Vaksinar

Manga i Anime - temat ogólny

48142 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2011 o 21:50, Hubi_Koshi napisał:

Tyaa chociaż chyba powoli czas na reinstalkę systemu bo się miejscami ciut muli.

Już? Jaki masz system?
Tak przy okazji, jak zakończy się ściąganie jednej strony jak zapuścić żeby ściągał następną?

Dnia 17.10.2011 o 21:50, Hubi_Koshi napisał:

[Kiwa głową Neko-Arc style] W sumie taki numer mógłby nawet w średniowieczu odstawić, ostatecznie kobiety miały wtedy nawet mniej prawa do bycia na polu walki niż dziś XD

...
Cóż, gdyby w średniowieczu powiedział Królowi Arturowi przed jej rycerzami że ma się schować z tyłu bo jest kobietą to myślę że nie spotkał by się ze zbyt wielkim zrozumieniem... Choć na sympatie mógłby liczyć. W tamtych szanowano osoby ułomne umysłowo XD

Dnia 17.10.2011 o 21:50, Hubi_Koshi napisał:

... "i''m sorry kids, but I''ll have you die here..."

Niektórzy Servanci chronią swe prawdziwe imię, inni orientację XD

Dnia 17.10.2011 o 21:50, Hubi_Koshi napisał:

A i tak pewnie przeżyją i rozpowiedzą, ach ten Lancer XD I dam sobie głowę ogolić że to Kotomine jest tu Seme a Lancer Uke XD

It can be no other way XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 22:46, Karharot napisał:

Już? Jaki masz system?

Windows XP. Tak, nadal siedzę na tym antyku XD Zresztą nie takie już, kompa kupowałem i instalowałem jeszcze gdzieś w grudniu tamtego roku.

Dnia 17.10.2011 o 22:46, Karharot napisał:

Tak przy okazji, jak zakończy się ściąganie jednej strony jak zapuścić żeby ściągał następną?

W sensie wpisujesz tag który ma wyszukać, dajesz Get this page, potem download i jak wziąć następną? Obok Get this page są przecież przyciski wybierania strony. Ewentualnie u góry tam gdzie wpisujesz tagi i masz jedynkę możesz wpisać dowolną inną liczbę, otworzy ci wtedy tą stronę z artami. Chyba że coś źle zrozumiałem.

Dnia 17.10.2011 o 22:46, Karharot napisał:

Cóż, gdyby w średniowieczu powiedział Królowi Arturowi przed jej rycerzami że ma się
schować z tyłu bo jest kobietą to myślę że nie spotkał by się ze zbyt wielkim zrozumieniem...
Choć na sympatie mógłby liczyć. W tamtych szanowano osoby ułomne umysłowo XD

Hmm albo szanowano albo uznawano że są opętane przez diabła i przystępowano do egzorcyzmów XD Tak czy owak Shirou miałby przewalone XD

Dnia 17.10.2011 o 22:46, Karharot napisał:

Niektórzy Servanci chronią swe prawdziwe imię, inni orientację XD

I resztki reputacji jakie im jeszcze pozostały XD

Dnia 17.10.2011 o 22:46, Karharot napisał:

It can be no other way XD

Hmm szkoda że Kotomine nie byłby w stanie trollnąć w to Gilgamesha XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 22:53, Hubi_Koshi napisał:

Windows XP. Tak, nadal siedzę na tym antyku XD Zresztą nie takie już, kompa kupowałem i instalowałem jeszcze gdzieś w grudniu tamtego roku.

Czemu antyku? Win XP był całkiem sympatyczny :) Choć wydaje mi się że nie powinien się mulić po niecałym roku... O ile sam mu nie nawrzucałeś masy śmiecia ;)

Dnia 17.10.2011 o 22:53, Hubi_Koshi napisał:

W sensie wpisujesz tag który ma wyszukać, dajesz Get this page, potem download i jak wziąć następną? Obok Get this page są przecież przyciski wybierania strony.

To najwidoczniej mi po wciśnięciu tego przycisku program się zwiesił bo strona się nie zmieniła.

Dnia 17.10.2011 o 22:53, Hubi_Koshi napisał:

Ewentualnie u góry tam gdzie wpisujesz tagi i masz jedynkę możesz wpisać dowolną inną liczbę, otworzy ci wtedy tą stronę z artami. Chyba że coś źle zrozumiałem.

