Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dobra powiedzmy że załapałem wszystko co chciałem(no dobra, wypowiedzi na temat homunkullusów nie były specjalnie odkrywcze ale i tak trochę mi rozjaśniłeś)A teraz z innej beczki. Przed wakacjami polecałeś mi chyba Unohe/Unohane czy jakoś tak(nie bij), kiedy rozmawialiśmy na temat emocji i wzruszeniach.Ile tego mogę obejrzeć żeby nie ''''pogwałcić'''' własnych zasad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 21:31, necron1501 napisał:

Pytanie: D gray man jest zawieszony? Od dawna nie wyszedł nowy odcinek.

Wychodzi nadal tylko od dłuższego czasu jest miesięcznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 21:31, necron1501 napisał:

Pytanie: D gray man jest zawieszony? Od dawna nie wyszedł nowy odcinek.

Anime jak na razie ma przerwę dopóki nie wyjdzie sporo mangi (która po długiej przerwie wcześniej, właśnie trwa). Jakbyś chciał ją czytać to polecam zaczynać od początku - trochę zmian w anime było, niekoniecznie złych.
>Wiem, wiem bluźnię.. Ale co to jest to touhou?
Na Nejiro poznałem takiego jednego fana tego cyklu. Może był trochę nerd, bo ostro w Tohou siedzi, ale jak zaczął prawić dobrze o Mahou Sensei Negima, nawet polecał ludziom wokoło, to tylko można było dojść do jednego wniosku - dobry człowiek to był. Ze swojej strony polecam cały cykl.

@Tohno
>edit: widzę że Gol uprzedził moje wielkie ogłoszenie.
Prawdopodobnie to żeśmy przeczytali ten news dokładnie w tym samym czasie, tylko, że tobie zajęło trochę pisanie posta. x)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 21:33, qrex napisał:

Dobra powiedzmy że załapałem wszystko co chciałem(no dobra, wypowiedzi na temat homunkullusów
nie były specjalnie odkrywcze ale i tak trochę mi rozjaśniłeś)A teraz z innej beczki.
Przed wakacjami polecałeś mi chyba Unohe/Unohane czy jakoś tak(nie bij), kiedy rozmawialiśmy
na temat emocji i wzruszeniach.Ile tego mogę obejrzeć żeby nie ''''pogwałcić'''' własnych
zasad?

Nanohę :-) Mahou Shoujo Lyrical Nanoha. W sensie nie czekania na kolejne odcinki/chaptery ?? Wszystkie trzy serie anime :-) Co prawda to jest zaledwie początek bo dwie z trzech serii mają ze sobą związane mangi, a wszystkie trzy mają CD Dramy które uzupełniają wiedzę z serii, ale same serie można w miare bez problemu samemu obejrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 22:24, Hubi_Koshi napisał:

Nanohę :-) Mahou Shoujo Lyrical Nanoha. W sensie nie czekania na kolejne odcinki/chaptery
?? Wszystkie trzy serie anime :-) Co prawda to jest zaledwie początek bo dwie z trzech
serii mają ze sobą związane mangi, a wszystkie trzy mają CD Dramy które uzupełniają wiedzę
z serii, ale same serie można w miare bez problemu samemu obejrzeć


Dobra Nanoha. Jak obejrzę te trzy serie to najwyżej dopytam się jeszcze jak to uzupełnić. W tej chwili i tak się nie orientuje a, podejrzewam że zajmie mi to sporo czasu. Koniec wakacji daje się we znaki niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eden of the East: Lost Paradise Movie 2

Na samym początku chcę powiedzieć, że drugi film Higashi no Eden, wywarł na mnie o wiele lepsze wrażenie niż poprzedni film.
Co do filmu, animacja, grafika stoi na bardzo wysokim poziomie, świetna fabuła, bardzo dobrze poprowadzona. Po prostu bardzo dobre zakończenie całej serii.

Spoiler

Kurczę, czy mi się nie wydaje, czy Ato Saizo też sobie pamięć skasował?


