Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2011 o 13:01, necron1501 napisał:

W ogóle zauważyłem, że manhwy bardzo często trzymają wysoki poziom. Koreańczycy się starają :P

Może to też wynikać z tego że te z manhw które są wybrane przez grupy skanlacyjne przeszły bardziej rygorystyczny przesiew niż przeciętne mangi.
Cóż, jakby nie było rzeczywiście wśród manhw jest sporo ciekawych pozycji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2011 o 14:44, Karharot napisał:

Może to też wynikać z tego że te z manhw które są wybrane przez grupy skanlacyjne przeszły
bardziej rygorystyczny przesiew niż przeciętne mangi.
Cóż, jakby nie było rzeczywiście wśród manhw jest sporo ciekawych pozycji :)


Nie dziwię się przesiewowi. Po co tłumaczyć coś słabego, co się potem nie "sprzeda"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 15:04, necron1501 napisał:

Nie dziwię się przesiewowi. Po co tłumaczyć coś słabego, co się potem nie "sprzeda"?

Niby tak tyle że w przypadku mang już nie jest to tak restrykcyjne i właśnie dlatego tak wiele z nich jest jedynie przeciętnych (a czasem i gorzej). Dziwi mnie to często, tym bardziej że jest też sporo naprawdę ciekawych mang których tłumaczenie kuleje lub całkowicie zamarło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, czytam teraz sobie The World God Only Knows i czasami nie mogę ze śmiechu :P Genialna manga.

Spoiler

Jestem na chapterze 42 i ta rada demonów mnie niszczy xd Się przejechali na Elly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 17:24, necron1501 napisał:

Dziwne.. Żeby scanlatorzy nie byli rozeznani co się teraz czyta... Cóż, może mają w tym jakiś własny biznes?

Takie grupy dobierają sobie to nad czym pracują po pierwsze według tego co ich interesuje (lub raczej tego po czym spodziewają się że będzie interesujące) więc jest to kwestia gustu a po drugie według tego do czego mają dostęp w dobrej jakości, poza tym za wyjątkiem naprawdę popularnych serii grupy raczej nie wchodzą sobie w drogę więc nie zabierają się za to co wykonuje ktoś inny (nawet jeśli "wykonuje" oznacza "raz na pół roku wypuszcza jeden chapter lub wiadomość że zrobi to w najbliższym czasie (za klika miesięcy)").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 18:01, Buhahahahaha napisał:

Zobaczysz co to będzie jak poszukiwania Godnesses się zaczną :>


Tej małej lalko podobnej? :D Czy jeszcze dalej? W ogóle bohater jest chyba ślepy. Haremik się wokół niego robi, obydwie demonie panienki na niego lecą, a ten co? Gra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 18:42, Buhahahahaha napisał:

Niet, czekajcie a zobaczycie :P


Aaaa, ciekawość mnie pożera :P Bądź przeklęty, pewnie przez ciebie nie pójdę spać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 18:56, necron1501 napisał:

> Niet, czekajcie a zobaczycie :P
Aaaa, ciekawość mnie pożera :P Bądź przeklęty, pewnie przez ciebie nie pójdę spać :D

Spanie jest przereklamowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 19:07, Dared00 napisał:

> > Niet, czekajcie a zobaczycie :P
> Aaaa, ciekawość mnie pożera :P Bądź przeklęty, pewnie przez ciebie nie pójdę spać
:D
Spanie jest przereklamowane.


W szczególności gdy pozna się coś nowego i fajnego ;)

PS: Poprzedni avatar był lepszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 19:19, necron1501 napisał:

W szczególności gdy pozna się coś nowego i fajnego ;)

+ studia.
W ogólę, stęskniłem sie za klimatami drama/romance w stylu Kanona i Clannada. Zacząłem z ciekawości H2O, ale to mało odcinków, więc szybko się skończy.
Tytuły, których nie widziałem możecie znaleźć na stronie My Anime List. Użytkownik: Scirm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 19:19, necron1501 napisał:

> > > Niet, czekajcie a zobaczycie :P
> > Aaaa, ciekawość mnie pożera :P Bądź przeklęty, pewnie przez ciebie nie pójdę spać :D
> Spanie jest przereklamowane.
W szczególności gdy pozna się coś nowego i fajnego ;)

Albo na konwencie. Na B-XmassConie wytrzymałem 2 dni bez snu, później zaliczyłem takiego zgona w PKS-ie powrotnym, że obudziłem się na przystanku, wyniesiony przez kumpli ;)

Dnia 23.01.2011 o 19:19, necron1501 napisał:

PS: Poprzedni avatar był lepszy :D

Wiem ;) Ale mam taką fazę na Pilgrima, że ja nie mogę, a nawet bardziej, a Yotsuby już chyba z pół roku nie czytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2011 o 19:37, Dared00 napisał:

Albo na konwencie. Na B-XmassConie wytrzymałem 2 dni bez snu, później zaliczyłem takiego
zgona w PKS-ie powrotnym, że obudziłem się na przystanku, wyniesiony przez kumpli ;)


Co to za ciekawy konwent, że można 2 dni bez snu na nim spędzić o.O?

Dnia 23.01.2011 o 19:37, Dared00 napisał:

Wiem ;) Ale mam taką fazę na Pilgrima, że ja nie mogę, a nawet bardziej, a Yotsuby już
chyba z pół roku nie czytałem.


A co to, ta Yotsuba? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 19:34, LigaPokemon napisał:

W ogólę, stęskniłem sie za klimatami drama/romance w stylu Kanona i Clannada. Zacząłem z ciekawości H2O, ale to mało odcinków, więc szybko się skończy.

Jak skończysz H2O zabierz się za mangę Bitter Virgin (naprawdę bardzo sympatyczna pozycja) a potem Honeymoon Salad. Z anime możesz spróbować Phantom: Requiem for the Phantom z tym że jest tam bardzo dużo ciężkiego dramatu i tylko trochę romansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 19:51, Mysterum napisał:


> A co to, ta Yotsuba? ^^
Najlepsza manga, jaką widziało ludzkie plemię.


A nikt mi jej nie polecił wcześniej? Koniec świata. Trzeba się zapoznać :D A o czym to to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2011 o 20:54, necron1501 napisał:

>
> > A co to, ta Yotsuba? ^^
> Najlepsza manga, jaką widziało ludzkie plemię.

A nikt mi jej nie polecił wcześniej? Koniec świata. Trzeba się zapoznać :D A o czym to
to?


O małej, uroczej dziewczynce, która potrafi w zwykłych rzeczach zobaczyć coś niezwykłego. Ponadto świetna komedia, budzi w odbiorcy optymizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2011 o 19:41, necron1501 napisał:

A co to, ta Yotsuba? ^^

Manga twórcy Azumangi Daioh. Dalsze rekomendacje chyba są w tym momencie już zbędne, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się