ciezko sie w nich polapac. Polecalbym ci ogladac pierwsza serie az do pewnego lzopednego momentu (bedziesz wiedzial), a potem zabrac sie za Brotherhood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 13:46, Sand_Wraith napisał:

Ja na twoim miejscu zrobiłby sobie chwilę przerwy z FMA. Dzięki temu, kiedy zaczniesz
oglądać drugą serię te pierwsze odcinki nie będą Cię tak denerwować. I oczywiście, że
warto obejrzeć drugą serię. Rzekłbym, że nawet trzeba ;]


To zależy, ja tam przerwałem oglądanie Brootherhoodu w momencie, w którym akcja anime wchodziła w te rejony, które jeszcze JPF nie wydał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 21:55, Piciambeer napisał:

[oh fu- return to innocence to jest, znalazłem w komentarzach :]]

Oh cmon - juz pisalem posta. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DRRR! 17

Spoiler


Mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć o co chodziło Izaya''i z tą Saiką? Nie za bardzo zrozumiałem jego intencje i działania w tej sprawie :/



Spoiler

Z innych rzeczy: widać, że żółci odzyskali najważniejszą postać dla siebie. No i sytuacja będzie zmierzała do "przyjacielobójczej" walki zapewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 23:51, Mysterum napisał:

DRRR! 17

Spoiler


Mógłby mi ktoś dokładnie wytłumaczyć o co chodziło Izaya''i z tą Saiką? Nie za bardzo
zrozumiałem jego intencje i działania w tej sprawie :/


Spoiler

To dość proste - Izaya dąży do wojny. Wielkiego konfliktu, gdzie zginą dziesiątki, jeśli nie setki osób. A w tym celu potrzebne mu kilka stron konfliktu. Najlepiej takich, które się nienawidzą. Co zresztą jak na razie świetnie mu idzie.
A co do samych jego działań - planował wykorzystać tego nauczyciela (imienia nie pamiętam) jako "wabik". Wiedział, że Niekawa Haruna była w nim zakochana, więc ta zrobiłaby wszystko, żeby go uratować ;)

Dnia 07.05.2010 o 23:51, Mysterum napisał:

Spoiler

Z innych rzeczy: widać, że żółci odzyskali najważniejszą postać dla siebie. No i sytuacja
będzie zmierzała do "przyjacielobójczej" walki zapewne.


Spoiler

Na to się zapowiada. Choć muszę przyznać, że naprawdę Masaomi jako przywódca gangu był dla mnie sporym szokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.05.2010 o 16:33, Piotrbov napisał:

To zależy, ja tam przerwałem oglądanie Brootherhoodu w momencie, w którym akcja anime
wchodziła w te rejony, które jeszcze JPF nie wydał ;)

Jak się skończy Brotherhood to wtedy mangę przeczytam (bo z pewnością coś poucinali) i będzie git ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DRRR! 17

Dnia 08.05.2010 o 00:08, ziptofaf napisał:

Spoiler

To dość proste - Izaya dąży do wojny. Wielkiego konfliktu, gdzie zginą dziesiątki, jeśli nie setki osób. A w tym celu potrzebne mu kilka stron konfliktu. Najlepiej takich, które się nienawidzą. Co zresztą jak na razie świetnie mu idzie. A co do samych jego działań - planował wykorzystać tego nauczyciela (imienia nie pamiętam) jako "wabik". Wiedział, że Niekawa Haruna była w nim zakochana, więc ta zrobiłaby wszystko, żeby go uratować ;)


Spoiler

Izaya chciał czegoś jeszcze co znacznie ułatwiłoby mu rozpętanie wojny czyli kontroli nad wszystkimi stronami konfliktu, gdyby prawdziwą Saiką była Niekawa to zyskałby wpływ w trzecim obozie ale ponieważ okazała się nią Sonohara to nożownicy są jedyną grupą nad którą nie ma żadnej kontroli (a co gorsze dla niego prawdopodobnie nie wie że Sonohara dowiedziała się że jest on zagrożeniem).

Dnia 08.05.2010 o 00:08, ziptofaf napisał:

Spoiler

Na to się zapowiada. Choć muszę przyznać, że naprawdę Masaomi jako przywódca gangu był dla mnie sporym szokiem.