Ten numer obok "insert date"? Wielkie dzięki, właśnie tej informacji potrzebowałem :)

Dnia 17.10.2011 o 22:53, Hubi_Koshi napisał:

Hmm albo szanowano albo uznawano że są opętane przez diabła i przystępowano do egzorcyzmów XD Tak czy owak Shirou miałby przewalone XD

Za osoby opętane uważano głównie epileptyków, tych którzy gadali bzdury i wyglądali na głupków traktowano inaczej XD

Dnia 17.10.2011 o 22:53, Hubi_Koshi napisał:

Hmm szkoda że Kotomine nie byłby w stanie trollnąć w to Gilgamesha XD

Już prędzej Gilgamesh jego... Wiesz co, lepiej nie zagłębiajmy się w to. Goldy był wystarczająco zdeprawowany żeby zrobić coś takiego For the Evulz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 23:21, Karharot napisał:

Czemu antyku? Win XP był całkiem sympatyczny :) Choć wydaje mi się że nie powinien się
mulić po niecałym roku... O ile sam mu nie nawrzucałeś masy śmiecia ;)

A...ahahahahaha... To może dobrze by było zdefragmentować dysk na początek. No i ostatnio ściągnałem z gelbooru wszystkie arty z Nanohy... no prawie wszystkie, omijałem te z loli...ciężka robota T_T

Dnia 17.10.2011 o 23:21, Karharot napisał:

To najwidoczniej mi po wciśnięciu tego przycisku program się zwiesił bo strona się nie
zmieniła.

Cóż czasami zwyczajnie ma problemy z załadowaniem, och jeszcze jedno, nie wiem czemu dokładnie ale czasami program gubi obrazki, zamiast ściągnąć wszystkie 200 ściąga na przykład tylko 180, ale to zdarza się tylko przy drugiej sesji ściągania. Wyłączenie i włączenie go eliminuje ten problem. Ogólnie program jest ciut zabugowany, ale i tak dużo lepszy niż cokolwiek czego używałem do tej pory.

Dnia 17.10.2011 o 23:21, Karharot napisał:

Ten numer obok "insert date"? Wielkie dzięki, właśnie tej informacji potrzebowałem :)

Good ^^

Dnia 17.10.2011 o 23:21, Karharot napisał:

Za osoby opętane uważano głównie epileptyków, tych którzy gadali bzdury i wyglądali na
głupków traktowano inaczej XD

Hmm aż mi się przypomina jeden z tych smokobójców w Mieczu Przeznaczenia... a może Ostatnim Życzeniu który opowiadał że takich jak ten błędny rycerz to gdzieś zamykali i dawali kawałek węgielka, a oni cudności malowali...

Dnia 17.10.2011 o 23:21, Karharot napisał:

Już prędzej Gilgamesh jego... Wiesz co, lepiej nie zagłębiajmy się w to. Goldy był wystarczająco
zdeprawowany żeby zrobić coś takiego For the Evulz.

Indeed, to jest materiał na dyskusję dla Fangirl''ek, prawie tak NO YAY jak Gauron i Sousuke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 21:05, Lex napisał:

> Witam.. Czy seria Dragon Ball Kai jest nadal kontynuowana czy też może została już
zakończona?
Zakończona. W sumie odświeżono 97 odcinków, czyli sagi:Sayan, Namek i Cella.
> Z tego co pamiętam, jest to odświeżona wersja DBZ, ale z lekko zmienionymi, określonymi
wątkami.
Wycięto fillery i podbito rodzielczość (upscalling).

To trochę mało, szkoda. Jeszcze nie tak dawno przewijała się kwestia powrotu DB na anteny telewizyjne naszego kraju.. jest coś jeszcze na rzeczy czy temat zwyczajnie upadł ? I jeszcze jedno pytanie, pośrednio nawiązujące do Dragon Ball.. czy istnieje jakaś podobna saga, pod względem głównie fabuły, do przygód Songa i przyjaciół ? Chciałem przypomnieć sobie wszystkie serie DB, ale tyle razy już je oglądałem, że grozi mi nuda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 00:30, Fallen-Death napisał:

Naruto i bleach,super moce,bohaterowie expia i staja sie epickimi herosami (w bleachu
mieli takiego powera ze jak zwykly czlowiek sie pojawi kolo nich to umrze:D)

Heh aż mi się to przypomniało

20111018005838

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 00:06, MSPRISON napisał:

I jeszcze jedno pytanie, pośrednio nawiązujące do Dragon Ball.. czy istnieje jakaś podobna
saga, pod względem głównie fabuły, do przygód Songa i przyjaciół ? Chciałem przypomnieć
sobie wszystkie serie DB, ale tyle razy już je oglądałem, że grozi mi nuda..


