Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 23.03.2011 o 01:06, heyboy napisał:

To już chyba tylko autor mógłby odpowiedzieć na tak szczegółowe pytania. Co do prędkości
to można by założyć, że jest taka jaką mieli za życia, czyli pewnie jakaś ponadprzeciętna
ludzka. Ale to tylko domysły.


Co do prędkości to wiadomo że

Spoiler

Rin nawet nie nadążała wzrokiem za walką Archera z Lancerem. Więc to chyba więcej niż tylko "ponadprzeciętna" ludzka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 01:08, ziptofaf napisał:

Co do prędkości to wiadomo że

Spoiler

Rin nawet nie nadążała wzrokiem za walką Archera z Lancerem.
Więc to chyba więcej niż tylko "ponadprzeciętna" ludzka ;)


Z drugiej strony

Spoiler

Shirou walczył z Archerem na równych warunkach, a jeszcze Archerem jako takim nie był. Że o wbiciu się pod miecz Berserka nie wspomnę.



EDIT: Tak przy okazji, dla zainteresowanych. Black Lagoon OVA ep4 od TastyMelon właśnie się pojawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu się męczę i szukam odpowiedniego cytatu a wy tu rozwiązujecie sprawę beze mnie <foch> XD

Dnia 23.03.2011 o 00:34, Hubi_Koshi napisał:

Herr Karharot, miałbym takie małe pytanie, czy są jakieś statystyki związane z fizycznymi możliwościami Servantów ?? W sensie jaką dysponują siłą, jaką prędkość potrafią osiągnąć, takie sprawy.

Żadnych konkretów, jedynie to co można wywnioskować z ich działań. Servanci na pewno są wielokrotnie szybsi niż ludzie i ich refleksy również są na zupełnie innym poziomie (trudno jednak powiedzieć na ile to wynika z ich statusu Servanta/Heroic Spirit''a a na ile z tego co sami osiągnęli za życia) poza tym potrafią naginać niektóre z praw fizyki. Ponieważ w F/Z Saber używała motocykla do pogoni to można śmiało stwierdzić że nie potrafiłaby na piechotę osiągnąć stałej prędkości 300-400 km/h ale to niestety maks co mogę wywnioskować.

Dnia 23.03.2011 o 00:34, Hubi_Koshi napisał:

I jeszcze czy można Servanta uszkodzić bronią palną ?? Wybacz że tak do ciebie doskakuje z pytaniami ^^;

Opis na screenach poniżej. Tak długo jak tej broni nie używałby inny Servant (lub byt podobnego poziomu choć to tylko teoria bo jakoś nie wyobrażam sobie kogoś w stylu Arcueid używającego tak prymitywnych i niewydajnych przedmiotów) lub o ile broń nie jest sama w sobie Divine Mystery (chyba jeszcze żadna broń palna nie osiągnęła takich legendarnych właściwości) to tego typu broń byłaby całkowicie nieprzydatna.

20110323012351

20110323012359

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zapomniałem o tym szczególe z drugiego screena. Zobaczyć servanta dziabniętego papierowym nożem, to by było coś...raczej żałosnego. Choć może i trochę zabawnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 01:48, heyboy napisał:

Faktycznie, zapomniałem o tym szczególe z drugiego screena. Zobaczyć servanta dziabniętego papierowym nożem, to by było coś...raczej żałosnego. Choć może i trochę zabawnego :)

To zależy do głębokości dziabnięcia i od charakteru dziabniętego, gdyby to był np. Gilgamesh to jego reakcja byłaby najprawdopodobniej dość... brutalna... podczas gdy taki Berserker mógłby tego w ogóle nie zauważyć ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 01:15, heyboy napisał:

EDIT: Tak przy okazji, dla zainteresowanych. Black Lagoon OVA ep4 od TastyMelon właśnie się pojawił.

Dzięki za info :)

Spoiler

Trochę dołujący ten epek, w mandze na tym etapie byłem już zbyt zmęczony przeciągającym się arcem żeby na te wszystkie gadki patrzeć inaczej niż jako irytujące i niepotrzebne wtrącenia ale tutaj robi to przygnębiające wrażenie.
BTW - czy ktoś jeszcze odniósł wrażenie w tym epku Roberta wyszła z kategorii Hardcore Badass i przeniosła się wprost do Nightmare Fuel?

20110323042310

20110323042339

20110323042359

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześc, szukam jakiegoś anime które warto obejrzeć, myśle o jakimś do 100-stu odcinków, w którym będą Shinigami (choć nie muszą). Jak na razioe podobał mi się Death Note i Soul Eater. Zna ktoś c0oś podobnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 08:03, HomoNomo napisał:

Jak na razioe podobał mi się Death Note i Soul Eater. Zna ktoś c0oś podobnego ?