Spoiler

Dla mnie tak samo, mało sobie nie uszkodziłem klawiatury opadającą szczęką... To jest naprawdę dobry numer - trójka przyjaciół, pozornie normalnych uczniów, a z tego Mikado przewodzi Dollarsom, Sonohara Slashersom a Kida Żółtym (i chyba żadne z nich nie wie o o roli pozostałej dwójki) XD Jakby tego było mało Mikado i Kida chcą dopaść Slashersów za to że napadli na Sonoharę (Selty zamiast wzdychać ciężko mogłaby oświecić przynajmniej Mikado, to by nasypało trochę piachu w trybiki Izayi) XD
Z innych rzeczy podobał mi się numer jak Nasujima chciał obrabować Shizuo po czym zorientował się (za późno) kogi straszy nożem XD Szkoda tylko że te rękawiczki które Selty dała Shizuo nie zostały na stałe (to byłby niezły power-up)... cóż w sumie żadna niespodzianka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakończyłem oglądać Elfen Lied.

Spoiler

Seria dość dziwna przechodząca w skrajności tak jak Lucy z rozdwojeniem jaźni. Z jednej strony mamy sceny zabijania wielu ludzi i rozrywania ciał,retrospekcje o pedofilii w dzieciństwie a z drugiej ślizganie się na wodzie,zachwycanie się zwierzętami czy np. momenty typu przebieranie Nyu prze Koute z zamkniętymi oczami. Na tle tego wszystkiego normalnie smutna scena odebrania ukochanego pieska staje się wręcz groteskowa. Praktycznie do samego końca nie przeżywałem tego co działo się na ekranie(pod koniec trochę się zmieniło). Ot porozrywani ludzie utaplani w kisielu. Nie współczułem Lucy(najpierw raczej życzyłem śmierci potem jej los stał mi się obojętny)Główni bohaterowie byli zbyt papierowi.Kouta prawie jak matka Teresa przygarnia każdą przybłędę(o ile jest dziewczyną) i wszystko wybacza. Jego kuzynka która myśli jak by go przelecieć i Maya zwykła dziewczyna skrzywdzona przez los(i jedna z niewielu normalnych).Mimo wszystko jedyna postać jaką naprawdę polubiłem to Nana. Przeszkadzały mi jednak momenty kompletnie nie realne jak Kouta z kuzynką mieszkający w miarę spokojnie z potencjalnie potwornie niebezpiecznymi potworami. Praktycznie nikt go nie nachodził(poza początkiem) nigdy nie doszło do żadnej tragedii w domu. Strasznie kiepsko organizacja łapie swoje zbiegłe Dicloniusy.Aż dziw bierze że się jeszcze nie rozpadła. Samo zakończenie stanowczo zbyt happyendowskie. Wszyscy żyjący sobie spokojnie(poza Lucy która może pojawia się na końcu. Twórcy jak zwykle zostawili nam domysły) choć zapewne oryginalna manga kończy się inaczej. Mimo wszystko oglądałem z zaciekawieniem ale baz histerii 8/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Angel Beats! 07

Spoiler

Coraz więcej rzeczy przemawia za tym, że to Tenshi była początkowo atakowana przez SSS. Sama powiedziała, że jej broń została stworzona do samoobrony, nie do ataku. No i 4 tryb Handsonic rulez.
Co do viceprzewodniczącego - może i miał głupie życie, jednak obwołanie siebie bogiem w tamtym świecie było czymś irracjonalnym (jak cały ten świat zresztą). Jego logika jest jeszcze gorsza niż typków z SSS.



DRRR!! 17
>
Spoiler

To dość proste - Izaya dąży do wojny. Wielkiego konfliktu, gdzie zginą dziesiątki, jeśli nie setki osób. A w
> tym celu potrzebne mu kilka stron konfliktu. Najlepiej takich, które się nienawidzą. Co zresztą jak na razie
> świetnie mu idzie.
> A co do samych jego działań - planował wykorzystać tego nauczyciela (imienia nie pamiętam) jako "wabik".
> Wiedział, że Niekawa Haruna była w nim zakochana, więc ta zrobiłaby wszystko, żeby go uratować ;)



No, teraz to się wydaje mieć sens. Może zbyt zmęczony byłem na oglądanie tak wymagającego anime ;p
>
Spoiler

Na to się zapowiada. Choć muszę przyznać, że naprawdę Masaomi jako przywódca gangu był dla mnie
> sporym szokiem.