Jest tego naprawdę sporo. Genialnym shonenem (tak nazywa się ten gatunek anime) jest One Piece. http://www.youtube.com/watch?v=_dvZQNUAWxM
Bardzo podobne do DB i fajne jest Yu Yu Hakusho.
Gdybyś, dla odmiany, chciał coś bardziej realistycznego, bez super mocy i innych cudów (co nie znaczy że jest przez to gorsze lub nudniejsze) to koniecznie sprawdź Hajime no Ippo. Boks, świetne walki i epicki humor
http://www.youtube.com/watch?v=O-GQS9NYdSI&list=FLQSpB3X5cyCSqIS6vsJOZaw&index=81


Hubi -> Bleacha nie oglądałem i... chyba nic przez to nie tracę XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2011 o 23:30, Hubi_Koshi napisał:

A...ahahahahaha... To może dobrze by było zdefragmentować dysk na początek. No i ostatnio ściągnałem z gelbooru wszystkie arty z Nanohy... no prawie wszystkie, omijałem te z loli...ciężka robota T_T

Aj knoł. Na początku kazałem mu szukać wszystko jak leci (im więcej tym lepiej nie?) ale po tym co zobaczyłem doszedłem do dwóch wniosków: a) nie jestem aż tak zdegenerowany jak myślałem b) używanie listy wykluczonych tagów pomoże mi zachować te cenne resztki moralności które mi pozostały.

Dnia 17.10.2011 o 23:30, Hubi_Koshi napisał:

Cóż czasami zwyczajnie ma problemy z załadowaniem, och jeszcze jedno, nie wiem czemu dokładnie ale czasami program gubi obrazki, zamiast ściągnąć wszystkie 200 ściąga na przykład tylko 180, ale to zdarza się tylko przy drugiej sesji ściągania. Wyłączenie i włączenie go eliminuje ten problem.

OK. Zapamiętam :)

Dnia 17.10.2011 o 23:30, Hubi_Koshi napisał:

Ogólnie program jest ciut zabugowany, ale i tak dużo lepszy niż cokolwiek czego używałem do tej pory.

Mam nadzieję że go usprawnią, i że stanie się to zanim te fora zaczną myśleć nad metodami uniemożliwiającymi mu działanie.
BTW - poddałem się i darowałem sobie ściąganie ze wszystkich for jednocześnie, przerabianie każdego z osobna bardzo wydłuży proces ale przynajmniej w ten sposób mogę dać sensowną ilość obrazków na stronę i ściągać kilka stron na raz.

Dnia 17.10.2011 o 23:30, Hubi_Koshi napisał:

Hmm aż mi się przypomina jeden z tych smokobójców w Mieczu Przeznaczenia... a może Ostatnim Życzeniu który opowiadał że takich jak ten błędny rycerz to gdzieś zamykali i dawali kawałek węgielka, a oni cudności malowali...

To było pierwsze opowiadanie w Mieczy Przeznaczenia a Eyck z Denesle był jeszcze innym rodzajem świra (tym który w średniowieczu był najbardziej popularny).

Dnia 17.10.2011 o 23:30, Hubi_Koshi napisał:

Indeed, to jest materiał na dyskusję dla Fangirl''ek, prawie tak NO YAY jak Gauron i Sousuke...

Przypomina się ta scenka ->
http://www.youtube.com/watch?v=MUCip0IJxkE&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 12:36, Kosmitus napisał:

Full-on homo RPG XD Na dodatek wykorzystała ich jako modeli do stworzenia postaci. Trauma na resztę życia gwarantowana XD

Prawda XD Xhoć nie tak wielka jak ta którą ten mały przeżył wcześniej gdy oświadczyła że śniło jej się jak jest gangrapenięty przez cały klub XD

Dnia 18.10.2011 o 12:36, Kosmitus napisał:

O jakim programie rozmawiacie?

O laureacie do do następnego Nobla czyli programiku za masowego zasysania galerii ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=35283

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki Ep 02

Hmmm...najlepsza seria sezonu, nie licząc Fate/Zero? Bo jeśli takie rzeczy dzieją się już w drugim odcinku to ja sobie nawet nie wyobrażam co będzie dalej ^^

Bo co by nie mówić -

Spoiler

wysadzenie połowy szkoły, ukatrupienie kilkuset studentów, doprowadzenie do śmierci innych uczniów (nie chcę chyba nawet wiedzieć co do tego stopnia skrzywiło Yuno), bieg przez pole minowe...Materiał który normalnie byłby w kilku odcinkach innego anime tutaj walnęli w jednym.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirai Nikki Ep 02

Dnia 18.10.2011 o 13:10, ziptofaf napisał:

Bo co by nie mówić -

Spoiler

wysadzenie połowy szkoły, ukatrupienie kilkuset studentów, doprowadzenie do śmierci innych uczniów (nie chcę chyba nawet wiedzieć co do tego stopnia skrzywiło Yuno),