Jeśli podoba Ci się Death Note to polecam Code Geass (obie tworzące jedną całość serie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 08:39, Karharot napisał:

> Jak na razioe podobał mi się Death Note i Soul Eater. Zna ktoś c0oś podobnego ?

Jeśli podoba Ci się Death Note to polecam Code Geass (obie tworzące jedną całość serie)
:)

Kolega też mi polecił Code Geass, te transformery troche mnie odtraszają ale spróbuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 01:28, Karharot napisał:

Ja tu się męczę i szukam odpowiedniego cytatu a wy tu rozwiązujecie sprawę beze mnie
<foch> XD

First come first served I guess XD

Dnia 23.03.2011 o 01:28, Karharot napisał:

Żadnych konkretów, jedynie to co można wywnioskować z ich działań. Servanci na pewno
są wielokrotnie szybsi niż ludzie i ich refleksy również są na zupełnie innym poziomie
(trudno jednak powiedzieć na ile to wynika z ich statusu Servanta/Heroic Spirit''a a
na ile z tego co sami osiągnęli za życia) poza tym potrafią naginać niektóre z praw fizyki.
Ponieważ w F/Z Saber używała motocykla do pogoni to można śmiało stwierdzić że nie potrafiłaby
na piechotę osiągnąć stałej prędkości 300-400 km/h ale to niestety maks co mogę wywnioskować.

Hmm okej to by mi mniej więcej pasiło, jak jest z siłą ?? czy dowolny Servant mógłby np. podnieść samochód i nim rzucić na sporą odległość ?? (Oprócz Berserkera bo to akurat oczywiste)

Dnia 23.03.2011 o 01:28, Karharot napisał:

Opis na screenach poniżej. Tak długo jak tej broni nie używałby inny Servant (lub byt
podobnego poziomu choć to tylko teoria bo jakoś nie wyobrażam sobie kogoś w stylu Arcueid
używającego tak prymitywnych i niewydajnych przedmiotów) lub o ile broń nie jest sama
w sobie Divine Mystery (chyba jeszcze żadna broń palna nie osiągnęła takich legendarnych
właściwości) to tego typu broń byłaby całkowicie nieprzydatna.

Hmm czyli potrzebna była by amunicja która uszkadza istoty z "wyższego stanu istnienia" okej to się da obejść. Wielkie dzięki za informacje ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smutna wieść niesie, że Madoka jest zawieszona póki co, więc nie wiadomo kiedy zobaczymy ostatnie epki. (´;ω;`)
Info ze stronki gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 11:06, Hubi_Koshi napisał:

Hmm okej to by mi mniej więcej pasiło, jak jest z siłą ?? czy dowolny Servant mógłby np. podnieść samochód i nim rzucić na sporą odległość ?? (Oprócz Berserkera bo to akurat oczywiste)

Berserker czy Rider z Fate/Zero mieli dość siły aby wyważyć wzmocnione żelazne drzwi ciosami które były opisane jako coś do czego zadania normalnie byłoby potrzeba ciężkiego sprzętu więc zgaduję że pod względem samej siły fizycznej Servanci również górowali nad ludźmi (przynajmniej ci z nich dla których siła była w legendach istotnym atrybutem, Caster najprawdopodobniej była co najwyżej tak silna jak przeciętny człowiek), jeśli jednak szukałbyś bardziej konkretnych statystyk to obawiam się że nie przypominam sobie żadnego przydatnego opisu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 12:07, Karharot napisał:

Berserker czy Rider z Fate/Zero mieli dość siły aby wyważyć wzmocnione żelazne drzwi
ciosami które były opisane jako coś do czego zadania normalnie byłoby potrzeba ciężkiego
sprzętu więc zgaduję że pod względem samej siły fizycznej Servanci również górowali nad
ludźmi (przynajmniej ci z nich dla których siła była w legendach istotnym atrybutem,
Caster najprawdopodobniej była co najwyżej tak silna jak przeciętny człowiek), jeśli
jednak szukałbyś bardziej konkretnych statystyk to obawiam się że nie przypominam sobie
żadnego przydatnego opisu...

Damn... no ale mniej więcej mam pojęcie do czego zdolni są Servanci więc szczegóły jakoś sam będę musiał opracować... i ograniczyć uzbrojenie postaci którą w nich rzucę żeby było fair. Btw. A-Team zrobiło skanlacje Sekirei 112 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 12:04, heyboy napisał:

Smutna wieść niesie, że Madoka jest zawieszona póki co, więc nie wiadomo kiedy zobaczymy
ostatnie epki. (´;ω;`)
Info ze stronki gg.