Spoiler

Faktycznie. Początkowo myślałem, że jak mówił iż nie jest już generałem, to jednak nie wrócił do tego gangu. Jednak widocznie po prostu nie chce być tak nazywany, a liderem gangu i tak będzie ponownie.
No i zastanawia mnie teraz ten aspekt psychologiczny. Początkowo jatka może być niezła, w końcu cała trójka przyjaciół nie ma pojęcia o sobie nawzajem. Jeżeli jednak dowiedzą się o sobie to przewiduję dwie możliwości:
- albo walka przeciwko sobie
- albo połączą siły i będą walczyli przeciwko Izaya''i, co może wydawać się logiczne jako że on jest powodem tych wydarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i tak wysoką ocenę dąłeś, mnie jakoś w ogóle to anime nie zchwyciło. Op bardzo fajny, reszta znośna. Karharot wspominał kiedyś żeby za mangę się wziąść, ale jakość po tym co prezentuje anime - nie mam ochoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano super moce były fajne. Op fajny ale motyw zbytnio przewałkowany przez całe anime. A ocena wysoka bo pewno jeszcze pod wpływem emocji( za tydzień pewno dałbym 7) A za mangę też mam zamiar się zabrać.Tylko kiedy XD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 09:58, Mysterum napisał:

Angel Beats! 07

Och szacowny przybyszu z przyszłości (z przyszłego tygodnia konkretnie) zdradź nam jakie to wspaniałości kryje przed nami piasek czasu :-3

Spoiler

Hehe czyli SSS zrozumie teraz, i to mocno, że lepiej mięli pod władzą Tenshi-chan, huh ?? Okej zabieram się za oglądanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Angel Beats e06

Spoiler

Ostatnia scenka z Otonashim czule obejmującym Ayato... That''s screwed up :/ Nie dość że scenka zalatywała yaoi to jeszcze trzeba być jakimś szurniętym męczennikiem z zapędami masochistycznymi żeby w ten sposób reagować na swojego wroga... A propos wspomnień Ayato - czy komuś jeszcze wydało się to zerżnięciem motywu z Hinatą i Hotaru z H2O?



Ichiban Ushiro no Daimaou
Spoiler

Rząd wykorzystuje Korone aby Akuto uwieść i wykorzystać do swoich celów, Fujiko i Peterhausen kombinują jak swego "Władcę Zła" odpowiednio zdeprawować, kaichou prowadzi własną grę, Keena sypia ze smokiem (i bawi się paskudztwami), Mitsuko-sensei pijana i rozchełstana świeci przykładem... Wychowany w otoczeniu takich ludzi Akuto faktycznie ma przed sobą tylko dwie drogi - zostać świętym abo dać za wygraną i wstąpić na tron Demon Lorda XD
Co do Korone to stawiam na to że w rezultacie tego co się dzieje przejdzie na stronę Akuto i naprawdę stanie się częścią haremu (aczkolwiek mam nadzieję że powstrzyma się od dawania takich pobudek jak w tym odcinku bo to nie było śmieszne tylko przerażające XD) :)



A teraz coś z zupełnie innej beczki - UBW jeszcze nie ma (przynajmniej dla nas) ale soudtrack już jest dostępny i jak można się tego było spodziewać po czymś za co odpowiedzialny był Kenji Kawai można w nim znaleźć parę miłych kawałków :)

20100508101506

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 10:12, Hubi_Koshi napisał:

> Angel Beats! 07
Och szacowny przybyszu z przyszłości (z przyszłego tygodnia konkretnie) zdradź nam jakie
to wspaniałości kryje przed nami piasek czasu :-3


Mikuru bimuuuu~~ XD
Ja się dopiero za 6 biorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2010 o 10:12, Hubi_Koshi napisał:

> Angel Beats! 07
Och szacowny przybyszu z przyszłości (z przyszłego tygodnia konkretnie) zdradź nam jakie
to wspaniałości kryje przed nami piasek czasu :-3

haha xD Człowiek pomyli cyferki i już mu będą wytykać :3 Fani anime są dziwni :/ Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.

Dnia 08.05.2010 o 10:12, Hubi_Koshi napisał:

Spoiler

Hehe czyli SSS zrozumie teraz, i to mocno, że lepiej mięli pod władzą Tenshi-chan,
huh ?? Okej zabieram się za oglądanie.


Spoiler


Ano zrozumie, że Tenshi to mała i niewinna istotka, a nie żadna boska istota.



Ichibanboshi-kun
To się bierz za 6, ja za chwilę 8 będę oglądał x3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się