9/10

Eden of the East Całość
Anime Eden of the East ( anime TV + 2 kinówki ), można dołączyć do kategorii Political Fiction. Opowiada o pewnej grze, która się dzieje w całej Japonii. Chodzi o to, że zostało wybranych 12 z całej Japonii, którzy dostają 10 bilionów jenów i mają na cel podreperowanie sytuacji Japonii na ich swposób, do dyspozycji mają tajemniczą Juiz, która spełni ich, nawet największe zachcianki, oczywiście zabierając z konta Jeny. Fabuła kręci się wokół chłopaka, Takizawa Akira, który uczestniczy w tej rozgrywce. Spotykamy go w momencie, gdy stoi nagi przed Białym Domem z pistoletem w ręku, nie wie dlaczego tam jest, skąd się pojawił. Spotkał tam właśnie Morimi Saki, główną bohaterkę serii, która pomogła mu uciec przed ochroną.
Wątkiem głównym całej serii jest uczestnictwo Akiry w tej grze, jak również cały przebieg gry. Również ważnym punktem jest szukanie przeszłości Akiry, kim jest, dlaczego skasował swoją pamięć.
Animacja, grafika stoi na bardzo wysokim poziomie. Jest po prostu piękna. Animatorzy zadbali o najmniejsze szczegóły miast, ludzi. Muzyka też stoi na wysokim poziomie odgłosy itd. Openingiem do serii telewizyjnej jest utwór "Falling Down" Oasis''a, która bardzo dobrze wchodzi w całą fabułę. Również wartym do zauważenia utworem jest "Reaveal the World". Seiyuu bardzo dobrze dobrane i zrobione.
Ogólnie całą serię oceniam na 9/10 ( było by nawet 10/10, lecz pierwsza kinówka nie miała w sobie tego ducha serialu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 13:30, Hubi_Koshi napisał:

To jest najstraszniejsze XD Kaworu był w sumie najbardziej wyrozumiałą i kochającą osobą jaka zbliżyła się do Shinjiego, pod koniec drugiego filmu rzuca "I''ll make you happy this time" XD

Wyrozumiały może i był ale... <wzdryga się>

Dnia 24.09.2010 o 13:30, Hubi_Koshi napisał:

Spokox, kokos nie ma niczego czego parę atomówek by nie załatwiło, a w najgorszym wypadku zawsze można wyciągnąć z kieszeni Kyon-flet, zagrać i z morza wyłoni się rycząca niczym Godzilla Haruhi XD

Nie ma takiego problemu którego nie da się rozwiązać używając wystarczająco dużo przemocy co? XD

Dnia 24.09.2010 o 13:30, Hubi_Koshi napisał:

Mhm muszę sobie chyba rewatchnąć tą serię bo tego jakoś nie pamiętam... pamiętam że Haruka się chyba kopsnęła (na gapę) do Tokyo Jupiter

Yup, podrzuciła ją ta zaprzyjaźniona pilotka :) Hruka kolejny raz ryzykowała wszystko żeby go uratować i kolejny raz zostało to niedocenione :(

-> Ichibanboshi-kun

Dnia 24.09.2010 o 13:30, Hubi_Koshi napisał:

Buahahaa, zapomniałem to dodać :D
http://www.youtube.com/watch?v=bXnPZ6YZNqU

For God's sake (najlepiej z jakiegoś dobrego rocznika) !
To musiało zająć tygodnie albo miesiące! Oskara mu za to dać (i darmową pomoc w internetowej poradni dla hikikomori) XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 22:33, necron1501 napisał:

Jest szansa że się to zmieni? Bo jestem na 158 i zaczynam widzieć koniec :P

Niestety na to się nie zanosi. Seria kiedyś najpierw zaliczyła przerwę (rzekomo z powodu stanu zdrowia autorki) a potem jak już wróciła to tylko w formie miesięcznika (zmiana magazynu, w którym ukazuje się seria). Zresztą, moim zdaniem poziom serii ostatnio nieco się obniżył i dla mnie to już nie jest to samo. Zwłaszcza kreska, która kiedyś była bardziej czysta a obecnie często bywało tak namazane, że ciężko się domyślić kto jest kto. Jakoś nie brakuje mi częstszego wychodzenia rozdziałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Amagami SS ep13

Dnia 24.09.2010 o 13:44, luzac napisał:

Spoiler

Pomimo tytułu odcinka, wszystko zaczęło się całkiem normalnie.