Spoiler

I masz rację. Co oczywiście nic nie znaczy bo i tak się dowiesz ;) Trzeba jej jednak przyznać że jej przesrana przeszłość nie tylko całkowicie zwichrowała jej psychikę ale też jednocześnie zmieniła ją w największą badasskę całej serii :)
That aside, nie ma to jak zakończyć ep scenką wbicia strzałki w oko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 12:52, Karharot napisał:

Prawda XD Xhoć nie tak wielka jak ta którą ten mały przeżył wcześniej gdy oświadczyła
że śniło jej się jak jest gangrapenięty przez cały klub XD

To musiało być miłe że dziewczyna mówi mu, że śni się jej w nocy... gdyby tylko nie tematyka tych snów XD
A ogólnie warto to anime obejrzeć?

Dnia 18.10.2011 o 12:52, Karharot napisał:

O laureacie do do następnego Nobla czyli programiku za masowego zasysania galerii ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=528&pid=35283

Super, akurat podłączyłem kolejne 500GB do kompa, będzie czym zapełniać ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie daruję jednak tego nowego Last Exile ;p
Bez Alexa Row''a to już nie to samo... zresztą seria i tak była dość przeciętna i nudna ,a tutaj widzę powtórkę z rozrywki tyle że bez Alexa ,który przecież nakręcał wcześniejszą serię ;p

Na szczęście pozostaje mi Fate Zero i Mirai Nikki z tego sezonu :]
Reszta to kontynuacje + stare niedokończone serie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 14:52, Kosmitus napisał:

To musiało być miłe że dziewczyna mówi mu, że śni się jej w nocy... gdyby tylko nie tematyka tych snów XD
A ogólnie warto to anime obejrzeć?

Nie jest to żadne arcydzieło ale jeśli masz czas i ochotę na coś lekkiego przy czym się można pośmiać to możesz się za to zabrać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 15:32, MisticGohan_MODED napisał:

Mirai Nikki #2
Drugi odcinek i od razu taka rozpędzona akcja :]
Czekam na kolejne !


Podzielam twoją opinię też nie mogę się doczekać kolejnego odcinka zwłaszcza że nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imgbrd-grabber
Fajny, ale brakuje możliwości wyłączenia niechcianych obrazków z listy przed rozpoczęciem pobierania strony(zapewne trzeba kombinować z tagami). Chyba, że jest jakaś tajna kombinacja klawiszy.
Mam problem z ręcznym przeglądaniem, bo jak mam powiększony obrazek z 4 strony i przejdę na stronę 3 i zamknę powiększenie obrazka to program wywala się. Trzeba się pilnować;/.
Gdy nie to używałbym go zamiast dodatku do FF bo większa liczba obrazków na stronę to fajny bajer.
A do masowego ściągania to raczej nadaje się zakładka download/groups, bo nie trzeba klikać "get this page" i nie pobiera miniaturek!

Ja używam Danbooru Downloader z http://nandaka.wordpress.com/tag/danbooru-downloader/
gdzie jest możliwość odhaczenia niechcianego obrazka, są miniaturki ale jest inny sposób ich wyświetlania, (tylko z jednego boarda), masowe pobieranie też jest. Na początku też miałem z nim problemy;P Niby podobne działanie, ale sposób obsługi inny.

Najgorsze w tego typu programach jest brak domyślnego nazewnictwa zapisanego pliku czy helpa. Bo dopiero jakiś czas temu zauważyłem, że można mieć gotowy wzorzec na podfolder coś jak %searchtag%\%provider%\%rating% - %id% - %tags%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2011 o 16:05, Sarinew napisał:

Fajny, ale brakuje możliwości wyłączenia niechcianych obrazków z listy przed rozpoczęciem pobierania strony(zapewne trzeba kombinować z tagami). Chyba, że jest jakaś tajna kombinacja klawiszy.

W opcjach możesz ustawić listę blokowanych tagów (dokładnie gdzie Ci w tej chwili nie powiem bo program jest w trakcie zasysania i okno ściąganie blokuje resztę), wpisz tam sobie to czego nie chcesz widzieć a powinno Ci odfiltrować przynajmniej część niepożądanego stuffu ;)

Dnia 18.10.2011 o 16:05, Sarinew napisał:

Mam problem z ręcznym przeglądaniem, bo jak mam powiększony obrazek z 4 strony i przejdę na stronę 3 i zamknę powiększenie obrazka to program wywala się. Trzeba się pilnować;/.

Program niestety jest bardzo niestabilny, polecam wykorzystywanie go jedynie do ściągania i przeglądanie tego co się nim zdobędzie przy pomocy czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się