T_T
Wielka szkoda, Kore wa Zombie chyba już zostało zrestartowane więc miałem nadzieję że Madoka również ruszy w tym tygodniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 12:09, Hubi_Koshi napisał:

Btw. A-Team zrobiło skanlacje Sekirei 112 ^^

Spoiler

Ciekawe jakie inne zastosowanie mają Jinki (lub też do czego Sekirei była przydatna opcja "wyłączenia" się, miało to służyć ukryciu się przed czymś?)? Bo jeśli innego zastosowania nie ma to ja na miejscu Minato skorzystałbym z okazji że dwa z nich posiadam i zniszczyłbym je likwidując możliwość że zostaną użyte...
Ten chapter ciut mnie zdrażnił, nie ma to jak uchylić rąbka tajemnicy jednocześnie tworząc nową zagadkę, ciekawe przez ile chapterów będą się te wyjaśnienia ciągnęły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 12:11, Karharot napisał:

Wielka szkoda, Kore wa Zombie chyba już zostało zrestartowane więc miałem nadzieję że
Madoka również ruszy w tym tygodniu :(

O ile Zombie mnie nie martwi, bo i tak czekam na wersję uncensored, o tyle Madoka jest jednym z 3 anime jakie oglądam w tym sezonie. W dodatku świetnym. Żeby tego było mało, to wydania wersji bluray też zostały przesunięte. Pozostaje trzymać kciuki żeby się Japonia pozbierała i wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2011 o 12:43, Karharot napisał:

Spoiler

Ciekawe jakie inne zastosowanie mają Jinki (lub też do czego Sekirei była przydatna
opcja "wyłączenia" się, miało to służyć ukryciu się przed czymś?)? Bo jeśli innego zastosowania
nie ma to ja na miejscu Minato skorzystałbym z okazji że dwa z nich posiadam i zniszczyłbym
je likwidując możliwość że zostaną użyte...
Ten chapter ciut mnie zdrażnił, nie ma to jak uchylić rąbka tajemnicy jednocześnie tworząc
nową zagadkę, ciekawe przez ile chapterów będą się te wyjaśnienia ciągnęły...


Spoiler

Cóż coś tam wspominali o Kontrolowaniu Sekirei, nie jestem pewien czy chodzi że kontrolują przez włączanie/wyłączanie, czy też raczej że strach przed wyłączeniem służy do kontroli... Co do tego, Po Co... to tylko mocno naciągana teoria, ale co jeśli Sekirei Plan to coś w rodzaju, sam nie wiem, jakiegoś rytuały który się od dawna powtarza. Sekirei walczą a ta która wygrywa i zdobywa Jinki wybija pozostałe i sama jedna pozostaje ze swoim Ashikabi, może rodzi te 107 pozostałych i wszystko się kręci od nowa ??
Cóż autorzy już tak mają, rzucą ochłap informacji podczas gdy sami trzymają w łapie wielki udziec dzika XD Swoją drogą zacząłem czytać fanfica NGE No One Dies... Genki Girl Ayanami Rei jest odlotowa XD W skrócie matka Shinjiego nie ginie i nie staje się częścią jedynki i... sytuacja robi się skomplikowana, heh nawet Gendo jej podskoczyć nie może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff, skonczylem wczoraj ogladac (no dokladniej to zaczelem i skonczylem :)) ef - a tail of melodies... i nagle czlowiek sobie przypomina dlaczego kocha anime :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie.

Spoiler

W Fate/zero Saber w jednej walce była w stanie użyć ciężarówki jako tarczy biegnąc w stronę wroga. Także ujeżdżała stalowego rumaka o wadze 400-500kg(wraz z modyfikacjami, bez nich to będzie jakieś 300), skręcając na pełnym przyśpieszeniu w wąskich uliczkach Fuyuki robiąc nim fikołki, jazdy na jednym kole, skakała po lecących w nią głazach oraz inne fajne rzeczy. ^^
Co do broni palnej i krzywdy jakie mogłaby wyrządzić Servantom(bez srebrnych wykończeń, magicznych wzmocnień, błogosławieństw nie ma szans), to na pewno takim uzbrojeniem Holy Church dysponuje. W Tsukihime było takie jedno działo - Seventh Holy Scripture, potrafiło zniszczyć fizycznie jak i uszkodzić/unicestwić duszę(co na pewno zabolałoby jakiemukolwiek Servantowi).



TWGOK #136
Spoiler

Keima po raz kolejny udowadnia, że jest BOGIEM. Zaplanował to, że Haqua spartoli sprawę z przesłuchaniem więźnia, to wykorzystał, aby ostatecznie przekonać Vulcan do dołączenia do jego sprawy. :D
I teraz Goddess vs. Devil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się