Spoiler

No, na początku naprawdę zapowiadało się że będzie ciężko...

Dnia 24.09.2010 o 13:44, luzac napisał:

Spoiler

Junichi ponownie prezentuje swoją stronę perwersa,


Spoiler

IMO niespecjalnie, bardziej wyszedł na ofiarę która nie potrafi wybrnąć z sytuacji które wpadł przypadkiem XD
Co więcej pokazał że nie zna się na rzeczy stwierdzając że Miya byłaby lepsza gdyby się nie odzywała XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiecie może gdzie można poczytać dalsze chaptery najlepszej mangi na świecie? Bo na mangafoxie ją usunęli (z niewiadomych przyczyn dla mnie O_O). Kurde, tak jestem spragniony, a tutaj dupa...

Mówię o Yotsubie, jakby ktoś jakimś cudem nie wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 03:48, Karharot napisał:

Spoiler


Co więcej pokazał że nie zna się na rzeczy stwierdzając że Miya byłaby lepsza gdyby się
nie odzywała XD



Spoiler

Przesadzasz, to był świetny tekst, by była cicho, mi się strasznie to podobało.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 20:44, Perry_Cox napisał:

9 lub 10

Aj tam, tylko trochę nią rzuciło z dachu samochodu w ten kontener ^^'' Nie takie rzeczy się widziało XD

Dnia 24.09.2010 o 20:44, Perry_Cox napisał:

Spoko, ale BL nie spodziewałem aż takich akcji. Szkoda, bo liczyłem na coś bardziej "ludzkiego".

Mi tam Roberta się podobała, ale ciebie mogę pocieszyć że jest to chyba najbardziej przegięta postać w Black Lagoon więc nic bardziej niemożliwego już nie zobaczysz (no oprócz tego Yakuzy :))
No ale o czym my tu w ogóle rozmawiamy, jakby się tak poważnie zastanowić to wszystkie wymiany ognia w BL są zupełnie nieprawdopodobne i przegięte.

Dnia 24.09.2010 o 20:44, Perry_Cox napisał:

Poczułem się trochę jak podczas gry w MoH Airborne. Walę do hitlerowców, a tu nagle naziterminator
wyskakuje, w którego muszę wpakować cały magazynek. W głowę.

Hehe, chodzą przecież plotki że Hitler zajmował się jakimiś podejrzanymi badaniami ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 02:36, Karharot napisał:

Wyrozumiały może i był ale... <wzdryga się>

No właśnie [kiwa głową]

Dnia 25.09.2010 o 02:36, Karharot napisał:

Nie ma takiego problemu którego nie da się rozwiązać używając wystarczająco dużo przemocy
co? XD

Precisely :-3

Dnia 25.09.2010 o 02:36, Karharot napisał:

Yup, podrzuciła ją ta zaprzyjaźniona pilotka :) Hruka kolejny raz ryzykowała wszystko
żeby go uratować i kolejny raz zostało to niedocenione :(

Tak to już niestety bywa ^^; Japończycy to jednak idioci, ja tam te nastoletnie panienki raz dwa rzuciłbym dla ślicznej i dojrzałej kobiety jak Haruka ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2010 o 10:22, Kosmitus napisał:

No ale o czym my tu w ogóle rozmawiamy, jakby się tak poważnie zastanowić to wszystkie
wymiany ognia w BL są zupełnie nieprawdopodobne i przegięte.

W mandze to lepiej wygląda, bo nie ma tego efektu strzelania, strzelania i nie trafiania xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się